#beebiblogi #elulineblogi

Hedoni saaga: Mida teie teeksite? Reis küsimärgi all!

Käisime Hedoniga uuesti kätt sidumas ja ühtlasi ka röntgenis, selgus, et.. pekkis. Mõra on veel täiega näha ja kokkukasvamisega läheb aega. Aga ajaga meil napib.

Täpselt 25 päeva pärast peaks olema meie perereis Sharm El Sheikhi. Arst pakkus, et teeme uue röntgeni 30ndal, kui kõik ok, saab teha operatsiooni traatide eemaldamiseks 2.01. Sellisel juhul saaks ka reis toimuma. Vist!?

Kui aga peaks juhtuma, et opp toimub alles 6ndal jaanuaril, on mul tuhat küsimust.. Mida ma muidugi arstilt ei taibanud küsida ja googeldamine ei aidanud väga palju edasi.

Kui traatide eemaldamine toimub, kas see tähendab õmblemist? Kui jah, siis see tähendab ju omakorda nädalast „mitte pesemist“ ehk kindlasti ka mitte ujumist. Mis suures plaanis tähendab seda, et kui opp toimuks 2sel, siis nibin-nabin mahuks selle nädala sisse.. Samas googel ütleb, et õmblushaav paraneb kaks nädalat. Kuidas sellele haavale mõjub kloorivesi?

Ma igaks sajaks juhuks uurisin juba ka kindlustusest (jumal tänatud, et meil on aastane reisikindlustus!), ja kui me jätame reisi ära, saame 100% tagasi, kui lükkame edasi, hüvitatakse uue ja vana hinnavahest 150€. Ehk siis loogilisem oleks reis hetkel ära jätta. Lastagi haaval paraneda ja..

Mul vist oli vaja kõva häälega see välja praegu kirjutada/öelda, et aru saada, et me ei saagi sinna reisile tegelikult.

Või kui suureks hindate te tõenäosuse, et kui 2.01 on traatide eemaldamine, et 9ndal võiks juba kloorivees sulistada?

34 thoughts on “Hedoni saaga: Mida teie teeksite? Reis küsimärgi all!

 1. Ma pole küll kirurg,vaid teise meditsiini eriala esindaja, aga nädal peale opi ilmselt lapsega risile ei läheks, eriti nö 3.maailma riiki. Erinevad põletikud, mis haavale võivad külge hakata, ei ole naljaasi… samas, traatide eemaldamine iseenesest ei ole väga suur op.

 2. Sharm el Sheikh ei ole nüüd nii unistuste sihtkoht, mida ei võiks lapse tervise ja ohutuse nimel ära jätta ja minna siis, kui laps täiesti tervenenud.

 3. Kindlasti ärge minge, nii ehku peale minek. Isegi kui kõik möödas, siis peaks veel kuskil 2-3 nädalat andma sellele käele hakata funktsioneerima tavapäraselt, ühesõnaga nii kaua, et laps on selle n-ö ära unustanud, st et ei ilmne mingeid tegevusi tehes tal küsimust või tunnet, et ei tea kas saan või võin nii käega teha/liigutada.
  Kui raha tagasi saate nagunii, siis kindlasti mõistlik reis edasi lükata ja minna siis niimoodi, et ei pea enam mõtlema ega muretsema selle teema pärast.

 4. Kas kellelegi reisi edasi ei saaks anda/müüa/kinkida?

  Ma ise ka pigem ei riskiks, ikkagi natuke räpane maa ja lapse tervis kõige tähtsam.

 5. Minu lapsel oli paar aastat tagasi sama luu katki. Sai ka traadid ja paar kuud läks kogu taastumine koos hoolduslehega. Kui traadid ära võeti, siis jäi kätte lihtsalt auk, mis ise kinni kasvas. Õmmeldud ei ole, arm on hetkel. Ortoosi kandis paar nädalat peale kipsi, lõpuks jäi vaid side sinna kus oli traadiauk. Traadid saime mälestuseks ja neid on ikka öövastav vaadata. Kui mul oleks reis plaanis olnud, siis ma oleks ära jätnud. Isegi kui vette tohiks, siis minu laps, kes til hetkel oli Hedoniga samas vanuses, oli arg. Ta pikka, aega ei julgenud rahmeldada, oli mega ettevaatlik.

 6. Mina ei valiks mingilgi juhul lõbu, kui selle lõbu taga seisavad ähvardavalt võimalikud terviseriskid lapsele. Infektsioonid on kerged tekkima.
  Hea uudisena aga ütlen seda, et Sharm El Sheikh tõenäoliselt ei kao ära, vähemalt mitte lähiajal. Sinna saab minna ka muul ajal.

