Kus pidada kaheaastase sünnipäeva?

Kuna Hedoni sünnipäevani on vähem kui kuu, ja jõulud-aastavahetus pressib peale, mõtlesin et hea oleks seegi üritus enne ära orgunnida, et kõik oleks kindel ja ei peaks jõulude-aastavahetuse vahepeal sellega tegelema.

Koht

Babyshoweri ja esimese sünnipäeva pidasime fotostuudios. Kõik said pilte ja oli suht vahva. Lapsed olid nii väikesed, ka suurem osa külaliste lastest, et ajas asja ära.

Meenutada saab babyshowerit siit! Teemaks oli “it’s a boy” ja sinine :) Tegin tookord süüa ise ja tellisin, sain Valiolt jne

25

Esimese aasta sünna teema oli kollane-sinine ja meenutada saab siit!

Samas nüüd on rüblikud nii suured, et stuudios hakkaks neil ilmselt igav. Kuna ma väga palju mängutubasid just külastanud pole, siis andke abi…

Olen käinud Kakumäel Hippo peopesas (link!), see tundus mulle liiga suur ja laialivalguv (mitu saali) ja kuidagi liiga suurtele lastele mõeldud.

Mari (Mallu enam mitte nii väike beebi) sünnal käisime Happy-Fly batuudikeskuses (link!), seal polnud Hedonil ka suurt midagi muud teha kui pallimerre uppuda ja liumäest alla lasta. Lisaks häiris see, et see on megasuur ja seal võib viis (võibolla rohkemgi) sünnipäeva koos olla ja rahvas valgub nii laiali – ikka vaja lastega kuskile trippima minna ja siis.. tahaks nagu ka paar sõna juttu ajada sõpradega.

Bibi mängmaa (link!) on liiga kaugel, kuigi see mulle Mari eelmisest sünnast on piltide mõttes nunnu kohana meelde jäänud, välistan ma selle asukoha tõttu.

Kuna mulle meeldib sünnipäevi ja tähtpäevi tähistada õigel päeval ja mis saaks kahe-kolmestele olla parem kui end enne und hingetuks joosta (Mallu lisaks siia kindlasti, et ja vanemad hea keretäie keppi pärast seda; ma just tegin seda sama :D), siis võiks asukohaks olla kesklinn, kuhu kõigil oleks erinevatest linnaosadest kerge pärast tööpäeva-lasteaeda tulla.

Mustamäe teel on Hopp (link!), kes tellis meilt jõuluvana, muidu ma neid ei teaks ilmselt, tundub veits segasummasuvila. Ma ei saa piltidelt täpselt aru, mis seal on või mida ei ole, peale selle, et vanemad ei pea väiksel toolil istuma, vaid on nö suurte toolid.

Tartu maanteel on Must Valge foto- ja mängutuba (link!), mis mulle täiega meeldib. Saaks ise ka must-valge sünnipäeva teha, aga see on kohe nõksa kallim kui teised kohad. Meelis saaks ise pilti teha või siis Anete, või Fotoraat või keegi, kelle tööd meile juba eos meeldivad… Seega see on siuke so/so. Tundub hästi selline… Mitte kaheaastaslik.

Kuigi sünnipäeva eelarveks on Hedoni enda arve, siis ei taha ma ikkagi mingi nelisotti magama sellele panna.

Jõuluvana tellis meilt ka Emily mängutuba (link!), juba kolmandat aastat vist, see on Kadriorus ja hetkel sümpatiseerib kõige enam, sest on just suunatud 1,5-3aastastele lastele ja pilte vaadates on just selline Hedoniealine keskkond – pealeistutavad autod ja köök jne

Kingiks saabki Hedon meilt köögi (sellise!), sain selle novembri lõpus mingi kampaania käigus veidi soodsamalt.

Foto: lastekaubad.ee
Foto: lastekaubad.ee

Mulle soovitatud IKEA köök meeldis mulle ka, aga see oli nii lihtne. See praegune on ikka to the max :) Enivei, ma lubasin endale, et kuna Hedonile nii väga meeldib minuga köögis askeldada, et kui me oma kodu saame, saab ta kööki oma nurga. Koos päris vee ja asjadega. Las siis solberdab ja peseb oma madalas kraanikausis mulle kartuleid ja porgandeid! Ta isegi oskab neid juba koorida. Küll minu abiga, aga siiski. Juustunoaga oskab ka ilma näppu lõikamata juustu viilutada. Tavaliselt rändab see viil kohe suhu, aga mis seal ikka :)

Ma ise arvasin, et siinkohal see postitus lõppeb, aga meenus, et süüa-juua oleks ka ju vaja.

