JÕULUIME: Mida sa jõuludeks tahad? Soovi ja sa saad!

Esiteks jäi mul ette Facebookis uuring, et Eesti pered kulutavad jõulukingitustele üha rohkem. Pooled vastanutest jäävad eelarve poolest 50-200€ vahele. Üle 300€ plaanib kingitustele kulutada tervelt 11%. Mis.. polegi nii vähe.

Kerisin natuke oma feedi edasi ja järgmine küsitlus teatas, et 20% eestlastest eelistavad jõulude ajal saada kingitusi, 12% tahavad head pidusööki ja… 68% hindavad aega lähedaste seltsis.

Hea söök on kõige olulisem?

Ma vist kuulun küll kõikidesse gruppidesse. Mulle meeldib ilus pidulaud ja head söögid. Tahan sel korral teha pardifileed, peedi carpacciot, ma ei teagi, kas mingit kartulit ka.. Tahan serveerida auravat glögi pähklite, kaneelipulga ja apelsiniga.. Lugesin jälle kuskilt, et rahvas on harjunud jõuludel sööma seapraadi ja hapukapsast, aga miks mitte teha süüa koguseliselt vähem, aga serveerida näiteks viis käiku, ja miks mitte alustada sooja söögiga ja lõpetada suupistetega. Minu jaoks oli seda natuke võõras lugeda, sest just nii ma teengi.

Kõigepealt seapraad, siis teise käiguna verivorstid, siis sült ja kartulid, siis salatid ja õhtu lõpuks klassika – juustu- ja singivalik, oliivid ja suupisted.. Kuidas ma sel aastal teen, ausalt, nii kiire on olnud, et mul plaan välja mõtlemata. Aga küll ta paika loksub. Nälga ei jää ilmselt keegi, kuigi seapraest ma loobun.

Kingitusetest tähtsamad on inimesed

Kuigi mulle väga meeldib kingitusi teha. Nagu tõesti meeldib. Mulle meeldib näha seda elevust ja rõõmu kingisaajate nägudes kui nad saavad midagi, mida nad on soovinud. Midagi, mida ma olen jutu sees tähele pannud, et nad tahaks.. Või midagi, mis lihtsalt nii sobib neile, et nad isegi ei teadnud, et nad seda tahavad.

Isegi Hedoni nägu hommikuti, kui ta avastab, et päkapikk on kolmandat hommikut järjest toonud Loodusväe „kohukese“ (loe toorbatooni), ja ta on.. „Ohhh, päkapikk teab, et mulle see maitseb!“ See on priceless!

PS! Nali tänahommikust.. Käisime eile külas, kust ta sai kaasa pulgakommi.. Ta suutis selle pimedas autos ära kaotada ja ilmselt kukkus see hoopis maha. Ma siis lohutasin, et meil kodus pulgakomme on ja äkki päkapikud toovad.. Ma ei tahtnud aga sussi sisse panna pulgakommi, mida ta eile juba kodus sõi, mida ta teab, et meil kindlasti on. Võtsin järjekordse Loodusvähe batooni ja hommikul… “Äh, see… Päkapikk mitte ei toonud pulgakommi!” :D See oli max naljakas!

Samas mulle ei meeldi üllatused, ma ei oska olla.. Ma alati mõtlen, äkki mulle ei meeldi ja ma ei oska teeselda, et ooo, nii äge… Aga siiski siiski kingitusi meeldib mulle ikka saada. Noh, mitte neid kohustuslikke, aga kui keegi ongi südamest tabanud mingi asja, mis mulle rõõmu valmistab. Nagu praegu need üllatuslikud Villeroy & Bochi asjad või nagu see Meelise kingitus kunagi, kui ta mulle Manu autogrammiga raamatu kinkis.. Ma olin sõnatu. See oli ka see kord kui ma teadsin, I cant beat it, ma ei tee enam kingitusi. Ja ma olen suht hästi hakkama saanud. Kingin ainult siis.. kui ma tean, et ta seda 101% tahab.

Koosoldud aeg on üle kõige

Aga nagu ma ütlesin, inimesed on tähtsamad kui kingitused. Ja mulle pakub jõuluajal palju rohkem rõõmu see, et saame sõpradega koos olla, head sööki nautida, juttu ajada ja lihtsalt olla. Ma ei vaja selleks 12kohalist toidulauda (jah, kuigi ma tahaks) või 150ruutmeetrist maja (jah, tahaks seda ka) või kaheksat tuba kuhu külalised ööseks jätta.. Piisab ka kuuekohalisest lauast ja kuuekohalisest diivanist, ühetoalisest korterist.. Et meil oleks mõnus ja tore jõuluõhtu.

