Vaene laps – kaheksa hammast korraga

Kui me viimati präänikuga arsti juures käisime, siis selgus, et kolm silmahammast on otsad välja ajanud ja tulevad mühinal. Neljas ei olnud veel väljas, aga oli näha, et kohe-kohe toimub lõikumine. Täna hommikul ütles Meelis, pärast suht virilat ööd, et eile vaatas, et präänikul tulevad ka purikad.

No ühesõnaga on Hedon viimasel ajal megatatine, alguses eeldasime, et nohu-köha, nagu ikka. Ravisime terveks. Eelmisel nädalavahetusel tuli jälle meganohu, aga no ei saa ju nii, et kolmapäeval saad terveks ja laupäeval uuesti nohus. Siis tekkis köha… Andsime siis jälle ninatilka ja kurgusiirupit, kuni eile laksasime lahti, et asi on hoopis hammastes ja tatis, mida tuleb mitte suust vaid ninast ja see jookseb kurku ja sellest ka see köha.

Vaene laps ei saanud eile õhtul normaalselt magamagi jääda, sest aina köhis. Kui lõpuks magama jäi oli kõik ok. Paar korda ärkas, sõelus meie vahel ja enda pesas ja… No lõpuks maandus ta mingil hetkel mu kaisus ja ma tundsin, et ta on megakuum. Unesegasena ei saanud ma arugi, kas ta on teki all olemisest kuum või palavikust. Sest samas pea ei olnud nii kuum. Hommikul oli sama seis… Kuum, aga poleks nagu palavik. Kraadida ta ei lase. Süüa eriti ei taha. Aga muidu tuju hea, nõuab kommi ja Mašat. Istub snäpis ja teeb nalja.

Jummel kui jube see kuradi hammaste tulek on. Tulgu ära juba. Aga ei, ta valis ideaalse aja, enne reisi. Loodetavasti on siis pühapäevaks kõik lõikunud ja hullemat valu ei tee, kui me ära lendame. Vaene laps. Vaene lapsehoidja.

PS! Ärge hakake mulle jätma kommentaare, et “näed, laps tunnetab, et ära lähete ja sp jäigi haigeks!” või “jumal, millised rongavanemad, jätavad haige lapse koju!” Oleks parem kui me haige lapse kaasa võtaks? Me oleme talle viimased nädalad kogu aeg rääkinud, et lähme reisile ja siis tuleb lapsehoidja siia jnejne Ta saab väga hästi aru, mis toimuma hakkab. Eks ta ikka on kurb. Meie oleme ka. Aga elu polegi lilled ja liblikad ja ka seda tuleb talle ka õpetada.

9 Comments

 1. Kurgikangid sügavkülma- imeline hammaste lõikumist leevendav “arstim”. Hedon saab ise selle kohaga närida mis valus, kurk on külm ja jahutab ning leevendab valu.

 2. Appike, mul on oma 1a 6k piigaga hetkel sama värk. Mina muidugi kujutasin juba ette, et tal on kopsupõletik, et õhtuks tõmbab palaviku lakke ja kui olen selle alla saanud, on öösel palavik jälle kohal ja köhib nagu pöörane (kusjuures hommikul ja päeval pole ei palavikku, ega köha). Tal tulevad lõuahambad nii üles kui alla ja mõlemale poole, et no korralikult ikka. 8 kuud pole ühtegi uut hammast end ilmutanud ja nüüd tulevad kõik korraga. Jube raske on, mina ei suuda öösel magada, sest katsun pidevalt lapse pead ja kraadin teda ja kui õhtul see palavikupoiss jälle tuleb, siis ta istub süles, kaisutab ja jorutab ja muud ei tahagi. Süüa ka ei taha . Tahaks, et see juba möödas oleks.

 3. Kusjuures mu lastel polegi päriselt köha olnud, alati see nohust tekkinud tatt mis kurku voolab.

  Mu poeg saab kohe 2,5 a ja tal viimased 4 hammast tulemas- kolm on olemas, üks veel surub välja. Tuju nii viril viimasel ajal ja magama ka ei jää enam ilusti.

 4. Ma eriti eriti ei usu, et haigus ja hammaste tulek nii seotud on omavahel.
  Muidigi lapsed viril, kui hambad tulevad, sest see on neile valus.

  1. Nii palju ikkagi on, et kui hambad lõikuvad, siis on organism lihtsalt vastuvõtlikum erinevatele viirustele ja külmetusele. Hammaste tulek ei põhjusta nohu, aga seda on lihtsalt kergem siis saada :)

 5. Mu plikal tulid viimased kuus korraga. Õnneks kõik 20 hammast tulid ilma valu, palaviku ja muu jamata.

Comments are closed.