#elulineblogi

Vastuseid Perekooli Kägudele

No polnudki ammu keegi mulle Perekooli linki saatnud, nüüd jälle potsatas teine postkasti, et rahval mure meie jõulude, kodufondi jne pärast. Mõtlesin, et ma sinna ei viitsi küll kirema minna, kiren parem oma blogis.

Väikelaps saab 12 (!) kingitust oma vanematelt, taksoga kaks korda maale, Meelisele l*tsiraha (ok, see vaid ~ 80€) jne., ning siis tahetakse uue arvuti hinnapakkumist oma meilile. Lihtsalt väga kummaline minu jaoks 😮

12 kingitust – kas kõik olid tõesti meilt?

Mul oleks ju olnud võimalus osta talle iga kuu üks LEGO komplekt, ma kinkisin kolm ühe korraga. St kolm pakki, aga sisuliselt ühe kingi. Teisena sai ta koristustarvete komplekti. Kolmandaks kassaaparaadi. Neljandaks kingitusi teistelt – peamiselt vildikaid ja pliiatseid ja värviraamatu. Viiendaks puldiga auto, mis jäi kohe maale, et tal oleks seal millegagi mängida kui sinna satume ja ei peaks iga kord asju kaasa vedama. Ühed LEGOd on ka tal seal. Ja pall. Tõesti, metsikult asju! :D

Kas ma käisin taksoga kaks korda maal? Ma kirjutasin tookord oma blogis (kahju, et käod lugeda ei oska, aga noh, nad ei oskagi, rohkem kukuvad): Põhinali oli muidugi see, et tellisin takso, olin mingi 40 minti ootejärjekorras ja kui lõpuks maale tädi juurde jõudsin, avastasin, et olin Meelise kingituse maha jätnud. Tase! Kiirkorras sai siis uuesti kodus käidud ja see ära toodud… Kust siit välja loeb, et ma taksoga tagasi linna läksin? Ei läinud. Sõbranna sõidutas autoga.

Meelisele litsiraha – kinkisin talle 3000 bahti, kirjaga, tee sellega mis tahad – mine massaaži, osta mojitot, rendi roller või telli või lits. Kui ikka naljasooneta inimesed siia blogisse satuvad, on tõesti kurb natuke.

Mul poleks vist iial aega 12 kingitust lapsele otsida. Pealegi- süües kasvab isu ja ei kujuta ette, mis siis kümneaastasega saab? Mehele litsiraha kinkida on muidugi tase omaette. Aga eks iga naine ise teab.

Ma ei tea, mis ma Hedonile kaheksa aasta pärast kingin, tõesti ei tea. Olen üsna kindel, et midagi, mida tal sel hetkel vaja oli. Nagu praegu oli puudust LEGOdest, siis neid kinkisingi. Lihtsalt korraga rohkem.

Kuna tegemist on blogijaga siis ilmselt on ta need kingid kõik firmadelt tasuta saanud.

Mõni nutikam ka sinna Kägude sekka sattunud. Hedoni kingitustest LEGOd sain tõesti kingituseks Klotsitoast. Samamoodi mõned kingitused olid need, mis blogile saadetud on (juuksehooldus jne), seda kirjutasin ma ka jõulukingituste postituses – siin!

Mulle tundub, et see Mari-Leen on internetiostlemise sõltuvuses – mida näeb, seda tellib. Kvaliteet teda ei huvita.

Kindlasti pole ma ostusõltlane, väga palju asju jääb ikkagi ostmata. Ja millised kingitused olid ebakvaliteetsed?

No mina aru ei saa. Ise elavad mingis ühetoalises, ütlevad et rohkem pole vajagi, sest raha nagunii ei ole, sealsamas käivad reisimas mitmeid kordi aastas. Järsku läks lahti mingi koduraha kogumine reklaami klikkimise näol, tule taevas appi. Ja siis kutsuvad veel sõbrad õhtusöögile oma ühetoalisse uberikku. Ei saa aru.

