#meeliskirjutab

Meelis kirjutab: miks on poed matuse riietest punnis?

Juba eelmisel nädalavahetusel ning takkaotsa ka selle nädala sees oleme oma pead vaevanud klassikalise murega – mida selga panna? Kapid on riideid täis, aga mitte midagi sellist nagu vaja. Ja seekord on vaja midagi erilist.

Nimelt toimub 3. novembril Saku Suurhallis #MyHitsAwards ja saime ka meie sinna kutse. Lemmikute poolt saad hääletada siin! Positiivse uudisena tuli muidugi see, et üritusel on dresscode: “What the Bling.” Esiti tundub, et see ei ole midagi erilist. Viska mingi litter värk selga ja hakka minema. Idees ja peas tundubki kõik nii kerge ja lihtne, kuid kui hakata reaalselt mõtlema, siis tutkit.

Tuulasime kõik oma kapid läbi ja isegi keldris käisime, sest meil on seal paar kohvrit, et äkki ikka oleme midagi khuuli kõrvale pannud. Leenul läks muidugi hästi ja sai jackpoti osaliseks. Nimelt leidis ta üles kapipõhjast kleidi, mis reaalselt kaks aastat kadunud oli. Ja see sobib sellele üritusele ideaalselt. Aga siis jõuame minu juurde. Mis ma selga panen? Esialgu ma väga murelik ei olnud, aga seda seni, kuni Leenu oma kleidiga lagedale tuli. Ja nüüd on minul jama majas.

Siiski ei lasknud ma ennast häirida ning seadsin sammud poodi. Rocca,  Kristiine, Kaubamaja, Stockmann jne. Ja mis ma sain? Mitte sittagi ei saanud. Täpselt nii nagu ma ennustasin, nii ka läks. See on absoluutselt masendav, mis riideid meil siin Eestis müüakse. Must, hall, pruun. Must, hall, pruun. Poest poodi ning aastast aastasse. Olgu selleks siis ülikonnad või üleriided. Astud kuhugi poodi sisse ja ainus mida ma näen on must. Selline tunne nagu oleks kuhugi matustebüroosse sattunud, kus lisaks kirstudele saad ka sobiva ülikonna kohe välja valida.

Miks see nii on? Kas tõesti Eesti mees muud värvi ei tahagi kanda, kui ainult musta, pruuni või halli? Aga isegi kui tahaks, siis ei ole võimalik meie kaubandusvõrgust midagi särtsakat leida. See on lihtsalt nii masendav.

Eile siis mõtlesin, et tavai, ma lähen sellisesse poodi nagu SuitSupply. Reklaamivad nad ju endid, kui suurima valikuga meeste pidulike riiete pood. Lähen sisse ja koheselt tuldi ka küsima, et kuidas saan aidata. Vastasin, et näidake mulle palun enda kõige kõige edevamat ja blingimat pintsakut või jakki. Ja mis mulle siis näidati? Punast pintsakut. Küsisin siis, et see on kõik või? “Jah, kuigi meil on suur valik, siis selliseid erilisi pintsakuid meil ei ole.” Pea norgus marssisin ma sealt välja. Siinkohal ma tõesti tunnistan, et bling või üldse sädeluseteema on keeruline ja mitte just väga traditsiooniline. Aga see ei saa ju olla võimatu ülesanne… Või siiski? Üks asi on muidugi see, et ma Leenuga match’iks aga teine asi ja palju keerulisem on üldse leida mingit blingteemalist asja.

Kuid õnneks elame me internetiajastul ja kõik mis on poes, peaks olemas olema ka netis ja rohkemgi veel. Kõigepealt surfasin läbi kõik Eesti moeloojate e-poed, et äkki on neil miskit. Siis kirjutasin Eesti esishoppajale Zenja Fokinile, et kuule, otsin sellist ja sellist asja ja kui sina käid poodides, siis äkki on silma jäänud. Ja mis ta vastas… “Me elame ju Eestis ja siin tuntakse tooni must.” Koheselt meenus mulle muidugi jälle matusetalitus.

