Valgujook – kust saab, mis maksab jne

Seda blogi saavad praegu lugeda veel vaid vähesed, kuid ühel lugejal tekkis täpsustav küsimus, seega on oluline sellest kirjutada.

Valgujook, mida peab kaks nädalat enne operatsiooni jooma hakkama. Ma tegin endal asja ilusaks lahjema toidu dieediga põhimõtteliselt kolm kuud varem ja siis selle valgudieediga kümme päeva enne operatsiooni.

Ostsin GNLD või mis iganes koht see on, sealt karbi Nutrishake’i, hind oli 46 või 48 eurot, karbis oli 20 või 24 pakki jooki. Tegelikkuses tuleb asendada kaks söögikorda valgujoogiga, sest valgujook teeb mao hästi nähtavaks ja aitab haavadel kiiremini paraneda. Ka pärast operatsiooni on valgud olulised, aga alustada tuleb läbipaistvadieediga ehk puljongi ja veega, hiljem saab lisada jogurti ja püreesupid, kust valku koguda.

Ühesõnaga, kuna ma piima ei joo, siis segasin seda šokolaadimaitselist valgupulbrit veega, see maitses üsna räme. Piimajoojatel on lihtsam, nagu jäätisekokteil sisse tõmmata.

Jõin seda erinevat moodi – kord kõrrega nautides, kujutades ette, et see ongi midagi head ja tervislikku nagu mõnus mahe smuuti. Siis proovisin pitsist, nagu viina, et tsah-tsah-tsah ja korraga. Toimis seegi variant.

Ja siis segasin endale liitristesse pudelitesse selle värgi kokku ja võtsin tööle kaasa ja kogu aeg kui nälja tunne või janu tekkis, võtsin lonksu. See on piisavalt rõve, et mitte üle sellest end juua ja piisavalt janukustutav, et seda siiski rüübata.

Pärast operatsiooni tuleb taas valgurikkaid asju süüa, ma olen kaks korda end üle söönud. Üks kord sõin pool keedetud muna, kõht hakkas valutama, vist oli liiga vara või liiga palju ja teinekord sõin ühe kalapulga, see oli liiga suur. Kujutate te nagu ette, et üks kalapulk saab liiga suur olla?

Nüüd läheb poes käimisele palju enam aega, sest ma vaatan kõikide asjade valgusisaldust, mis on minu jaoks prioriteet number üks, teisel kohal on kalorisisaldus.

Kas te teadsite, et mozarella light annab rohkem kaloreid kui näiteks Saare Light juust? Ma ei oleks seda uskunud, arvasin, et mozarella on megalahja, aga üks pallike annab päris mehiselt mingi 400+ kalorit. Loomulikult mul rohkem kui pall päevas ei mahugi, aga leiab ka lahjemat kraami söömiseks.

Põhiroad on ikka vesi, lahjendatud mahl, puljong, püreed…