EBA2016: Tehtud!

Oeh. Tänaseks on ta siis tehtud. Minu beebi – EBA. Teist aastat järjest. Sai kindlasti parem kui esimesel aastal. Aga kindlasti mitte täiuslik. Arenemisruumi on ja ma tegelen sellega :)

Jäime kuus minutit hiljaks, sest muusikutel on tavaks vist hilineda.. Järgmisel korral olen targem ja kuulutan neile algusaja tund varasemaks. Samuti panen südamele külalistele, et kui kutsel on kirjas kell 20, siis see ei eelda et te saabute 18:55 :) Ma ei saanud teid kahjuks edasi lasta ja nii tekkis üsna kiirelt järjekord, mis ühel hetkel oli keset Vabakat.

Ma ei oodanud selliseid masse. See oli hull! Kõige paremas mõttes, muidugi :) Kuigi eelmisel aastal oli meil umbes sama suur ruum kasutada, tundus see natuke tühi. Valisin sel aastal sama suurusega ruumi, eeldusel, et tulebki ehk poole rohkem inimesi, aga tuli kolm korda rohkem. Ma olen muidugi ülimalt sillas sellest, et blogimine inimestele nii korda läheb ja teid seal nii palju kohal oli. Järgmisel aastal loodetavasti siis ei juhtu see, et võtan veel suurema ruumi ja teid tuleb vähem nagu esimesel aastal ja siis me oleme seal nagu harvendatud porgandid peenras.

Kuigi algselt pidi õhtujuht oleme Ženja Fokin, kellel oli neljapäeval erakorraline arstilkäik, siis lõppes see sellega, et õhtut juhtis Uku, kellel ilmselgelt polnud piisavalt aega asjasse süveneda ja tekstidega tutvuda, aga noh, vähemalt sai ta räägitud :)

IMG_0263

Loodetavasti oli kõigil tore! Kõhud ei jäänud tühjaks, suud said magusaks ja keeled kastetud. Tänan südamest kõiki tänavusi koostööpartnereid, teieta poleks see võimalik. Täpselt nagu blogijate võidud poleks võimalikud ilma lugejateta!

Ja lõpetuseks kõik kohustuslikud lingid:

 • kes võitsid ja mida nad auhinnaks said? + kogu nimekiri võitjatest LINK!
 • esimesed saabujad said kinkekotid, mis seal oli? LINK!
 • REMAXi fotosein: vaata, kes käisid LINK!
 • EPICENTERI lava ja muu melu LINK!
 • REMAXi fotosein: võitjad LINK!
 • Elu24 otseülekannet on võimalik järelvaadata siit!

Armsad võitjad, kes te ei olnud laupäeval kohal, siis SmartPOST aitab meil teile auhinnad kohale toimetada. Palun saatke oma lähima Smartposti automaadi asukoht, nimi ja telefoninumber Sandra meilile – sandra(@)bestblog.ee ja paneme pakid teele!

30 thoughts on “EBA2016: Tehtud!

 1. Mari-Leen, Sa oled ülimalt tubli, et sellise üritusega hakkama said! Väga vägev!

 2. Jah, tõesti väga tubli! Kui ruumi (ja toolide :D) puudus välja arvata, siis väga hästi õnnestunud üritus. Hea kui on antud oskus sebida ja korraldada ja asjad toimima panna. Lisaks olite eile Meelisega mõlemad väga ilusad! :)

  1. Aitäh :)
   Ruumipuudus tekkis seetõttu, et võtsin sellise suurusega ruumi, eeldades et tuleb rohkem rahvast kui esimesel aastal, aga mitte kolm korda rohkem ;)

 3. Lisaks kõigile kategooriatele oleks võinud välja kuulutada parima blogi ehk siis blogi, kes sai üleüldiselt kõige rohkem hääli. See tulemus oleks üllatanud. :)