Täidame su jõulusoovi

Teate, ükspäev jättis keegi mulle nii kurva kommentaari blogisse.. Ma kirjutasin talle seepeale, et ma sooviks tema laste jõulusoovid täita. Noh, vastas mulle klassikaline eestlane, ei-ei, pole vaja, küll ma midagi välja mõtlen. Kui ma ütlesin, et ma väga sooviks ikkagi aidata.. Ta rohkem ei vastanud. Jep, ma googeldasin teda, ei midagi. Ma ei tea, kes ta on, kus ta töötab, mida ta teeb, kus võiks olla tema lähim Smart või mis on tema telefoninumber. Ma avalikult ka ei taha hakata otsima.. Aga ma loodan, et ta loeb seda ja ta vastab mulle, sest ma päriselt ka, tahan ta lastele jõuluks kingitused saata.

Aga see ei ole veel kõik… Antud postituse taga on taustajõud, kes täidab kellegi jõulusoovi. Olgem realistlikud, eks.. Maja ja autot keegi ei saa, aga mida iganes sul vaja on.. Hambaarsti jaoks ei jagu raha? Tahad uut pesumasinat? Talvejopet? Lapsele turvatooli? Mehele suuski? Olgu selleks uus kirjutuslaud või uued talvesaapad, uus koerakuut või jõulupuu, kotitäis ShiShi kuuseehteid või nukumaja lapsele. Kirjuta see kommentaaridesse, pane silmad korraks kinni ja soovi. Soovidel on teatavasti kombeks täituda.

Loosimine on tehtud! Võitjaks osutus naine, kes tundub ise täielik Taustajõud oma vanatädile :) Võitjaga võetakse ühendust! 

#KOOSTÖÖ

478 Comments

 1. Meie preilid soovivad juba pikalt voodit, kuhu ronida saaks. Ehk siis tavalised voodid oleks vaja ühe ilusa nari vastu välja vahetada :)

 2. Mina sooviksin jõuludeks rahu, vaikust ja rõõmu.
  Minu pere on väike mina ja minu 2 poega 8 ja 5:)
  Oleme palju üle elanud, 2 aastat tagasi just samal ajal lagunes koos meie pere…
  Vôiksin soovida, lastele palju mänguasju, endale uusi kingi ja kleiti aga seda kôik tegelt ju on..seega soovin oma kahe pojaga minna pildistama, jäädvustada kogu see siiras ja puhas armastus , mida on tulevikus tore meenutada.
  Kogu selline ettevôtmine on meile kallis
  Kallis jôuluvana , mina soovin minna pildistama oma kahe pojaga.
  Tööl, kodus, koolis ja lasteaias oleme tublid, väga loodan, et meie pisike/suur soov jõuab sinuni, imesid ju juhtub ja jôulud, kui soovide aeg.
  Kui unistada siis juba suurelt❤️

  Rahulikke pühi

  Jaanika, Kaspar ja Markus

  1. Ma ei ole küll proff aga mina pildistaks küll heameelega teid tasuta.. siiani hobikorras tegutsen ja õnneks on vist kõik ka rahule jäänud :)
   kahjuks asun ise Jõgeval :(

   Soovin teile õnne, rõõmu ja soovide täitumisi

 3. Mina soovin endale saada korralikku suusariiete komplekti :) Kuna olen töötu siis kogu mu raha läheb alati pere peale ning end jätan tahaplaanile siis ei ole olnud võimalik end riietada soojalt. Lapsed tahaks kelgutama minna, aga tean kuidas see murrab nende südant kui emme teist talve järjest ütleb et sorry ma ei saa… K/S parka, teksade ja sügissaabastega ei saa ju kelgutada. Saab aga soojalt riides olles seda teha-on puhas lust ju. Niiet sooviks sooje õue riideid et lastega talverõõme nautida :)
  Teine soov on ka, aga see ei tundu nii realistlik ja on pigem esimese maailma mure. Ehk telefon. Praegusega ei saa helistada( kõlar ja kuular ei tööta) ning ekraan on katki :( nutiajastu küll aga helistada on ikka vaja…
  lastele soovin ma lihtsalt lastemeelsust, et nad veel ei kasvaks suureks ja naudiksid lapseks olemist nii kaua kui maailm laseb:)

 4. Minu enda soovid pole nii tähtsad , aga minu 10.aastase poja suur unistus on Playstation 4 . Meiepoolne jõuluvana täidab ta teise unistuse , aga PS4 peab seekord meiepoolt ootele jääma.