Mõtlesin veelkord oma riidekapile ja tõdesin, et mul küll VIST oleks midagi selga panna, aga see pole päris see. Ja ei tasu unustada, et ma sooviks siiski oma abikaasaga matchida. Lisaks on teine nüansse see, et ma olen paljude riietega juba kuskil käinud ja ise nendest väsinud. Aga jah, samas maha ka ei müü, sest no äkki kuskil panen selga. Oi, ma pean seda kappi koristama. Tulles tagasi e-poodide juurde, siis esimese asjana tõttasin ma muidugi ebay’sse, sest no sealt saab ju kõike. Ja tõesti-tõesti. Seal nägin ma esimesi pintsakuid ja pidulikke riideid, mis mulle meeldisid ning sobiks ka MyHits üritusele.

See on kusjuures täiega lemmik!

No on ju bling ja fancy’d riided… Hind on ka väga ok. Kuid milles probleem? Enamikud need hilbud tulevad ju Hiinast ja eeldatava saabumisaeg on alles 11. november. Üritus ise aga juba 3. november. Seega vahetasin kiirelt asukohta ja keskendusin Euroopale ja tavakasutajatele, kes ehk oma vanu riideid müüvad. Ei leidnud ka sealt midagi erilist, aga vähemalt meenus selline suur pood nagu Asos.

Naljakas lugu muidugi on see, et kui trükkisin sisse otsisõna, siis tulemused olid kergelt naiste kasuks ülekaalus.

Ma ei heitunud ja jätkasin sirvimist. Tuleb tunnistada, et mokkamööda kraami täitsa oli ja isegi hinnad olid okeid. Olles seda mõtet mõelnud leidsingi ma SELLE mida otsisin. VIST. Ma nägin seda ja mõtlesin, et vot, see on see. Minu suurust oli, aga samas on see lühikeste varrukatega ja ma ei salli pidulikke särke, mis on lühikeste varrukatega.

See oleks Leenu kleidiga nagu perfect match (peaaegu). Aga samas see hind…See ei ole nagu hull, aga miskipärast pole ma seda pluusi ka ära ostnud. Miks? Miski mind siiski segab või häirib ja ma ise ka ei oska öelda, mis see täpselt on.

Häid variante oli seal muidugi veel ja üks jakk mulle täiega meeldis, kuid ka seda ma pole veel ära ostnud.

Hind on hea, värv on lahe, bling on kah, aga samas ei sobiks Leenuga kohe mitte kuidagi. Me oleks nagu öö ja päev siis. Ning lisaks häirib mind fakt, et see ei ole nii pidulik kui mulle meeldiks. See on selline casual. Sellega võiks afterpartyle minna.

Siis leidsin veel ühe pintsaku, mis mulle täeiga meeldib, aga mis on kõige suurem aga…

Hind on hea, värv on hea, pidulik kah aga suurus on skinny. Ja no fuck ma ei ole skinny. Muidu ma oleks selle kohe ära tellinud.

Kuna minu otsingud otseselt tulemusi ei andnud, siis mõtlesin, et tuleb mõelda kastist väljapoole. Mõtleda mitte nii traditsiooniliselt. Ja siis see idee tuligi. Miks ma peaks olema üleni bling, kui mul võiks olla mingi element, mis on bling.

Ehk siis mänging hoopis aksessuaaridega. Kuna ma erilisi kette ja asju ei kanna, siis kuidas lisada pidulikule riietusele blingi, aga samas olla pidulik. Loomulikult on selleks ju lips. Kuid kuna dresscode on “What the Bling,” siis mina tõlgendasin seda nii, et “mida blingi,” ehk mida blingi detaili ehk ma pean leidma sellise wow-efektiga asja, mis on bling aga pidulik. Kõlab vist jube keeruliselt aga loodan, et saate aru. Ja kust meil Eestis saab sellist blingi, aga samas suursugust detaili?

Ei hakanud mina isegi mitte aega raiskama kuskil poodides käimisele jne vaid seadsin sammud Noblessneri sadamasse, kus asub SHISHI outlet. Läksin sisse, kõndisin umbes kaks minutit ja oligi detail olemas. Pidulik, sobiks ka Leenuga, aga… Näitan pilti, siis saan selle “aga” osa juurde minna.

Seekord on probleemiks see, et lips on liiga suur. Öeldakse jah, et suurus pole oluline, aga vahest ikka on küll. Eriti sellisel hetkel. Lihtne oleks öelda ju, et no võta väiksem siis, aga väiksemat ei olnud. Või kui oli, siis oli nagu liiga väike. See lips on küll lahe, aga pigem sobiks see näiteks Leenule mõne kleidi taha panna rippuma. Seega jah. Ma olen omadega väga jännis.

