Telgitagused: kuidas saab koostöös reisile?

Postitus on ajendatud Instagrami tagasisidest ja seal tulnud küsimustest.

Kui tuleb idee – tahaks reisile. Kas teie otsite koostööpartneri ise või on nad ise tulnud?

Teate, mis meile turunduskonverentsil meenus, 2009 aastal saime me Meelisega esimesed tasuta kellad, et teha minu toona suht olematus blogis (mis asus bloggeri platvormil) reklaami antud firma laomüügipäevade kohta. Sellele järgnes 2010 aastal juba Nokia, kellelt Meelis sai esimese kvaliteetse kaameraga telefoni, päris suure summa raha, selle aja mõistes ikka metsik summa, mille raames saime me ka Egiptuse reisi ja hiljem sai sellest veel näitus.

Aga tulles nüüd reisimise juurde, siis esimese koostöö reisimise osas tegime me Tuusikuga, kellelt ma kauplesin reklaami vastu lihtsalt hea hinnaga reisi. Sellele järgnes veel üks reis ja seejärel pöördusin ma järgmise reisiga Go Traveli poole, sest Tuusik ei vastanud. 2018 kevadel sai alguse meie pikaajalisem suhe Go Traveliga, kelle üheks tingimuseks oli, et me ei reklaamiks samal ajal teisi reisifirmasid. Mulle see sobis, sest omal käel võis jätkuvalt reisida.

Kui ma täna tunnen, tahaks reisile, siis näeb see üldiselt välja nii – mul tuleb idee, ma kirjutan Go Travelisse, tahaks sinna-tänna minna, meie eelarve selline. No oletame, et ma leian Rhodose reisi, mille nägu maksab 777€, aga minu eelarve on 500€ nägu. Siis ma pakungi neile, et teen reklaami meie kanalites, aga kas saaks reisi 500€ nägu. Kui see haakub parasjagu nende plaanidega, st neil on turunduses eelarvet, minu reisiaeg ei kattu kellegi teise omaga (nende üheks tingimuseks on Instagrami take over reisi ajal) ja minu valitud sihtkoht on koht, mida ka nemad promoda tahavad, siis üldiselt järgneb sellele diil – mina saan reisi 500€ nägu ja nemad reklaami.

Muidugi reisid sa Go Traveliga, teistel nii soodne pole..

Kordan siin ühe asja veel üle, mille kohta ma tihti kirju saan, et miks ma ainult Go Travelit soovitan.

Kallid reisisellid, meil on Eestis kolm reisikorraldajat – Novatours, TezTour ja KidyTour – kõik teised reisifirmad müüvad nende reise edasi.

Kes millisel hetkel heale hinnale peale satub, mida üks kolmest pakub (tulenevalt lennu täituvusest), see neid ka pakub. Kord jõuab Tuusik ette, siis jälle Go Travel, siis jälle ABC reisid või jumal teab, Ahoi või milline iganes umbes sajast reisifirmast, mis meil Eestis on.

Üldiselt aga pakuvad kõik reisifirmad suht sama, lihtsalt erinevaid hotelle, kus nende töötajad ise käinud, mida nad on testinud jne.

Ma tegelikult soovitaks teil lihtsalt leida endale hea konsultant, kes jagaks biiti, kes saaks aru, milline te olete, mida te tahate, ootate ja mis hinda mille eest maksma olete nõus. See ei teki tal läbi interneti teie esimest reisi broneerides, aga näiteks järgmist reisi planeerides kirjutage talle uuesti. Andke esimese reisi kohta tagasiside ja looge endale suhe, siis olen ma kindel, et teil on megalihtne ja mugav ka tulevikus reisida ja asju planeerida.

Ja nagu Meelis mõni aeg tagasi kirjutas, puhkame me tegelikult siis kui ise täie rauaga maksame. Jah, megamõnus on reis soodsamalt saada, aga meiesuguste perfektsionistide puhul jube keeruline, kõik peab kaetud olema – Instas piisavalt pilte, Facebookis ülevaade, blogisse kolmandad pildid ja tekstid. Korrata ei taha, tahaks teha ja anda maksimaalselt hea ülevaate :) Puhkamiseks jääb ka aega, no problem, aga kuklas taob ikka, et sisu peab tootma! Kas sellest ikka sai pilt tehtud, oo, lähme sinna, tundub põnev, et blogis jagada.

Seepärast lugejad tihti imestavadki, et mis meid võlub selle Tais rannas passimise, õhtul pidutsemise ja mojito venna putka taga nuudlisupi luristamise juures – see võlubki, et midagi tegema ei pea ja lihtsalt olla saab vahelduseks.

Järgmine küsimus – millistest blogi telgitagustest te veel lugeda sooviks?