 5. Mina sooviks endale jõuludeks täitsa enda pesumasinat :)
  Uuest aastast olen täitsa enda kodu omanik( nii mõnedki aastad küll on see panga oma, hihi) aga kuna kohustused on uued ja väljaminekuid niinii palju siis oleks tore kingitus väikse pesumasina näol, mille eelarve muidu peaksin näpistama millegi muu arvelt.

 6. Mul oleks väga vaja auto korda saada, mis on üsna kulukas ettevõtmine, aga ka üsna möödapääsmatu.. Loomulikult oleks ka korralik talvejope see, mis meele heaks teeks, kuid esinimekirjas on hetkel auto, mille tõttu süda pidevalt valutab..

 7. Kuidagi on meie peres juhtunud juba mitu aastat järjest nii, et detsembri kuul tulevad mingid ootamatud väljaminekud millega üldse arvestanud ei ole..seega jõulud on meil enamasti just üsna lahjad kahjuks. Samamoodi ka see aasta. Mitu errorit üksteise otsa ja tulemuseks on jälle üks kurb detsember, kus tuleb iga senti lugeda ja arvutada mida osta ja mida jätta. Ma käin endiselt õhukese sügis/kevad jopega, sest uue sooja talvejope ost käib ülejõu. Oli küll plaan see kuu aga noh, läks nagu läks. Tänu sellele muidugi olin just nädal aega korralikult haige, äge neelupõletik(salli ka kanda ei saa, sest ükskõik mis kaela vastu/ümber läheb, tekitab okserefleksi. Kasutan lihtsalt rõngasalli et ehk see veidigi hoiab sooja. Noh, vist mitte.) Igatahes 3 päeva olin nii laip et ei mäleta midagi pma kõrges palavikus ja voodis olemisest. Peavalu oli ka tappev. Järgnes muidugi see, et ka mõlemad lapsed jäid samamoodi haigeks. See omakorda tähendas lisaks muudele erroritele korralikult väljaminekuid ravimitele(antibiootikumid ja veel 10 eri asja) arstil käikudele ja muud haiguse juurde kuuluvad kulud. Okei, saime terveks..meie eelarve mitte, vähenes hoopis. Kõige selle tulemus on see, et lastejõulukinkide jaoks kasutame raha säästudest, mis olid pandud kõrvale selleks, et minu emapalga lõppedes ei peaks kohe tööle minema. Lapsed on siiski olulisemad ja kinkidest ilma ei jää, midagi ikka leiame neile. Meie üksteisele ei ole aastaid juba jõuluks kinke lubada saanud..kogu selle pika jutu lõpetuseks, oleks minu jõulusoov saada korralik ja soe jope. Vahet pole milline, aga peaasi et soe ja mugav. Hommikused käigud lasteaeda on eriti külmad hetkel ja kui kahe lapsega jaurates ennast läbi higistan ja siis külma saan, no halb.

 8. Tere!

  Mina see aasta soovin kõigile jõulurahu! Soovin, et kõigil lastel oleks riided seljas, soe olla ja kõhud täis ja hoitud. Kõik kodutud saaks natukenwgi jõulurõõmu. Loomad sooja ja pai, ninh kõhu täis. Soovin, et pensionäridel oleks jõuluõhtul jõulutunne mitte ei kurvastas ega veedaks jõule üksi..

