Triin, tõmba tagasi, ausalt!

Me kõik teame Triinu, kellel üldse ei vea. Küll võttis üks mees kondoomid hommikul lahkudes kaasa ja küll üks teine on räige peksja… Aga ma ei taha täna sellest kirjutada.

Ma ausõna ei istunud kellegi voodiserval ja ma ei tea, kas kondoomid olid või ei olnud, kas preili kukkus ise vastu uksepiita või sai ta kaks tundi täiega turpi. Ma ei tea. Ja täna ei ole see ka teema. Eks igaüks teeb ise omad järeldused, temast ilmunud vigastuste, raamatu, artiklite vms põhjal.

Ma ei ole kohus, kes ütleb kuidas oli, ja jumal tänatud, et ei ole… Ma ei suudaks iial selliseid otsuseid teha, kus mõistus ütleb üht ja süda teist… Aga nagu ma ütlesin, see pole täna teema.

Asi on hoopis selles, et paar päeva tagasi blogis üks veel tundmatu blogija (sorry, Brigitt) Triinu raamatust “Elus”. Noh, olgem ausad, ka mina olen lugenud raamatuid, mis mulle ei meeldi. Ja no kui üks asi ei meeldi, siis miks mitte seda välja öelda. See, mis mulje sulle jääb ja milliseks sinu arvamus kujuneb, on sinu enda teema. Kui sa tunned, et tahad blogis kirjutada, et mõni inimene ei oska kirjutada ja kõlab nagu 14aastane tiinekas, siis jumala eest, palun väga…

Mulle näiteks väga meeldib Kadri Kõusaar, inimesena, suhelda temaga silmast silma on vägagi okei, aga samas tema raamatuid ma lugeda ei suuda. Lihtsalt see tekst pole minu jaoks. Ma ei tea, kas see pole piisavalt ladus või mis mind häirib, aga ma olen erinevatel ajahetkedel proovinud teda lugeda ja ma lihtsalt ei suuda… Samas Kaur Kenderi metsik otsekohesus ja roppus on nagu mulle loodud. Mulle meeldib teda lugeda. Inimesena ma temaga kokku puutunud pole ja tänaval ma pigem kardaks teda. Aga see selleks.

Ühesõnaga, kirjutas siis see tšikk, et talle Triin ei meeldi.. Selle peale teatas aga preili tema postkasti, et vaadaku ette, seadusesilm võib seda idiootlikku postitust märgata… Mis ajast on Eesti Vabariigis raamatuarvustused või üldse arvamuse avaldused keelatud või seadusega sätestatud? Ainult siis on lubatud, kui lugejale raamat meeldib?

Ma ausalt ei saa aru, mis sel Triinul viga on? Mehed said otsa keda ähvardada? Kust tuleb inimesel üldse mõte hakata mingi rändom inimesega paukuma, et tavai, eemalda see blogipost ja tatataa.. Ise kirjutasid raamatu, see ei peagi kõigile meeldima.

Triin ise võtab küll julgelt oma verivärskes blogis Ekspressi ajakirjaniku kohta sõna… Nüüd äkki on sõnavabadus, aga kui keegi tema kallal keelt teritab, tuleb kohe kõik eemaldada ja end lolliks vabandada?!

Triin Tulev (fotod: elu24.ee)

Kas teie olete Triinu raamatut lugenud? Mis teie arvate? Ka mina sain aru, et ilmub raamat, mis peaks igat perevägivalla all kannatavat naist aitama “elus” püsida, aga tegelikult sain ma hoopis teada, millise ilusa ümara kanniga on Triin ja kuidas kõik teda tahavad.. Aga ma ei tulnud täna raamatut arvustama.

33 Comments

 1. Mulle meeldib, et kõik panevad oma postitusse, kus Triin Tulevist räägitakse, selle Elu24 pildi, puhtalt sellepärast, mis ta seljas oleval särgil kirjas on :D.

 2. Minu arvates on ta lihtsalt peast SÕGE. Ta on vaimselt ebastabiilne ja ilmselt pakub talle rahuldust teiste inimeste elu ära rikkumine.
  Ma ei õigusta vägivalda aga samas kogu tema draamade taustal mul on neist meestest kahju hoopis. Ma ei imestaks kui keegi virutas talle kuna ajas mehe lihtsalt nii viimase piirini oma jaburdustega.
  Triin on haige inimene, selle vastu ei saa. Kurb. Kurb tema enda pärast ja kurb ka seetõttu, et oma elu sedasi ära rikub.

  1. Mitte kunagi ei tea kummal poolel on õigus, kui ise osapooltega kokku ei puutu- kahju kui tema jutt kõik on tõsi ja mitte keegi teda ei usu, kuna tema soov neid avalikuse ette tuua on olnud korralikult läbi mõtlemata ja paistab pigem tobeda 15 min. kuulsusejanuna. Ma ise pigem ei arvusta- soovitaks abi otsida, kas siis sellepärast mis läbi elatud või sellepärast mis välja mõeldud, mõlemad põhjused karjuvad psühholoogi järele!

