Meelis kirjutab: pisut Berliinis poodlemisest

Nagu ikka tuli talv ootamatult ja sama ootamatult sai ka meie nädalavahetus otsa, mis seekord möödus Berliinis. Tegime Leenuga diili, et ma peatun põgusalt shoppamisel ja tema siis vist räägib hindadest ja muust elust-olust.

Tegelikult on neid teemasid veel, millest kirjutada, aga hetkel lihtsalt on ajaga natukene kitsas käes. Ma ei saa öelda, et see reis minig suure augu meie ajakavasse lõi, aga no siin on riburada erinevaid sündmusi olnud, mis kõik on seda “graafikut” pisut segi ajanud. Seega tuleb kõigest kirjutada järgemööda ja siis kui aega on.

Rääkisime ka just vist laupäeval Leenuga sellest, et kumba linna poodlemiseks eelistada: London või Berliin ? Ja minu kaaulukauss langeb kindlasti Saksamaa peale. Üks asi on kindlasti mugavus ja just selles mõttes, et Inglismaal pead ikka neid naelu pmber konverteerima ja mõtlema, et nii mis see nüüd eurodes läheks. Aga tihti seda siiski ei tee ja nii see eelarve kolmanda poega lõhki lähebki. Berliinis aga on eurod ja sellevõrra on kohe ju ka vähem arvutamist, mis teeb poodlemise mugavamaks ja ilmselt ka rahakoti sõbralikumaks. London on ka hea ja mulle väga meeldib, aga sinna läheks pigem midagi vaatama ja nautima, kui ainult shoppama.

Mugavus räägib taaskord Berliini kasuks ka siis kui sa oled ikka turist mis turist (nagu meie sellel korral) ja kuhugi ei tea või ei oska minna. Meie olime sellel korral äärmiselt mugavad. Korteri võtsime läbi AirBnb suhteliselt kesklinna lähedale. Vist oli kolme trammi peatuse kaugusel. Seega kui tuli tunne, et kurat ikka võiks minna veel midagi vaatama, siis istud trammile, sõidad 10-15 min ja oledki kohal. Ma tean, et see Alexanderplatz on nagu läbinisti turistikas ja kohalikud sinna ilmselt ei satugi, aga mina olin ka turist aga mina lihtsalt ei viitsinud kuhugi mujale minna. Alexander on nii hea koht lihtsalt, sest kõik asjad on mugavalt ühes kohas olemas. Pood nr 1 ei meeldi, lähed ja astud teise poodi, mis on 1min kaugusel. Tegelikkuses ei peaks isegi jopet selga panema, sest saaks liikuda ka nii, et õues viibid minimaalselt. Ülimugav mu meelest.

Me käisime küll ühes kaugemas Primarkis, aga tuli taaskord tõdeda seda, mida me oleme ammu märganud, aga siiski ignoreerime. Primarkil ja Primarkil on vahe sees. Ehk siis kaup on tihti erinev. Näiteks selles kaugemas Primarkis jäi mulle silma üks kampsun, mida aga minu suurust ei olnud. Mõtlesin, et ahh ma ei hakka seda siit võtma ja nagunii lähen linna ja siis seal raudselt on. Aga tutkit. Ei olnud seda “kollektsioonigi” kesklinnas. Samas oli kesklinnas palju muud kraami, mida seal kaugemal ei olnud. Kas tõesti tuuakse kogu “jääk” kesklinna kokku, et seal nagunii sellest lahti saab? Isegi kui seda tehakse, siis mind see ei huvita, sest ma skoorisin just sealt “jäägist” lahedaid asju.

Kus me ei käinud ja seda ka teadlikult, olidki sellised suured kaubanduskeskused nagu Alexa, Mall of Berlin, East Gate ja Potsdamer Platz Arcaden jne. Reaalselt olidki meie kolm peamist kohta: Primark, C&A ja TK Maxx. Kõik oma kohvrid saime punni just sealt soetatud kraamist. Ja kõik need poed olid “kodu” juures ja teineteise kõrval. Mugav, lihtsalt ülimugav.

Kesklinna suurimaks miinuseks on muidugi rahvamassid. Eriti loomulikult musta reede raames. Kuid kuna oli palju rahvast, siis liikus ka kaupa kordades kiiremini. Mis omakorda tähendas seda, et igapäev oli vähemalt 30% uut kraami. Seega tasuski iga päev kõikides poodides korra käia, sest uut kaupa toodi juurde. Kui mitmeid kordi ma leidsin jälle midagi uut, mida varem polnud näinud või juhtus ka seda, et eelmisel päeval oli hind 60 eurot, aga täna juba 40eurot, sest seda oli alles üks ja vaja ju kuidagi lahti saada. Minu jaoks ideaalne. Seega ei saa öelda, et palju rahvast on miinuseks, kuigi jah riideid ei saa minna proovima ja järjekorrad on pikad. Tuleb vaadata asja päikselisemat poolt.

https://www.instagram.com/p/BqodqFIAlww/

Sellel korral olen ma aga iseenda üle väga väga uhke. Nimelt suutsin ma suhteliselt eelarves püsida. Okei ühes poes jah läks esimese raksuga üle 200 euro, aga järgmine kord olid need summad juba väiksemad. Kokku läkski mul vist mingi natukene üle 400 euro. Kuigi mul ei oleks probleemi kulutada paari tunniga ka 1400 eurot ning seda üldse mingis kallis firmapoes vaid ikka kiirmoe ketis.

