Meelis kirjutab: miks meil poodides solki müüakse?

Kuigi julgen väita, et meil on käes arbuuside kõrghooaeg ehk siis hinnad on madalaks löödud, siis on selle kõige toreda kõrval üks suur probleem. Nimelt on kõikides meie kaubanduskettides müüdavad arbuusid totaalne solk.

Okei, see sõna on võib-olla liiga karm, aga see ei muuda fakti, et need on täiesti söödamatud. Lähed poodi, vaatad, et hind on ok, ostad kohe terve arbuusi, siis tuled koju, lõikad lahti ning asud sööma. Olles võtnud ampsu, saad sa aru, et see raha on lihtsalt maha visatud. Ning siis viskad ka ülejäänud arbuusi minema.

Täpselt nii olen ma mitmel korral teinud. Miks? Sest mis mõte on süüa mingit maitsetut ollust. Mingid suvalist pläusti, mis on roosa ja sisaldab palju vett. Ja nii on kõikide poest ostetud arbuusidega. Kõik müüvad mingit maitsetut pläusti. Mainisin enne sõna solk. Teate praegu sellele mõeldes, siis ma arvan, et isegi solgil on rohkem maitset kui poodides müüdavatel arbuusidel. Kuidas nii?

Ükspäev sattusime turule ja hind oli kordades kallim, aga kuna oli külla minek ja ei viitsinud veel kuskilt läbi minna, haarasime selle veerandiku 12€ eest (!!!) ja see tasus end totaalselt ära. Leenu ütleski, et kui see oleks vähemalt hea, siis suva, et nii kallis oli. See oli imeline. Maitsev ja mahlane. Seega edaspidi kui mul ikkagi arbuusi isu tuleb, pean ma minema turule või siis äärmisel juhul poodide kõrval olevatesse putkadesse, kes ka neid arbuuse müüvad.

Aga miks see nii on, ma ei saa sellest aru? Kuidas on nii, et turul müüdav kaup on maitsev ja poodides mitte? Millest see vahe tuleb? Päritolumaa Kreeka ja Ukraina on ju enamikel. Aga maitse on selline, nagu pärineks need erinevatelt planeetidel.

Mis mu jutu point on? Ärge raisake aega ega raha poearbuusile, see on lihtsalt mõttetu. Ostke parem Lotte jäätist. Või Vanilla Ninjat või kirsisorbetti.

Praegu tuli just meelde, et me tegime kunagi arbuusitesti, ehk siis ostsime igast poest kokku tüki arbuusi ja andsime hindeid. Seda lugu saad lugeda siit!

10 Comments

 1. Appi, mul oli ka hiljuti arbuusifeil. Ostsin rimist seemneteta arbuusi, kodus lõikasin lahti ja mis siis toimus..esiteks hakkas juba lõikamisel niimoodi vedelikku välja voolama nagu oleks looteveed vallandunud, sest see oli vanaks läinud, teiseks olid SEEMNED sees..niiiii vihale ajas, 5 euri prükkarisse visatud!!!!

 2. Mina enam üldse ei julge arbuusi osta, ei poest ega ka turult. Suve algul sai head arbuusi..nüüd juba kolmas arbuus seest nii küps, et käärib, “krõmps” tekstuur, mis peaks olema, seda pole. On mingi melonitaoline vesine pehme ollus. Rõve! Ka turult 2.50-se kilohinnaga arbuus oli seest mäda. Ju teil seekord vedas.

 3. Ostsin eile melonit rimist ja täna siis proovisin, ausalt öeldes jube. Täiesti maistetu:(

 4. Olen saanud paska arbuusi kirve hinnaga ja ülimalt juicy’t ja maitsvat arbuusi kopikate eest. Eks ta paras joppamise asi ole. Pigem jääb praegu loetust tunne, et mida kallim = seda parem. Ehk alateadvus ei luba maha laita kallist arbuusi, mis on sitt? Kerge placebo effekt, et kallis asi võrdub kohe hea. Kahjuks ise läbi ekraani ei saa maista, et hinnangut anda :D
  Sp kutsun teid üles proovima järgmist katset. Leenu, osta kokku erinevat arbuusi erinevatest kohtadest – turult, poest, kust iganes aga võimalikult erineva päritoluga. Ja lase pimetest teha Meelisel. Kui Meelis ei tea, kus ja mis hinnaga on arbuus ostetud, saab ta anda ka kõige adekvaatsemat hinnangut puhtalt ainult maitseelamuste põhjal. Nii tekiks usaldus ka osta soovitatud arbuusi :)

 5. solk on ka turul aga seal süstitakse glükoosi / fruktoosi sirupeid ja muu saasta. Tänu sellele ka hea magus, mahlane. Poes sama saast aga süstimata. Arbuuse tuleb osta siis kui hooaeg on. Parim õiges riigis, seal kus kasvatatakse

 6. Proovi arbuusi osta Tipi poest ( Taltechi lähedal). Vähemalt vanasti 6-7 aastat tagasi sai sealt igal suvel väga maitsvaid Ukraina arbuuse ja hind oli teiste poodidega sarnane.

 7. 2017 a tehtud arbuusitestiga ei ole hetkel küll midagi teha. See test vajab iga aasta uuendust.

 8. Mina pole ka sel aastal head arbuusi saanud. Isegi murelid on kuidagi maitsetud. Vesised maitsetud plönnid. Hakka või arvama, et müüakse juba hüdropooniliselt kasvatatud arbuuse nagu Hollandi plasttomateid. Loodan siiski, et sügise poole asjad paranevad.

  Nende poodide kõrval putkades müügis olevate arbuuside kohta ütleks aga niipalju, et käige enne poes vaatamas. Kui putka arbuus näeb välja samasugune aga on hinnalt kallim, siis suure tõenäosusega on tegemist sama arbuusiga.

 9. Minu soovitus on minna Keskturule ja osta Iraani arbuus. Olles ise seal 2 nädalat rännanud ja iga päev arbuuse söönud, siis olid need alati maitsvad ja ka Keskturult ostetutes ei ole pidanud pettuma :) hind neil ca 1€/kilo

Comments are closed.