#meeliskirjutab

Meelis kirjutab: peputurundus kicks ass!

Mitu kena head aega tagasi kirjutas või kommenteeris üks turundusagentuurijuht, et uueks turundusliigiks on peputurundus. Kõik naersid kaasa ja ilkusid.. Aga tegelikkus on see, et peputurundus on da thing!

Pisut seletan, mis asi see müstiline peputurundus on. Peputurundus ehk assfluencing (just mõtlesin selle sõna välja) on stiil või viis, kuidas sa kasutad kas enda või reklaamitavate toodete/teenuste reklaamimiseks oma tagumikku. Olgu see siis suur või väike. Välismaal on sellist liiki influencereid sadu, kui mitte öelda kümneid tuhandeid. Eestis mitte nii väga ja eriti oma tagumisi põski sinu ekraanile ei suruta.

Paar tükki on, nimesid nimetamata, aga tegemist on siis uue tõusva turundus- ja reklaamitrendiga, kus midagi reklaamides kasutad selleks oma tagumikku. Mina julgeks väita, et lükkad kannika esiplaanile ja toote tahaplaanile. See, kuidas sa seda teed, on muidugi igaühe enda asi ja oleneb paljuski sinu rikutusest. Või siis jälgijatest.

Maailma kõige kuulsam assfluencer on muidugi Kim Kardashian, sest no dat ass… Ja eks siis tuleb riburada selliseid väiksemaid peputurundajaid juurde. Samas vaadates kui palju pappi Kim on kannikatega kokku on ajanud, siis tuleb taaskord tsiteerida Villu Reiljanit Kanal2 ühest klipist: “Pole paha!”

Aga jõuame nüüd hoopiski siis loo tuumani. Peputurundus toimib. Vägagi toimib. Nimelt juhtus selline asi, et Tais reisil olles postitasime üht-teist ka Instagrami. Mina, kes ma olen häshtägi hull, lisan neid loomulikult igale pildile ja tihti rohkem kui peaks. Aga siis juhtus midagi, mida ma ei arvanud, et juhtub. Nimelt positatsin ma Leenust ühe pildi, kus ta voodis vedeleb. Tegime enne nalja, et oh, teeme ilusaid seksikaid pilte kui sa siin voodis oled. Samas ta nägu oli suht selline, noh mitte väga presenteeritav, ütleme viisakalt, et oli unine, ja naljaga pooleks sai padi talle näo ette pandud ja sellest pilt tehtud ning Instagrami pandud.

https://www.instagram.com/p/BtXhEgeAfMU/

Aga mis siis juhtus? Jälgijate arv hakkas vaikselt kerkima. Selles ei oleks midagi imelikku, kui need oleks normaalsed jälgijad. Süvenesin ka pisut statistikasse ja mis ma avastasin. Ma olin oma naisest teinud pervode ihaldusobjekti. Sellest aga sain ma aru alles siis kui me panime üles selle pildi:

https://www.instagram.com/p/BtfAtMejdk-/

Ja pärast seda läks asi ikka täiesti käest ära. Nüüd tuleb see osa, et ma ei ole rassist, aga kõikidel jälgijatel on ühine nimetaja… Lähis-Ida poissmehed! Hakkasin mina vaatama neid profiile, et kes te olete ja kust te tulete. Kõikidel siiski ühine joon – Lähis-Ida. Ja me kõik teame kui kiimas on Türgi ning Egiptuse mehed, sest no sebivad nad ju igat turisti. Süvenesin ka numbritesse ja need rääkisid veelgi hirmsamat tõde.

Kui vanasti oli meie mingi suvalise pildi reach 8000 midagi, siis nüüd on see üle 25 000. Just nendel Leenu paljastel piltidel ma mõtlen. Teistel on ikka 6000+ või 8000+ Just sellised, kus paljast ihu keskmisest pisut rohkem on, seal on numbrid ikka päris koledad.