 4. Korraldus oli super! Kiidan sind väga-väga.

  Minu jaoks oli pettumus, et Grete Klein seal osaleda sai. “Päris” blogijad jagavad oma päris elu, päris muresid-rõõme, aga tema blogi on osa ühe sarja turundusest. See oli minu jaoks selleaastase blogiauhindade jagamise juures ainus tõsine tõrvatilk ja äärmisel juhul videoblogi auhinna, fain, oleks ta võinud saada, kuigi on selge, et tingimused selle blogi pidamiseks on mäekõrguselt teistest üle, sest enamus tööst teeb keegi spetsialist tema eest ära, nii et see on mingi hoopis muu maailm. Ühesõnaga see asi tal pole päriselt blogi, nii lihtne ongi. Ning aasta uustulnuka ja aasta üllataja tiitli oleks KINDLASTI mõni pärisblogi ära teeninud. Kurb, et blogijate aasta suurimal üritusel nii suured tunnustused mingile väljamõeldisele läksid. Olen väga väga pettunud. Järgmine aasta tasuks kaaluda ka žürii kaasamist või kuidagi muul moel vältida seda, et ühe telesarja 10-aastased fännihordid selle ürituse oma Padjaklubi-maania pärast ära solgivad.

  1. Nõustun selle kommentaariga. Videoblogid võibolla veel, aga aasta uustulnukas? Tal on TV3 taga ja see ei ole lihtsalt üldse aus teiste suhtes, kes olid samuti aasta uustulnukad ja seda tiitlit väärisid.

 5. Kiidan ka sind, tõesti tubli oled, nii suur töö aga said väga ilusti hakkama! :) Mul ühe puudusena jäi see ainult silma veel, et auhinnad on natuke liiga seinast-seina, mõnel kategoorial 65-75 euri väärtuses, teisel 1000 eest.. et seda võiks ehk järgmistel kordadel püüda ka veidi tasakaalustada?

  1. No keskmiselt oli auhinna väärtus 150€, nii ma ka auhindu soovisin. Aga kui oli pakkuda 100€ne auhind või 500€ne, siis ma ei hakanud nagu ei ka ütlema :) Üsna raske oli osadele kategooriatele auhindu sebida, sest ma tahtsin kindlaid asju, et oleks nagu sobilik.. Oleks ma pannud reisiblogile auhinnaks 200€ väärtuses ma ei tea, Prisma kinkekaarte, poleks see nagu see olnud. Või et ma oleks noorteblogile pannud mitu auhinda, et summa kokku saada.. :)

 6. See on niiii lahe, et sa sellist asja korraldad, ja niiii lahe, et nii palju toetajaid on!
  Aga üks asi, mida ma soovitan, on… Rohkem huumorit! Üsna igav oli see 2 tundi(?) vaadata, kuidas Uku lihtsalt kutsus auhinnalisi ette. Ta luges nii emotsioonitult, et lausa igav hakkas :D.
  See nüüd ei ole väga sobiv näide, aga.. Selle aasta Eurovisioon. Mind tegelikult need laulud üldse ei huvitandki, ma vaatasin ainult hostide (ja interval act’ide)pärast. No lihtsalt naera kringliks end seal teleka ees!

  1. Õhtujuhi osas andke mulle andeks, ma leidsin ta paari päevaga ja arvestades, et tema ettevalmistusaeg oli null, siis.. Anname andeks :)

  2. Nojahh, seda küll. Ma ei tea küll, kas Ženja oleks olnud parem, ilmselt oleks, aga Uku oli vähemalt ilus seal ees :D.

 7. Vaatasin järelvaatamisest EBA-t, muu oli väga tore, aga jah Uku kahjuks pole õhtujuhina väga sümpaatne. Tema “ääääää-tamised”, kokutamised ja sõnavaesus oli kurb, aga arusaadav et õhtujuhil polnud aga kodutööd teha.

  Tubli töö korraldmisel igaljuhul!

