#elulineblogi

Kolm aastat ja 36 kilogrammi tagasi

Oi, kuidas ma tahaks täna kirjutada, et kolm aastat ja 58 kilo tagasi, aga ma ei saa. Ma olen ju vahepeal juurde võtnud. Täpselt nagu õelad kommentaatorid ennustasid. Aga õnneks mitte liigsest söömisest, vaid rasedusega ja raseduskilodest kavatsen ma lahti saada.

Täna, kolm aastat tagasi käisin ma maovähendusoperatsioonil, mis muutis mu elu. Soovitan soojalt :) Nii hea oli olla kerge, nüüd rasedana, ei saa ma aru, kuidas ma 111kilosena veereda suutsin, kuidas ma üldse olla suutsin. Mul on 111ni ligi 40 kilo veel aega, aga mul on juba praegu raske.

Ükspäev jäi mulle üks vana blogipostitus silma, kus ma olin kirjutanud Austraalia-aegadest (ehk siis 2013 kevad), seal ma olin ikka haigelt kõhna. Noh, umbes selliseks võiks ma siis pärast rasedust jälle saada.

Vanad head ajad ehk kunagi võiksin ma jälle 57 kilone olla... Või isegi 55, või 53... Noh, näiteks aasta pärast :) PS. ma mäletan, kui ma eelmine aasta selle pildi üles panin, siis kõik kommenteerisid, et see on ilmselge fotoshop ja ma ei saa nii peenike olla :D
Vanad head ajad ehk kunagi võiksin ma jälle 57 kilone olla… Või isegi 55, või 53… Noh, näiteks aasta pärast :)
PS. ma mäletan, kui ma eelmine aasta selle pildi üles panin, siis kõik kommenteerisid, et see on ilmselge fotoshop ja ma ei saa nii peenike olla :D

Aga oma kaaluteemadest olen ma nii palju varem juba kirjutanud, et, mis ma ikka ennast kordan.

Avameelselt maovähendusoperatsioonist

Veel kaaluteemadel ehk Kas ma olin väiksena paks

Uurisin mingil ajal teistelt maovähendusoperatsiooni läbinud naistelt, et kui palju nad juurde võtsid, kui kiirelt uuesti alla. Eks see kõik sõltub inimesest ka ja arvestades, et rasedusega peaks paras ports enivei kilosid kaduma, siis ma väga ei muretse. Mul on hetkel rasedusega lisandunud 13 kilo.

Noh, raamatud ütlevad, et laps alles nüüd kosuma hakkabki ja iga nädalaga lisandub pool kilo, mis tähendab, et kaheksa nädalat on veel jäänud, et neli kilo veel tulemas. Kui ma saja kiloni välja ei lähe, on okei :)

KV: rasedusega tuli juurde u 20 kg

KM: rasedusega tuli juurde 8kg, sünnitusmajja jäi -10

AP: võtsin juurde 20, sünnitusmajja jäi 14, teised 6 kadusid kodus 2 nädalaga

MJ: rasedaks jäädes 85, rasedusega võtsin juurde 8, poolteistkuud pärast sünnitust kaalusin 77

AT: algkaal 75, raseduse lõpuks 95, haiglast koju 86 ja see kaal on viimased pool aastat püsinud

EK: rasedusega tuli juurde 12 kg, hetkel samas kaalus mis enne rasedust

NN: rasedusega lisandus ligi 10 kg, aga see kadus kuuga pärast sünnitust, kõht on lihtsalt kuidagi lõdva

Noh, seega lootust mul on, et suurem osa jääb haiglasse, eks kummikommid ja Fanta tulevad koju tagasi, aga need jalutan ma maha :)

2011 (kõige paksem) - 2013 (kõige peenem) - 2014 (praegu)
2011 (kõige paksem) – 2013 (kõige peenem) – 2014 (praegu)

Kui kiirelt ja kuidas teie raseduskilod alla saite?