 7. Mina isiklikult ei läheks!
  Just see soe ja mustus kohe kindlasti pole opi haavale head! Ja samas laps poleks kindlasti rõõmus kui ei saa täiel rinnal reisi nautida :/ teatavasti peale kipsi ja seda kõike vajab käsi harjumiseks aega jne… lapse tervis ikka nr 1 :) reis jätke ära,saate raha tagasi ning planeerige mujale see :)

 8. Ei läheks kindlasti, infektsiooni risk liiga suur. Lapse tervis nr 1. Lükake kuu võrra edasi.

 9. See nibin-nabin on ikka väga “riski business”, pärast ei jõua ära kahetseda, kui miski infektsioon tekib ja tänasega pole ju üldse 100% kindel, et 30-ndal tehtav röntgen annab kinnituse traatide eemaldamiseks- ka sellega peaks arvestama.

 10. Mina jätaks reisi ära. Planeeriks muul ajal. Sul endal lihtsam ja lapsel ka aega paraneda. Las saab päris terveks, siis lähete. Ta võib käele uuesti viga teha kergelt. Aga ma pole arst.

 11. Minu lapsel oli käsi kipsis 2 nädalat. Väike mõra pöidlas, ei mingit lõikust ega traate, lihtsalt kips ja ainult 2 nädalat.
  Aga peale kipsi eemaldamist hakkas käsi valutama ja oli väga pikalt teisest nõrgen. Tal oli vähemalt kuu aega paha midagi üldse teha selle käega.
  Tahan öelda seda, et lisaks õmblustele jms tuleb arvestada ka sellega, et käsi on valus ja nõrk veel pikalt. Kas see oleks talle tore reis?

 12. Mõtle laiemalt – tõsine trauma, mis kiirustades paranedes võib jätta eluaegse jälje – käsi nõrgem, korduvtrauma kergem tulema jms.
  Kui kindlustus on soosiv, siis mina lükkaks edasi. Egiptusesse saab ju suht kogu aeg. Head paranemist!!

 13. Ise nädal tagasi Egiptusest naasnuna ja alles nüüd kõhuhädadest üle saanuna soovitan kindlasti mitte minna, vaid reis edasi lükata. Päikest laadida on ikka ju vaja.

 14. See haava nädal mitte pesemist pidi iganenud arusaam olema. Mulle tehti perearstikeskuses selgeks, et peale esimest 2-3 päeva on haava parimad sõbrad seep ja vesi :)

 15. Ei läheks. Esiteks muidugi ei hakkaks lapse pärast riskima ja teiseks jaanuar on Egiptuses kõige külmem kuu, tuuline ja merevesi külm :D lükkaks edasi, märts-aprill nt palju mõnusam ja Hedon ka siis kindlasti juba terve, et täiel rinnal puhkusest osa saada :)

 16. Ma mäletan, et mu lähisugulasel oli väiksena peale kipsi eemaldamist ja peale oppi taastusaeg ca kuu aega; ema mässas, et käsi ilusti tugevaks saaks jälle.

  Kui õmmeldakse ka peale traatide eemaldamist, siis tuleb ka niite eemaldada nädala pärast (isesulavad on mul 2 korda sulanud ca kuu aega, aga ma täiskasvanud, eelistan igatahes tavalist kirurgilist niiti isesulavale).

  Kõige parem on kirurgilt küsida, iga juhtum on erinev. Kui pole vaja õmmelda, siis nädala pärast on lastel juba võib-olla isegi okei..

 17. Õmblusi ei saa pesta max 3 päeva. Vesi ei tee õmblusele midagi halba. Olen käinud vähem kuu peale jalalõikust Lõuna-Aafrikas. Pikk lend, reisil pikalt jalgadel, kuuma 35 +. Tekkis vaid kerge paistetus aga see võis tekkida ka kuumast.
  Samas- ma olen täiskasvanu, oskan olla ettevaatlik. Kuidas teie laps suudaks end vajadusel tagasi hoida ja mitte täie hooga möllata?
  Ma vist siiski läheks aga enne küsiks arsti arvamust.

