Võitlus vananemisega, kas sellel on üldse mõtet?

Eks me kõik ole kuulnud, et Leenu on näost vana nagu muld ja Meelis arvab, et on alles poisike. Kusjuures nali naljaks, me alles ükspäev arutasime, et meie kõik sõbrad on meist palju nooremad. Paljud meie lähimast sõpraderingist on sündinud 90ndatel, mis tähendab, et paljud neist on meist 10 või enam aastat nooremad.

Ehk tunnemegi end sellepärast nii noortena, et oleme ümbritsetud noortest, ilusatest, säravatest ja ülimegaägedatest sõpradest ja tuttavatest. Eks on “meieealisi” ka, aga noori on ka päris palju. Nt mu parim sõbranna Sandra on minust 12aastat noorem, üldse ei saa aru :)

No aga suures plaanis, pole parata, me kõik jääme vanaks. Üks variant on jah, süstima minna (kiidan ka täiega heaks!), teine variant on kasutada kvaliteetset kosmeetikat, nägu pesta ja hooldada, meik alati maha võtta ja kollageeni ka vedelikuna tarbida.

Kui ma esimest korda Tais käisin, siis ma reaalselt naersin poes – haha, kohv on kollageeniga, haha, jäätee kollageeniga.. Pole ime, et nad seal Tais vaevalt täisealised välja näevad, endal passis nelikümmend ees.

Paar kuud tagasi kirjutas meile Rosena (apteegikosmeetika) e-pood, et kas oleksime nõus Meelisega koos katsetama erinevaid vananemisvastaseid tooteid. Kuna vanus jalaga näkku peksab, siis ikka. Valisime välja mõned meie jaoks põnevamad tooted.. Kohale tuli laadung. Aga seda ainult seepärast, et meile mõlemale saadeti ka kast kollageeni jooke.

Meelis kirjutab: kohvi asemel kollagenishot

Eksperimendis osalesid: Morganna’s Magic noorendav kreem meesteleKollageeni jook vitamiinidega aktiivsele mehele

Senimaani olen ma enamuse ajast kasutanud selliseid klassikalisi kreeme. No mingi aftershave ja lihtsalt niisutava toimega asju. Aegajalt ehk siis kümne aasta jooksul võibolla paar-kolm korda olen ostnud ka noorendava toimega kreeme. Miks? Ega isegi ei tea – ju olid sooduses. Aga need on sellised klassikalised Selveris, Maximas ja Prismas müüdavad kreemid. Nüüd siis sain testida, vähe nagu, niiöelda tummisemat ja autentsemat asja.

Esiteks ei olnud see ka kreem, vaid hoopiski geel. Kuna see pudelikene ei ole just kõige suurem või noh, ei sisalda väga palju toodet, siis tekkis mul esimene mure kohe sellega, et kui palju ma seda pean omale peale panema. Ilmselgelt ei ole tegemist kehakreemiga, kus ma pumbale valu annan ja terve pihu kuhjaga kreemi täis panen. Ega ma selle paari nädala jooksul, mis ma seda tarbinud olen, pole ikka päris täpselt selgeks saanud, et kui palju ja kuhu ma mida panema pean. Kindel on see, et see Morannas’s Magic geel on kuidagi kordades parem kui kreem. Imendub supsti sisse, ei jää läikima ja kaks minutit hiljem ei saa keegi aru, et sa end kreemitanud oleksid.

Üllatav oli asjaolu, et ma peaksin seda peale panema võimalusel lausa kaks korda. Aga see on äkki nende puhul, kes juba vanemad tunduvad? Seega mina piirdun hommikuse protseduuritamisega. Kui ma nüüd mõtlen, et kes seda osta võiks, siis sobiks selleks naised. Miks? Sest kohe on tulemas isadepäev. Seega on veel vaikselt aega teha uurimustööd, et kuidas mees suhtuks noorendavatesse toodetesse ning kui vastus on positiivne või ebamäärane, siis saab ära tellida ja ongi isadepäev muretu.

Aga kollageenijoogist rääkides, siis üldiselt sellised, ma nimetan tervise- või toidulisandid, ei maitse hästi. Reaalselt ma olen enne trenni joonud mingeid energia shotte või muud miskit seedimist soodustavaid asju ja no ega see maitse kiita pole. Sellepärast need kogused ongi sellised väiksed, sest no ei suuda juua ju.

