#elulineblogi

JÕULUIME: Mida sa jõuludeks tahad? Soovi ja sa saad!

Esiteks jäi mul ette Facebookis uuring, et Eesti pered kulutavad jõulukingitustele üha rohkem. Pooled vastanutest jäävad eelarve poolest 50-200€ vahele. Üle 300€ plaanib kingitustele kulutada tervelt 11%. Mis.. polegi nii vähe.

Kerisin natuke oma feedi edasi ja järgmine küsitlus teatas, et 20% eestlastest eelistavad jõulude ajal saada kingitusi, 12% tahavad head pidusööki ja… 68% hindavad aega lähedaste seltsis.

Hea söök on kõige olulisem?

Ma vist kuulun küll kõikidesse gruppidesse. Mulle meeldib ilus pidulaud ja head söögid. Tahan sel korral teha pardifileed, peedi carpacciot, ma ei teagi, kas mingit kartulit ka.. Tahan serveerida auravat glögi pähklite, kaneelipulga ja apelsiniga.. Lugesin jälle kuskilt, et rahvas on harjunud jõuludel sööma seapraadi ja hapukapsast, aga miks mitte teha süüa koguseliselt vähem, aga serveerida näiteks viis käiku, ja miks mitte alustada sooja söögiga ja lõpetada suupistetega. Minu jaoks oli seda natuke võõras lugeda, sest just nii ma teengi.

Kõigepealt seapraad, siis teise käiguna verivorstid, siis sült ja kartulid, siis salatid ja õhtu lõpuks klassika – juustu- ja singivalik, oliivid ja suupisted.. Kuidas ma sel aastal teen, ausalt, nii kiire on olnud, et mul plaan välja mõtlemata. Aga küll ta paika loksub. Nälga ei jää ilmselt keegi, kuigi seapraest ma loobun.

Kingitusetest tähtsamad on inimesed

Kuigi mulle väga meeldib kingitusi teha. Nagu tõesti meeldib. Mulle meeldib näha seda elevust ja rõõmu kingisaajate nägudes kui nad saavad midagi, mida nad on soovinud. Midagi, mida ma olen jutu sees tähele pannud, et nad tahaks.. Või midagi, mis lihtsalt nii sobib neile, et nad isegi ei teadnud, et nad seda tahavad.

Isegi Hedoni nägu hommikuti, kui ta avastab, et päkapikk on kolmandat hommikut järjest toonud Loodusväe „kohukese“ (loe toorbatooni), ja ta on.. „Ohhh, päkapikk teab, et mulle see maitseb!“ See on priceless!

PS! Nali tänahommikust.. Käisime eile külas, kust ta sai kaasa pulgakommi.. Ta suutis selle pimedas autos ära kaotada ja ilmselt kukkus see hoopis maha. Ma siis lohutasin, et meil kodus pulgakomme on ja äkki päkapikud toovad.. Ma ei tahtnud aga sussi sisse panna pulgakommi, mida ta eile juba kodus sõi, mida ta teab, et meil kindlasti on. Võtsin järjekordse Loodusvähe batooni ja hommikul… “Äh, see… Päkapikk mitte ei toonud pulgakommi!” :D See oli max naljakas!

Samas mulle ei meeldi üllatused, ma ei oska olla.. Ma alati mõtlen, äkki mulle ei meeldi ja ma ei oska teeselda, et ooo, nii äge… Aga siiski siiski kingitusi meeldib mulle ikka saada. Noh, mitte neid kohustuslikke, aga kui keegi ongi südamest tabanud mingi asja, mis mulle rõõmu valmistab. Nagu praegu need üllatuslikud Villeroy & Bochi asjad või nagu see Meelise kingitus kunagi, kui ta mulle Manu autogrammiga raamatu kinkis.. Ma olin sõnatu. See oli ka see kord kui ma teadsin, I cant beat it, ma ei tee enam kingitusi. Ja ma olen suht hästi hakkama saanud. Kingin ainult siis.. kui ma tean, et ta seda 101% tahab.