Toit

Mul on tööpäeva õhtune pidu. See tähendab nälga :) Umbes 20 täiskasvanut ja 10 last +/-5 ilmselgelt. Aga.. vaatasin e-cateringi kust ma eelmisel aastal tellisin, Selveri kööki, mõtlesin ise teha.. siis mõtlesin soojale toidule – kullereid ju iga nurga peal – MyChef (mida isegi peaministri nõunik tarbib), Wolt (mida Mihkel Raud kiitis) jne – telliks sealt kohe sooja toidu – seda-teist ja kolmandat. Meelisega asja arutades.. “Ainult mitte sushit, see on nii mainstream!”

Mõtlesin lastele mingeid puuvilju-juurvilju-juustu, äkki mingeid tikukaid (kartul ja liha vms, laste lemmik ju) teha, et oleks hea mängu vahepeal haarata.

20-25le inimesele ise tehes ma ilmselt palju soodsamalt ei saaks kui tellides, sest ma kokkaks terve päev ja kui ma lapsehoidja võtaks, teeks sama välja.

PS! Tean, millest räägin! Hedoniga koos terve päev kokata pole võimalik. Ta ei viitsi! Tahab vahepeal raamatut vaadata, klotse laduda, joonistada, lollitada jne

Jook

Mida lapsed joovad? Hedon joob vett, piima, lahjendatud mahla, lahjendatud Lotte limonaadi (umbes nagu äädikas 1:8).

Üks aasta saatis Loodusvägi meile mingeid ökosmuutisid (megahead!) ja nüüd avastasin poest kõrrejoogid (link!), samamoodi hästi maheda maitsega ja üldse mitte magusad ja Hedon tõmbab silmagi pilgutamata paki tilgatumaks.

Kingitused ehk Mida kinkida kaheaastasele (kellel on kõik olemas)?

Hedon armastab kommi (ta ei tea, et ta tegelikult krõhvib rosinaid, kuivatatud aprikoose, õuna, pirni, jõhvikaid, mustikaid, arooniaid jne), vahel saab VeriBeri või Yummi komme ka.

Hedon armastab kamapalle, rukkipalle, tatrapalle – tal on oma sahtel, kus on igasugu palle, küpsiseid, kuivatatud leiba, grissinisid jne – ise käib ja võtab kui tahab. Kui temalt küsida, kas sa jogurtit tahad, vastab ta “jaaaa, palle!” Ehk siis pallid tuleb panna jogurti sisse ja läheb minna. Viimase aja hitt on see, et ta nõuab “palle” ka pudru sisse.

Raamatud – talle hullult meeldivad igasugu raamatud, aga ma vist pean pildi postitama kutse asemel, et mis meil olemas on :)

Kuna ta jõuluks saab niiiiiii palju kraami (ema on ju shopahoolik!), siis kohe paar nädalat hiljem pole vist pointi teda väga üle kuhjata erinevate LEGOde ja asjadega.

Suletekk ehk ümbrik. Viimasel ajal on kombeks, et Hedon läheb enda voodisse magama (enda lambavilla tekiga), siis kobib meie vahele, laseb jalad spagaati ehk lükkab Meelise ühele poole ja mind teisele ja tõmbab emma-kumma koheva suleteki endale peale. Jah, me magama erinevate tekkidega. Algusest peale. Nii lihtsalt on. Vastasel juhul oleks Meelis igal ööl paljas, sest ma keeran end teki sisse nagu burrito :) Seega, on lapsele vaja üht kohevat tekki. Guugeldasin, mis ma guugeldasin, ülivähe on väikeseid suletekke ja mismõttes need nii palju maksavad. Aga no kui vaja, siis vaja, eksole?

