#jõulukingiidee 7

Mida aastad edasi, seda enam ma saan aru, et kingitusi pole vaja teha sellepärast, et peab. Võimalik, et mind on blogielu ära hellitanud ja ma saan kingitusi aasta ringselt ja siis tundub kuidagi kohustusena jõuludeks ja sünnipäevadeks ja tähtpäevadeks nende tegemine, aga minu meelest võib inimest üllatada ka suvalisel hetkel. Selleks ei pea olema jõulud. No nagu me näiteks marimelli jõulupakkidega tegime :)

Okei, pulma võiks ikkagi kingitusega minna, aga näiteks jõulud ei pea kindlasti olema aeg kui kingitused peavad miljon maksma. Ma alguses mõtlesin, et teen mingi listi asjadest, mis on odavad, siis mõtlesin, et pigem toon välja asjad, mis mulle endale meeldiks saada ja siis mõtlesin, et teeks lihtsalt erinevad postitused kingiideedest.

Koostasin seda listi nii, et mõtlesin, kui ma teeksin kingituse.. oma sõbrannale, raamatupidajale, mehele.. saate aru, eks. No et mõtlesin reaalse inimese peale, kellele ma kingituse teeksin ja mis talle sobiks.

No näiteks on mul sõbranna, kes armastab lauamänge. Mitte üks meie külaskäik ei möödu, et Scrabble’it välja ei otsitaks. Nüüd kui Hasbro meile koostööd pakkus, teadsin ma, et see koostöö tuleb vastu võtta, sest sealt saab kohe vajalikke mänge, mida külla minnes hea kaasa haarata. Või kui keegi meile tuleb, siis hea aega sisustada. Mängisime üks õhtul Meelisega (ja Hedoniga) Monopoly. 

Pealegi, on talv täpselt selline aeg, kus me ka kodus olles palju õhtuti mängime, sest õues on teadagi – oleks siis lumi, eks, aga on pori ja sopp ja lihtsalt vastikult külm. Pealegi on ühel meil käsi kipsis. 

Hasbro saatis meile tegelikult kolm mängu – Hedonile mõeldes selle Connect 4 Shots, mida ta poes näppis. Saate aru, see oli normaalne kokkusattumus – me käisime ükspäev Prismas ja läksime lihtsalt läbi mängudevahe ja nii kui Hedon seda mängu nägi (ma küll ajasin selle segi selle mänguga, mis mul endal lapsena oli ja mida Tais iga nurga peal mängitakse, sarnane, aga žetoonidega), siis ta oli – tahan, tahan, tahan. No teate küll neid lapsi poes.

Sel korral me ei ostnud. Kaks päeva hiljem tuli email, kas tahaksime Hasbroga koostööd teha ja üks mäng, mis kindlasti peab valikus olema, on just see sama Connect 4 Shots. Ma olin mingi jaaa, palun teeme selle koostöö. Ja kui see pakk tuli, ega ma ei öelnud Hedonile. See ehe reaktsioon on videos näha:

Ja no kohe oli vaja mängima hakata. Ei olnud siin midagi, et ootame õhtuni vms. Kohe pakist välja, pallid välja ja hakkab pihta. Ükspäev meil oli vaja paar tundi Hedonile hoidjat, viisime ta mu sõbranna juurde ja vend pakkis selle endale kotti ja vedas kaasa. No ikkagi pallid, eks. Ta ju meil pallihull ja igasugune pallimäng on da thing!

Ja Jenga peale ta ütles, saada see tagasi :D No loomulikult me ei saatnud ja nüüd on see täielik lemmik millega ehitada. Ja eesmärk polegi ehitada kõige kõrgemat, vaid kõige vingemat. Meelis tegi ükspäev laeva. Nagu ah, ma ei teadnudki, et ta midagi sellist võiks osata. Hedon armastab muidugi autoteed laduda. Meelis küll pakkus, et emme võib talle lennujaama ka teha, aga Hedon ütles, ei, sina lao torni. Ja nii ma olengi proovinud laduda võimalikult kõrget ja võimalikult püsivat, mis selle point ongi. 

Aga mis meile veel tuli, oli Monopoly. Ma reaalselt ütlesin Meelisele, et kuule.. ma mängisin Monopoly vist viimati kui ma Saksas elasin (2005!), sest mäletan, et pidin mingite hauptbahnhofidega kauplema seal. Üks õhtu proovisime Hedonile seda mängu seletada, ta müüs paari raha eest kõik kokku ostetud tänavad ära :D No peab veel harjutama!

Kui mina isiklikult üldse pean mingi lauamängu valima, siis ma arvan, et see olekski Monopoly, see on ikka selline eluline ja saab nagu päriselt arveldada ja laenata ja no saad ka korraks businessman olla. Ja see rikkaks saamine, kasvõi mängult, on ikka mõnus tunne küll. Vaidlete vastu? 

Kui ma päris aus olen, siis ma ei jõua oodata, et keegi külla tuleks (peab vist kutsuma!), et seda mängida. Ja noh, selleks kulub aega, mis tähendab, et Hedonile peab ka samal ajal keegi külla tulema. Mul on meeles küll, kuidas me tundide viisi kauplesime ja rentisime ja ostsime ja möllasime omal ajal. Ja kuigi meil on see juba mõned päevad olnud, siis aega kahjuks on nappinud, aga.. kui mitte enne, siis miks mitte jõuluõhtul seda mängida, peame nagunii siin kambakesti Meelist koju ootama :)

Ühesõnaga, lauamäng on ka mu meelest alati kindla peale minek kui kingitust on vaja.

#KOOSTÖÖ

2 thoughts on “#jõulukingiidee 7

  1. Hedonile võiks meeldida Monopoly Junior- meie omale väga meeldib, oli vist mingi kolmpool v neli kui hakkas mängima

    1. Ma nüüüd tahaks seda Juuniorit. Ei teadnudki, et selline olemas on. Kust seda saada võiks? Kiire Googeldamine annab igas võimalikus e-poes tulemuseks “VÄLJA MÜÜDUD” :(

Comments are closed.