 3. Leenu kas sa oled täheldanud teatud sarnasust Galojani ja Tulevi postituste ja avalike väljaütlemiste suhtes…äkki neil on sama PR person?

 4. Enne ei aevanud temast erilist midagi,aga nüüd on ta eriti peast soe eit minu arvates. Raamat on pläust ja ausalt ei loeks ka mitte. Olen juba piisavalt näinud sellest raamatust. Ja kedagi see ei aita, pigem on seal Triinu kurvast elust ja eneseupitamisest rohkem kirjas kui sellest millest pidi kirjutama.

 5. Mina leian, et mu aeg on liiga väärtuslik, et sellist saasta lugeda, see on nii kirjanduslikus kui sisulises mõttes raamatute solvamine. Lööge mind või risti, aga minu meelest on too fenomenaalne 50 Halli varjundit ka kirjanduslik õnnetus. Ma loen ennemini Jaan Krossi ja Tolkieni. Ja nii palju, kui ma Malluka blogist seda Tulevi šedöövrit nägin, soovitaks ma sel tütarlapsel minna kooli või vähemalt tööle ja midagi kasulikku oma eluga teha. Lõpetagu ära see meeste seljas elamine. Samas võib ju olla, et mõne inimese elueesmärk ongi näida kerglaste elukommetega naisena ja kes teda siis keelata saab. Aga ärgu karjugu sellest üle riigi, teeb end lihtsalt lolliks.

  1. Lõpuks ometi keegi, kes on hallide varjundite suhtes minuga ühel meelel, ma hakkasin end juba hulluks pidama, et olen ainuke, kes “sügavat psühholoogiat” ei mõista. Vbla kehtib sama ka selle raamatu puhul, et mina lihtsalt ei oska sügavat sisu leida:)

  2. Eveliis, ma ei tea sellest sisust rohkem, kui olen kuulnud, sest mina ei suutnud seda lugeda. Mulle hakkas juba esimene peatükk keeleliselt ja vormiliselt nii vastu, otsustasin end mitte sundida seda sügava psühholoogilise sisuga teost lugema. Eks inimesed on erinevad. Tean ka neid, kes mulle vannuvad, et see on väga hea raamat, ju neid siis ei häirinud see keeleline õudus. Mind häiris kohutavalt.

  3. Mina lugesin vapralt terve esimese osa läbi ja pean ütlema ausalt, et siiani tuleb mul kananahk peale kui “sisemine jumalanna, kes pidevalt karjus” mulle meelde tuleb. Sisu on veel täitsa eraldi teema:)

  4. 50 shades – oh my! (Seda väljendit hakkasin peale raamatu lugemist eriliselt jälestama :)) Väga taluvuspiiri lähedal oli see tekst, inglise keeles veel eriti lihtsakoeline. Sisu ärritas jah veel teise faktorina eraldi. Never again.

  5. 50 shades of grey ongi jura. Kui oskad otsida, leiad netist tunduvalt paremini kirjutatud pornot :P

 6. Tulevi raamatu ja tema blogipostitus on küll erinevate inimeste poolt kirjutatud. Tundub, et ta on lõpuks toimetaja palganud. Avalik info ei näita, et raamatut üldse toimetati. Anti trükki nii nagu “kirjaneitsi” sulest tuli.

 7. Minul tekkis hoopis selline küsimus, et mille järgi otsustatakse, milline blogija on suvaline ja milline mitte? Kas loeb siis lugejate arv ja üldine tuntus või hoopis sisu? Minu arvates on palju blogisid, mille sisu on leebelt öeldes täiesti mõttetu ala käisin täna peol ja homme lähen joon ennast mällarisse jee, aga lugejaid on oi kui palju. Kas too on siis vähem suvalisem, kui see, kellel on see x-factor, aga samas lugejaid justkui napib?
  See on lihtsalt teema, mida olen viimasel ajal paljude nn tuntumate blogijate kommentaarides või postitustes tähele pannud, et uuemad blogijad oleksid nagu.. madalamal? Miks ei võiks lihtsalt olla blogija?
  Mu mõte jääb ilmselt segaseks, aga miks peab sellisel moel sildistama, sellest ma ei saa eriti hästi aru.

  1. Sorry. Ma parandan. Lihtsalt suvaline sellessuhtes, et tundmatu hetkel. Ei mõelnud jälle midagi halvasti, aga noh, nagu minu puhul ikka, siis ei kukkunud nii välja nagu ma tahtsin :D

 8. Mina vaatasin, et Eveliis oli kommenteerinud Triinu enda viimast blogipostitust, aga “blog administrator” oli selle eemaldanud. Mul on nüüd täitsa uudishimu kohe, et mis seal kommentaaris siis kirjas oli, et Triin selle kustutama pidi? :D Eveliis?