Ja tegelikult tahaks jõuda veel Teesi juurde vol3 pildistamisele, ehk teha järgi pilte ka kaks aastat hiljem. Aga kui ma vist septembris Teesilt aega küsisin, siis oli ta juba fully booked jaanuariks, nii et meie lootus on, et keegi canceldab ja me saame minna…

kollaaz1 teesi2

Kus teie Tallinnas (soovitavalt kesklinnas) olete laste sünnipäevi pidanud? Olete mõnes neis minu mainitus käinud, kiidate? Laidate? Soovitage eale sobivat kohta :)

28 Comments

 1. Endale isilikult meeldib samuti Bibi mängumaa. Viimati käisime sellises mängutoas nagu Väike Linn, asub koplis seal pm kus Paavli kaltsukas. See on päris äge. Elektriautod on suur hitt tavaliselt. Vaata fb lähemalt. Pigem sobibki suurematele lastele, aga samas 2sel on ka huvitav. Minu enda laps saab ka Jaanuaris 2seks, et talle meeldis seal. :) see samas ka päris suur, aga kõik on ühes ruumis.

 2. no must-valge on kahe-aastastele igav, pigen suurematele tüdrukutele. Aga vaata Hippo tuba, mis asub Kadaka selveri vastas, piisavalt kompaktne, samas tegevust jagub kõigile. Ja Panda mängutuba Mustika keskusest natuke edasi…

 3. Mustika keskuse teisel korrusel on mängutuba Triibu mängumaa. Meie pidasime oma kahesel ka seal sünna. Mõnus, et täiskasvanud saavad istuda, aga üks suur ruum ja lapsed on silme all. Seal on väikeste laste nurk ja batuudid. Arvan, et kõigil miskit teha seal.

 4. Mängutubadest soovitaksin Meie mängumaad. (http://www.meiemangumaa.ee/et). Pidasin seal kevadel lapse sünnipäeva, oli uus ja väga puhas! Kõige rohkem meeldis tegelikult see, et täiskasvanutele oli eraldi laud koos toolidega. Kõikides teistes mängutubades, kus käinud olen, on diivan ja madal laud, jube tüütu mu meelest.
  Ise olen pidanud laste sünnipäevi kokku 4s erinevas mängutoas/batuudikeskuses ja see on neist kindlasti kõvasti üle, seda ka külaliste arvates!

 5. See must ja valge koht on lahe küll. Mänguasju on seal küll palju ja ruumi ka. Ainult et põrand on päris külm, soovitan susse jalga kui minek. Ise olen pildistamas käinud ja lahedad inimesed peavad seda :)

 6. Mängumaa võiks tõesti olla selline avatud ruumidega, et vanemad saaks koguaeg last jälgida ja ka omavahel suhelda.

 7. Emily mängutoa suureks miinuseks on erinevad ruumid ja osa neist veel nurga taga. Piltidelt näeb minu meelest parem välja, kui reaalselt :)

  Meie lemmik on Meie Mängumaa, pidasime laste sünnipäeva seal nii eelmine aasta kui ka peame sel aastal :)

 8. Mina käisin Must-Valges aastase lapse sünnal ja isegi siis ei olnud seal igav, pluss et see on ikka megaäge koht. Ma valiks iga kell selle koha. Bibi on pigem mu meelest plikadele rohkem, kuigi ka jälle üliarmas.

 9. Ise käisin sellises kohas sünnipäeval – http://www.meiemangumaa.ee/. Lastel oli ruumi joosta, möllata, ehitada, söömiseks oli omaette nurgake, suure ja väikse lauaga, täiskasvanud said mängida piljardit ja visata kossu võidu peale (meestes tekitas väga hasarti). Minu meelest väga mõnus koht, asukoht oli küll pisut nõrk, aga samas tasuta parkimine kaalus selle üle. :)

  Toidud olid tellitud USINast, nagu ma aru sain ja isegi mina, kes ma poesalateid ei söö, sõin kahesuupoolega. Nämm!

 10. Kas oled varem ka Selveri köögist tellinud?
  Ma lapse 1a sünnipäeval tellisin ja nii pettusin, just erinevates snäkides, aga võibolla lihtsalt polnud minu maitse.
  Seega plaanin see aasta(saab a 2)kõik ise teha.
  Joogina ilmselt panen lauale vesi, mahl(poeriiulilt), kodune sõstramahl ja õunamahl.

  Meie esialgne menüü: kartuli&makaronisalat, kotletid,viineri d, kananagitsad, juustupallid, singirullid, juurikate dipikas, liha-juustudipikas, puuviljad, tort.