 8. Miks Meelis on nii ennast täis mats? Arvab et on mingi kõva tegija? EI OLE!
  Väga kole et ta seal niimoodi õiendas et tavai ruttu edasi, mis passite siin -Teeme ruttu pildi ära. Nõme ennast täis tüüp

  1. Ma pean kahjuks ka nõustuma, et kui ükski blogija mulle üleolevat ega halba muljet ei jätnud, siis Meelis ajas mulle küll hirmu nahavahele :D Olen nõus, et kui on järjekord, siis on mõistagi tema tööks saada asi sujuvalt liikuma (kuigi sedagi saaks teha tunduvalt mõnusama suhtlusstiiliga, aga see on juba tüpaažis kinni), aga tema “davai, ei mune, magama jäite vä” kõlas väga tihti ka siis kui kedagi ootamas polnud. Aga noh, see on lihtsalt väike tähelepanek :)

   Muidu kasutan võimalust öelda, et tegid suure töö ära ja võid enda üle uhke olla! Kuna mind eelmisel aastal kohal polnud, siis on võrrelda raske, aga meie jäime rahule. Bruno ütles ka, et oli tore :)

  2. Nojah, see Meelise stiil ja ta ei mõtle seda ilmselgelt nagu, et “tropp, kao eest”, vaid pigem naljaga.. Aga noh, selle meie huumorisoonega on juba nagu on, kes ei tunne, ei saa aru :)

 9. Vaatasin järelvaatamises ja väga lahe oli :D Uku sai ka tegelikult kenasti hakkama minu arvates, nende kommentaaride järgi siin ootasin midagi hullu, aga normaalselt viskas kildu jne :D

 10. Ei saanud ka üldse aru selle Padjaklubi tibina promomisest, sest ilmselgelt ta polegi mingi n-ö päris blogija, aga ma saan aru, et ilma selleta ei viitsiks TV3 ka seda üritust kajastada…

  1. TV 3 oli eelmisel aastal samamoodi kohal ja polnud meil siis mingit Laurat. Ühtlasi kui vaadata uudised.ee lehte, siis pole seal Laura üldsegi ülekaalus, vaid teised tegijad :)

  2. Järgmiseks korraks jälle mõtlemisainet, et sellise väljamõeldud tegelase või promoblogi kategooria võiks üldse eraldi olla, et selline tegelane ei pääseks päris blogijatega võistlema. Ilmselgelt on ta ju ainult sarja reklaamnägu, kellele tehakse kõik ette ja taha ära.

 11. Mina vaatasin täna TV3 uudisteid ja seal jäi silma üks häiriv asi, nimelt keegi moega seotud võitja ütles, et ta pole üldse aktiivselt isegi bloginud, aga näed – noppis esikoha. Ma ei ole kontrollinud ega hakka seda ka tegema, kui palju tal neid postitusi seal on või ei ole, mingi tingimus võiks küll nomineerimisel olla – et oled aktiivne blogija. Ma ei oskaks välja pakkuda, mis see aktiivne tähendab. Kas 2 postitust kuus, või 10 postitutust aastas oleks aktiivne või mitte. Aga selle peale tasuks minu meelest mõelda. Ja muidugi võib väita, et pole aega kõiki 300 blogi kontrollida, aga samas kui juba sellist üritust teha, siis ikkagi võiks hallata ja vajadusel abi paluda. Lihtsalt tuleviku teema.

  PS: Muidu oli väga tore ja PALJU-PALJU parem üritus, kui eelmine aasta, ja minul isiklikult oli lõbus. Aitäh, et korraldad :)

  1. Aitäh! Panen kirja selle tähelepaneku. Olen nõus, et asi peaks toimuma aktiivsete blogijate vahel :)

 12. Meelis võiks ikka osata rääkida, kui ikka avalikkuse ees esined, siis peaks ikka oskama sõnu valida.Omavahel ikka võid kuid ikka mingi tunne võiks olla kui võõrastega suhtled. Ega ju igalpoool me turumutid pole.

  1. Arutasime seda Meelisega, äkki Britt kuulis pealt kuidas ta mõnele meie omale seda ütles :)

 13. Ma ei kiida sind tea kui palju aga selle suure töö eest oled küll ühe mõnusa ja siira kiituse ära teeninud! Hea meel, et sul on tekkinud selline üritus, mida sa suhteliselt üksi korraldad ja sebid ja ajad asju jne. Soovin sulle järgmise aasta ürituseks rohkem usinaid abilisi, toredaid sponsoreid ja jaksu! :)
  Vaatajana tundus, et kõik õnnestus, mis õnnestuma pidi ja eks ruum ning õhtujuht olid väiksed asjad, mida järgmisel aastal taas parandada saab! :)

Comments are closed.