#jõulukingiidee 6

marimell

Mida aastad edasi, seda enam ma saan aru, et kingitusi pole vaja teha sellepärast, et peab. Võimalik, et mind on blogielu ära hellitanud ja ma saan kingitusi aasta ringselt ja siis tundub kuidagi kohustusena jõuludeks ja sünnipäevadeks ja tähtpäevadeks nende tegemine, aga minu meelest võib inimest üllatada ka suvalisel hetkel. Selleks ei pea olema jõulud.

Okei, pulma võiks ikkagi kingitusega minna, aga näiteks jõulud ei pea kindlasti olema aeg kui kingitused peavad miljon maksma. Ma alguses mõtlesin, et teen mingi listi asjadest, mis on odavad, siis mõtlesin, et pigem toon välja asjad, mis mulle endale meeldiks saada ja siis mõtlesin, et teeks lihtsalt erinevad postitused kingiideedest.

Koostasin seda listi nii, et mõtlesin, kui ma teeksin kingituse.. Mõtlesin, mida kinkida sõbrannale, raamatupidajale, mis võiks olla hea kingitus mehele.. saate aru, eks. No et mõtlesin reaalse inimese peale, kellele ma kingituse teeksin ja mis talle sobiks. Ja kui ma alguses mõtlesin, et suvalt tulistan puusalt kümme-viisteist ideed, siis selgus, et.. no paljud asjad saab nö kokku panna – ala mis meeldiks sõbrannale jne. Ja siis küsisin ühelt kolleegilt, et kuule, mis sa jõuluks tahaksid..

Click and Grow nutikas ürdiaed ehk Smart Garden

Kõik kingisaajad, kellele meeldib süüa teha ning värskeid ürte kasutada, kõik kingisaajad, kellele meeldib oma kasvatatud maitseroheline, kõik kingisaajad, kellel on kodus köök.. ma arvan, et on väheseid inimesi, kes ei leiaks Click and Grow Smart Gardenile praktilist kasutust.

Smart Gardeni näol on tegemist nutika lillepotiga, mis kastab, valgustab jne oma poti sisu ise ja vajalikul määral, sina pead vaid hoolitsema, et tal piisavalt vett võtta oleks. Kuid ka sellest annab ta sulle ise korra kuus õigeaegselt märku, et vaja paak uuesti veega täita. Kuna sensorid ning tarkvara mõõdavad taime seisundit ning hoolitsevad selle eest, et maitsetaimedel oleks võimalikult “hea” olla, siis kasvab poti sisu tõeliselt lopsakaks. Kellele aga tõesti omakasvatatud naturaalsed ürdid ei maitse, võivad potis muidugi ka ilutaimi kasvatada. Smart Garden tuleb täita vaid vajaliku sisuga, mida müüakse eraldi, ning siinkohal on valik tohutult lai – vali, mida soovid, rukkililledest basiilikuni.

Tõsi, nutikas ürdiaed ei ole teps mitte odav kingitus, täishind on saja euro kanti. Pigem sobibki see kas suuremaks kingituseks või näiteks täiskasvanud laste ühiseks kingituseks vanematele. Ning kodumaise kauba austajatele meenutan, et Click and Grow on meie enda kaasmaalaste poolt loodud ja tehtud.

Vot, ma ei oleks selle peale tulnudki, sest ma olen neid näinud küll kodudes, aga kuna meile see hetkel ei mahu, siis pole rohkem süvenenud. Oma kodus saab sellel kindlasti koht olemas olema. Ja mis peamine, ma ei pea vaevama oma pead selle igapäevase hoolitsemisega.