Vankrivahetuskuu

Vaatasin ükspäev heldimusega oma Emmaljunga vankrikookonit ja mõtlesin, et küll on armas. Aga beebile jääb vaikselt väikseks. Ainult kümmekond sentimeetrit oligi ruumi jäänud, seepärast mulle see kookon meeldiski, et ta nii armas pisike oli.

2S8A8189

Aga pole parata, beebid kasvavad metsiku kiirusega ja ma tahtsin vaheldust ka. Mul oli küll olemas Emmaljunga jalutusosa, aga täpselt nii nagu ma väsin kiirelt riietest, tahaks midagi uut. Hakkasin siis vaatama – mulle meeldib see käru, mis Mallul on – Baby Jogger City Mini ja teiseks valikuks on Mamas & Papas Armadillo. Eriti meeldis see kollane.

mamas-papas-armadillo

Uurisin siis natuke maad nende kohta ja selgus, et Mamas & Papas on parem, samasugune nagu Baby Jogger, aga natuke parem. Jalatugi käib üles ja beebs ei pea magama jalad rippus. Kokku käib nii, et käru kangas jääb sissepoole, mitte väljapoole nagu Baby Joggeril. Baby Jogger on kolme rattaga, Mamas & Papas nelja rattaga. Ma olin täiega kahevahel, kumb siis parem on, Mamas & Papas kasuks rääkis veel see, et ta on kaks sentimeetrit kitsam kui Emmaljunga, seega mahub see ideaalselt meie kitsast uksest läbi, aga Mallu jäi enda Baby Joggeriga uksevahele. Eks sealgi ole mingid nipid ilmselt, kuidas saab ust avamata siseneda, aga lihtsam on mitte genereerida.

Ja kui suur saab olla tõenäosus, et ma astun sisse NaguUute ja seal seisab üks kollane Mamas&Papas käru? No mul lihtsalt vedas hullumoodi. Neid ei pidanud väga järelturul liikuma, sest on nii popid ja kohe leitakse ostja. Noh, täpselt nii läkski. Mina läksin, armusin ja sõitsin sellega sealt minema, pikka juttu polnud.

mp2

2S8A8012

Kiirelt silkasin läbi ka BeebiCenterist, kust sain soojakoti (sellise!) ja topsihoidja (sellise!). Kuna järelturul kärusid väga pole, siis BeebiCenteris on normaalne valik (vaata siit – Mamas & Papas jalutuskärud). Ja kui teil on tütar, siis leiab ta Mamas & Papas mänguasjadest endale abosluutselt ülinummari nukuvankri. Hea, et mul ikka poiss on. Ma ostaks igast sellist kraami kokku muidu. Nii nunnud ju.

Ja kuna ma hakkasin Hedontsikule andma püreesid, siis lamamistoolis või süles toita polnud teda kõige mugavam, siis NaguUuest sai kaasa haaratud ka Chicco Polly Moon söögitool (selline!). Esiteks, maksab see POOLE VÄHEM kui näiteks Chicco poes, aga on samamoodi uus! Seda soovitatakse küll kuuendast kuust, aga usun, et kui ta peaaegu viieselt seal istuma hakkab, pole ka hullu. Sellel on mitu kõrgust ja eemaldatav sisu ja tool mitmeks aastaks, et ta koos meiega kenasti laua taga istuda ja süüa saaks.

tool2

Ma olen täiega seda meelt, et vähemalt korra päevas peab pere koos sööma. Kuna me täna juba oleme püreed söönud ja liigume hoopis külla, siis tooli testime homme.

See nädal on olnud lihtsalt ulme shopingu ja pakimajanduse nädal, kui jõuan nädalavahetusel, siis näitan teile igast kraami, mis saabunud on. Aga väärt kraami on kamaluga :)

22 thoughts on “Vankrivahetuskuu

  1. Mallukal on ees pöörlev topeltratas, tegelikult on seda ikkagi üks, mitte kaks eraldiseisvat, ja sellel ei käi jalaosa kuskile :)

  2. Baby Joggeril on mitu erinevat mudelit, täpselt nii ongi, et on olemas neljarattaline ja ka selline, millel jalaosa üles käib.