Koosoldud aeg on üle kõige

Aga nagu ma ütlesin, inimesed on tähtsamad kui kingitused. Ja mulle pakub jõuluajal palju rohkem rõõmu see, et saame sõpradega koos olla, head sööki nautida, juttu ajada ja lihtsalt olla. Ma ei vaja selleks 12kohalist toidulauda (jah, kuigi ma tahaks) või 150ruutmeetrist maja (jah, tahaks seda ka) või kaheksat tuba kuhu külalised ööseks jätta.. Piisab ka kuuekohalisest lauast ja kuuekohalisest diivanist, ühetoalisest korterist.. Et meil oleks mõnus ja tore jõuluõhtu.

Täidame su jõulusoovi

Teate, ükspäev jättis keegi mulle nii kurva kommentaari blogisse.. Ma kirjutasin talle seepeale, et ma sooviks tema laste jõulusoovid täita. Noh, vastas mulle klassikaline eestlane, ei-ei, pole vaja, küll ma midagi välja mõtlen. Kui ma ütlesin, et ma väga sooviks ikkagi aidata.. Ta rohkem ei vastanud. Jep, ma googeldasin teda, ei midagi. Ma ei tea, kes ta on, kus ta töötab, mida ta teeb, kus võiks olla tema lähim Smart või mis on tema telefoninumber. Ma avalikult ka ei taha hakata otsima.. Aga ma loodan, et ta loeb seda ja ta vastab mulle, sest ma päriselt ka, tahan ta lastele jõuluks kingitused saata.

Aga see ei ole veel kõik… Antud postituse taga on taustajõud, kes täidab kellegi jõulusoovi. Olgem realistlikud, eks.. Maja ja autot keegi ei saa, aga mida iganes sul vaja on.. Hambaarsti jaoks ei jagu raha? Tahad uut pesumasinat? Talvejopet? Lapsele turvatooli? Mehele suuski? Olgu selleks uus kirjutuslaud või uued talvesaapad, uus koerakuut või jõulupuu, kotitäis ShiShi kuuseehteid või nukumaja lapsele. Kirjuta see kommentaaridesse, pane silmad korraks kinni ja soovi. Soovidel on teatavasti kombeks täituda.

Loosimine on tehtud! Võitjaks osutus naine, kes tundub ise täielik Taustajõud oma vanatädile :) Võitjaga võetakse ühendust! 

#KOOSTÖÖ

477 thoughts on “JÕULUIME: Mida sa jõuludeks tahad? Soovi ja sa saad!

 1. Mina sooviksin, et õde saaks omale oma toa ja selleks on vaja üks väike sein ehitada ette koos uksega :)

 2. Minu suurim soov oleks tõesti oma hambad korda saada. Olen 28a, 4 hammast välja tõmmatud ja järjest lagunevad. Täitsa nutt tuleb peale. Kaks rasedust on oma töö teinud ja eks peres ka need hambad kehvad, aga no ei jagu seda raha, et kõik korda saaks teha. Hädajuhul lihtsalt peab minema.

 3. Mina väga sooviks jõuludeks last. Ehk siis loodan väga,et lähen sünnitama. Muidu oleks mul üksi kurvad jõulud Tallinnas, terve pere läheb maale jõule tähistama. Niiet jõuluvana,võta mu soovi kuulda ja ütle beebile,kui väga teda ootan. :)

 4. Mina olen pikalt piilunud ühte sooja parkat. Olen tõsine külmavares ja see päästaks mu talve. Enda peale kulutamine on mul alati raske olnud, niiet enne jõuab suvi kätte kui see parka minu selga :(

 5. Meie perel oleks väga kuivatit vaja. Ideaalis pesumasin-kuivati koos. Meie korteris on hallitus, mida tekitab niiskus. Kahe lapsega on pesu pesemist igapäev ja kogu see niiske õhk tekitab seinadele hallitust. Kuivati lahendaks meie mure.

