Kaks nädalat hiljem: keskkoht -10 sentimeetrit

Kui ma augustis end mõõtsin ja selle mõõdupildi tegin, siis… ma ei oleks osanud arvata, et need numbrid nii kiirelt kahanevad.

Mu kõhupiirkond, mõõtsin kõige paksemast kohast oma meelest, on kümne sentimeetri võrra kahanenud, puus samuti, rinnaümbermõõt õnneks ainult kolm :)

Aga jah, kui käisin ükspäev dušši all ja jalgu raseerisin, vaatasin, et säär on peenem kui varem. Ei suutnud seda uskuda, ja ennäe, ongi, -6 sentimeetrit. Ja kui mul varem oli sääremari selline tugev ja „toores“, siis nüüd on pehme.

Tänaseks näitab kaal 96 kilogrammi. Seda on võrreldes eelmise nädalaga ainult kolm kilogrammi vähem, aga samas ma loodan, et esimese kuuga ikka kümme ära kaob. Eesmärk on 10kg kuus maha saada, et enda sünnipäevaks oleks miinus kolmkümmend. Elame näeme. Ma kaalun end üks kord nädalas ja arst ütles nagunii 3 kuud ja 20 kilo… Mida aeglasemalt läheb, seda parem muidugi, aga ikka tahaks rohkem.

Uuest aastast on plaan lisada kaalulangetusele ka trenn – vaatame, mida Naistemaailm ja Kalev Spa mulle pakuvad – ilmselt tervet maja, kus ma mida iganes teha saan.

Praegu on see probleem, et mul on pärast operatsiooni jalad reite kohalt eriti valusad, väidetavalt tuleb see mingitest trombivastastest sukkadest, mis operatsiooni ajaks jalga kästakse sikutada. Mul tekkis neist mingi lööve, alguses olid reitel punased laigud, mis olid valusad. Nüüd on pune kadunud, aga nagu reielihas on megavalus ja mida rohkem ma liigutan jalgu, seda valusamaks nad muutuvad. Kuigi loogiline oleks, et liikumine peaks andma elastsust ja värki… No ükspäev olin pikalt püsti, ma ei saanud isegi korralikult istuda hiljem, nii valus oli. Ükspäev käisin Prismas, no jalad oli tagasi tulles nii valused, et anna abi. Aga samas mul pole aega testida, kas kaks päeva voodirežiimi teeks lihased pehmemaks. Arst lubas, et läheb üle… No nädalaga pole mitte mingit muutust. Homme lähen niite välja võtma, eks siis kurdan muret.

Tähelepanek: kui ma kuu aega tagasi pidin teisele korrusele trepist minema, olin suhteliselt surnud, sel laupäeval kui teisele läksin, ma isegi ei hingeldanud.

Tänase seisuga siis kaalukaotus operatsioonipäevast: 8 kg
Tänase seisuga kaalukaotus dieedist alates: 15 kg