24 thoughts on “Kolm aastat ja 36 kilogrammi tagasi

 1. Ohjah, oleks see siis nii lihtne :) Algkaal 70 ja sünnitama läksin 77ga, paar nädalat hiljem oli isegi 68 kg ja ma olin õnnelik, et nii lihtsalt siis läheb. Aga ei, ebaregulaarse toitumisega hakkas hiilivalt tõusma ja nüüd beebi 4.kuu sünnipäeval ikka 77 kg.

  Veider magusaisu tuli peale sünnitust ja see kõik pekki keeras. Viimased kuu aega käin mingis selja võimlemises, see just kaloreid väga ei põleta, aga on väga hea õlavöötmele, mis viimastel kuudel vatti saanud ja valu teeb.

 2. Võtsin rasedusega juurde 30kg, haiglasse jäi 6-8kg umbes. öeldakse, et rinnaga toitmisega saab kiirelt lahti, mina kahjuks sain rinnaga toita ainult 1,5kuud vaevu, aga sellegipoolest kadusid kilod vähem kui poole aastaga ja tõesti kõht jääb lodevaks :D

 3. raseduseelne kaal 65kg, sünnitama läksin 75kg (rasedusga lisandus siiski + 15kg, esimese 2 kuuga läks umbes 5kg maha ja seda niisama, ei olnud paha vms). 4 kuud peale sünnitust 52kg, aasta peale sünnitust 48kg, 1,5a peale sünnitust 44kg, tehes trenni ja õppides uuesti normaalselt toituma, täna 2a4k hiljem 47-48kg

 4. Juurde tuli lausa 30 kg, nüüd pea 9 kuud hiljem on suurem osa neist kadunud, algkaaluni veel 2-3 kg minna. Praegu imetamise tõttu kaal seisab, nii et lootust on, et kaovad siis, kui tissitamise lõpetan. Vähemalt ei tule tänu imetamisele hetkel ka midagi juurde. Alustasin 72 pealt, sünnitama minnes olin 102, hetkel stabiilselt 74-75 vahel kõikunud juba suvest saati. Nii et peab paika küll see jutt, et keha taastub 9 kuud ning selle ajaga peaks ka lisakilod kaduma :)

 5. Täpselt 9 päeva läks aega, et olla raseduseelses kaalus. Võtsin rasedusega juurde 13kg, 7 jäi sünnitusmajja ja 6 läksid peale sünnitusmajast välja saamist 6 päeva jooksul. Poja saab kohe 5 kuuseks ja nüüd hakkan võitlema siis nende kilodega, mis enne rasedust ka ülearu olid. Loodan, et imetamisest on abi selles võitluses, ideaalkaaluni 18kg minna.

 6. Rasedusega võtsin juurde kokku 13 kg (raseduse algul olin kergelt 10 kg ülekaalus). Päris korralik osa raseduskilodest jäi sünnitusmajja. Kui palju täpselt, ei oska öelda, ma ei kaalunud end, aga riiete järgi oli kohe aru saada.
  Nüüdseks on sünnitusest möödas üle viie kuu ning olen saledam kui ma olen oma täisealise elu (olen 24-aastane) jooksul olnud :) Ja ei mingit ekstra trenni või dieeti. Eks iga päev saab üht pisikest, nüüd juba kaheksakilost pampu tassitud ja ringi kärutatud.
  Vahetult pärast sünnitust tõesti ei olnud isu ja paar esimest nädalat toitusin vaid mahlast ning banaanidest, mida ma absoluutselt ei soovita, olin nõrk ja veelgi rohkem väsinud kui ilmselt muidu vähesest magamisest oleksin olnud. Nüüd söön korralikult, isuga ja enamvähem kõike, aga ikka kaal langeb. Imetamise võlud :)

  1. Siis on ju vedanud :D Mul just imetamine tekitas mingi hullu magusaisu ja no ei saa
   sellest kuidagi üle. Esimese lapsega oli sama lugu.