 6. Nii armas postitus Loodan, et see pereema võtab sinuga ühendust. ( Oma uhkuse pärast ei peaks lapsed kannatama) :) Minul midagi vaja ei ole soovin et nendel lastel oleksid toredad jõulud :)
  Rahulikku jõuluaega Teie perele☃️

 7. Endale siiski ei suuda midagi välja mõelda (kolme lapse emana siiski mõtlen koguaeg lastele) ja hirmsasti tahaks väiksemale pojale ühte korralikku isofixiga tooli, et autosõidud oleksid turvalisemad.

 8. Mina isiklikult tunnen, et ei vaja endale midagi. Küll aga oleks vaja lapsele suuski, mis hetkel on natuke suur väljaminek meie pere jaoks. Kindlasti on inimesi, kellel on olulisemaid soove. Nagu näiteks sinu postituses kirjeldatud olukord, see on äärmiselt kurb ja ükski laps ei peaks jõulude ajal kingita jääma ega tema vanemad seetõttu sama õnnetud olema.

 9. Mina ei soovi ise midagi jõuludeks. Küll aga minu väga kallis ema. Kellel oleks vaja uut voodi madratsi, kuna vana on tal nii vastikult kõva. Tal on ka seljaga probleemid. Ise ta kahjuks ei sa omale sellist asja lubada. Sulen silmad ja loodan, et mu soov läheb ka täide. Ja teile imelist jõuluaega ❤️

 10. Meie pere kõige pisema jōulusooviks on iPad, mida aga jõuluvana sel aastal kahjuks tuua ei saa. Äkki tōesti imed juhtuvad?

 11. Mina olen juba pikalt pikalt unistanud ühest korralikust varstolmuimejast ja nüüd on juba sellised välja tulnud, mis imevad tolmu ja veel peseb põranda ka samal ajal puhtaks. Väikse lapse kõrvalt asendamatu abiline

 12. Ootan, et jõuluvana tooks Terminaatori kontserdipiletid ERMi :)
  See on kõigest asi..pigem loodan ja soovin, et kõigil on soojad ja head pühad lähedaste seltsis!

 13. Uut diivanit tahaks, see oleks nagu the best jõulukink ever. Miks uus diivan? Kunagi sai meie praegune diivan kasutatult ostetud ja hetkel on seal mõnusad lohud sees ja magada (jah, me magame diivanil) seal peal enam ei kannata nii, et kõik kohad hommikuks ei valutaks.

 14. No niii üli nunnud te!

  Unistustes elades on elu ilusam!
  kõik soovivad midagi.
  tütre unistuseks dirigendi kepp saada omale, tema unistab ja õpib koorijuhiks.
  isa sai proteesi aga tahaks tumedat lambanahka, et lamatised ei tekiks nii kiirelt.
  mina soovin et inimesed oleksid terved.
  Imelist Jõuluaega teie perele.

 15. Hambaarstil käik on teatavasti väga kulukas ettevõtmine ja saada kingitusena mõni hambaauk parandatud, oleks imeline kingitus ju issenesest

 16. ma tahaks oma krediitkaardi tagasi täis saada, siis jaguks hambaarstile käimiseks ja lapsele riiete ostmiseks. keerasin ise oma elu niimoodi peapeale, et arvestasin, et aasta otsa teen natuke kaugtööd, et elan ära (tööst unehäired, stress jne). elukaaslane, kes pole mu laste ise peab mind üleval aga mul on omad kohustused, milleks olengi kasutanud krediitkaarti. arvestasin, et lähen märtsis-aprillis tööle ja saan asjad korda aga nüüd asjalood nii, et elukaaslase tööleping pikeneb ja kui ma ei taha lahku minna, siis ei saa kolida ja tööle minna, siin töötamiseks napib keeleoskust. ja praeguseks on näpud täiesti põhjaks.
  veebruaris tahakski minna hambaarstile jne aga mul pole vähimatki ettekujutust, kas selleks ajaks on mõni kaugtöö lõpuks nii kaugel, et pisut raha tagasi saada.
  aga positiivne on see, et ma tunnen end lõpuks kuu aega juba inimesena, väärtusliku inimesena. ma saan endaga lõpuks jälle läbi :)

 17. Mina sooviksin viia oma ema kuhugile reisile. Tahaksin võimalust näidata talle maailma. Peale isa surma kuigi sellest möödas juba 11.a, ei ole tal olnud soovi eriti kuskile minna ja eelistab olla kodus. Tore oleks, kui oleks võimalus näidata talle mõnd Euroopa riiki või viia ta kuhugi sooja puhkama nt Egiptus.