Loomulikult oli mul kohe ka selle toote puhul ilgem eelarvamus, et kurat, tõmban ruttu sisse ja hammustan hapukurki peale. Esimene lonks oli… kentsakas. Teine lonks oli kõvasti parem ja kolmanda puhul olin ma juba harjunud. Hakkasin siis süvenema, et miks see jook nii rõve ei olnud. Ikkagi toidulisand ja kollageen. Tutvustav reklaamtekst ütles aga kõik, mida mul vaja teada oli – troopilise maitsega. Põhimõtteliselt nagu mahlapulk aga lihtsalt kordades kasulikum ning isegi pisut hapukas. Hommikul on see hapukas asi eriti hea, sest kohe kui selle sisse tõmbad ei ole tegelikult kohvi vajagi, sest see hapu kohe äratab üles. Ma nimetangi seda enda hommiku-shotiks.

Leenu: olen noorem nüüd?

Eksperimendis osalesid: Morganna’s Fresh Effects seerumMorganna’s Radiant SkinNoorendav kollageeni jook vitamiinidega

Samamoodi nagu Meeliski, arvasin ma, et see kollageenijook on mingi rõve valgukas. Mäletan, kuidas ma kunagi enne maovähendusoperatsiooni pidin seda valgujooki jooma ja see oli nagu megakaristus mu jaoks. Arvasin, et midagi sama rõvedat ootab mind ees. Aga ei, ilusa kollase värvusega ja abosluutselt normaalse maitsega jook ei ajanudki südant pahaks ja ei tekitanud tunnet, et homme ei taha. Täna hommikul võtsingi viimase shoti sisse ja.. loodan, et olen nüüd noorem ja säravam. Kas olen? Teie olete ikka need kriitikud, mitte mina, sest ma arvan, et… ma olen püss enivei :)

Aga ma ütlen ausalt, et minu näole oli kogu see kupatus justkui hingeõnnistus. Ma läksin täpselt paki saabumise ajal tööle, mis tähendas varast ärkamist, igapäevast meiki, terve päev meigi pealolekut ja õhtul alles näo puhastust. Õnneks, ka korralikult und. Esimene töönädal olin ma üsna väsinud õhtuti ja läksin näiteks teisel tööpäeval koos Hedoniga juba pool üheksa magama. Samas neljandal päeval suutsin juba kümneni üleval olla. Harjumise asi, aga igapäevane meigikandmine näo jaoks samamoodi.

Mulle meeldisid väga mõlemad tooted. Või noh, need kolm, aga kreemidest rääkides, siis nende konsistents oli mõnus, mitte kleepuv ja rasune, selline kerge ja kiiresti imenduv.

Ma ei tea, kui hästi siit pildilt on näha, aga ülemisel pildil on kreemitamata käsi ja alumisel kreemitatud. See Fresh Effects täidaks nagu kõik väiksed kortsud ära ja tasandaks naha ühtlaseks.

Kuigi loogiline oleks vist kasutada esmalt seerumit ja siis seda teist, otsustasin mina kasutada seerumit ööseks, pärast näopesu ja hommikuti Fresh effectsi, sest see jättis näo matiks ja mõnusaks, mille peale meiki panna. Lõhnas sealjuures mesiselt ja hästi. Mul oli enne seda kasutuses mingi roosikreem ja see ajas mind igal hommikul lihtsalt iiveldama. See roosihais oli nii tugev.

Ma ei tea, kas ma nüüd mõned nädalad seda kasutades olen näost noorem või ikka vana ja väsinud ja peaks minema end süstima, aga ma ise tunnen enda nägu küll paremini. Mul ei tekkinud isegi päevade ajal punne, mis tavaliselt tekivad. Ma arvan, et seda soodustab ka igapäevane korralik näohooldus, milles ma varem ei olnud niii hoolikas, sest ma ei meikinud end iga päev.

Nüüd on õhtuti ikka rituaal, esmalt meik niiskete salfakatega maha (vanasti pesin seebi ja veega, sest korra kuus meikides polnud nagu väga vahet), siis puhta veega nägu puhtaks, siis Radiant Skin seerum.

Hommikuti nägu jälle puhta veega puhtaks ja esimese kihina Fresh Effect, mille peale siis juba meik. Üldiselt kasutan ma ainult jumekat, pärlpuudrit, kulmuvärvi, kammin ripsmed ja minekut.

Hea uudis on see, et kood MARIMELL kehtib naiste- ja meeste nöohooldustoodetele Rosena e-poes kuni 19.10.2018 ja annab tervelt 20% soodukat. Kollageenijoogid on juba sooduses!

#KOOSTÖÖ

12 thoughts on “Võitlus vananemisega, kas sellel on üldse mõtet?