Jälle lugemisprobleem. Me ei olnud ju meie ühetoalises sel aastal, vaid läksime külla minu tädi juurde maale. Ühtlasi oli Perekoolis välja toodud ka see, et ma olen mingi imelik ja küsin sõpradelt osalustasu.

Osalustasu + kink? Minu senise arusaama järgi kutsutakse endale külalisi ikka soovist nendega koos aega veeta, mitte saamahimust. See asjadele keskendumine ja kõige asjades ja rahas mõõtmine on neil tõesti haiglane.

Ma ei tea, minu meelest on normaalne kulusid jagada. Meid oli kokku 15 inimest, kas mina või siis mu tädi, oleks pidanud üksinda kõik kulud kandma? Meil oli jagatud, et tädi teeb soojad toidud, mina külmad ja täditütar magusa. 10€ per nägu sai vähemalt osaliselt kulud kanda. Meie panus oli ju nagunii suurem. Ma vist pole siiski nii rikas… Meil on aastaid suuremad üritused olnud osalustasuga. Keegi meist ei leia, et üks pere peaks kõik kulud kandma, kui on ühispidu, mitte kellegi sünnipäev või pulma-aastapäev. Aga mingid suvised grillpeod jne, alati toovad kõik midagi või teeme osalustasuga.

Ja loosipakke tehakse juba aastaid väga paljudes peredes. Meil lihtsalt ei olnud nimelised pakid, vaid sooneutraalsed, mis sobiksid kellele iganes kes paki saab. Ja nii oligi.

Elame ühetoalises korteris… Sest mahume siia ideaalselt hetkel ära. Miks ma peaksin elama suuremas korteris, maksma rohkem üüri ja kommunaalmakse, lihtsalt, et oleks rohkem ruumi. Me ei vaja hetkel rohkem ruumi.

Koduraha kogumine – kas ma olen käskinud relva ähvardusel reklaame klikkida? Anunud, et annetage mu kodufondi raha? See kõik on vabatahtlik. Ühtlasi ma ei välistagi, et ühel hetkel, kui õige vähe puudu on, ma lugejatelt abi palun. Nagunii elan lugejate rahast ja ma ei tea, millest veel. Elan siis uhkusega ka lugejate abil soetatud uues kodus. Pole probleemi :)

Aga ausalt öeldes, sain juba nende koduostu plaani alguses aru, et see on eos läbikukkunud mõte. Kui kuskil on odavad saapad, siis läheb ja ostab mitmeid paare, vabandusel, et “ah, neid ju ikka kulub”; käiakse mitmetuhande eurostel reisidel jms. See inimene lihtsalt ei suuda raha kõrvale panna.

No eks me näe, on see läbikukkunud plaan või ei. Saabaste kohapealt – polnud endale pikalt jalanõusid ostnud, kas peaksin siis talvel palja jalu käima? Reisidel käime, nagu olen varasemalt kirjutanud – kogutud rahast (kingitustest, säästudest, blogi reklaamist), mis tulevikus, ehk sellest aastast lähebki kodufondi, mitte reisimisele.

Vaeste inimeste mentaliteet. Rikkad ei tee kunagi nii arutult kingitusi ega massiivsetes kogustes. Mida vähem on raha ja turvatunnet, seda suurem on tung koguda asju, kuhjata ennast ja teisi asjade alla. Sellise mentaliteediga inimesed on just need, kes ostaks ükskõik mida, peaasi, et palju saab ja odavalt saab, siis on paradiis saabunud.

Toon näiteks ühe pere, kus Meelis jõuluvana käis tegemas. MEGARIKKAD! Elasid turvamehega piiratud aia taga jne. Peres oli viis last, kes said kokku kingitusi “no, ostukäru teate? See oli kuhjaga täis”. Seega pole see kingitustega ülekuhjamine mingi “vaesest perest laste mentaliteet”.