 18. Üks korralik robottolmuimeja oleks meie pere suur soov. Laps on mōni kuu üle 1aasta vana siis paratamatult on koguaeg midagi põrandal pühkimist ootamas. Ja nagu missid ikka ütlevad siis : “Rahu maailma” oleks ka ilus Soov

 19. Minu jõulusoov ei ole pisike, aga samas ka mitte väga suur ja kallis. Tahaks lõpuks endale korralikku arvutiekraani/kuvarit, et enda koolitöid paremini teha, sest laptopiga töötades väsivad paratamatult silmad ära ja sellest tekib migreen. :(

 20. Minu sooviks oleks pojale suusasaapad. Tuleb ju koolis suusatama hakata ja eelmised saapad jäid väikseks. Kõigile teistele soovin jõulurahu ja, et kõigil soovijatel oleks võimalus jõulud koos oma peredega veeta.

 21. Pesumasinat tahaks õudsalt jõuludeks. Praegu peseb ema käsitsi pesu ja no tahaks abistada teda.

 22. Ma unistan juba ammu nõudepesumasinast, ja kuna jaanuaris kolin ema juurde, oleks ideaalne see ühisesse majapidamisse tuua. Emal pole seda kunagi olnud, aga ka tema tahaks seda väga.

 23. Väga hädasti oleks vaja autole uut akut või inhalaatorit. Kaks sellist asja, mis pole just kõige odavamate killast
  Nende külmadega ei taha üldse bussiga seigelda, neid oodata lapsega.
  Inhalaator seepärast, et meie pere on viimasel ajal väga tihti haige. Ja see masin aitaks nii palju leevendada kinnist nina, köha ja valusat kurku.
  Ma küll ei usu soovide täitumise, kui ise neid ei täida, kuid lootus on ikka

  Kauneid pühi kõigile ja head tervist

 24. Meie pere suureks jõulusooviks oleks uus kubu koos gaasipliidiga
  Praegune pliit hakkab omadega läbi minema, ning kubu ei tööta juba paar aastat kindlasti, nö ilustamiseks ripub pliidi kohal.
  Kahe lapse kõrvalt, ning eriti gaasipliidi puhul peaks olema töötav kubu esmatähtis, aga vot pole veel jõudnud soetada, koguaeg tuleb midagi muud “tähtsamat”, mis vajaks ostmist.

 25. Minu suuuuuur soov oleks kuivati või kuivatiga pesumasin. Jah, tõesti ei ole see maailma kõige vajalikum asi, kuid mul on kodus lihtsalt niii niiske, et riietele tuleb niiskusehais juurde ja kuna ma olen ise väga lõhnatundlik, siis minujaoks on kuivati lausa väga vajalik. No ja muidugi on see mugav kah.

 26. Mina sooviks,et ööpäevas oleks vähemalt 26tundi, või siis piisaks ka hunnikust vitamiinidest :)

 27. Sooviksin seda reborn nukku, millega vastsündinupildistamist saab harjutada! Oh, oleks hea ju õppida juurde ja harjutada, midagi, mis nii meeldib!

 28. Meie perel on kaks suurt soovi.
  Ühe neist peame kiiremas korras soetama teisega natukene veel aega.
  Uut pesumasinat oleks meie perre väga vaja ja ideaalis koos kuivatiga. Pesukogused on suured, kuna peres kaks last, 2 aastane preili ja 4 kuune härra. Elame korteris ja niiskus on kerge tulema seega oleks kuivatiga masin ideaalne meile.
  Teine suur soov oleks pisihärrale autosse turvatool, hetkel saame veel hälliga hakkama aga see aeg tuleb ruttu kui vaja ümber kolida.

