50€ nädalas toidule? Kuidas?

Eks ma olen sellest ennegi kirjutanud, et meil ei kulu meeletuid summasid toidule. Me sööme mu meelest mitmekesiselt. Ma viskan minimaalselt minema ja raha kulub samuti suht vähe. Ma ei armasta ise mitu päeva järjest sama sööki süüa, seega leiutan alati midagi uut.

Sain ma õigesti aru, et toidupoes läheb teil a i n u l t 200 eurot kuus? Kuidas nii vähesega saab 3 inimest? Meil 4 inimest peres (ei ole teismelisi poisse, kes võivad vaeseks süüa) ja no 500€ läheb kindlalt toidupoes + juurde siis veel väljassöömised.

Nagu ka ka sellele kommentaarile vastasin..

Hommikul Hedon ei söö, ma teen 1 võileiva, Meelis sööb putru. See teeb nädalas umbes paki putru, ühe paki pehmikut vms leivalist, 5 viili juustu ja ühe tomati :D rahaliselt lagi 6€.

Õhtuteks teen tavaliset a) kana riisiga s) siga kartuliga c) pastat d) suppi e) kastet+kartulit f) tatart ja kala jne. Tavaliselt juurde salat ka, ala tomat-kodujuust, roheline salat paprika-tomatiga, hapukurk, kõrvits vms. No ma ei tea, ei kulu suurt rohkem kui 50€ nädalas. Meelis saab kodus olles lõunaks süüa eilseid jääke. Kui nt olen terve kana teinud.. siis jagub kaheks päevaks.

Keegi jättis veel kommentaari, et miks ma ei pane sinna sisse väljassöömiseid ja tellitud toitu jne. Aga ma ei käigi väga väljas söömas, ainult lõunad, need ongi juurde pandud. Võimalik, et korra kuus käin sõbrannaga kuskil väljas, siis see on pigem meelelahutus kui söök. Hea küll, lisame veel 50€. Ja siis tellitud toit – selle eest ma tavaliselt ei maksa, kasutan kogunenud krediiti Woltis. Või siis kutsutakse sööma..

Tasuta õhtusöök uues Nuudlis (Telliskivi 15).

Aga ega see mingi aasta kokkuhoid sealt ka ei tule. Sessuhtes, et ega ma iga päev kuskil kellegi kulul ei söö. Wolti tellin max korra nädalas. Ja üldiselt teen ikkagi ise süüa.

Meie viimaste päevade söögid

Tegin laupäeval Barborast tellimuse uueks nädalaks, kokku 34,79€. Ei hakanud isegi ostukorvi lisama midagi, mida mul vaja pole, selleks et tasuta kohaletoimetamine saada. Kui oled piisavalt paindlik ajaliselt, siis saab delivery 99sendiga. Mul polnud vahet, kas see tuleb hommikul, lõunal või õhtul, seega.. võtsin kõige odavama variandi.

Käisin samal päeval ka poes, sest kullerit samaks päevaks ei saanud, aga süüa nagu tahtsime… Ostsin suure 3kg pardi, mis oli samapäeva kuupäevaga, -30%, maksis 8€, juurde tegin kruubi-kartuliputru ja kõrvitsasalatit. Samamoodi sain samapäeva kuupäevaga kana -30%, mis maksis reaalselt 2€.

Ma tegelikult tellin 1x nädalas Barborast ja tavaliselt lähebki ca 40€, pluss nädala sees leib+piim lisaks. Ja ma ostan ikkagi kõike – jogurtit, piima, hapukoort, juurikaid, liha…

Kusjuures, sellest 34st eurost võib julgelt veel viieka maha arvestada – majapidamispaberi ja nõudepesuvahendi arvelt.

Aga mis ma ostsin ja mis süüa sai…

Laupäev: krõbe ahjupart kruubi-kartulipudru ja kõrvitsasalatiga

Sellest sai süüa veel ka järgmisel lõunal.

Pühapäev: ahjukana kruubi-kartulipudruga.

Kuna putru tuli ilgem laar, siis läks see kana kõrvale kaubaks ka pühapäeval. Üldse, mingeid asju ma ei viitsi natuke teha, näiteks kruubikartuliputru, hapukapsasuppi, värskekapsahautist – neid teen ma tavaliselt siis kui keegi külla tuleb, sest möllamine võtab aega ja.. pigem siis juba suurem kogus teha :)

PS! Esmaspäeva lõunaks sai Meelis kanajääke veel süüa.

Esmaspäev: ahjulõhe pesto ja keedetud kartulitega, kõrvale värskekurgi-hapukurgi-kodujuustu salat.