  Lugupidamisega, Mary-Liis

 9. Meie peres läks tolmuimeja katki, kuid pooleteist aastase lapse ja märtsis sündiva teise lapse heaolu huvides on tolmuimeja äärmiselt vajalik, eriti kui kodus on ka kass. Kahjuks praegust seisu vaadates tundub, et lähikuudel meil selle alla raha paigutada pole võimalik, seega oleks uus tolmuimeja üks äärmiselt tänuväärt kingitus :)

 10. Soovin, et lapse suurim jõulusoov täituks, ehk siis BMX trikiratas. Ta on sellest nii kaua rääkinud ja mis oleks imelisem kui näha lapse silmis seda sära ja õnne jõuluimede üle

 11. Meie peres on pm kõik olemas jõulude ajal. Suus sulav seapraad ahjus, kingikotid lastele ja mehele saavad olema kuuse all, tuba soe ja isegi sugulasi saab külastada koos perega.
  Aga minu isiklikuks salajaseks jõulusooviks juba mitmendat aastat on üks korralik ja vahetavate ning vastupidavate teradega vaikselt nurruv koerapügamise masin, millega saaks kiirelt ja valutult 12a vana koera paksu kasukat pügada. Nii oleks koera elu kergem – ei oleks suvel pikka villast kasukat seljas ja talvel ei oleks soojas toas liiga palav. Lisaks oleks ka meil elamine palju rohkem karva-vabam.
  Siiani olen koera püganud vana juukselõikus masinaga… :( kääridega jääkski pügama ja tulemus oleks ebaühtlane… aga see praegune aparaat tekitab parajalt müra ja vibratsiooni… lisaks on koera karvastik nii tihe et vahepeal kiilub masin kinni :( Ning see kõik omakorda tekitab niigi arglikus koeras veel rohkem stressi. Aga aasta ringi paksu kasukaga olla on ka loomal raske, näen ju kuidas ähib ja puhib suvel kuuma ilmaga ja talvel toa kütmise ajal. :(
  Kutsu ise on aga vahva “teise ringi” koerake, kes eelmise pere poolt lihtsalt ära anti u 6 aastaselt, sest väidetavalt olla lastel allergiad ning kolimise tõttu ei saavat koera maalt linna kaasa võtta.
  Koer ise on u põlve kõrgune…Eelmises peres elas ta aastaringselt õues u 3m keti otsas.. Soojustamata kuut oli mõõtudelt sobilik suurele kukaaslasele. Ka koera psüühika on kannatada saanud, st ta kardab jalgu – arvatavasti on teda ka väärkoheldud eelmises peres… :(
  Meie perre toodi koer mu ema poolt lapsele sünnipäeva kingiks (loomulikult arutati ennem kõik ka minuga läbi ja küsiti nõusolekut). Ja u 5 aastaga oleme sellest kutsust juba päris toreda ja julge looma suutnud vormida. Jalgu kardab siiani.. Aga enam ta ei värise päris iga asja peale. Ning kui hämmastavalt kannatlik ja sõbralik ta on lastega!
  Ühesõnaga. Sooviks koera elu veidikenegi kergemaks muuta ja tema kasukat 2x aastas ise pügada mugava uue pügamismasinaga. =)
  Järgneva aasta jooksul ma kahjuks ei saa oma soovi ise täita, sest elu sunnib autojuhilubasid ära tegema ja sinna lähevad mu isiklikud säästud. Aga kahjuks elu maal ja ilma lubadeta ei ole kuigi kerge :(

 12. Mina sooviksin väga väga väga valgeid jõule. Kui jõulu hommikul on maa valge on ikka asjal hoopis imelisem mekk küljes =) Täna õue vaadates oleks nagu soov juba täitunud, aga nädal veel vaja nüüd vastu pidada lumel.

 13. Hambaarsti jaoks oleks küll raha vaja. Käisin vist 5-6 aastat tagasi viimati ja tean, et oleks kiiremas korras jälle vaja minna, aga hirmutab see summa, mis ma lõpuks maksma pean .

 14. Endale kingiks küll selle https://www.prada.com/us/en/women/bags/shoulder_bags/products.prada_margit_leather_shoulder_bag.1BC076_2AIX_F0002_V_OOH.html

  Ehk midagi hingele. Aga tegelikult, minu pole seda kotti eluks vaja ja hoopis annaks abikäe hoopis Kelli perele https://tervist24.ohtuleht.ee/864427/arstid-aastate-eest-haruldase-haigusega-lapse-emale-selle-diagnoosiga-laps-elab-heal-juhul-aasta-ja-jaab-elavaks-beebiks-nii-kauaks-kui-teda-on
  Nad on vaprad ja peavad vastu, aga on nii palju asju, mis võiks nende pere rõõmustada või vähemalt elu kergemaks teha…

 15. Minu pisike printsess on väljakasvamas oma turvahällist.. Väga sooviks talle uut ägedat turvatooli, milles turvaliselt ja mugavalt sõita. Et tema sõidud oleks alati lõbusad ja vajadusel ka uni oleks magus uues toolis. ❤️

 16. Mina sooviksin nii väga 180 laiuses Napsie madratsit. Kui kaks last tahavad kaissu pugeda, siis praegune 140 madrats jääb niiiii kitsaks. Kuna see pole meil eelarves hetkel prioriteet, siis unistada ikka võib!

