WAF keerab kõik pekki? Kui materjali pole, pole midagi pekki keerata!

Viimased kaks päeva pole saanud ühtki lehte või portaali, rääkimata Facebookist avada, ilma, et mingi Maikeniteemaline asi lahti ei hüppaks. Kes kursis pole, siis Eesti Ekspress kirjutas loo, kuidas Maikeni WAF kool keerab noori lauljaid teda aidanud tehnikaga pekki. Loe siit!

Sõna sai hulk muusikaõpetajaid, Maiken sai ka moka otsast midagi öelda, aga see polnud tema jaoks piisav. Ta käis eilses “Radaris” suud puhtaks rääkimas ja tunnistas, et tal on tunne nagu mingid lambiinimesed, kes pole kunagi WAFis käinud, loobivad talle lihtsalt kaikaid kodaratesse. Tal olla tunne, nagu oleks filmi sattunud.

Terve internet on täis aga Maikeni sõprade poolthüüde, et neile tema tehnika sobib ja kõik mis Ekspress kirjutab on vale.

Mina ei tea, kus on tõde. Kas Maikeni Taanis õpitud tehnika on hea või halb, sobib see “karjumine” 13aastastele või pigem 30aastastele, aga üks on selge – üks asi ei sobi kõigile – seda ütles ka Heidy Tamme oma intervjuus (link!) – “See on nagu nõukaajal, et meile kõigile meeldis Burda – hakkame kõik Burda järgi riides käima. Ükskõik mis kehaehitusega. Aga iga indiviid on erinev!”

Ja kõige paremini ütles üldse mu sõber, point jääb samaks, aga… “Bakuu (Eurovisioonil siis) esimesest reast kuulatud Ott oli just see, kus sa kuuled õpetaja resultaati selles kõige ilusamas võtmes. Mul rohkem polegi midagi öelda. Ah jah, päris mõnus oli peale seda öelda, et oled Eestist ) Kui ei ole materjali, pole ka keegi teine selles süüdi. Punkt.”

Ma isegi ei tea, miks ma sellest praegu blogisin, aga hetk enne lapse söötmist oli aega arvutis olla ja kuna ma kõik need lood läbi lugesin, siis tahtsin ka öelda, et all good – Hedon käib ka WAFis, küll alles tittedes, aga jumal teab, ehk kunagi ka Maikeni juures :) ja kui talle ei peaks see tehnika sobima, siis tuleb leida mingi muu tehnika, lihtne. Aga vaevalt, et üks tehnika kellegi pekki keerab!

 

10 Comments

 1. Kellele Maikeni õpetus ei sobi, ei pea ju ka WAF-s käima. Ilmselgelt aga inimesed ise tahavad väga WAF-s käia, sest see toodab ikka korralikult eribneval tasemele kohalikke staare ja staarihakatisi ja siis kui siht on silme ees noorel inimesel siis ongi endale ehk raske tunnistada, et mulle ikka Maikeni õpetus ei sobi ja peaks midagi muud endale otsima. Lisaks ma arvan, et sellel suurel teeme Maikenile ja WAF-le 1:0 ära kampaanial on taustaks ka puhas kadedus – kes tegeleb kõigi kohaliku turu suurimate muusikasaadetega – Maiken. Eks seal tuleb ilmselt viisakas tasu lisaks ka hea reklaam. Nii mõnigi muusikaõpetaja sooviks sinna ilmselt ise jalga ukse vahele saada.

 2. Ma olen seda tehnikat õppinud ja tänu sellele sain ma oma eelmise tehnika tõttu kaotatud hääleulatuse tagasi ja sain üle pika aja ilma ebamugavustundeta laulda.
  Selle tehnika omapära on justnimelt see, et see sobib kõigile täiskasvanutele!

  1. Õpetaja asi on tunda ära, millal laulja hakkab enda häälele liiga tegema. Kui ta õpetab väga noori, kelle baastehnika pole veel välja arenenud või staarihakatisi, kes tahavad iga hinna eest superstaarisaadet võita ehk siis neid, kes ise adekvaatselt ei taju oma hääle olukorda, tuleb õpetajal olla see adekvaatne osapool.