Meil käis külaline, lõhest jäi alles vähemalt Meelisele lõunaks, kui mitte enam.. Eks ma koju minnes näen, kas sealt keevitab veel pasta kokku või ei. Üldiselt teen ma allesjäänud kalast alati mingi salatilaadse asja. Samamoodi saab ahju panna või teha maailma lihtsaimat Ragne Värgi “pitsapõhja” ja see ahju panna koos tomato/juustu/pesto komboga. Või keedangi pastat, lisan natuke toidukoort ja teen lõhepasta.

UPD: alles oli Meelisest täpselt viis poolikut kartulit, pool lõhet ja natuke eilset salatit. Keetsin kiirelt neli muna, hakkisin lisaks kartulile ühe sibula, puhastasin kala, panin ühe pooliku topsi kodujuustu ja eilse hapukurgi-värskekurgisalati, segasin kokku. Peale tegin veel kiire kastme (sinep-äädikas-suhkur-sool-hapukoor) ja imeline võileivakate!

See hetk kui Hedon ütleb: tahaks makaroni ja pakk käest kukub.. Ega midagi, mängime mängu, ruttu purki tagasi!

Kapis on ootamas veel kanakoivad, verivorstid, seened, hakkliha… Valikuid selleks nädalaks on veel mitmeid.  Hakkliha ostan alati 1,5kg kaupa, umbes 700-800g per toit. Sellest jagub normaalselt meile.

Värskekapsahautise jaoks peaks ühe kapsa ostma, mis maksab ilmselt paar euri. Aga hakklihast saab teha hakklihakastet (tatraga näiteks), pastakastet, frikadellisuppi, kotlette, pikka poissi… Meie pere totaalne lemmik ongi frikadellisupp ja frikadellid teen ise. Kõige jubedamad asjad, mis müügil on (saan aru isegi valmis puljongist), on valmis frikadellid.

Kanakoibade juurde sobiks riis, verivorstide juurde keedetud kartul, seened sobivad kastmesse, pikapoisi sisse, niisama praadida.. Ühesõnaga, see nädal oleme totaalselt varustatud toidu osas ja kulu sellele oli konkreetselt 39€. Eile ostsin ühe leiva ka, 1€. Ehk siis 40€. Ja sel nädalal ma kindlasti juurde midagi ostma ei pea.

Tööl söön sel nädalal kolm korda, üks kodukontoripäev + reedel on meie kohvik-söökla kinni. Tavaliselt haaran supi 1,90€ või väikse prae a 3€. Ehk siis üle 10€ mul siia lisa ei tule. Ehk ongi 50€ nädal.

Kuna järgmine nädal on jõulud ja värki, siis ilmselt kulub rohkem. Ainuüksi süldimaterjalile läheb vähemalt 30€. Sest see on samasugune asi, mida pole mõtet vähe teha. Kui teha, siis ikka 10 kilo koote ja liha ja värki! Okei, tegelt siin meil on tädiga diil, mina ostan asjad, tema teeb, pärast jagab mulle valmis sülti :)

Jõulude osas ei ole ma ikka veel kirja pannud, mida ma siis täpselt teen. Ja ma ei suuda isegi mõelda, millal ma need asjad ära peaksin ostma. Esmaspäeval on vaja.. siis vist peaks pühapäeval poetiiru tegema. Ilmselgelt on siis kõik letid juba tühjad nagu tavaliselt..

Ah, aega on selle kiire asjaga.

Palju teil nädalas söögile kulub? Kui tihti te poes käite? Kui tihti väljas sööte? Sõbrannatamas käite? 

30 Comments

  1. Päevas on ettenähtud 30 eurot, aga pahatihti on summad suuremad – nt. reede- laupäev ca 60 eurot. Nädalas läheb siis natuke alla 300 euro.

    1. Meid on kolm. Mina, mees ja 16 aastane poiss. Imetlen neid, kellel toidu peale vähe raha läheb. Suure osa elust olen ise pidanud vähesega hakkama saama. Viimased aastad on olnud teistsugused – ma ei armasta süüa teha, kõigil on kiire, on võimalus toitu koju tellida, noormees on väga valiv ehk siis toidu osas hellitatud… Peale seda postitust tekkis soov ennast kokku võtta ja muudatusi teha.

    1. Meil läheb nädalas umbes kilo banaane, õunu, viinamarju. Talvel ohtralt mandariine. Ostan/tellin alati kastiga, siis ei teki võimalust noroviirust vabatahtlikult saada.