Minu lootus oli see, et kuna Instagram kustutas siin vahepeal hunniku “robot” jälgijaid ära, siis kaovad ka need. Uudistest on läbi käinud ju, et suurematel tegijatel kadus neid lausa miljoneid. Barack Obamal 450 000, Kylie Jenneril 2,3 miljonit, Katy Perry 900 000. Pisematel kümneid tuhandeid ning mõnel isegi üle saja tuhande. Meil läks vist mingi 300tk. Aga need pervod, kurat, jäid. Polegi feikkontod. Nüüd ei jää vist tõesti muud õle, kui pean oma naist nomineerima “Missis Milf Middle-East 2019” konkursile, sest teatav populaarsus on juba ju saavutatud.

Seega tuleb ainult tunnistada seda, et peputurundus toimib täiega ning kui teie ei taha, et teist igasuguste meeste ning potensiaalsete pagulaste ihaldusobjekt saaks, siis ärge kasutage häshtäge. Või kasutage neid minimaalselt ja vägagi läbimõeldult. Või kui te tahate kiirelt oma jälgijate arvu kasvatada, siis lükake aga kannikad letti, kasutage sobilikke märksõnu ning jääge ootama.

PS! Mida hilisem pilt, seda suurem laikide arv. Uskumatu, et meie mingi pilt on saanud üle tuhande laigi Instas. Never happened before!

https://www.instagram.com/p/BtpbRfFDih_/

PPS. Te ei kujuta ette ka kui kaua me tegelikult otsisime pilti, mis siia sobiks. Noh kus meil oleks tagumik urvakil otse ekraani või midagi seesugust. Ja no krt ei leidnud. Me oleme assfluencer skeenest ikka väga kaugel maas. Tuleb rohkem kükke hakata tegema, ehk saame ka siis pisut peputurundusega näiteks kehakoorijat “müüa”, või miks mitte šašlõkivardaid.

9 thoughts on “Meelis kirjutab: peputurundus kicks ass!

  1. Teretulemast tagasi! Aga sellest teemast. Ma ei saa päris hästi loogikast aru, et mis see eesmärk oli? Kas te kavatsete edaspidi koostööpartneritele eraldi teada anda, et teil viiendik jälgijatest on seletamatud inimesed seletamatult maalt? Hakkate pakistanlastele oma Bredenit ja Valiot pakkuma? Teil on niigi madal kaasatus ja nüüd see väheneb ju veelgi, kui mirshahzaibkhaskheli5, عماني وافتخر ja ਬੇਬੇ ਬਾਪੂ ਦਾ ਲਾਡਲਾ (teie jälgijate nimed kusjuures (: ) aru saavad, et see polegi #bbw ja #curvywoman kanal. Mida madalam kaasatus seda madalam orgaaniline reach. Ma kerisin sadu teie jälgijaid alla poole ja reaalselt ma tüdinesin kerimisest enne ära, kui esimene Eesti nimi vastu tuli. Trelle kasutatakse samuti selleks, et saada endale jälgijateks inimesi, keda huvitab sarnane teema, mida teie eest veate ja kui teil pole plaani marimelli kintse eksponeerima jääda, siis turunduslikult ei ole hea tulemus, vaid pigem endale karuteene tegemine. Meil oli siin just paari inimesega juttu, et kuidas olla kindel, et influencer ajab päris asja ja tema jälgijad on tema valuuta. Teie puhul ei olegi ja jutud ju liiguvad… Kas Meelis mitte mingi turundusspets polnud?

    1. Meil polnud mingit eesmärki abudabisid jälgima saada. Lihtsalt panime pildi, ei oodanud üldse sellist reaktsiooni sealt. Aga noh, tulid siis tulid, lähevad minema kui enam perset ei näita, mis seal ikka :D Ei hakka nüüd nende pärast rohkem kanni välgutama. Teistpidi, ma ei müü kunagi oma Instagrami kui eraldiseisvat kanalit. Meie kanal on ikka blogi ja IG & FB pigem toetavad kanalid sellele. Peamine traffic ikkagi blogis. See on ka see, mida me nö turundajatele müüme. Ja meie blogijälgija on meie valuuta, see, et neid on ka IG ja FB jälgijate hulgas on ainult boonuseks :)

  2. Sul oli ju siin Leenu kannikatest pilt, kus Leenu oli tagumik urvakil kaamerasse rohelises trikoos..väga seksikas pilt oli muide :) kunagi salvestasin selle oma telefoni sest no nii hot pilt aga kahjuks telo läks katki ja pilt kadus :(

Comments are closed.