 3. Veits offtopic aga mida nii pisikesed nagu Hedon muusikakoolis teevad? See pole halvaga mõeldud lihtsalt huvitab sest väiksed lapsed ajavad ikka oma joru ja kas sellest kasu ka on

  1. Õpivad rütme ja kõristavad marakaga ja kõlapulkadega ja jooksevad ja õpivad värve ja sõnu ja igast asju. Fun :)

  2. Ahsoo, ma siin mõtlesin, et kuidas sa nii pisi saad laulma ja järgi vokaale tegema jne See on see kui endal lapsi pole noh

 4. Mul ka täitsa offtopic küsimus, aga olete juba varsti Taisse minemas. Küsimus selline, et olen ise minemas märtsis ja ehmatusega jälgin, et juba praegu Phuketi kandis (just Kata ja Kata Noi ranna lähistel) ja ka PhiPhil on enamus majutused juba välja müüdud. Kuidas sinu kogemus on, kas bookingus ja agodas ongi vähem tube müügis, selleks et ikka kiirelt ära bronniks? Kas peaks juba bronnima ära või ikka ootama ja ilmselt ikka saab midagi veel?
  Suured tänud1

  1. Märtsis soovitan oodata :) Hetkel veel nö kõrghooaeg, mis muutub 15.02 natuke leebemaks, siis tuleb kindlasti ka sooduspakkumisi ja hinnad lähevad mõnevõrra alla.

   Teine asi on veel see, et… oletame, et sul on hotellis sada tuba, sa annad 30 agodale müüki, 30 bookingule, 30 jätad endale nö kodulehele müüki ja 10 jääb neile, kes lihtsalt sisse astuvad ja tuba soovivad. Nii, oletame, et sa paned toad müüki vahemikus 1-28.02 – osad ostetaksegi ära ja osad jäävad alles, nt, sina tahad 1-14.02, mina aga 3-23.02, keegi tahab 5-10.02 jne seega, oletame, et mingil hetkel on osadeks päevadeks toad välja müüdud. Nt 5-10.02 ongi juba nö otsas, sest me oleme oma bronnid teinud. Aga samas, kui sina nüüd lähed ja otsid 5-15.02, siis ta näitab, et sel ajavahemikul on otsas, ja pakub sulle seal alternatiive – 11-15.02 meie näite puhul… Jumal, ma kirjuta nii pikalt, et ma ei saa ise ka enam aru, point on selles, et tegelikult neil võib ka sel hetkel tube olla – näiteks enda kodulehel pole nad ühtki müünud ja need letti jäetud toad on ka alles. St, et 3.02 nad võivad panna mingid toad müüki – KAKS VIIMAST SAADAVAL. Ülehomme teevad sama… Saad pihta mu poindile?

   Ma olen ise hotellis töötanud, kui booking näitas, et me oleme välja müüdud, võis meil vabalt veel 40 vaba tuba olla, mis olid lihtsalt nö muudes kanalites müügis.

   No worries. Ühtlasi, kustuta vahepeal arvuti historyt ja vaata uuesti :) Võib juhtuda, et toad vabanesid imeväel :)

 5. Reigo Ahven just ükspäev kirjutas FB selle Maikeni teema kohta väga tabavalt.
  Copyn siia ka:
  Reigo Ahven
  18. jaanuar kell 14:34 ·
  Maikeni ja WAF kooli ümber lahvatanud “skandaali” valguses tahaksin ühtlasi paluda šokivangistuse korras kinni panna oma autokooli õpetajad.
  Seda autokooli enam ei ole, aga nende õpetajad on allapoole igasugust arvestust, sest minu tagasihoidliku 700000km-ise staaži juures olen teinud juba KOLM autoõnnetust, saanud sadu parkimistrahve, mul on lõhkenud rehve, olen jäänud lumme lootusetult kinni ja on juhtunud palju muud anomaalset, mille jaoks autokooli õpetajad mind absoluutselt ette ei valmistanud.
  Ma ise pole midagi valesti teinud, sest autokooli maksin ära ja kõik kohustuslikud 30 sõidutundi tegin ontlikult läbi.

Comments are closed.