  Ma tahaks tegelt teha tikusnäkke ka,aga nii põen, et pärast lapsed nende tikkudega ringi hakkavad jooksma siis nadi natuke. Ja üldse mõtlen et kas liiiga vähe süüüa?? :D Samuti täiskasvanuid 20+ 10last

  1. Ma pole ise Selverist tellinud, aga olen söönud Selveri kraami. Oli ok. Ma mõtlengi, et kui ma ise teen kõik jutud, siis läheb nii palju aega, olen laip kui lõpuks peole jõuan. Tahaks ka pesus käia ja ilus olla :D

 11. Ise pole käinud, aga palju olen beebigruppides näinud, kui on peetud Laura’s Kitchen’i peostuudios pidusid. Piltide (ja juttude) järgi tundub mõnus koht. Ja toitlustuse saab ka sealt tellida. Kui ise pealinnas lapsele pidu korraldaksin, siis ilmselt alustaksin nende juurest uurimist. :)

  1. Omfg, vaatasin seda hinnakirja.. Ma tahaks teada, mitu kilo juustu seal serveeritakse, et selle seti hind on 65€ :D Kolme sorti juustu, moos ja paar puuvilja.. Hull hind! Isegi “väljas süües” maksab selline asi mingi max 25€ (suur vaagen). Või käin ma valedes kohtades.

   Ja lapse nö menüü per nägu on kallim kui täiskasvanud. Samuti imelik. No üldiselt üldse megakallis. Ma ei ole nõus maksma 300€ söökidele :D

 12. lastele mõeldud, odavad kuid kvaliteetsed suleteki saaksid Ikeast, need ei ole kallid aga on head ja soovitan. kui tahad võin tuua

 13. Mängumaasid ma soovitada ei oska, pole ammu kuskil sellises kohas käinud (lapsed suured juba). Aga toitudest ma mõtlen, et enamiku asjadest sa võiks ikkagi ise teha, aga sellised asjad, mida eelmisel päeval saab valmis teha. See ON odavam. Selveri kööki ma ei soovita – masstoodang käsitöö hinnaga ja maitse pole mingi gurmee. Eriti need kala ja juustuvaagnad – seal on täiesti tavaline odav juust ja kalavaagnatel ka põhiline osa odavamat kala ning siis veidi lõhet või forelli. Jabur maksta selliste asjade eest. Osta terve forell, fileeri, soola ja viiluta – 100 korda parem. Kui ise teha ei taha või osaliselt tahad tellida, siis pigem otsi mõni erategija, kellega saad ka oma erisoovid paika panna ja sa tead, et sa maksad vähemalt tõelise käsitöö ja naturaalsete toiduainete eest. FB-s on grupp “Külmlaud ja suupisted”. Liitu grupiga ja seal on palju erategijaid oma asju reklaamimas. Mõni ametlik, mõni koduköök jne. Ei ole väga elav grupp, aga infot leiab. Lapsed on mängutoas rohkem mängu peal väljas kui söömise peal ja neile sobib seal pigem näpuvahelt söödav kraam. Täiskasvanute ja laste menüü võib olla ju täiesti erinev. Ma ei tea, kas see oleks teostatav, aga miks mitte teha täiskasvanute jaoks õhtuks hoopis su kuulus Taipärane supp – rendid toidutermose suure ja saad supi hommikupoole valmis sinna teha. Tööpäeva õhtul lapse sünnipäeval üks mõnus kausitäis sooja head suppi – metsa kui hea see oleks :D Tort/magus on ju nagunii veel lisaks. Külmale lauale purkidesse tehtud salatid, tortillarullid (nipp – tomatimahlast isetehtud pannkoogid asendavad tortillat ideaalselt).

  1. Mis paneb mind mõtlema, et aeg oleks see kuradi supitermos endale osta! JÕULUVANA!!!! Too palun supitermos :)

 14. http://www.pandatuba.ee käisime täditütre lapse sünnal. Minu 7-aastasel oli seal igav, aga 2-aastasele oli just paras. Täiskasvanutele omaette lauda ei ole, diivan ja madal laud nurgas. Yks ruum- hea oli lapsi jälgida. Hinna-kvaliteedi suhte kohta ei tea rääkida.

 15. olete otsustanud, kus siis pidu toimub? me oleme tavaliselt paar kuud ette ära bronninud, sest elu näitab, et kui viimasele minutile jätta, siis seda päeva ei saa, mida vaja :D

Comments are closed.