 1. Kui ma muidu käin teil siin kobisemas koguaeg, et mulle ei meeldi teie reklaampostitused, siis nüüd tahan küll öelda, et minu arvates oli see väga hästi kirjutatud. Ei ole üldse kopeeritud teksti, vaid on enda kogemust ja ausust.

  1. Ma üritan alati koostööpostitused teha enda elust ja mitte kopida teksti, kui just tellija seda ise ei soovi :)

 2. Leenu, sa tead ise ka, et kaks halba harjumust maha jätta ja oledki näost hoopis ilusam ja noorem.
  Ja vahel on mulle mõningatelt fotodelt silma hakanud, et kasutad liiga tumedat jumestuskreemi, see teeb ka vanemaks sind. Sulle üldse sobib hele igatepidi rohkem – jumestuses, juustes, riietuses.

 3. Sa ei tundu muldvana, sul ei ole palju sügavaid kortse, nagu on seljakoti naisel, kuigi teie vanusevahe on vist ainult paar aastat.
  Sind teevaks vanaks hoopis sinu hallisinised ja väga kottis silmaalused. Ilmselt jood sa väga vähe vett ja tarbid alkoholi. Neerud ei tee tööd korralikult, isegi kui tavalised neerunäitajad on normis. Osadel inimestel paistab see variant kohe silma ja sina oled ehe näide üks sellisest. Sinu omapära ongi see, et kohe kui jood alkoholi, on tulemust näha sinu kottis ja tumedatest silmaalustest. Ja need silma all olevad tumesinised/lillakad sügavad kottis vaod on väga silmapaistvad. Kui sa vahepeal alkoholi ei joonud, sinu silmaalused muutusid muu jumega/nahaga ühte tooni ja tundusid igati värskem. Nüüdseks oled jälle kottis lillakate silma alustega ja see teeb sinust vana (joodiknaise) välimuse. Hoolimata sellest, et sa ka suitsetad, on sul loomulikult valged hambad, mida paljudel suitsetajatel ei ole.

 4. Nägin täna just vist instas Marileenust pilti ja jäin vaatama, et nõnna vanaks jäänud…eks kindlasti on oma osa ka kaalulangusel. Ise olen üsna ümar, varsti lähenevad 40ndad ja seetõttu ka näost ümar ja ühtegi kortsu pole. Ei oskagi öelda, kas tahaksin olla kõhna ja kortsus või ümar ja kortsuta. Aga jah, me kõik jääme vanaks..

  1. Kahjuks jäi täpselt sama pilt ka mulle silma ja mõte läks kah sinnakanti. Just mõtlesin, et need kollageenijoogid vastupidist mõju teinud. Samas v-o oli kehv pilt ja ilmaasjata materdame.

  2. Ma ei tea, mis pildist te räägite? See, kus rebastega kleidiga olen? Ma olen vist tõesti pime ja endast nii heal arvamusel.. Ma oma meelest megailus seal pildil. Pole üldse vana, selline ilus hele ja värske just :D Aga ma vist liiga palju veini joonud, et ei näe oma koledust ja vanadust :D

  3. 36, sale ja ilma kortsudeta. Näha on, et saiadöömine on môistuse nüristanud.

  1. aasta probleem, kellegi silmaalused. ei, ma ei ole käinud neid süstimas. mille vastu, süstin botoxit täis, et oleksid paistes nagu iga päev oleks pohmas? kui viitsin, siis panen sinna peitekreemi, kui ei viitsi, ei pane. ma ei tea, mind ei häiri. ma mõlemal pildil enda meelest suht hot mama :D naljakas, mis asjad võivad inimesi niiii häirida, et on vaja kohe sisse zuumida.. ja üldsegi, kui zuumisid, siis ütle, mis mul toimub nendega :D

 5. Miks nii nipsakas??? Mu meelest hotist on need kaugel, muu osas pole miskit öelda. Ma lihtsalt jäin vaatama kihe ja mäletan et käisid ju iluprotseduuril, millisel- ma ei mäleta, otsida ka ei viitsi. A muidu sellise paistetuse vastu peitekreem ei aita

  1. Mina ei ole nipsakas, lihtsalt naljakas, mis aastamured mõnel on. Mul polegi nad paistes :D Ma ju seda räägingi, et botox ajaks nad lihtsalt “kohevaks”. Ma käisin otsaesist süstimas. Silmad ongi ma ei tea, väsimusest või veinist või jumal teab millest “kottis”.

Comments are closed.