Tahaks minna peole, olla riides vastavalt dresscode’le, olla riides pidulikult, kuid samas mugavalt, olla mitte liiga overdressed, kuid ka mitte liiga casual.

Oodatud on teie ideed ja loomulikult lingid poodidele või siis ideaalis konkreetsed lingid pintsakutele, mis oleks dresscode’le vastavad või siis… ma ei tea ise ka enam mida ma otsin. Võite lihtsalt kaasa mõelda ja oma ideid kirja panna. Ka DIY (ehk tee ise) ideid ja näiteid. Sest üks mõte mul oli, aga see jäägu pigem viimasele minutile. Ma enne ikka loodan midagi normaalset selga saada.

UPD: saan siit!

42 thoughts on “Meelis kirjutab: miks on poed matuse riietest punnis?

 1. no jeerum. normaalsest poest ei leiagi litritega meeste asju
  vaata karnevali poodi..sealt saavad klounid selliseid riideid.

 2. Ma soovitaks rõhku panna aksessuaaridele ehk musta pintsaku juurde näiteks litritega rock-staarilik sall ja pross vms :)

 3. Minu soovitus oleks võtta mõne Tallinna eraõmblejaga ühendust. Temaga koos saate kangapoest sobiva litritega vms blingi kanga valida ja pintsak saab täpselt sinu mõõdu järgi tehtud. Hind jääks vast ASOSega samasse klassi olenevalt kanga hinnast. Sellist pool sädelevat t-särki oskab ka iga õmbleja unepealt teha.

 4. Jep, Eesti poed on üks suur must masendus. Mida hiinakam, seda huvitavamaid asju leiab aga noh jah eksole. See must/kuldne pluus meenutab mulle miskipärast Strippar Marcot :D Aga need esimesed pintsakud on megašhefid!

 5. Äkki kuskile õmbelja juurde pöörduda, st osta tavaline pintsak ja siis saab ju neid litreid sinna peale kleepida/õmmelda. Neid peaks käsitöö poodides ehk ikka saada olema. Või kangapoes kuskil äkki selline kangas ja saab peale õmmelda. Aega idee järgi selleks ju on.

 6. Mulle tundub, et see pintsak oleks võinud sobida küll, kui ainult mõõte jälgida – skinny ju tähendab seal, et on lihtsalt taljes, liibuvama tegumoega. Sama nagu skinny jeanse tehakse igasugustele suurustele. Aga paar esimest pähe tulnud ideed oleks lasta mõnest bling kangast lips õmmelda või mingi olemasolev lips kivikeste, litrite, glitteriga tikkides-liimides ära kaunistada.

 7. Ma küll ei tea mis materjalist see lips on, aga äkki õnnestub see tagumine osa lihtsalt ära võtta/lõigata.

  1. Ma ei jäta selle pärast minemata, et midagi selga panna pole… küll leiab. Tahaks ka paar korda aastas kuskil väljas käia :)

 8. Eestis paistab ülikondade hulgas seda blingi vähe jah olevat :-)

  Hiinakad olid ägedad jah, mis piltidel – väga stiilsed ja kahju, et liiga pikk kohalejõudmisaeg.

  See kuldne lips tundub aga ääretult kole. Mitte seepärast, et ta on suur ja kuldne, vaid et ta on kole ja näeb välja, nagu oleks raudteeõnnetuse üle elanud ja uuesti enam-vähem lipsukujuliseks klopitud :-D

  Sul ju stiilitunne hea, tundub :-) Mina soovitaks, et kui sul Humana-kompleksi pole, mine kiika ringi. Seal leidub igast jubedust, aga nii mõnelgi võib küljes olla mõni selline aksesauaar, mida annab sul mõne oma ägeda ülikonna külge pookida ja siis on bling ja match ja kõik on :-D

 9. Kas sellel outletil on mingisugune veebileht ka, tundub pildipealt põnev pood? Või veebileht?

  1. Mille poolest see kuldne vest erineb näiteks sellest lühikeste varrukatega litritega särgist, mida sa ise linkisid? :D Wtf :D

