Meelis kirjutab: kuidas lennukis täielikku vaikust nautida?

Kuigi pealkirjas on lennuki sõna, siis loomulikult ei puuduta see teema ainult lennukit, vaid vaikust on võimalik nautida ka mujal. Näiteks avatud kontoris või laevas või rongis. Kus aga selleks soov või vajadus tekib.

Reisile minnes on inimeste number üks asi pass, siis raha, siis reisidokumendid (ehkki need on enamasti telefonis) ja viimaks pagas. Aga minul on veel üks vägagi kindel asi, ilma milleta ma mitte kunagi ei lenda. Nimelt kõrvaklapid.

Seda lugu ajendas tegelikult kirjutama hoopiksi vaatepilt inimestest lennujaamades, nii Frankfurdis kui Bangkokis. Kuna meil oli nendes lennukates aega passida, siis oli ka aega inimesi vaadata. Ja nii palju kõrvaklappe ei ole ma veel üheski lennujaamas näinud kui sel korral Frankfurdis. Aga mitte lihtsalt kõrvaklappe vaid ühte kindlat marki kõrvaklappe. Kõndides enda väravasse märkasin kokku kaheksat paari samasuguseid kõrvaklappe. Ka lennukis oli koos minuga neid viis. Küll jah erinevat värvi, aga siiski sama mudel.

Igaks juhuks ütlen ka seda, et antud postituse näol ei ole tegemist tellitud reklaamlooga, vaid puhtalt minu enda isikliku arvamusega, sest mulle tõesti need klapid meeldivad.

Ligi aasta tagasi otsisin ka mina endale kõrvaklappe ning selleks sõitsin ma lausa Viimsisse, kus asub ValiHeli esinduspood. Täna olen ma enam kui rahul, et ma esiteks läksin just sinna poodi, sest inimesed olid spetsialistid ja nad ei määrinud sulle midagi pähe, sest “noh, müüa on ju vaja,” vaid reaalselt kuulasid mind ning alles seejärel soovitasid. Kirjutasin sellest ka blogipostituse, mida saad lugeda siit:

Meelis kirjutab: kiirkoolitus, kuidas kõrvaklappe valida

Ma lihtsalt olengi nende Bose Quietcomfort 35 II klappide üle nii õnnelik. Ja nähes veel “poolt” lennujaama samasuguseid klappe kandmas, siis ma tean täna veelgi enam, et tegin mitte hea, vaid väga-väga hea, valiku. Eriti lennureise silmas pidades.

Sa ei pea sekundikski muretsema, et issand, äkki pannakse mind kuhugi imiku kõrvale istuma, kes terve tee röögib? Isegi kui pannakse, siis usu mind, sa ei tee kuulmagi, et su kõrval karjuv laps on. Paned aga mürasummutuse tööle, kuskilt muusika mängima ja naudid lendu. Ainukene miinus on muidugi see, et siis ei kuule sa ka pardateenindajate teateid. Näiteks, et kohe saab süüa või pange vöö peale, sest hakkame maanduma jne. Sellest infost jääd sa lihtsalt ilma.

Aga kuidas on selliste klappidega magada?Idekas.

Need toimivad tegelikult pisut ka padja eest, sest need pehmed osad mis on vastu sinu pead on lihtsalt nii kuradima pehmed. Okei, see ei ole mingi megamugav ja päris patja loomulikult ei asenda, aga pead saad sa kindlasti küljele keerata. Samuti ei hakka ka kuskilt klappide äärtest valutama, sest need lihtsalt on nii pehmed. Nende klappidega lennukis magamine on lapsemäng. Ei mingit müra ega muud möla. Rahu ja vaikus. Näiteks lennul Bangkok – Frankfurt ei pannud ma isegi mingit muusikat tööle vaid lihtsalt klapid pähe, aktiveerisin mürasummutuse ja magasin kenasti ligi seitse tundi.

Siiski on neil üks miinus. Või no mitte miinus, aga need ei sobi jõusaali. Ma ise arvasin, et kuna need nii head, siis sobivad igale poole, aga siiski mitte. Jõusaalis olles hakkad sa nimelt higistama ja siis läheb see klappide pehme osa ka märjaks ja klapid libisevad kõrvade pealt maha lihtsalt.

Variandiks on see, et sa kas kogu aeg kuivatad neid ja oma kõrva või kannad trennis muid klappe. Just vaatasin ValiHeli kodukale ja nägin, et neil on müügile tulnud Soundsport Free kõrvasisesed (in-ear) täiesti juhtmevabad (Bluetooth) (spordi)kõrvaklapid. Hind on sellistel 189 eur. Seega tuleb tõdeda, et need hallid suured klapid on siiski mõeldud tavakasutuseks ja trenni nendega ei soovita minna. Kuna aga mul on siiski plaan trennis käia, siis tulebki ilmselt mul jälle sammud ValiHelisse seada. Miks? Sest äkki ma mõtlen siin laua taga olles, et need on head, kuid kohapeal selgub, et minu kõrvakujuga sobivad hoopis muu mudel. Just sellepärast ongi alati oluline ise kohale minna ja proovida. Mugav peab olema.

Neid Bose klappe saab edukalt ka tegelikult kontoris kasutada. Eriti just siis kui tegemist on avatud stiilis kontoriga või kohaga, kus kõik kogu aeg käivad ja laterdavad, aga sinul on siiski vaja rahu ja vaikust, siis polegi muud kui klapid kaasa, paned need pähe, vajadusel muusika peale ja naudi. Kentsakas on tegelikult vaadata kuidas kõik inimesed nagu räägivad, aga sina ei kuule mitte midagi. Nagu tummfilm – pilt on, aga heli mitte. Seega on need Bose klapid ka kontoriinimestele ideaalne lahendus.

Muideks huvitav tähelepanek veel lennujaamadest. Kui ma nägin ümardatult kokku ligi sadat Bose kõrvaklappi, siis JBL omasid ainult 2-3 korral ja neidki ainult teismeliste peas. Bose, Bowers & Wilkins PX, Sennheiser’i omasid kandsid ikkagi täiskasvanud. JBL nimelt paugutab kõvasti raha reklaamile, kuid nende kvaliteet võrreldes eelnevalt mainitud kolmega on ikka kergelt öeldes kehva. Tahad kvaliteeti, siis selle saad sa Bowers & Wilkins PX, Sennheiser või Bose käest.

One thought on “Meelis kirjutab: kuidas lennukis täielikku vaikust nautida?

  1. Meil samuti Bose klapid asendamatud lennureisidel!
    Enam ei kujutaks ettegi, kui peaks ilma lendama :D

Comments are closed.