#elulineblogi

Beebipassi taotlemine

Kuna mul on kindel plaan teie abiga see Budapesti reis läbi Kallos Eesti võita (kirjutasin siin või kui lugeda ei viitsi, pane SIIN lihtsalt meie pildile like!), siis et mitte last maha jätta, mõtlesime ta kaasa võtta. Beebid reisivad teatavasti võileivaraha eest ja see pole mingi selline reis, et kontsert ees ootaks või et me last kaasa võtta ei saaks… Seega, beebile vaja passi.

Kuigi ma “teen seda passi” juba sünnist saadik, jõudsin ma alles nüüd selleni. Ja ehk on siin keegi, kes on ka mõelnud, siis väike juhis. Kogu info leiab ka politsei lehelt – siit!

1. tee ise beebist pilt

Mina panin valge vannilina põrandale ja asusin klõpsima. See, et ta oleks otse ja vaataks kaamerasse ja silmad oleksid ühel kõrgusel ja… Ühesõnaga sada nõuet (kuidas pildistada beebit kodus – juhis on siin!) ja viiekümnest pildist sain selle ühe kätte. Sest vaja on tal ju naeratada või kõrvale vaadata või pea viltu keerata või… Aga lõpuks ma ühe pildi ikkagi sain.

2. täida ära avaldus

Alla 12-aastase lapse dokumenti on võimalik taotleda emaili teel. Arvutis täidetava avalduse saab alla laadida siit! See tuleb siis vanema poolt digiallkirjastada.

3. maksa riigilõiv

Beebipass maksab 20€, koos ID-kaardiga 25€. Ma võtsin ainult passi. Mida ta selle ID-kaardiga ikka teeb. Jah, Euroopas saab sellega reisida, aga kui me peaks, ma ei tea, Taisse või Egiptusesse minema, oleks ikka passi vaja. Parem siis kohe pass, millega saab kõikjale.

4. saada kogu kraam emailiga ära ja jää vastust ootama

Ma millegipärast arvasin, et emailiga taotlust saates saab nõks kiiremini kui kohapeale minnes. Möödus päev, möödus kaks, ei mingit vastust. Viiendal päeval siis kirjutasin, et kas mu taotlus on üldse kohale jõudnud või ei, kas selle pildiga on kõik okei…

Esmalt tuli vastus, et teie taotlus pole menetlusse võetud ja kui seda tehakse, tuleb teade meilile. Okei.  Küsisingi siis viisakalt, et kui kaua see võtab? Eeldades, et meili teel saab kiiremini kui kohale tulles. “Tavakorras taotlemisel, kui ei esine puudusi, valmib dokument 30 päeva jooksul. Palume oodata.”

Hm… tänaseks on möödas juba kaks nädalat, ei midagi. Isegi teadet pole tulnud, kas see on menetlusse võetud või ei. Samas veebist taotluse staatust vaadates on näha, et see on 22sel menetlusse võetud ja alates sellest kuupäevast võib minna 30 päeva. Ehk siis… Tegelikkuses 44 päeva? Mida iganes! Loodetavasti saan selle passi siis kätte õigeks ajaks!

PS! Ära unusta siis meie pildile like panna :) saad seda teha SIIN!

IMG_8122-0.jpg

19 thoughts on “Beebipassi taotlemine

 1. Minu jaoks on id-kaardi eelis, et see on mul alati rahakoti vahel, kui lapsele rohut vaja apteegist või pärnus/lõuna-eestis olles tekib idee läti edasi minna, siis pole kunagi probleemi, sest lapse id-kaart ju alati kaasas. Kuna liigume palju, siis minu jaoks see mugavus, et koguaeg on kaasas, passid on meie peres ainult reisimistel kaasa, muu aja vedelead kodus riiulis.

 2. Ma läksin kohapeale, tegin endale mõlemad dokumendid ja beebile passi- nädalaga kõik valmis.

 3. Ma käisin koha peal tegemas ja aega läks u 3 päeva ja sain nii oma kui lapse dokumendid kätte..

 4. *Taob endale vastu pead, sest meenus, et lapsele ikka id-kaart tegemata ja tagasilend on kolme nädala pärast..

  (millal neid vanemdamise kuldmedaleid jagatakse? ma vist pretendeeriks kõige hajameelsema omale..)