  2. Minul kulub kuus 100 eur toidule (kuskil väljas söömas ei käi, suvel max 2-3 korda), oleme 2 täiskasvanut pluss kari loomi.

  3. Me oleme perekond söödikud. Mina, mees ja 1.5a laps. Süüa meeldib meile hästi ja palju. Sööme kodust toitu 3x päevas ja lisaks käib pidev näksimine (ei ole sajakilosed kusjuures, täitsa normaalkaalus aga aktiivse eluviisiga). Toidu pealt kokku ei hoia ja sööme täpselt seda, mille järele isutab, olenemata hinnast. Kui mõni lemmikasi, nagu lambakoot, allahinnatud on, siis ikka võtame.

    Liha tarbime palju ja veini-õlut tarbime ka toidu kõrvale, mis on kuludele sisse arvestatud. Lisaks on toidukulude sees nõudupesutabletid, pesugeelid jms kodukeemia, sest tellime need koos toiduga kulleriga koju ja ei viitsi arveid lahku lüüa.

    Kuus kulub keskmiselt £600 toidule, siia sisse pole arvestatud koju tellitud valmistoitu (paar korda kuus), ostetud töölõunaid (1-2 korda nädalas) ega väljas söömisi (harvem, kui kord kuus). Tundub meeletu summa aga kuna oleme muus osas üpris kokkuhoidlikud, siis oleme teadlikult valinud, et toiduga ei koonerda.

    Sööme enamasti mahetooteid ja palju eksootilisi juur- ja puuvilju. Arvestatav summa kulub juustule-singile ja oliividele, sest meile meeldib pärast õhtusööki teleka ees näksida.

  4. ükski kapsas ei maksa “ilmselt paar euri”, max 1 eur Kristiine Prismas (0,49eur/kg), kus te armastate käia, Maximas 0,55eur/kg:) paari eur’in kapsas on paari kilone- nädalaks kapsatoitu???

  5. Meie pere: mees, mina, kaks väikest last. Mehe kulusid toidule ei tea, ta ka käib ja ostab midagi koju aeg ajalt. Minupoolne nädala limiit on 50€, aga see läheb suht alati lõhki, sest ma ei jäta ostmata asju, mida ma näen parasjagu sooduses olevat (nt mõned kuivained, purgioad jms) ning mida nagunii tean, et kulub meil palju. Meil kulub palju ilmselt seepärast, et mees on päris suure söömaga. Ta võib õhtuga nahka pista enamus puuviljadest, pool liitrit jäätist, enamuse võileivakraamist… Seda olenemata asjaolust, et ta õhtusööki ka ikkagi sööb. Lihtsalt tal see muu päeva söömine on nii ebaregulaarne, siis õhtul kompenseerib päevaseid puudujääke või ma ka ei tea. Lihakraam ja taimsed alternatiivid piimadele jms-le on alati kõige kulukamad, aga kokkuhoiukohti ka ei näe. Olen palju kordi proovinud ümber kalkuleerida ja mõelda, kust saaks kokku hoida, välja ei mõtlegi vist…

  6. Meid ka peres kokku kolm. 50 euri nädalas on jumala okei, kui menüü paika panna. Ma teen suht nagu Sinagi – jääkidest leiutan midagi muud. Mõnikord ei viitsi poodi minna, koju ka sama päev enam ei saa poekraami, siis ma lihtsalt vaatangi, mis kappides on ja keevitan sellest mõne roa.

    Kui ostan suurema hunniku liha-kala, aga tean, et korraga ära ei tarbi, viskan osa sügavasse. Seal ju säilib ja saab hiljem võtta.

  7. ma ei teagi palju meil raha läheb, vahel nädalavahetus koos käies läheb mehel 20-25 eurot, enda linna ostud lähevad vahel 10 euro kanti ning sööme liha, snäkke, puuvilju, köögivilju, vett, alkoholivaba jooke tal, loomadele süüa. raha lugenud õnneks aastaid ei ole pidanud, a on olnud perioode, kus sööd pakimakarone ja banaani. kui ei jõua ostetut tarbida söövad loomad ära.

  8. Kuueliikmeline pere (üks on vastsündinu) ja vähemalt sott nädalas läheb kindlasti. Täpselt arvutanud ei ole kokku. Mõni nädal läheb kindlasti rohkem kui mõni kallim asi otsa saab.
    Planeerimisega saab säästlikumalt ka aga meil on pigem nii et vahepeal laiame, vahepeal hoiame kokku. Eks oma osa annab see et me elame täpselt poe kõrval ja mingi isu tekib siis saab alati ostma minna ja seetõttu me ei planeeri ka menüüd ette vaid vaatame mida tahaks või mida on aega valmistada sest päris palju päevi on sellised kus ei ole parima tahtmise juures ka aega kokata ja siis teeme selliseid asju mis võimalikult kiiresti valmis saavad.