Rääkides kallitest firmariietest, siis üheks selliseks, kus ma siiski käisin ja selle 200 laiaks lõin oli TK Maxx.

Tegemist siis poega, kus soodsalt müügil erinevate kallimate bärndide riideid aga kordades soodamalt. Näiteks ma sain 3 paar Michael Korsi sokke Londonist 10 euroga. Selle poega on nagu alati see, et lähen sisse ja mõtlen, et tavai ma nüüd ostan, aga siis kui ostmiseks läheb hakkan ikka jubedalt koonerdama. Sellel korral oli samamoodi. Vaatan, et Hilfigeri teksad mingi 40 eurot. Mõtlen, et jah Eestis oleks need ilmselt 100 eurot ja oleks ju soodne, peaks nagu võtma,aga ei panin tagasi. Ei olnud ikkagi nii soodne. Siis leidsin ühe Karl Lagerfeldi pintsaku. Materjal mõnus ja seljas oli ka ok. Tallina Kaubamajas maksaks selline 450 eurot, aga seal oli hinnaks 119 eurot. Tundub ju nagu hea diil? Aga ei jällegi jätsin selle võtmata, sest ei olnud ikkagi nii hea diil. Siis leidsin ühe John Richmondi kevadise mantli. Tavahind oli üle 700 euro. Nüüd aga hinnaks 99 eurot. Kaugelt paistis väga hea diil ju olevat. Kuna sellel mantlil oli siiski üks nööp puudu ja nagisse riputamise osa ka katki, siis mõtlesin, et jah see ei ole ikka see ja jätsin ka selle soetamata. Seega kui kellelgi võib mulje jääda, et ma raha ei loe ja lihtsalt ostan valimatult asju kokku, siis nii see siiski ei ole.

TKMaxx’i puhul on minu jaoks tihti üllatav ka see hinnastus. Vaatad, et mingi täiesti tundmatu bränd aga hind on suurem kui mõnel tuntud brändil. Näiteks oli seal üks pintsak firmalt X, mis maksis algselt 600 eurot. Ma polnud kuulnud ka sellest midagi. Ja ei olnud see materjal, õmblused ja disain või muster nüüd midagi nii erilist, et see oleks sellist raha väärt. Samas käisin ma suure kaarega mööda ka igasugustest Dolce Gabbandest, Versacest ja Armanidest. No ei ole tõmmet nende suunas. Pigem ikka Lagerfeld, Burberry, Polo jne. Kuigi minu lemmikuteks ongi täiesti tundmatud firmad. Ja neid saab tihti väga hea hinnaga ja kvaliteet samaväärne, kui mõne suure tegijaga. Okei jah vahest on küll ka ülehinnatud, aga selliseid pärleid tasub otsida.

Noh ja nii ma lõngi mingi paar sotti TK Maxx’is laiaks ja ülejäänu kulutasin Primarkis ja C&A’s ära, sest need on kordades soodsamad kohad. Kohati nii soodsad, et ma isegi ei viitsinud riideid proovid ja lihtsalt viskasin need korvi. Muidugi meenub mulle just, et Primarkist ma siiski 40 eurost pintsakut ei raatsinud osta. Tundus ikka jube kallis sellel hetkel. Vot oleks 20 olnud, siis jah. Muideks ma saingi 30 euroga ühe sinise sametist pintsaku. Oi see oli ilus. Ma vist ei raatsigi seda kanda.

Teate ma vist pean ka eraldi riietuse postituse tegema, sest hetkel ma tunnen, et ma olen lihtsalt midagi kirjutanud ja veelkord kirjutanud, aga samas tulemuseni ei olegi nagu jõudnud. Tulemus vaatab mulle kodus nurgas muidugi vastu, aga viisakas oleks seda ju ka teiega jagada. Ehk siis tuleb riided selga panna ja pildistama minna. Iseasi, kas kellelgi on muidugi üldse huvi sellise postituse vastu. Andke kommentaarides teada palun.