Mina ei näe üldse nii negatiivselt seda kõike- elust tuleb rõõmu ka tunda, mitte vaid iga euro pärast põdeda. Tai reis pole neile ju niisama puhkus, vaid tõsiselt tore vaheldus. Ma nagu mäletaks, et Marimell kunagi mainis, et ta laps ei saa palju mänguasju. Hedonil pole kinke tegevaid vanavanemaid, las siis vanemad natuke rohkem poputavad teda jõulude paiku. Marimell ka mainis, et pakkis küll 12 kingipakki Hedonile, aga näiteks koristuskomolekti pakkis eraldi. Vähem õelust :/

Jumal, nii normaalne inimene Perekoolis :) Täpselt nii ongi, ma üldiselt ei osta mingeid suvalisi mänguasju ja tavaari kokku. Ainult siis kui tõesti vaja on ja peamiselt ostan raamatuid. Mänguasjade jaoks on meil kaks kasti. Ühes on need, mis päevakorras ja teised sellised, mida vahetevahel vahetan, et oleks jälle “uus” asi. Asjad, mis jäävad nö väikseks, viin Paavlisse või Uuskasutuskeskusesse kogumiskasti.

Mind pani ikka hämmastama lause, et meelis tehku oma kingirahaga mis tahes, telligu või l*ts. Ikka üliveider suhe neil.

No minu meelest on näiteks veidram suhe see, kui naine ei või ilma meheta välja minna, lihtsalt naistekale. Või kui naine on ema, siis ta ei tohi lubada endale klaasikest veini rohkem või kui ollakse koos, tuleb alati koos väljas käia, et eraldi ei või… Või kui mees peksab naist või… Neid näiteid on palju, mis on palju üliveidramad, kui see, et me käime Tais kuskil showdel ja tellime endale lauda mingi tšiki, kes meiega koos joob ja Tai elust räägib. Kas keegi on kunagi näinud meid nendega klubist lahkumas, hotellis aega veetmas, seksimas vms? Kui ei ole, siis hoiab Kägu nokad koos ja ei kuku nii palju!

Kui kodu jaoks raha on vaja koguda, siis sellised vaheldused jäävad ootele mõneks ajaks, eriti juhul, kui seis on nii meeleheitlik, et blogis reklaamikliki kampaaniaid korraldama peab. Küll ja küll on peresid, kes seda teevad. Ja sel juhul jäävad mitmed saapapaarid ja reisid mõneks ajaks ootele, ostetakse ainult hädavajalikku. Aga ilmselgelt pole sellele naisterahvale antud taipu mõistmaks, mida hädavajalik väljaminek tähendab.

Kui meil oli reis ostetud juba juunis ja nüüd tegime plaani, et uuest aastast hakkame oma kodu jaoks kõrvale panema, siis ma ei saa aru, millest ma aru ei saa? Olen ju kogu aeg rääkinud, et see on viimane suurem reis, sel aastal on prioriteediks kodu ost!

Vaadates ajalugu, on sel naisterahval kombeks valida enda kõrvale mees, kellele meeldivad mehed. Ju sellest ka selline “enesekindlus” tal siis, et melli l..sidesse saadab. Marileen mehele vaid suitsukate ja võimalus laps saada?

Imestan, et polnud jälle tõstatatud teemat, et Meelisel on joonistatud kulmud :D Ei ole gei ja kulmud ka joonistatud pole. Aga noh, see on samasugune tuuleveskitega võitlemine, nagu proovida Meelise sugulastele selgeks teha, et me polegi idioodid, nagu meid aastaid kirjeldatud on.

Lõppude lõpuks elavad ju nemad pisikeses korteris ja laenu ei saa, mis see meie mure on? Ma ei käi tema blogi lugemas, aga kui käiksin, siis ilmselt leiaksin ka selle aja, et üks klikk teha, kuna blogimine nõuab ka aega ja vaeva.