  9. Meil neljaliikmeline pere ja täpselt palju toidule kulub ei tea, sest beebi mähkmed jms ka arvetel. Aga suurusjärk jääb 800.- ringi. Me teame, et jõhker, aga oleme mugavad ja laisad kokad…ja tegelikult kuus on kindlasti 100.- sellest puuviljad. Mees teeb jõusaalis palji trenni ja sööb ka vastavalt :D

  10. Ma olen alati imestanud KADEDUSEGA neid peresi kellelkulub vähe söögi peale.
    Meil läheb üle päeva poes käijes 30-40€ – sest ma pean iga päev süüa tegema või siis ülepäeva (mees võtab süüa tööle kaasa alati).
    Õhtust sööme kõik perega laua taga see on meil alati nii olnud ja lapsed siis ka söövad korralikult ja ei ole valiku võimalusi ala ma ei taha vms. Peale soolast on ka alati magustoit sest see innustab lapsi rohkem ka soolast sööma.
    Puuvilju läheb meil ohtralt ja eks lapsed tahavad ka midagi magusat.
    Meid on peres kokku viis + kass (õgrad ja suur nagu garfield) :) ning meie Mamma suure algustähega sest ta on kullatükk.

    1. Meil sama seis. Poes käime kas üle ühe päeva või max. kahe päeva tagant ja arved alati 30-40 eur.

  11. Tegime eelmine kuu ka eksperimendi mehega (peres on meil 2 täiskasvanut ja üks 9 aastane laps). Hoidsime tšekid alles, töölõunad arvestasime sisse ja väljas söömised. Tuli kokku natuke alla 300€. Lihtsalt hea teada, palju reaalselt kulub söögi peale. Kui võimalik, teen ka mitmeks päevaks ja võtan võimalusel tööle lõuna kaasa.

  12. Mina+2 last ja nädalas kuskil 50€. Tellin Selverist tavaliselt kuskil 40€ ringis korra nädalas kõiksugu kraami ja siis vahepeal jooksvalt piima, saia vms ka juurde. Aga noh lastega poes käies suudavad tavaliselt alati ikka mingit maiustust või puuvilju lunida (isegi kui kodus on ), sellepärast on lihtsam ilma nendeta poes käia, soodsam ka
    Mees tuleb nüüd mõneks nädalaks koju, eks näha ole palju siis kulub (ilmselt tunduvalt rohkem). Aga lastega üksi olles üritan siiski võimalikult soodsalt (samas mitmekesiselt) hakkama saada.

  13. Kuidas nädala toitu tellides selle lihakraami säilitamisega on? Poolteist kilo hakkliha korraga osta, et siis erinevatel päevadel eri asju teha sellest – kuidas seda hoida? Lihtsalt külmikus? Mulle juba järgmisel päeval tundub, et hakkab halvaks minema, viis-kuus päeva külmikus seisnud kala või kana või sealiha ka nagu hästi enam toiduks teha ei tahaks, sügavkülma ka ei tahaks panna, sest maitse muutub – ja mitte paremaks. Nii käingi liha ostmas ikka vastavalt sellele, mida samal õhtul v max järgmisel päeval teha tahan.

  14. Väga palju oleneb, kus poes käiakse. Stockmanni toiduosakonnas läheb tavaliselt kaks korda nii palju raha, kui Prismas käies. Lihtne näide- Prismas banaanikilo 95 senti, Stockmannis 2 eurot ja sendid peale. Kohvil, mida ma joon, on Prismas ja Stockmannis ca 7 eurone hinnavahe. Jne. Jne. Aga toit on Stockmanni tõepoolest kõige parem, just kõikvõimalik lihakraam. Magusa- ja saltilett on ka suurepärased, aga neid asju tarbin harva, kuna ei tea täpset koostist- suhkru- ja soolasisaldust. Mulle on oluline teada, mida mu toit sisaldab. Eriti poesöökide puhul.
    Hea vein toidu juurde või pudel shampust õhtusöögi kõrvale võib lisada 50-100 eurot eelarvele. Kui külalised tulevad, ei piisa ühest pudelist. 200 euroga kuus ei tule küll kuidagi välja, kui võõrustad vahel sõpru.