  3. jah, kuid ma rääkisin konkreetsest variandist, mis mulle meeldis ja võrreldes Mamas & Papas käruga, oli viimane parem

 1. Armadillo käru on tõesti hea, meie pikkakasvu kahene mahub sinna endiselt mõnusalt lõunaunele!

 2. Palju Sa muidu selle kergkäru eest maksid? Mõtlesin seda sama osta aga kasutatuna.

  1. Kasutatuna maksab umbes 150-170€, nii palju kui tšekkasin Buduaariturult jne

 3. Kas muidu istub Hedon tugevalt? Nende kahe pildi poosi järgi mina teda istuma veel ei paneks, aga v-o pilt ei peegelda reaalset olukorda ja saab istutud küll ja küll.

  1. Seal pildil on veits lääbakil jah, muidu istub ilusti. Täna oli korralikumalt :)

 4. Britax b-agile ka baby joggeri koopia, see ka nelja rattaga, aga jalatugi üles ei käi :/

 5. ilus kollane käru. mul kasutuses mamaspapas urbo rebastega kangas, nii armas. urbol ja solal saab istet kahte suunda panna, see oli minu valiku kriteerium. aga… nukuvankrid on ainult briol, mida beebicentris müüakse. mina küll ei leia, äkki täpsemat linki, pliis leenuke!!

  1. Olid jah vist Brio vankrid, mänguasjade lingi all ma neid nägin, selle panin blogisse ka

 6. 5kuune istub?
  Eks lapsed olegi erinevad.

  Muidugi ei juhtu lapsega mitte midagi kui ta istuma panna, ehk ta ei ütle kohe midagi, aga hilisemas eas annab see tunda.

  1. A kuidas ma teda söödan siis? Selili? Kõhuli? Ega ta mul päev läbi seal toolis ei ole. Söögi ajal ikka

  2. pane kõige madalamasse asendisse seljatugi. pole mõtet kohe turja karata inimesele, kes õiget juttu ajab.

  3. Mitteistuvat last söödetakse lamamistoolis ;) BabyBjörni oma on nt selline, mille püstiseim asend on mitteistuvale söömiseks sobiv, aga siiski piisavalt kaldus, et mitte seljale liigset mõju avaldada.
   Kuigi tegelikult öeldakse, et lisatoidu andmise eelduseks on see, et laps oskab iseseisvalt istuda. See tähendab, et ajab end ise istuma ja suudab seda asendit hoida. Lisatoiduga alustatakse siis pärast selle oskuse omandamist. Aga kui mingil tervislikul põhjusel peab lisatoiduga alustama varem, siis kasutatakse lamamistooli, nagu eespool kirjutasin.

  4. See on veidi ülepakutud, et laps kindlalt istuma peab, ses suhtes, et kui palju on 5-kuuseid, kes ise istuma tulevad? Ja viiekuustele ju tänapäeval soovitatakse üks lisaamps päevas. Ei tasu üle reageerida :) Selles suhtes olen ma nõus, et mitte istuvat last ei tohi panna istuvasse asendisse, lapse selg ei ole selleks lihtsalt valmis :)

 7. Meie kaksikute söötmine käis sel ajal lamamistoolides ja söömistooli läksid nad siis kui istusid ise tugevalt ja igal ajal. Võimalik, et seda tooli saab poollamavasse panna ja siis see on igati ok.
  Niisama istuma ma veel küll ei paneks, aga eks igaüks võib teha nii nagu ise õigeks ja heaks peab.

 8. Mina lapsehoidjana soovitaks BabyJogger city select’i. Väga mugav ja kerge kasutada!

 9. Über cool käru :) kuidas sellega liigelda on ja kas kerge jne? Ja söömisjuttu oli siin ka, ma olen vapsee jõhker ema siis, beebi saab 12.juuni 4-kuuseks aga on juba proovinud banaani, õuna ja porgandit… aga tõesti, kas edasi peab lapse pikali panema et teda sööta (no me lamamistoolis veel aga siiski)? :) ei julge rohkem rääkidagi :P

  1. No meie ka alguses lamamistoolis söötsime, aga pärast iga söökorda läks see pessu. Laps ikka puristab ja mängib lolli, eriti alguses. Nüüd on lihtne, lapiga puhtaks ja korras.

   Uus vanker on väga hea, tõesti kuskile kruusa peale see sõitmiseks ei sobi, aga linnas ideaalne :)

Comments are closed.