Jälle üks mõistlik inimene tee Perekooli leidnud. Ma olen näiteks täna pool päeva arvutis olnud ja proovinud seda blogi teha. Juba on õhtu ja ma alles hakkan lõpetama. Mul on muu elu ka… Tegelesin isegi lapsega :D Nüüd hakkame koos frikadellisuppi keetma :)

UPD: Üks lisa veel:

No eelmise Tail reisul oli vikerkaare lipukene ju koguaeg rõõmsalt lehvimas. Blogis ju kirjutatud, et sai ka Meelis ladyboyga müratud. Sinu u. 10 a tagune intervjuu ajakirjanduses: meeldib vaadata ja osa saada 2 mehe + 1 naise vahelisest seksist. Ahjaa, swingerdamised, millest osa võtsid.

Ei tea ühtki pilti, kus ma oleks vikerkaarelipuga vehkinud – näita! Kus ma kirjutasin, et Meelis ladyboyga müras – palun linki! Okei, see intervjuu tõesti ilmus. Olin noor, rääkisin, mida mõtlesin… Jah, olen sellist varianti proovinud. Ei enam. Ei harrasta seda igapäevaselt. Ja swingeri üritus oli EKSPERIMENT AJALEHE JAOKS! Loe siit! Ma lihtsalt ei saa aru, inimesed loevad ja tegelt ei loe ka, sest ei saa sittagi aru, mis kirjas on.

PS! Veider paar enam Perekooli ei lähe. Pläkutage mis tahate, kui kergem hakkab :)

19 thoughts on “Vastuseid Perekooli Kägudele

 1. Eks teised on alati targemad ja teavad kuidas õige oleks elu elada. :D
  Pooled neist ilmselt ei loegi su blogi vaid kuulevad, mida naised saunas räägivad ja selleks ajaks on ka pool juttu juba moondunud nagu telefonimängu mängides. Aga arvustama on sellegipoolest kõvad inimesed.
  Ja sellel teisel poolel on lihtsalt suur vajadus oma (negatiivne) kommentaar kirja panna, et kõik ikka näeks, mida MINA arvan.
  Minuarust kui see pole konstruktiivne kriitika/tagasiside, siis pole vaja suud lahti teha kui midagi tarka sealt niikuinii välja ei tule.
  Ussipesa jääb ussipesaks.

  Minu poolt aga ilusat algavat aastat ja loodan, et uue aasta soov lõpuks oma kodu saada läheb peagi täide! :)

 2. Sa ei pea ennast õigustama nende ees!
  Eestlase toit ongi teine eestlane.

  1. Ma mõtlesin seda lugedes just sama, milleks raisata oma elu inimeste peale, kellel oma elu pole ja ei saagi kunagi olema, kuna kogu jaks läheb teiste kritiseerimise ja õelutsemise peale.
   Vahvat uut aastat ja mõnusat endaks jäämist!

  2. Jep, selline õigustamine annab vaid neile klatšimiseks jõudu juurde. Tehakse kindlasti mingi teema a la “noh, tuli ikka seletama, ju siis tõtt ka räägitakse”..jne. Get over, las nad olla seal)).
   Ma muide pole kunagi saanud aru (viitsinud aru saada), kuidas neid teemasid vaadata seal :D..saan aru, et seal ongi mingi jube klatšipesa ja mis mõtet sellel on?

  3. Ma ise ka ei käi seal rohkem kui keegi lingi saadab :) üldse ei hooma seda süsteemi seal

  4. No jah, ma ei käigi seal vabal ajal. Mul ausalt muudki teha, kui kuskil foorumis passida. Pole aega blogida ja oma FB lehtegi korralikult hallata.

  5. Ja ükski blogija seal kunagi lugemas ei käi, samas kui teema tehtud imeväel “sõbrad” saadavad lingi ja kohe kontogi olemas kiirvastuseks? :D kas Eveliis saatis lingi?

