3in1: kolm soovitust-kogemust ehk käisime jälle pildistamas

Esiteks oli eelmisel nädalal meie viimane fotoshoot, koos Ketlin Tammsaluga. Pidime alguses minema selliseid lõbusaid perepilte tegema, aga kuna ilm aina näkku pani ja me pidevalt aega edasi lükkasime, siis lõpuks mõtlesime, et suva – lähme. Saagu mis saab. Ühtlasi oli meie blogipere saanud kaks kingitust ja… tundus ideaalne seda jäädvustada.

Fotograaf: Ketlin Tammsalu
Koduleht/FB: Ketlin Tammsalu Photography (link!)
Kus pildistab: Tallinnas ja Harjumaal, üsna tihti ka Raplas.
Hind: 40€ sessioon, keskmiselt 1-1,5h
Pilte: kuigi alguses ütles Ketlin, et ta musta materjali ei saada, siis töörohkus pani ta meelt muutma, sest ma ütlesin, et oleme üsna kriitilised ja tal pole mõtet vaevata end piltide töötlemisega kui me neid hiljem ei kasuta või need meile ei meeldi. Kokku saatis ta ülevaatamiseks 256 pilti ja mul jäi alles 38.
Kulunud aeg: käisime pildistamas 11.08, pildid ülevaatamiseks sain 15.08 ja töödeldud variandid 16.08.

Facebookis on selline leht nagu Kriips (link!), nad pakuvad lastele tahvelsärke ja beebidele bodysid, kuhu saab ise sõnumeid peale kirjutada. Lisaks veel tahvellaudu ja käepaelu. Meie perele saabus ka pakike, kus oli kolm ühesugust särki ja vaba voli sõnumeid peale kirjutada.


Loomulikult mõtlesin mina kohe, et lähme fotosessioonile, hea selga panna. Fotograafil tekkis ka juba idee, mida võiks sinna kirjutada, aga tulemus oli see, et see “kriit” ei tulnud sealt beebisalfakaga maha (muidu eemaldab see kõike!), ja sooja vett meil polnud. Seega sündisid ainult ühetekstilised pildid, aga ajas ette rutates, hakkas nagunii sadama.

Kuna meil juba ühesugused särgid olid, siis mõtlesin, et eriti lahe oleks, kui meil oleks ka ühesugused jalanõud – Javer (link!) pakub mõnusaid tenniseid ja kui ma juba eelmisel suvel neid nägin, mõtlesin, et tahaks… Siis nägin neid kõigil jalas, ja mõtlesin, et ei taha ka. Aga nüüd ma siis ikkagi uurisin, kas neil oleks kolme paari ühesuguseid…

Läksime neile poodi kohapeale proovima, kuna numbrid võivad ikkagi olenevalt jalast natukene erineda, eriti mul ja Hedonil… Ühesõnaga, ma ausalt ei valeta, nii kui ma selle Javeri tennise jalga sain, ma olin nagu wau, nii mugav. Nagu nii mõnusad sellised pehmed ja kuidagi avarad ja jalal on tõsiselt mõnus seal sees olla. Mul pole never nii mugavaid tenniseid olnud. Alati kuskilt pigistab või on liiga suur. See Javeri papu on täpselt parajalt lai, aga samas pole suur. Ja näiteks kui ma alguses arvasin, et Hedonile sobiks 21, siis tegelikult oli ikkagi 22 jalas parem. Niiet tasub proovima minna.

Ühesõnaga, riided-jalanõud olemas, suundusime Pääsküla rabasse, et teeme pilte. Kuigi ilm oli heitlik, ei heitnud meie Ketliniga meelt, et õhtuks on parem ja saame hakkama. Kui meie rabasse jõudsime, oli päike välja tulnud… Kes aga üldse poseerida ei viitsinud, oli Hedon. Ta tahtis üksi pildil olla, mitte koos meiega.

12

No kuna meil need tahvelsärgid olid, siis mida muud sinna kirjutada, kui ennast promoda, eks :)

WB

10

Mu meelest nii nunnu komplekt – tahvelsärgid ja ühesugused Javeri papud. Ja siis tuli “kauaoodatud vihm”. Aga polnud lugu.

25

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Jälle soovitan sajaga, aga on ju lahedad särgid? :) Mu meelest jumala hea kingiidee sünnaks või katsikuks.

Kui aga rääkida fotograafist, siis minu meelest on oluline, et tekiks klikk ja meil tekkis. Iga kell läheks uuesti pildistama. See töötluse ja fotograafia teema on nii lai, ja sellest ma blogin mingi hetk hiljem. Aga meie koostöö sujus ja ta suutis ka Hedonit väga hästi tabada.

Rohkem pilte ikka Instagramis ja Facebookis nagu ikka :) 

8 thoughts on “3in1: kolm soovitust-kogemust ehk käisime jälle pildistamas

  1. Need särgid on väga vinged! Eriti efektne pildistada nendega perepilte ja niisama ka äge:) Näiteks Meelisele kirjutada Copy ja Hedonile Paste ja koos pilte teha:)

  2. Olete jah ilgelt kriitilised, kui ‘fotograaf’ Meelis teeb pulmapilte, kus lisaks väga mööda tehnilisele küljele on ka horisont nii viltu, et jube..

    1. Ei olegi üritanud seda väita, aga end sealjuures kriitiliseks kutsuda on noh, vähe veider.

    2. maailmas on palju suuremaid probleeme kui mingi viltune horisont. kurb et see on sinu elus peamine mure.

    3. the f, kus ma mainisin, et see mu elu peamine mure on? :D samas tore, et sa mu maailma nii hästi tunned. tnx

  3. Javerid on tõesti väga mugavad ja pealekauba on jalanõudel meeletult hea lõhn.

Comments are closed.