Laupäevane meisterdamisring

Reedel ilmus meie lasteaia gruppi info, et järgmisel nädalal on rühmas taaskasutus nädal ja meil on selle tarbeks ette nähtud kodune ülesanne – meisterdada midagi taaskasutatud materjalist. Lapsed saavad siis üheskoos muljetada, mida meisterdasime ja teistele oma tööd näidata.

Pole ma suurem asi meisterdaja, või noh, olen, kui elu sunnib. Kuna meid aga teisipäevast-laupäevani pole ja meisterdust on vaja kolmapäeval, siis otsustasime, et meisterdame kohe ära. Mis täna tehtud, see homme hooleta, eks.

Igaljuhul mõtlesin ma, mida oleks kerge teha, mis pakuks Hedonile ka huvi ja mõtlesime, et istutame natukene maitsetaimi.

Vaja läheb:

munakarpi
lusikat
mulda
vett
seemneid
hambaorke
paberit
liimi
pastakat

Panime esmalt ühe lusika täie mulda, siis seemneid (meelega palju, et ikka tärkamine näha oleks, muidu oleks hea ühe seemne kaupa panna, siis hiljem ei pea harvendama), siis kastsime hoolega ja natuke mulda peale. Aga kuna pildid räägivad rohkem kui tuhat sõna, siis head vaatamist.

Üldiselt oleks hea kui hiljem akna lauale pannes ja tärkamist oodates mingi kandik või alus munakarbil all oleks, sest ta kipub vettima. Tegelikkuses saab need munarestilt lahti rebida mingi hetk ja otse peenrale pista. Aga vaatame, kuidas meil see areneb, ehk saab köögis kasutada ja head-paremat rohelist supile peale lõigata.

Mida teie viimati meisterdasite?

3 Comments

Comments are closed.