Nüüd aga tõttan ma kohe ühele kohtumisele, siis Von Baer’i poodi, sest Jõuluvana saab sealt uue rihma (graveeringuga kusjuures) ja ongi kell varsti nii palju, et tuleb lastele pakke minna jagama. Nimelt on mul täna siis esimene ametlik jõulupidu. Ja siit nüüd lähebki Jõuluvana tegemine lahti ja seda kuni 27 detsembrini. Siis pisike paus ja uued peod on juba jaanuaris, sest osad firmad on targad ja teevad oma osakonna ja kollektiiviga pidusid hoopis jaanuaris, sest siis on vist ka rendihinnad soodsamad. Hea idee igal juhul.

Teie aga andke teada, mida veel soovite poodlemisest teada ja kas tasuks teha piltidega positus, et mida ma ostsin.

Õnnelikud poodlejad teel koju!

42 thoughts on “Meelis kirjutab: pisut Berliinis poodlemisest

 1. Tehke jah riietest ja üldse asjadest mis Te ostsite eraldi postitus ;) Võiks olla juures ka see,et palju miski maksis.

 2. Kas te just Londonis käies ei kirjutanud, et nüüd ei pea pikalt midagi ostma? Ma ausalt ei suuda aru saada, miks on inimestel vaja hunnikute viisi hilpe kokku osta, kui kapid niigi asjadest pungil..

  1. Sest me ostame piisavalt odavaid asju, et neist tüdinedes need minema visata, ära anda või soodsalt edasi müüa. Kevadel täiendasime suve garderoobi rohkem, nüüd talvist :)

   Suures plaanis, küll sul võib ikka raske elada olla, et kellelgi kapid pungil on! PS! Ei ole! Piisavalt veel ruumi, sest koguaeg kraam vahetub. Ma tüdinen asjadest kiirelt, pealegi, amet selline, et vaja hea välja näha ja samade riietega palju kordi pildis ei taha olla. Järgmine aasta ilmselt suurt vahet pole, kas panen selle sügisese pildi või uue, sest riided samad :D ma nt mõtlen õudusega, et mul järgmisel suvel osad kleidid mingi 3-4 suve seljas.. #piinlik – aga nii lemmikud, et ei raatsi ära visata v maha ka müüa :)

  2. Seletame nüüd rumalale, et miks on millegi kandmine 3-4 suve järjest piinlik? Tüdinedes viskate odava asja minema? Siinkohal tahaks kohe tõesti teada, kes peaks teie eest keskkonda hoidma… (ja ma isegi ei peatu sellele, et kahju tehakse kontrollimatu kaubamärgi toetamisega- Primark, vaid et ümbertöödeldav asi visatakse ära…)

  3. Tõesti on valus lugeda, et peale tüdinemist kohe riideid minema visatakse. Teil on väike laps – kas sellist eeskuju tahategi talle anda? Peaksite oma lapsele ja tema tulevikule (ja sealhulgas keskkonnale) mõtlema. Palun võtke enda elust see 1.5 tundi ja vaadake dokumentaali nimega “The True Cost” – https://www.imdb.com/title/tt3162938/ . Ehk paneb natukene mõtlema ja vähem shoppama!

  4. Ma ei viska minema, ma ütlesin, kas minema visata, ära anda või maha müüa. Viskan ära ikka need asjad, mis on katki või ei kannata mingit kriitikat, nö vanad koduriided. Aga noh, kui on kolmene valik, siis eks igaüks valib endale sobiva, teie siis “ära viskamise” :D

  5. A, ja muuseas.. Ma ei pea vaatama dokke, et teada, et kuskil hiinas keegi kolm senti tunnis õmbleb. Aga ma mõtlen parem nii, et see kolm senti tunnis on tema jaoks võib-olla päästev raha, muidu ta sureks nälga.

  6. miks peaks tal raske elada olema, kui te ise räàgite et nyyd on kõik, rohkem riideid ostma ei pea. iga jumala kord kui kuskil reisite siis räägite seda juttu. alles sa ka kuskil ytlesid et nonii nyyd on kapid jalle riideid täis, aasta aega enam ostma ei pea ja nyyyd siis niimoodi siin kommenteerida. teil pigem ikka mingi hullus peal, et koguaeg vaja midagi osta.

  7. Ma ei tea, et ma oleks Londonist tulles öelnud, et ma enam midagi ei osta. Ütlesingi, et nüüd mõnda aega ostma ei pea. Nipet näpet oleme ostnud, aga hallooo.. me käisime Londonis aprillis. Meil on kohe detsember. Üsna loogiline osta nagu riideid paar korda aastas, ei? :D

  8. Läheb loeb nüüd uuesti: https://marimell.eu/eksperiment-lahme-saastureziimile/

   Siis nägin kuskil FBs kedagi, kes tegi eksperimenti, et ei osta terve aasta riideid, vist oli midagi sellist. Mõtlesin siis, et seda võiks küll proovida. Kapid riideid täis ju. Prooviks, et novembri lõpus Berliinis ostaks, mis vaja ja siis prooviks teha sellise eksperimendi, et AASTA AEGA ei osta.