  Oleks suur jõuluime kui üks neist soovidest täituks.

  Imelist jõuluaega kõigile. ❄

 29. Ohjah. Pojale (15+ kg) kuluks turvatool hädasti ära küll. Praegusest on ta välja kasvamas, uue kalli tooli jaoks ressursse hetkel pole ja odavat ei julge osta. Aga turvaline peab see olema, sest igapäevaselt on palju kilomeetreid vaja läbida.

  Tavalisele eestlasele kohaselt muidugi mõtlen minagi, et kindlasti on mõnel teisel võitu palju rohkem vaja, mis ma ikka trügin siia.
  Aga soovida võin ikka ja ühel või teisel moel see turvatool meieni ka jõuab :)

 30. Mina tahaks hirrrrmsasti endale ja mehele jõuluks uut madratsit ja voodit, mis külge keerates ei krigiseks ja ragiseks :)

 31. Oo, kui vahva :) Mu lastele (3last) on kingid ostetud, kuid me mehega üksteisele kinke ei tee. Paraku ei jätku, aga silmad kinni pigistades on üks unistus küll ja selle täitumisel saaksime kohe mõlemad mehega kingi :) Enesearengu Online kursus – http://www.toelinemina.ee

  Vot see oleks imeline kingitus! Nii väga tahaks, aga kahjuks terve kursus on üsna kallis. Seega on täiesti arusaadav, et minu soov jääb tahaplaanile. Aga unistada võib ikka ;)

 32. Silmasin postitust. Istun tööl ja peal on kohutav masendus. Jõulud…vanasti olid jõulud oodatud aeg kui abikaasaga rändasime poodides ja soetasime lapsele kingitusi. Nüüd, tänasel päeval, peale abikaasa surma on elu raskem, ka finantsiliselt loomulikult. Üksikemana võitlen, et lapsel oleks ikka hea ja parem olemas kuid vaadates hindasid ja palganumbreid siis tihti tikub nutt kurku. Mõistan jõulude ajal tehakse üksteisele kingitusi, pereliikmetele, aga tigedaks ajab kui kingitusi väärtustatakse summades mitte enam asjades. Kui tegin suguvõsas ettepaeku teha lastele 15 euro väärtuses kingid ( isegi see tundus minu jaoks väga suur summa juba ), siis selle peale naeris üks sugulane mind välja öeldes selle eest ei saa kommipakki kah. Nagu misasja? Ikka ei taha end näidata ju teisele kehvakesena. Mis seal ikka, kuna suguvõsas lapsi jagub pean silma kinni pigistama ning leidma rahad ja soetama kingid. Mis tähendab lisatööd. Mis jõulufiilingut enam saab olla, kui muretsed aind kuidas leida finantsi jõulupakkide jaoks. Aasta on möödunud kiirelt, elades peost suhu ja alati jääb ikka millegi jaoks rahapiskut puudu ning sellise ringi veeretamisest kuust kuusse ongi aasta lõpuks kumm tühi. Ei saa lapsele teha ettepanekut ka rikkuda traditsiooni ning olla jõulude ajal omaette, jääks vähemalt raha alles ning selle võrra saaks lapsega rohkem koos olla, mitte rabada mitmel rindel töötamist. Aga inimesed ei oska enam teistega arvestada ning 5-15 eurot, selle eest ei pidavat ju isegi kommipakkigi poest saama. Sulgesin korraks silmad ja esimene asi mis pähe torkas jõulusooviks oleks peale stressirikast jõulu minna oma tütrega kahekesi koos paariks päevaks puhkama. Vahet pole kas elektrita RMK maja, mõni külalismaja, basseiniga hotell või luksuslikum versioon SPA. Välismaast ei oska euroajal üksikuna isegi unistada :) Aga jah, lihtsalt puhata kasvõi kaks päeva midagi tegemata koos oma piigaga ja nautida aega hommikust hommikuni ilma,et peaks tormama ühest töökohast teise.