 17. Mina sooviksin väga, et saaksime abikaasaga külastada hambaarsti! Sain täna 30 aastaseks, peres kasvab 2 väikest last ja no kohe kuidagi ei jagu selle jaoks, et mõlemal võtta ette käik hambaarsti juurde. Kardan, et kui me sellega varsti ei tegele, rikume mõlemad ka oma ülejäänud terved hambad. Loodan väga, et see jõulusoov täitub!
  Soovime perega Teile kaunist jõuluaega!

 18. Üksikemana on aastalõpp väga raske.
  Alati esimeses järjekorras lapse heaolu ja kui võimalus siis endale miskit.
  Hiljuti ütles üles tolmuimeja ja samas endal puudub talvejope/parka.
  Laps sooviks jalgratast aga see vist peab uut aastat ootama jääma.

 19. Mina tahaks uut pesumasin-kuivatit. Praegune koliseb nii kõvasti, et saan pesu pesta ainult päeval kui laps üleval. Ilmselt mingid klotsid või trummel või ma ei tea. Kohe sünnib ka teine laps ja siis ma vist ei saagi enam pesu pesta. Lihtsalt kolin on nii suur, et uus laps arvab, et ta on rocki kontserdil ja peab kõrvaklappe kasutama elutoas. Niiet üks vaikne ja suuur abimees oleks minu koju oodatud. Pesuhunnikud kasvavad niigi üle pea, teise lapsega asi kergemaks ei lähe..

 20. Minu salasoov on koguda raha meie pere reisifondi, et pesamuna suuremaks sirgudes saaks koos esimesele ühisele perereisile minna mõnele päikselisele maale.

 21. Minu suur suur soov on viimistlus materjali saada. Üle aasta ootab meie magamistuba remonti ja kogu aeg tuleb miskit tähtsamat ette et jälle ei saa materjale osta.

 22. Mina sooviks oma abikaasale uut telefoni. Ise ta endale seda ei osta kuna lapsed ja muud kulutused tähtsamad, aga tal tõesti oleks uut vaja

 23. Mina endale ei soovi midagi, olen vähenõudlik. Aga mul on üks tore tädi, tegelikult vanatädi, ta on kõige lahkem ja lõbusam inimene üldse maamuna peal! Kahe käega jagab laiali oma natukest, terve suvi rügab hoidiseid purki teha, et kõigile anda (tal on ametlikult maailma parimad hapukurgid!) ja kunagi ei lahku ükski inimene tema poolt ilma kotitäie söögita ja lehvituseta köögiaknalt. Selle headuse taga on üks vilets 40-aastane madrats, abielu algusaastatelt, mis on auku istutud/magatud/elatud. Selle augu sisse on ta pannud vana hommikumantli, mida aegajalt kohendab ning kõige peal on mingi täiesti suvaline kattemadrats. Olen isegi seal maganud, auk nii massiivne, et lebaks nagu kaldtee peal. Suurim soov oleks talle uus kvaliteetne madrats kinkida, loosiõnne peale ei tasu lootma jääda, aga vähemalt sain oma soovi sõnastada ja meelde tuletada, mis ja kes on tähtis!

 24. Asju on vaja päris palju aga viimasel ajal hakkab tunduma et me ei saa ilma kuivatita hakkama, pesu on niiiiii palju lihtsalt vaja koguaeg pesta et sel ei tule enam lõppu ja lapsed alati suudavad poole päevaga mitu paari riideid mustaks teha. Elamine on küll suuuuuur aga pesuresti jaoks kohta no lihtsalt ei ole. Muidugi ootab pesumasin koos kodukeemiaga oma toa valmimist, aga see ei saa kuidagi valmis. Ühe sõnaga ma juba ammu soovin ühte armast pesukuivatit koju kes teeks veidigi asja lihtsamaks ja ei peaks kolm masina täit pesu üritama korraga panna pesurestile mis koosneb laste riietest. Muid asju oleks veel mida tahaks soovida aga pesukuivati on praegu kõige tähtsam mida vajaksime. Unistan nagu väike tüdruk et jõuluvana märkab ka mind sel aastal ja saan oma üle aasta olnud unistuse koju.