 7. Mina kaalusin enne rasedust 69 kg ja sünnitama läksin u 85sena. Haiglasse ei jäänudki väga palju, ligi 7-8 kilo, aga siis hakkasin imetamisega kaalu kaotama. Endine kaal taastus päris kiirelt ning pool aastat hiljem olin juba 13 kilo kergem, kui enne rasedust, seega 56 kilo. Kahjuks peale imetamise lõpetamist on lisandunud 4 kilo, kuid plaanin end kätte võtta. Mitte ainult kilode tõttu, vaid ka tervise tõttu. Praegune toitumine pole just eriti tervislik…

 8. Algkaal enne rasedust 70, raseduse lõpus 83, peale haiglast koju tulekut kaalusin olin 67 ja hetkel 68,5. Lapse lasteaeda saan kavatsen end käsile võtta ja vähemalt 60 kilo peale saada, ise ka imestasin kui kergelt mul selle kaalulangusega läks :)

 9. enne rasedust olin 56kg ja raseduse lõpuks 70.. Ei kujuta ette, palju sünnitusmajja jäi sest kodus polnud kaalu, aa imetamisega võtsin tohutult alla, kuigi kõht jah oli vedel sest ega ma mingit trenni ei teinud.. Kui imetamise lõpetasin hakkas kaal nagu veidi tõusma ja suvel kui hakkasin palju siidrit jooma oli kaal lõpuks jälle 70 piirimail.. Siis lõpuks võtsin ennast ilusti kätte ja nüüd kaalun 60-62kg.. Veidi veel minna.. Aga minul on väga väga raske igatahes algkaalu tagasi saada.. Enne rasedaks jäämist olin mingi aeg päris suur ning siis võtsin suurema vaevata kahe kuuga ligi 15kg maha aga nüüd poe või nahast välja – ei lange!!! Ja kui langeb siis väga vaevaliselt…

 10. Rasedaks jäädes oli 70. Rasedusega võtsin juurde 30!!! kg! Ehk sünnitama minnes olin täpselt 100kg.
  Sünnitusmajja jäi 15kg.. ja teine 15 läks kodus umbes nädala ajaga. :D
  Nüüd kaalun 68, laps 1,6 aastane :)

 11. Oh.. Mina võtsin juurde 23 kg millegiga, ulmee.. Ausalt ma sõin väga tervislikult ( + peaaegu 6 kuud iiveldasin ja Oksendasin).. Siiski millegipärast kilod tulid ja tulid. Sünnitusmajast lahkudes olin ma ainult 5kg kergem, tekkis juba väike paanika.. Nüüd tüdruk 9kuud vana ja kõik raseduskilod läinud, vaja veel trenni teha ja kõik tiptop :D

  1. Äkki sa sõid valesti – noh, et sõid korra päevas, seepärast läkski kõik “pekiks” :) Tuleb süüa mitu korda päevas väikseid koguseid, siis keha ei taba paanikaosakond, et jumal teab millal süüa jälle saab, talletan kõik varudeks…

  2. Tõepoolest see võiski olla põhjus. Korra päevas ma päris ei söönud. 3-4 x päevas, aga tõepoolest oli päevi, kui miski sisse ei läinud :)

 12. Raseduseelne kaal oli 76 kg, juurde tuli rasedusega 16 kg, jalad ja käed olid natuke turses seega mingi osa sellest kaalust oli vesi, 2 kuuga oli raseduseelne kaal, nüüd laps 5 kuune, imetan, käin jalutamas ja jälgin toitumist on kaal 70.