 5. Tean tuttava seika,kui pere pidi reisile minema ja avastas päev varem,et lapse pass aegunud.
  Mida teha,last ju koju üksi ei jäta. Ema siis võttis lapse ja pani Tallinna,maksis riigilõivu ära,käis ja nurus ühe ametniku juures ja teise ja ennäe,kas juhus või hakkas ametnikel kahju,aga pass sai sama päev valmis ja pere kõik üheskoos reisile.
  Lõpp hea kõik hea :-)

 6. Meie saime pärast teadet, et on menetlusse võetud 5 päeva hiljem passi kätte. Menetlusse võtmise teade tuli nädalaga. Menetlusse võtmine võttis rohkem aega kui töö teostamine.

 7. Mina nii kahetsen, et ei teinud oma pojast passipilti siis, kui ta beebi oli. Nüüd on ta kolme aastane ja täiesti mõtetu üritus :( Pildikojas hakkas kohe nutmaja oli endast väljas ja kodus…nojh…ei püsi paigal. Lisaks on aparaadid ka siukesed, et anna abi (tel, tahvel ja mingi saan digikas:/)

  1. Beebide pass aegub 3aastaga anyway ;) tite pildiga ei lasta suuremal lapsel passi tehagi

  2. Mis jutt? 2012 aastal tegin kahe nädalasele passi ja id-kaardi. Mõlemad kehtivad viis aastat.

 8. Kohapeal teeninduses taotledes võetakse menetlusse kiiremini, e-posti teel on endal jälle mugavam- ei pea kuhugi ekstra kohale sõitma ja ootama :)
  Helista politsei infotelefonile ja nad lahkesti ütlevad, kas pass valmis. Mõnikord ei tule teavitus,et dok valmis, läbi või läheb rämpsposti hulka ;)

 9. Meie tegime ka lapsele vaid ID_kaardi, KMA büroos kohapeal fotokabiinis tegime pildi ning 5 päevaga oli kaart käes. ID-kaardiga saab reisida minu mäletamist mööda Schengeni viisaruumis seega ka riikidesse, mis on väljaspool EL (Norra nt). Kaart on rahakotis mugavam ka.

 10. Ma sai nooremale lapsele sisuliselt kahe päevaga passi/ID kätte. Reedel saatsin dokumendid ära ja esmaspäeva õhtul tuli teade meilile, et valmis. Ei olnud kiirpass ega midagi. Praegu on puhkuste aeg ka muidugi, rahvas reisib ja teeb dokumente selle pärast ja “passitädid” puhkavad. Erinrvates büroodes on erinev koormus ka peal. Lasnamäe omades saab kõige kiiremini ja Sõles on alati elupikad järjekorrad.

 11. Id kaart hea ikka apteegis käimise mõttes. Meie taotlesimevka läbi interneti ja nädalaga saime kätte.

 12. Mäletan, et tegin ka neti teel dokumenti beebile ja saatsin selle konteineri piltide ja avalduste ja riigilõivu kinnitusega politseile ja ei mingit vastust mitu nädalat. Juba kahtlesin, et äkki kiri ei jõudnud üldse kohale vms. Ma siis helistasin neie sellele infonrle, et mis seis on ja kas olete kirja kätte saanud? Vastus oli, et jah kiri on olemas ja keegi tegeleb vist(?) ka. Järgmisel päeval oli e-mail ka, et menetletakse. Ja siis a’la ülejärgmisel päeval oli dokument valmis. Kas neil ei võiks seal mingi automaatne vastus olla, et ei peaks tühja ootama?

 13. Kus kohast saab vaadat, kas pass on menetlusse võetud ? Eesti.ee lehelt ?

  Mina ootan juba üle 3 nädala ja pole teadet tulnud, et oleks menetlusse võetud. :(

 14. Mul on mõlemad,saatsin Soomest postiga Eesti ja 10 päeva pärast oli Helsingis saatkonnas. Mõlemad tegin sellepärast,et id kaart kaasas ja pass kodus, kuna olen korra ka enda passi ära kaotanud kogematta(mis minuni siiski tagasi jõudis) siis igaks juhuks tegin ka lapsele mõlemad, iial ju ei tea kes rahakoti ära varastab,kodus vähemalt pass siis olemas.

Comments are closed.