  2. Nooo.. esiteks on üks särk, mis tundub päris kvaliteetne, mitte mingi odavast ja lirust materjalist karnevali vest :D

 10. Osta litreid ja kleebi mônele triiksärgile peale. Neid väga ilusaid. Nt mustad litrid mustal pluusil… siis nagu pidulik, aga valgusega sädeleb. Hea ôhtul nokitseda :)

 11. Ütleks ka alustuseks,et skinny ei tähenda sellisest kontekstis mitte nö saldedat vaid taljesse istuvat. Teiseks… Eestis ei müüda selliseid riideid,sest nendele ei ole turgu ja nagu keegi juba mainis,siis karnevalipoodidest võib midagi taolist ehk leida. Võta endale paar kingi, kata sparkling värviga üle ja ongi olemas,ei pea oma pead enam vaevama.

 12. No mida mured…
  Miks peaks tavapoes olemagi mingid litterpintsakud ja värgid meestele??? Kui kogu meeste hulgast kannaks neid mikroskoopiline osa? Saad ise ka aru (oled ju majandust õppinud), et ükski vähe ajusid omav ettevõtja ei võta endale sellist kraami tolmu koguma. Pead tellima sellised värgid netist või käima kusagil maailmalinnas shoppamas.

 13. Meelis, hakka ise riideid tuunima. Te ju käite kaltsukates – ostad pintsaku, saad liimipüstoli ja niidi-nõelaga sõbraks ja ostad tavaari kangapoest. Seal on igasuguseid blingivärke, värve jne. Ja mitte kellelgi teisel pole sellist! Ka sellist kuldset (laia) paela on kangapoes. Väiksemas mõõdus.

 14. Vaata võistlustantsijate riiete gruppidesse, neil ju on sellist litrit-blingi palju. Samuti kostüümilaenutused.

 15. Aga ostke neid pisikesi lipsukesi ja tehke neist kokku üks sobiva suurusega lips?

 16. õhtust! Mõte nr 1. Kangapoest kivikestega motiive peotäis ja triikida ettevaatlikult läbi õhukese kanga igava musta pintsaku peale. Samamoodi võib talitada lipsu ja/või triiksärgiga. Abakanist võib leida ka ehk kangavärvi, mida peale piserdada.
  Mõte nr 2. Blingid jalanõud. Kui kaubandusketist ei lea (vaata enne igaks juhuks shoe-shop’i ka), siis aitab jällegi isevärvimine

 17. Taavi Turk’il oli kunagi üks kollektsioon, mida Rolf Eesti Laulul?! ka kandis. Äkki tasub veits uurida ja joppab, et sobib miskit :)

 18. Aksessuaaridega mängimine on ka üks väga hea idee, aga kui just pintsaku vòi pluusi soovi on plingina, siis mina otsiks kuskilt kaltsukast/taaskasutusest ühe odava musta vms pintsaku ja disainiks kangapoest ostetud liimitavate kleepsudega ise :) siis on omapärane ja kindel, et keegi samasuguse asjaga vastu ei jaluta. Pluss minu meelest on teil mõlemal väga hea maitse ja see ise kaunistatud pintsak tuleks üli cool:)

  1. Päris lahedad jah, need lipsud, vaatasin neid paar aastat tagasi, et kingiks Meelisele, aga hind on veel lahedam :D

 19. Aga pane pintsaku alla mingi blingim särk. Osta ise kangapoest sobiv kangas, litritega näiteks ja vii õmbleja poole. Bling on võimalik ka stiilsena olla. Minu arust see kuldne lips näeb veits odav välja või noh teeb väljanàgemise odavaks.

 20. Voted for Nublu :D Tänks, et hääletuse lingi panite.

  Ma olen natsa ajast maas ka, MyHits influencereid ja youtubereid väga ei teagi…

 21. Minu meelest asoses pole eraldi skinny sectionit, see võib ainult nimi olla, sest Nööp kinni ta jätab tõesti skinny mulje. Saad ju ära tellida, proovida ja tasuta tagasi saata, kui ei sobi.

 22. Ei lähe karnevalile,aga mõtled tõsimeeli suure kuldse jõuluehte lipsuna kandmist? Karneval see võib-olla ei ole,aga kloun oled ju ikka :D Inimesed üritavad lihtsalt aidata,kus sellist jama saab.

Comments are closed.