  1. Miks sa ei julge ütelda, et see summa pole sulle taskukohane? Miks sa ei julge võtta oma lapsega üles teemat, et mis sa arvad, kui oleme sel aastal pühad kahekesi: ainult sina ja mina?! Vastused, mida sa kardad, võivad sind hoopis positiivselt üllatada! Lõppude lõpuks, kellele sa elad?! Endale ja oma lapsele või karjale sugulastele, kes võibolla ei märkagi, et sind seal istumas pole. Kui selle traditsiooni jätkamine ei ole sinu soov, siis leia endas julgus seda muuta ja loo uus traditsioon. Julge elada ja muuta, mida muuta tahad ja saad. Kõike head!

  2. Sa oled sama palju väärt kui ükskõik kes teine ja sul on õigus ja kohustus oma vajaduste eest seista. Kui keegi ütleb, et 15 euro eest ei saa kommipakkigi, siis saab öelda vastu, et saab nii mõndagi ja pole mõtet üle pingutada. Või otse, et kahjuks sinu eelarve enamat ei võimalda. Rahulikku meelt ja usku endasse!

 33. ..ma ei tahagi endale miskit.. mulle piisab täitsa tänasest pisikesest sünnipäevalapsest kes hetkel mu kõrval oma powernapi teeb..
  Soovin hoopis kallile elukaaslasele kinkida lõpuks ometi korraliku elektrilise hambaharja (nt Philips Sonicare).
  Emmele.. oh, ei teagi.. langevarjuhüppe sest talle meeldivad hullud elamused.. ning armastust ja muud lubas horoskoop juba järgmisel aastal (pole ju enam kaua oodata).
  Aga muidu soovin kõigile imelist jõuluaega..! ning alati ei ole tähtis see, mida ja kas kingiks saad. Vaid see, et kallid inimesed oleksid Su ümber ja koos olles on tore. ☺️

 34. Minu jôulusooviks oleks uus tolmuimeja , mis vôtaks kenasti karvad àra . Lihtne soov, kuid asjalik. Hetkeline tolmuimeja hakkab ára vàsima koera karvadest :( .

 35. Oleks megaõnnelik, kui saaks välja vahetada meie väga palju aastaid näinud diivani. Ehk ei peaks hommikuti ärgates abikaasaga võidu seljavalu kurtma

 36. Minu jõulusoov oleks pesumasin-kuivati. Meil on üpris väike korter ja maja on soojustamata. Niiskus tekib kergelt (ka hallitus seintele kui midagi seina lähedal hoida) ja pesu kuivatamine restil võimendab seda veelgi. Samuti on tolmukogus, mis tekib, meeletu. Jõuad hommikul koristatud, teisest otsast juba tolmukirme peal…

 37. Sooviks pere peale ühte sülearvutit. Ilma arvutita on ikka raske asju ajada ja arveid maksta…nüüd kõik ju ID-kaardi põhine. Sellest oleks väga väga suur abi :) loodan et pkskord naeratab ka õnne meile

 38. Panen korraks silmad kinni ja soovin……
  Soovin oma pere Kõige tähtsamale kullakoormale uut turvatooli, sest vanast on ta kahjuks välja kasvanud.
  Sel hetkel kui saad lapsevanemaks jätad enda mingiks hetkeks tahaplaanile ja soovid, et oma lapsel oleks kõik eluks vajalik olemas! Kuna meie pere sõidab issi rattavõistluste pärast tihti autoga ringi oleks turvaline tool hädavajalik !

 39. Ma pole eriline kommenteerija, aga nüüd ma küll kommenteerin ja soovin.
  Ma soovin endale ühte korraliku rahakotti (vana läks katki ja seda 2aastat tagasi). Palun täitke minu jõulusoov

Comments are closed.