   Ja pealegi, ma räägin siin aastast 2019, sinna on veel aega :D

 3. Kas te olete vahel ka keskkonna peale mõelnud? Näiteks selle peale millises maailmas teie laps tulevikus elama peab? Muidugi selleks, et suures plaanis midagi muutuks, oleks vaja, et suurem osa inimesi oma tarbimisharjumusi muutma hakkaksid, aga tegelikult hakkavad muudatused pihta igaühest endist. Ja trend on juba sinnapoole, et inimesed tarbivad targemalt. Vaiksemalt, aga nagu näha, siis muudatused on tulemas. :)

 4. Miks on piinlik mitu suve samu kleite kanda? Teadlikuma tarbimise suunas võiks minna.

 5. Ootan huviga ostudest piltidega ja hindadega postitust. Eriti tore oleks kui näeks ka seljas pilte.

 6. Ma ootan soovitusi kuhu linnaossa arbnb bookida, et oleks mugav shoppama minna ja kust vaatamisväärsused ka hirmkaugel pole :)

 7. Sellise segase shoppingu peale ei oska mdagi öelda. Odavad primarki hilbud..no palju õnne!

 8. Ah nii vastik on osasid kommentaare lugeda, jääb mulje nagu inimestel oleks kade meel ,et Te nii tihti riideid ostate. Olen sama meelt ,et mitu suve ühe või mitme erineva kleidiga või riideesemega käija on piinlik. Mina igatahes ootan postitust kus näitate ka ostetud riideid seljas ka, üldse meeldivad kõik Teie postitused mis on peale reise tehtud.
  Ägedad olete!

  1. No vaata, tänapäeval minnakse üldiselt sinna suunda, et toetada teadlikku tarbimist, sest loogiliselt on ju arusaadav, et praegune hilbumajandus on osa sellest, et jätkusuutlikkus järjest langeb. Muidugi on inimesed hinnatundlikud ning valivad olude sunnil odavamat nö rämpsu, kuid hea oleks seda võimalikult vähe teha, olla teadlikum. Seetõttu ongi veider vaadata, kui “influencer” ostab kokku hunnikutes selliseid hilpe ilma teise mõtteta ning eputab ja “influencib”, sest uih! aih! Äkki see kleit oli mul eelmine suvi ka seljas häshtääg piinlik oumaigaad. Paha pärast ei ütle, sest mõistan, et primark näiteks on vahva pood ja taskukohane, aga see “piinlik” märkus oli ikka minu jaoks võõrastav.

  2. Jumal, saab üldse mõne sõna öelda nii, et keegi selle kallal kammima ei hakka? Mulle ei meeldi olla viie erineva suve piltidel sama kleidiga.. Nagu what? Jah, ma saan aru, kui ma kannan viiel peol ühte sama musta kleiti, leiutan aksessuaare jne, aga igapäeva riided, tahan et mul oleks valikut. Ja olgu siis 2sendise omahinna või 20eurose omahinnaga. See mis mugav ja meeldiv on.

 9. Tere,
  mina ootan suure huviga yksikasjalikku postitust piltidega. Tiksub ka peas möte Berliini minna…

  1. Loe seesama oma lingil olev info ikka mõttega läbi. Seal ju puust ja punaselt kirjas:
   Millal kasutatakse võõrnimede käänamisel ülakoma? – Kui võõrnimi lõpeb häälduses vokaaliga, aga kirjas konsonandiga, või vastupidi, on käänamisel vajalik ülakoma. Näiteks: Renault’ga (loe: rönooga), Joyce’ile (loe: džoissile).

   Nii et Maxx ja Glasgow ei ole nagu päris sama….

  1. And while these people may not be paid much, at least they have a job and can afford to feed their families. Yes, 50 cents a day may not buy much in London but it probably buys a heck of a lot in Bangladesh, so who are we to argue with pay rates in a far away land about which we know so little?

   So, by all means let’s preach to other countries about slavery and let’s tell our high street stores not to use suppliers who keep their workers in servitude. Then let’s all go out and buy a new outfit to celebrate what good people we are. After all, it’s a bargain, isn’t it?

   #thatslife #truethat

 10. Ikka on vahel shoppamine tore ajaviide ja inimene peab end riietes kenana ja mugavalt tundma.
  Siiski mul just hea tunne, kui m6ni riietusese naeb valja ka 15 aastat ilusana minu seljas. Pigem tunnen uhkust selle yle.

  1. No kui kunagi on igast outfitist pilt olemas, siis saab teha mingi… eraldi pildipostituse. Soovitan me Instat jälgida, ma proovin iga hommik storysse nüüd pildi teha :D

Comments are closed.