    Tasuta kraami ma kuskilt ei saa- keegi ei saada kastiga krõpsu või kohupiimakreeme, samuti ei ole mul Wolti krediiti. :) Toidule ja esmatarbekaupadele kulub kuus ca 500 eurot, oleme mehega kahekesi, lapsi ja koduloomi ei ole. Pea pool sellest rahast kulub väljas süües, teine pool kodus kokates. Kusjuures väljas sööme väga vähe, aga tavaline õhtusöök kahele viisakamas restoranis on ca 70-100 eurot.

    Aga eks summad sõltuvad ka toitumisharjumustest, ma ei söö paljusid nn. tavalisi aga soodsaid asju, nagu leib-sai, kartul, porgand, piim, valged makaronid ja riis, rämps- ja kiirtoitu.

  15. Loen ja imestan et kuidas saab poes toidule niipalju kuluda. Mul 5 liikmeline pere. Sissetulek heltkel ainult minul. Maksan ära maksud ja 200-300€ (oleneb palju makse on), jagan nädalate peale ära. Kuivained ja pudrud materjali ostan suuremas koguses. Kartuli ostan põllumehelt. Samas ei saa öelda et üksluiselt sööme. Kuigi teen suurema koguse sööki valmis et jaguks ka järgmiseks päevaks.

  16. Meil sarnane menüü nagu sa kirjeldasid, sööme lihtsaid asju ja suurt näksimise kommet pole, et peaka mingit nänni ka veek varuma. Enamasti eelmise päeva toitu jagub uuel päeval ka või vähemalt mingi osa sellest.

    Ise teha siis pole üldse kallis. Saab väga mõistlikult toidetud perel.

    Homme nt on lamba hakkliha vardad teryaki kastmes+ ahjukartulid+tomati basiiliku salat. Ülehomme samast hakklihast hakklihakaste riisi või kuskusiga jne.

    Hommikuti lapsed söövad helbeid/võikusid, mulle meeldib omlett+toorjuust.
    Mina ei saa aru jälle, kuidas läheb nädalas 150-200€. Vist iga päev väljas söömas käies läheks.

    1. No inimesed ja harjumused erinevad. Kes shoppab korra nädalas, kes üle päeva, kes iga päev. Kui ei planeeri, siis kulubki. Eriti tühja kõhuga poes käies.. sp eelistan ma tellida, siis kindlad asjad, millest saab erinevaid asju teha :)

  17. Olgem ausad, et hoiab ikka tunduvalt kokku küll, kui saab kasvõi korra nädalas tasuta koju tellida või tasuta kuskil restoranis süüa + mingid koostööpartnerite poolt saadetud nänn. Olen üritanud ka 50€ nädalas ainult kulutada aga tegelikult on see ikkagi suhteliselt võimatu!

  18. Meil on neljaliikmeline pere (lapsed alla 5 aastased). Meie kulud varieeruvad. Kui menüü ja nimekirjaga poes käisin,siis läks kuskil £60 nädalas,aga kui ei planeeri siis pole probleem £110 nädalas kulutada. Eks see väga oleneb,kas osta ainult süüa,või ka muid asju. No nt kui on vaja piimapulbrit või pesupulbrit,siis kohe £10 otsa. Liha me ei osta,kui siis vahel pepperonit,sest lastele meeldib ja sellega hoiame palju raha kokku.
    Keegi kirjutas,et mees sööb palju-minul ka,kui on mida süüa. Võileibu keegi peale laste ei söö,aga nt kõik magus kraam süüakse ära ja just abikaasa,mitte laste poolt. Minu lahendus sellele oli,et lihtsalt ei osta enam midagi. Kui abikaasa tahab šokolaadi süüa nagu laps,siis ostku oma raha eest,mitte toidueelarvest.

  19. Ma ikka vaikselt jälgin palju kulub ja kulub ikkagi ca 500-550 eurot kuus.
    Kindlasti saaksin odavamalt, aga hetkel lihtsalt pole vajadust olnud.
    See summa on siis kokku koos majap. vahenditega.
    Väljas sööme väga harva. 1-2x kuus, kui sedagi.
    Mina, mees, koer

  20. Pole kunagi kokku löönud, aga arvan, et nädal ca 100 või nats üle selle. Peres enemasti mina+2 last, mees töötab Soomes. Üle päeva läheb poes ikka -20-30 eurot. Ühe poes käiguga alla 15 euro naljalt ei kulu. Kui just piima ja saia järgi ei läinud. Tavaliselt rändab korvi ka muid asju.

Comments are closed.