 18. Mina lapsevanemana ei läheks. AGA mina inmesena/lapsena kelle pärast korduvalt reise ära jâetud kuna olen olnud haiglas või taastun haiglas olekust – läheksin peale oppi lapsega kuhugi. Minul hoopis teine asi lapsepõlves ja olin ikka korduvalt haiglas. Ma tundsin end seal halvasti ja lisaks süüdi. Kõige paremini meeles, meil jäi USA reis âra/ lükkus edasi paar nädalat minu pärast ja kui haiglast pâäsesin viisid vanemad mu muumimaale – Tol ajal oli väga kōva sõna see igatahes. Ja siis ema sõnad, et natuke hea isegi et haiglas pikalt olin ( üle 2 nädala olin sees vist), siis saame nii usasse kui muumisid vaatama. Asi vast 15+ aastat tagasi aga mäletan

 19. Ei ole küll arst, aga kindlasti ei läheks, sest isegi kui oleks ok, siis taastumine on väga individuaalne ja võib võtta nädalaid, et vana toonus tagasi saada. Teiseks ei läheks kindlasti kuna tegemist Egiptusega, kus niigi kurnatud organism võib sada muud asja lisaks saada. Kuna kundlustus hüvitab, ei mõtleks sekunditki minekule, vaid lapse heaolule ja taastumisele, et hiljem ikka kõik saaksid reisi nautida murevabalt.

 20. Tervishoiutöötajana ütlen, et õmneldud haava just pestakse. Võtad haava lahti enne pesema minemist, hõõruda lihtsalt nuustikuga ei ole mõistlik. Aga sellisesse kohta tõesti ei soovita värske haavaga minna.

  1. Tahtsin ka kommenteerida, et see küll valearusaam, et opihaav ei või veega kokku puutuda ja pesemist tuleb vältida. Mind saadeti pesema vähem kui 24 h pärast keisrit ja spets kästi just haava ka pesta.

   Aga reisile lapsega sellegipoolest ei läheks ja basseinis möllamine pole ilmselt haavahoolduse seisukohalt ka sama, mis duši all käimine.

 21. Minu lapsel oli 6 aastat tagasi traadid käes. Kipsis oli käsi 3nädalat ja peale seda käe liikuma saamine……… oli hea et tuli hea soe suvi….vees julges kätt liigutada rohkem ja nii me suve rannss veetsime. Traadid eemaldati alles paar kuud hiljem ja oli 2 pisikest õmblust. Kui traadid sees siis vast julgeks reisile mõelda kui aga eemaldatakse enne reisi siis lûkkaks edasi

 22. Mina jätaks 100% reisi ära! Kindlasti ei tohiks selle 10 päevase haavaga vees liguneda.

 23. Meie plikal oli käsi mitu nädalat kipsis, ortoos mitu nädalat pärast ja pärast seda ikka nädal oli väga ettevaatlik, tegime harjutusi et taastuda ja käsi tööle saada
  Uuri taastusravi. Ei läheks reisile, põletike oht ja sealsed bakterid teised.. kindlasti suur EI.

 24. käisin katkise rangluuga lapsena Krimmis, nädal pärast olemist võeti sidemed ära (tollal oli reis 3+ nädalat) ja vees hullamine oli parim taastusravi. Aga mul polnud õmbluseid-haavu.

  sööda talle mumio’d, sooja piima ja meega saab maitse talutavaks.

 25. Peale operatsiooni ei või vanni, sauna ega ka siis basseini minna vähemalt kolm nädalat.

 26. Kus tal need traadid on ja mis luu katki? Kui traadid on nahal näha, siis ei pea ômblema, naksti välja ja auk läheb ruttu kinni(paar-kolm päeva). Juhul kui naha all, siis peab väikese augu tegema ja vb ka õmblema, siis u 10 päeva ômblused ja peale seda saab juba ujuma. ps. siin ühes teises riigis laste murde ei pildistata kunagi kontrolliks (liigne rtg kiirgus) vardad aga välja siis kui plaanitud ja pranevad kõik

 27. Ok, suprakondaarne, no sellenpranemist veidi jälgitakse, aga selles vanuses üldiselt paraneb väga hästi ning järgmiseks kontrolliks on kindlasti paranenud. Tavaliselt on sellise murru puhul traadid nahal näha ja õmblusi pole vaja, augud paranevad 3-5 päevaga, niiet mina läheks küll reisile!

 28. Meil oli sama mure kevadel ja kindlasti arvestage reisi edasilükkamisega. Siin juba mainitud infektsioonioht on ainuüksi tegur. Samas traatidega lapitud luu on nii habras ka peale nende eemaldamist. Meile kirjutati ortoos ja anti ranged juhised kätt hoida. Reisil aga tahaks laps kindlasti möllata ja nautida, mis võib tähendada käe vigastamist ja siis hakkab kogu jama otsast peale. Tervist teile ja küll jõuate edaspidi sooja nautima!

Comments are closed.