Kuidas ma nii hea välja näen?

Ei, täna ma ei räägi kaalust ega ilusüstide kuninganna torgetest mu laubale. Täna räägin ma teile ühest soodsamast variandist, kuidas säilitada kortsudevastane nägu ja juuksed, mis ei lähe magades sassi. Ma ise mürki ei julge võtta ja aknega ei võitle, aga pidi ka selle vastu aitama. 

Ma arvan, et siin pole kedagi, kes poleks näinud kuskil siidist padjapüüride reklaami. Kui ei ole, jälgite meid liiga vähe, sest kogu meie voodipesu on viimased kaheksa aastat tulnud ühest ja samas väikesest Viljandi õmblustehasest Votex House. Nende valikus on juba mõnda aega olnud ka siidist padjapüürid, mida oleme nüüd mõned kuud kasutanud. 

Esiteks on need niii pehmed (siid ju!), teiseks on need jahedad ja jahutavad, samas kui toas on külm siis lähevad naha vastas just mõnusalt soojaks ehk siis reguleerivad ise vastavalt vajadusele. 

Kui ma vanasti magasin ainult kinniste juustega, siis nüüd võin ma seda vabalt teha lahtiste juustega, sest siid ei aja neid sassi. 

Pole ilmselt 40aastase naise poolt parim soovitus, aga ka meik ei imbu padjapüüri sisse! Aga jah, kuna siid on hüpoallergeenne ja vähem imav kui puuvill, hoiab ta naha hüdreerituna. 

Votex pakub ainult Mulberry (ehk mooruspuu) siidist tehtud padjapüüre, mis on tuntud just oma puhta koosluse poolest. Siidiusse kasvatatakse kontrollitud keskkonnas ja siid korjatakse hoolikalt, mille tulemuseks on peen ja ühtlane tekstuur. Sile pind vähendab hõõrdumist juuste ja naha vastu, minimeerides kahjustusi ja säilitades sileda välimuse. See aitab ka kortsude vastu näol! Vaadake mind! 

Mulberry siidi peetakse justkui siidimaailma kullaks, seepärast on ta ka kallim kui teised siidisordid. Votexis on ka päris suur värvivalik, mis tähendab, et leiad kindlasti sobiva tooni juba kodus oleva voodipesu juurde. 

Kolm põnevat fakti, mis ma leidsin…

Kas siidist padjapüürid võivad aidata aknele kalduva naha korral?

Jah, siidist padjapüürid võivad olla kasulikud aknele kalduvale nahale. Erinevalt puuvillast on siid vähem imav, mis tähendab, et see ei tõmba niiskust nahalt eemale. See aitab hoida naha hüdreeritud ja võib vähendada ärrituse ohtu. Lisaks vähendab sile siidipind hõõrdumist naha vastu, minimeerides akne ja nahaärrituse tõenäosust, mis on põhjustatud karedamate materjalide vastu hõõrumisest.

Kas siidist padjapüür sobib ka külili magajale?

Siidi vähendatud hõõrdumine naha vastu võib olla eriti kasulik külili magajatele, kes võivad kogeda suuremat survet oma näonahale ja juustele. Sile siidipind aitab vältida juuste murdumist ja sassi minemist ning vähendab võimalust “unejoontega”, mis võivad külili magavatel inimestel esineda sagedamini.

Kui tihti tuleks siidist padjapüüre vahetada?

Siidist padjapüüri eluiga sõltub sellistest teguritest nagu siidi kvaliteet, kui hästi seda hooldatakse ja kui sageli seda kasutatakse. Keskmiselt võib kvaliteetne Mulberry siidist padjapüür korraliku hoolduse korral vastu pidada mitu aastat. Soovitatav on jälgida tootja antud hooldusjuhiseid. 

Pidage meeles, et individuaalsed kogemused võivad erineda ning selle kvaliteedi ja pikaealisuse säilitamiseks on oluline jälgida Votexi ettekirjutatud juhiseid pesemisel, kuivatamisel jne. Ehk siidist padjapüüri ei tohi tsentrifuukida, kuivatisse panna jne. Ma ei julge neid isegi triikida (kuigi niiskelt võib). Aga omas kodus mind see “pakendisile” välimus ei sega. 

Ja kui te loete praegu elus esimest korda meie blogist Votexi kohta, siis seal on aastaid kehtinud ja kehtib ka edaspidi kood marimell, mis annab alati soodukat. Aga sõbrapäeva puhul saate hetkel koodiga eridiili, mis annab kaks siidist padjapüüri ühe hinnaga!

One thought on “Kuidas ma nii hea välja näen?

Comments are closed.