  6. Ei saatnud Eveliis. Konto on mul seal mingist ammusest ajast, kui mingi Mallu teema mind närvi ajas ja ma kellelegi vastata tahtsin, aga ilma kontota ei saanud. Aga igapäevaselt ma seal tõesti ei käi, arvake mis tahate. See on sama nagu öelda, et Meelis pole gei :D Ikka arvatakse et on. Või… Pointless vaielda :D

 3. Ma arvan, et kui sa perekoolis natuke ringi vaataksid ja sealseid teemasid loeksid (kui valesti kõik vähegi teada tuntud inimesed elavad), siis sa poleks seda postitust teinud. Milleks see enese õigustamine, kui sa pole midagi valesti teinud? Lisad ainult õli tulle, kägudel on oma tõde.

 4. mina poleks ka seda teemat teinud, vaid oleksin lihtsalt ignoreerinud ja taolisest kägude madalast tasemest lihtsalt yle olnud :)

 5. Tere
  Saatsin Teile FB-is sõnumi. Hoopis teine teema ja üleni positiivne. Kuna Te ei ole FB-is minu sõbralistis, siis ma ei ole kindel, kas sõnum jõudis kohale või läks mingisse imekohta.

 6. Mina täiesti usun, et Meelis ei ole gei, aga sa ju nõustud, et ta on vàga camp (riietusstiil, huvi modellide ja kõmu vastu, mis teil siin veel läbi on käinud… Aa, fotonäitus meeste ilust :D, geiklubides hängimine, ja no muidugi Eurovisiooni fänlus) Ehk siis ma eeldan, et sa saad ise ka aru, et see ei ole pahatahtlik, vaid loomulikult tekitab küsimusi :D Kuidas heterost mehel sellised huvid on, mis on stereotüüpilised geimehele? Võiksid seda kommenteerida :)

  1. Noh, ma ei oskagi kommenteerida. Inimestel on erinevad huvid, kellele meeldivad autod, kellele modellid, kellele Eurovisioon, kellele trääns. No maitsed on erinevad. Meelis on sellessuhtes kõige sööja, et võib minna nii Eurovisioonile kui Weekend Festivalile. Vaadata nõiasaadet või modellisaadet või Kuldvillakut. Ta tarbib suht kõike. Ma usun, et on ka geimehi, keda huvitavad autodemootorid ja Metsatöll :D

  2. Kõige sööja..mehed ja naised mõlemad. Ta pole jah gei nagu sa raiud..pigem bi

  3. Kuule, mine istu Perekoolis ja säutsu seal. Oled Meelisega olnud, et nii täpselt ta orientatsiooni tead? Tundub gei, siis palju õnne. Minu teada ei ole! Ei ole ka bi. Aga jumala mõttetu vaielda, sest nagunii Käod arvavad mida endale pähe võtnud on. Mallu on ka loomavihkaja ja lapsi ei kasvata jnejnejne Mõttetu vaielda lihtsalt.

  4. Kuidas saab olla vahepeal gei ja siis hetero ja siis hoopis bi? Inimene on nagu ta on. Ja ta ei ole mitte kunagi öelnud kuskil saates, et ta on gei. See, et rahvale selline mulje jäi, oli montaaži töö ja teiste kommentaarid. Ise pole ta kuskil midagi kuulutanud. See ongi see, kui üks ütleb üht ja teine teist ja kolmas lisab veel midagi ja kokku tulebki pudru ja kapsad, mitte see, mis öeldi. Teada tuntud tõde elust enesest ju.

 7. Sinu ja Malluka vahe ongi see, et sa loed, mis arvamused (loe: ilkumised) ja vastad lühidalt, mitte ei risusta ka blogi ühe ennest üleskütva-kiitva-õigustava pika postitusega ÜHE AINSA N-Ö HALVASTI öeldus, kribatud lause kohta.

Comments are closed.