 25. Mina sooviksin enda 9 aastasele epilepsiat ja ühte teist haigust kandvale tütrele gpsiga käekella ,et saaksin jälgida kus ta on ja enda hingele rahu. Lapsel on aastaga tekkinud tõsised mäluhäired kuna haigus süveneb kiiresti . Tegelikult sooviksin,et kõik minu lapsed oleksid kõik terved aga millegipärast on lastel “viga ” kogu eluks.☹️ Ma sooviksin ,et nad ei peaks kannatama aga millegipärast anti neile pisikestele rohkem kanda kui nad jõuavad.

 26. Ma soovin koju kuivatit. Maja on vana ja fassaad veel soojustamata, külmal ajal toas pesu kuivatamine pole teps mitte lihtne.. ja armsad kiisukesed teevad kõik enne veel karvaseks, kui riided kuivaks saavad.
  Ise kogun ühe hoiuse peale selleks raha ka,.. et kunagi see soov ikka täitub, aga oh, kuidas sooviks, et juba sel talvel.

 27. Mehega SPA puhkus kuluks küll kangesti marjaks ära. Kodus on 2 last, kellest noorim 1,5 aastat rinnalaps olnud. Tunnen, kuidas vahel jääb üksteisele aega väheks. Tahaks koos aja maha võtta. Teine pool aga arvab, et on tähtsamaid asju, millele raha kulutada – remont on pooleli.

 28. Palun üks reis emaga soojasse kohta.
  Peale 7 matust 5a jooksul, on mu ema làbi. Nii vaimselt kui ka füüsiliselt. Eriti lõi põntsu, kui vanatädi matustele ei ilmunud kirikuisa kohale ja ema viis ise talituse làbi nii nagu oskas. Ma näen kuidas ta hääbub. Aga mai suuda ega oska teda aidata. Ma näen iga öö unes õudusunenàgusid. Tean, et see on kõik stressist. Ma tean, et ema ei maga pm üldse. Rohud ka ei aita enam.
  Armas jõuluvana, aitäh, et täidad kellegi soovi!

 29. Hambaarsti külastuse võtaks küll. Aasta otsa käinud ja tundub, et paremaks ei lähe miski vaid halvemaks ainult. Enesekindluse on see korralikult maha tõmmanud ja naeratada ei taha enam üldse. JAh- oleks võinud õigel ajal käija, aga kui hambaarst sul pauguga suu kinni lööb siis kustutab see viimsegi soovi neid külastada. Nüüd küll tore hambaarst, aga peab olema ka realistlik. Eelkõige vaja maksud maksta, lapsed toita ja koolitada….Raske on kõike korraga saavutada

 30. Minu suurim jõulusoov on suure sügavkülmaga külmik, kuna nii suur soov on suvel hakata, oma hetkel pooleaastastele kaksikutele moose ja marju külmutama! Praegune külmkapp on vana ja väike. See oleks jõuluime meie kõigi jaoks!

 31. Breketeid oleks vaja, et hambad korda saada + 1 hammas just läks pooleks ka :(

  Ning telefon ei taha enam korralikult laadida ja arvutit oleks ka vaja, et saaksin korralikult tööd teha.

 32. Minu sooviks oleks maamajale, kus praegu elab mu vanaema koos kassiga, uus välisuks, et külm vähem sisse saaks pugeda

 33. Nii minul on üks soov nimelt tahan täisautomaatset kohvimasinat. Olen suur kohvi nautija ja nii hea oleks ka kodus head kohvi juua.

 34. Mina sooviksin uut arvutit. „Vana“ läks manala teed minu enda rumaluse tõttu, kuid kuna me ikka veel vana eest järelmaksu maksame ja nüüd meie kodus ka üks pisikene piiga kasvab, siis hetkel on selline ost kaugemasse tulevikku lükatud.

 35. Endale ei soovi midagi. Sooviksin vōimalust emale kinkida uued hambad. Et ta saaks jälle naeratada üle pikkade aastate!
  Kuna töötab klienditeenindajana, siis hammaste puudulikus ja nende halb seis mõjutab tohutult tema igapäeva elu ja tööd.
  Ta alati annab endalt kõik teistele, ka enda viimase.
  See muudaks tohutult mu ema elu kvaliteeti.