 13. Enne rasedust olin 62-63, raseduse lõpuks 72 ja pärast aastast imetamist 55. Sinna ma jäingi, vahel 52-53, jõulude ajal 55-56. Aga nüüd, kui load käes, autojuhina tuleb ettevaatlik olla, et laisaks ei lähe :D

 14. Rasedusega tuli 13 kg juurde, haiglasse jäi u 4 kg ja paari nädalaga kadus veel teine sama palju. Viimased 4-5 kg läksid raskelt, sest imetades oli meeletu magusaisu ja võisin liitrite kaupa jäätist süüa. Lapse esimeseks sünnaks olin raseduseelses kaalus tagasi (abiks 10-15 km kärutamised 4-5 x nädalas). Nüüd, üle 3 a hiljem on natuke tagasi tulnud, ainevahetus kuidagi aeglasem jne. Sul suht stabiilne kaalutõus ja ilmselt üle 18 kg kokku ei tule. Kui pärast sünnitust kohe liikuma hakkad ja magusat ei pugi, siis peaks kilod suht ruttu “sulama hakkama.”Vahetult pärast sünnitust kaob kaal kõige kergemini, hiljem läheb juba raskemalt. Fanta ja kõik muud gaasilised joogid soovitan heaga imetades menüüst välja jätta, sest need tekitavad beebile gaasivalusid.

 15. Esimese lapsega võtsin juurde 20 kg paar kuud peale sünnitust olin algkaalus tagasi.
  Teise lapsega võtsin juurde 25 kg, haiglasse jäi 12 kg. Hetkel on laps 1,4 aastane ning istun ikka oma lisakilode otsas. Ei aidanud kaalu alandada imetamine, jalutamine, toitumine jne. Keha hoiab vägisi kilosid kinni ja meel on suht nukker.

 16. Ma jäin rasedaks 70 kilosena, sünnitama läksin 95 kilosena, koju tulin 87 kilosena ja pool aastat hiljem kaalusin 53 kilo. Nüüd olin rasedaks jäädes 64 kilo ja 15ndaks nädalaks 2-3 kilo juurde tulnud. Aga erilist probleemi ei näe. suve lõpuks võiks ikka 55-57 vahele uuesti kaalu saada. Korra läbi tehtud, küll suudan ka uuesti :)

 17. Enne rasedust 75kg. Sünnitama minnes umbes 97kg. Nädal peale sünnitust olin juba 13 kg alla võtnud. Kuskil poole aastaga sujuvalt olin raseduseelses kaalus tagasi. Praegu on sünnitusest aasta ja kaal näitab 68kg.
  Midagi erilist pole teinud. Söönud korralikult ja trenni pole teinud. Kui on millegi isu siis ka selle luban endal aga mõõdukalt.
  See lapsega tegelemine teeb oma töö ma arvan. Liigud rohkem ja pole nii väga aega enam näksida :) Nii see läheb.

 18. Algkaal 62kg, Sünnitama minnes 77kg, peale sünnitust 67kg ja nüüd laps 1,5aastane ning kaal 69kg.
  Peale sünnitust oli minul magusaisu täiesti kadunud, kuid ise olin rumal ning surusin nädala möödudes endale paar kasekese kommi sisse (mõttega: kuidas mina vana magusasöödik siis ühtegi kommi ei suuda ära süüa??) ja nii ta läks. Nii kahetsen seda.

 19. Ma kõikide ilusate lugude vahele tahaks hoopis kutsuda üles kindlasti minema peale sünnitust imetamisnõustaja juurde, kes kindlasti räägib toitumisest. See on ülioluline sest kohene sünnitusjärgne dieet/kehakaalu pärast muretsemine võib mõjuda rinnapiimale. Ma ei ütle, et sulle, sul on mõtlemisega kõik korras, aga ei ole mõtet teha liigseid plaane vaid lasta oma kehal ja mõtetel juhtida toitumist. See on normaalne, et imetamise ajal on kõrgem magusaisu ja isud üldse võivad jätkuda. Usalda enda keha, usalda enda sisetunnet ja küll kõik loksub ise paika.
  Ülle Lember teeb väga häid nõustamisi ja seda ka hiljem, lapse toidulauda valides.
  Mul oli nii, et 6 kuud peale sünnitust läksid vanad teksad jalga, aga ise tundsin end oma kehas mugavalt alles 4 aastat peale sünnitust (bikiinid jne). Imetasin umbes aasta ja trenniks oli kärutamine kilomeetrite viisi ja metsikutes kogustes Muro küpsiseid :)

Comments are closed.