  1. Mu sõbranna just juhtis mu tähelepanu sellele, ja tegelikult on see veider, et blogiomanik selle kommentaari kustutanud on, sest ma ei kirjutanud mitte midagi halvustavat. Kirjutasin midagi sellist:
   Kui ma esimest korda sinu lugu (vist Pealtnägijas) kuulsin, siis oli mul siiralt kahju, et jälle üks naine vägivaldse mehe käes kannatama pidi ja mul oli hea meel, et sellisel teemal räägiti avameelselt, sest sellest võiks olla abi paljudele teistele samas situatsioonis kannatajatele. Sain aru, et see on ka raamatu eesmärk (lisaks oma valu välja elamisele). Igati teretulnud.
   Kui ma tänu Malluka blogile lugesin lõike sellest raamatust, siis kahjuks jääb mul mulje, et tegu on vaid sooviga saada kajastust, tekitada kõmu ning nö tagasi pildile tulla. Tõsisest teemast oled teinud meediatsirkuse. Ennetan ka neid kommentaare, kus keegi võiks öelda, et mida ma ka tean sellistest teemadest. Tean vägivaldsetest suhetest kahjuks palju rohkem kui tahaksin ning oskan kaasa rääkida. Kahjuks ei ole ma tuntud seltskonnadaam ja minu arvamus ei müüks.
   On kurb, et selliseid jutukesi sellise promo saatel müüakse. Ja ausalt, kui kirjutada 12-aastase blogija tasemel, siis peab olema valmis ka kriitikaks. Nii nagu meile, blogijatele, armastatakse meelde tuletada, et kui kirjutad, siis ole valmis kriitikaks. See siin oli kriitika 34-aastaselt naiselt. 15-aastased suhtuvad ilmselt kirjapandusse teistmoodi.

  2. Enne oli lisaks Eveliisi kommentaarile ka Jane Almersi oma, kuid tänaseks on absoluutselt kõik kommentaarid kustutatud :O milleks teha blogi, kus sa teed maha ajakirjanikke jne, kui isegi viisakaid kommentaare ei kannata?! Müstika!

 9. Ei meeldinud raamat. Lugesin ainult pool – vabandust Triin ;D! Samas oli hea meel, et sain raamatu tuttavalt, mitte ei ostnud nii, et oli ikka midagi meeldivat ja positiivset ka.

  Ei tea kas asi on selles teleprojektis või muus aga no kuidagi ei ole sümpaatne naisterahvas.

 10. Mina arvan, et see tüdruk, Triin, tahab lihtsalt, et teda nähakse. Ilmselt muud moodi ei saa, kui selliste meeste juttude ja nüüd teiste sõimamisega. Ju hakkas aastate tagune hetke tuntus liialt meeldima ja üritab end tagasi kaanele saada. Ilmselt on selline moodus ainuke, mis talle pähe on tulnud :)
  Selliseid peab ka olema, muidu ongi elu liiga rahulik ja tavaline :)

  1. Mina näiteks ei arva, et ta end pildile saamise nimel peksta lasi, küll aga sai selle kaudu tagasi pildile ning mida aeg edasi, seda rohkem usun mina küll, et pigem pole asi kunagi olnud selles, et näidata, mida tähendab vägivald, vaid et saada feimi. ja see on ju ometi üsna traagiline?

  2. Ei, mina ei laseks, aga on kindlasti rohkem kui üks inimene, kes seda sellisel moel teeks. Terve maailm on selliseid inimesi täis, kes ühel või teisel veidral moel end uuesti pildile toob.

 11. Minule tundub, et Triin tekitab endast “näidis-kuvandit” (kas siis tõesti reaalsete juhtumite läbi v väljamõeldiste-pole ju isegi oluline), et panna naisi rääkima ja “toita” oma fondi, et aidata siis reaalseid abivajajaid.

 12. Kujutage ennast Triinu asemele. Tulebki rääkida oma kogemusest, sest liiga vähe on teadvustatud nii perevägivalda kui ka jookide spikemist.

  Triin on reaalselt aidanud inimesi probleemide teadvustamisega, ärge olge õelad.

  1. Milliste probleemide teadvustamisega? Et ta kokaiini tarbinuna ei saanud aru, mida ta teeb ja kukkus noormeest vägistamises süüdistama? Mina leian, et selline käitumine hoopis diskrediteerib probleemi teadvustamist. Eelkõige vastutab enda turvalisuse eest iga inimene ise. Naised, ärge jooge end võõras seltskonnas nii purju, et ei suuda end kaitsta, mõelge, kellelt te jooke vastu võtate(tähendab ärge võtke üldse), ärge tarbige narkootikume. Tegelikult ei tasu isegi omas seltskonnas end pildituks juua, sest siis ei anna inimene sageli endale aru, mis teeb jne. Ma ei õigusta sellega mitte mehi, kes joobes või mõju all naisi ära kasutavad. Ma rõhun siinkohal sellele, et meie naistena vastutame enda eest kõigepealt ise.

Comments are closed.