 36. Minul oleks väga lastele voodit vaja. Praegu magavad mõlemad kaisus aga kitsaks läheb.
  Väikesed kingid ja söögid ehk ikka saab…

 37. Minu soov on veidi teistsugune.
  Ma sooviks endale head juristi, et ma saaksin lõpuks oma eksiga asjad aetud ja lapsed jagatud ja elatise asjad korda ja pääseksid tema ja ta sugulaste terrori käest. See jant on nii kaua kestnud, et tahaks, et see oleks lõpuks läbi ja saaksin enda ja oma lastele stabiilse elu ja rahu

 38. Kuna meie perre lisandub üks beebi veel siis oleks tore, kui kodused toimetused saaksid kiiresti tehtud ja saaks lastele lähedust rohkem pakkuda :) jõulusooviks oleks pesumasin ja kuivati ühes.

 39. Ma endale ei soovi midagi, aga ma tahaksin, et mu ema saaks endale puurkaevu. Tal on praegu tavaline kaev, mis suvekuumadega on nii tilgatu, et ta peab suviti sõprade-sugulaste juures pesu pesemas käima. Ja talvel, kui on väga külm, jäätub tihti kaevus olev veetoru põlv ära ja tal jälle ei ole vett.
  Kui mul vaid oleks see võimalus…

  Jõuludega seoses meeldib mulle ka pigem teha kinke kui saada, nii tore on vaadata neid õnnelikke nägusid. Ja muidugi igaastane jõuluistumine perega on ülim seapraad ja seenesalat

 40. Kuna on jõulud, siis unistame. Loodan, et keegi ei pahanda meie jõulusoovi üle. Tahaks puhata. Puhata selles mõtyes, et kogu pere oleks koos. Meie tütrekesed ja poeg oma elukaaslasega ja abikaasa. Et ei peaks kas või 1 päeva mõtlema, et kas ja kuidas on söögiga, kas pesu sai pestud, kas sügava puudega tütrel sai toid büreestatud, kas taas on krambid või mitte. Kas suurem piiga on õppimisega mäel. Kumb meist abikaasaga saab ta tuua ja viia muusikakooli. Kuidas saada talle mazaasi jne jne. Muret ei saa keegi võtta aga tahaks koos oma kallitega kas või ühe päeva puhata ja lõõgatuda. Olla oma kallitega nàutida nii, et keegi ei torma kuskile, nii et oleks hea olla.

 41. Soovin, et täituksid kaks pika aegsemat ning ka kõige kulukamat soovi ükskord. Endale üks tõsiselt soe ja kvaliteetne talvejope, mis peaks kauem vastu, kui ühe hooaja ning samuti ka prillid, mille tellimise/ostmiseni pole kunagi jõudnud, sest jätan enda soovid alati viimaseks. :)

 42. Mul ei olnudki selleks aastaks midagi välja mõeldud, mida hirmsasti tahaks. Kõik on nagu olemas, samas maja vajab veel palju raha ja tööd, aga küll ajaga jõuab. Aga üks teine maja- suure koera kuut oleks küll üks imeline kingitus mu koerale Martale, kes on 24/7 õuekoer. Tal on kuut tegelikult olemas, ühe teise koera vana, soojustamata ja päevi näinud. Oleksin ilmselt õnnelikum kui koer ise, kui loosiõnn naerataks ja koer endale uue ja soojema elamu saaks ☺️

 43. Mina sooviksin õhuniisutajat/puhastajat. Korteris on puudulik ventilatsioonisüsteem ja lisaks õhk on nüüd kütmise perioodil eriti kuiv.

 44. Tere, igal aastal soovin, et mu lähedastel oleks kõik korras ja nad jääksid terveks. Igal aastal loodan, et mul oleks võimalik hambad korda teha. Alati on ikka nii, et see pisku mis ma teenin kulub olmele ja lastele…
  Üle ei jää midagi.
  Küll ma oleksin õnnelik, kui ma kordki saaksin normaalselt süüa ja naeratada ilma häbenemata

 45. Huvitav,mul on väga sarnane soov eelnevate kommentaaridega aga mis teha hetkel on see ka meie peres aktuaalne ning kohekohe vaja minev asi. Meil oleks ka vaja turvatooli meie kiiresti kasvavale beebile ,kelle jaoks häll on varsti väike.

Comments are closed.