MEHE SUU EI VALETA: kuidas muutub naine raseduse ajal?

Meelis tahtis millestki blogida, ja küsis ühelt meie sõbrannalt, millest ta kirjutada võiks ja sai vastuseks, et las ta kirjutab enda vaatevinklist kas rasedus on mind kui naist muutnud, et see on ju asi, mida mehed alati kardavad, et naine muutub bravuurikaks ja hüsteeriliselt nutvaks diivaks raseduse ajal, kes tahab korraga kreemikooki ja hapukurki ja on üldse ilgem sõdalane.

Kõik on kuulnud neid õudusjutte rasedatest märatsevatest naistest – kas olukord ongi nii hull? Saan rääkida vaid enda kogemusest.

Söömine-joomine – kilodega kommi ja liitritega Fantat

IMG_2539.JPG

Öeldakse et rase naine peab sööma kahe eest – no ega ikka ei pea küll. Tegelik vajadus pidi olema vist 200 kalorit rohkem kui tavaliselt. Mingeid erilisi muutusi ma Leenu söögitaldrikus märganud pole. Sööb kõike seda mida ennegi. Seda ma olen märganud, et vürtikuse taset toitudes on ta piiranud. Samuti ei ole tal mingeid erilisi isusid, et nüüd tahaks ühe hea ampsu kipsi kapsasupi kõrvale haugata või heeringat vahukoorega sisse manustada.

Ühe korra olen näinud ainult, kuidas tal oli ühes käes jäätis ja teise käega sõi otse pannilt viinerikastet. Aga see on ka kõik.

Oluliselt on muidugi suurenenud vajadus magusa järele – kommid ja karastusjoogid. Kummikomme võib ta peoga sisse süüa ning liitrite viisi Fantat juua. Kunagi käisime Nõmme Sõõrikukohvikus ja loomulikult väljusime me sealt hunniku ponšikutega. Miskit muud erilist ei meenugi.

Alles hiljuti oli tegelikult juhtum, et hakkasin poodi minema ja Leenu palus, et ma ühe kohupiimakreemi tooks, lisades koheselt, et ilmselt kui ma sellega koju jõuan, siis on isu kadunud. Saa sa nüüd siis aru, et toon või ei too?

Emotsioonid – fuuriast ninnunännuks

Foto: Anete Palmik

Vot nende emotsioonidega on keeruline värk. Siin on üldine nimetaja vist NAINE. Segased olendid nii rasedana kui mitte rasedana.

Kuid võrreldes eelneva ajaga on Leenu muutunud rohkem leebemaks ja ninnunännutajaks. Loomulikult lugejad seda ei arva – ilge mõrd on ta jätkuvalt, mis puudutab tema kirjutisi. Avameelselt aus on ta alati olnud, kui miski või keegi ei meeldi, siis seda ta ka ütleb ja kui inimene seda aktsepteerida ei suuda, siis see on rohkem nende probleem.

Meeletut fuuriat mul siin kodus samuti ringi ei tuuselda. Ei mingit draamat või nutmishooge, peksa ma pole kah saanud – veel. Nagu eelpool mainisin, siis on ta oluliselt leebem ja nunnum kui varem.

Välimus – no mina ei näe, et ta paks oleks!

2S8A9270

Naiste jaoks pole suurim unistus leida endale ideaalne mees, vaid süüa kõike nii, et juurde ei võtaks. Nojah, eks rasedusega on ta tõesti juurde võtnud. On ta nüüd siis vähem aplam miisu või mitte? Nii ja naa. Minu jaoks lihtsalt harjumatu – ma nagu saan aru, et ta on juurde võtnud ja samas ei saa kah. Ilmselt sestap, et ma olen temaga igapäevaselt koos ja ei märka neid muutusi koheselt. Täpselt nagu ma ei märganud kaalu langedes seda vahet, vaatasin ainult piltidelt, et on jah, kõvasti kõhnem.

Miskipärast jääb see tema kaal kõikidele teistele ette, ainult mitte meile.

Seks – kõik on tavapärane

Pilt on illustreeriv :)

Üks mu tuttav kurtis kunagi, et see on kohutav kui seksimaias tema rase naine on – no lihtsalt ei jõua. Tahaks puhata ka. Uskumatu, mis? Mõni mees ei tahagi kogu aeg seksida. Õnneks meil sellist muret pole. Halastusseksi ka teineteisele ei paku. Kõik on tasakaalus. Ma ütleks, et isegi rahuldav.

Aga kokkuvõtlikult võib öelda, et iga naine on erinev, olgu ta siis rase või ei, on fuuriaid, on nümfomaane, on söödikuid ja ka joodikuid, kuid minu Leenu meeldib mulle just sellisena nagu ta on.

marimell_pulmad
Foto: Ardo Kaljuvee

Kuna meie blogil ilmselt meeslugejaid peale Ainari ja Karmo ei ole, siis, naised, rääkige, kas teie mehed on öelnud, et olete raseduse ajal kuidagi muutunud või tunnetate ise, et olete emotsionaalsemad, sööte hapukurki kreemikoogiga või kas ja mida olete enda juures rasedusega täheldanud?

12 thoughts on “MEHE SUU EI VALETA: kuidas muutub naine raseduse ajal?

 1. Meelis, sa kirjutad nii armsasti oma naisest.
  Mulle olete täitsa sümpaatseteks saanud, tänu sellele blogile siin.
  Mulle meeldib ka Marileeni kirjastiil, ei pea teda ilgeks mõrraks. Aus ja puhas kirjakeel, ei tähelda eriti vigu ja hea lihtne lugeda. Näiteks mallukaga võrrelda ei saa, see siin on ikka klass kõrgem ja kenam ;) (olete vist küll head sõbrad, aga see on lihtsalt minu arvamus, kõik ei peagi kõigile meeldima)
  Jõudu teile kõiges!

 2. Ma olen teid koguaeg lahedaks paariks pidanud, aga nüüd raseduse ajal olen lausa kade neid pilte vaadates kui nunnukad te olete. See nunnukas on Meelisele ka ikka kõvasti külge hakanud. Üks, mida te ise vb ei märka on see, et Marileen on muutunud palju naiselikumaks. Mitte, et ta enne poleks olnud, aga vahe on sees. Nurgad saaks justkui maha lihvitud. Ja ausalt, ma varem justkui ei kkujutanud teid vanematena ette. Ma arvasin, et teist saaks küll lahedad vanemad, aga praegune muutus on kõrvaltvaadates ülilahe. ♡

 3. Minule ütles mees üks õhtu: Sa oled nii kõhukaks muutunud (see oli muidugi armastava alatooniga öeldud) ja see hetk tundus see kuidagi armas.
  Tema arvates ma pole üldse paks, vaid kõht on veidi kasvanud :D ise tunnen ennast küll suurena, mis siis, et alles pool rasedust on ees :)
  Tujutsesin just alguses ja kõiges oli mees süüdi, nüüd tagant järgi tunnen häbi :D Aga nutma puhken ikka iga kergema asja peale, olgu siis telekast tulev Kodutunne, facebookis kellegi poolt jagatud kurb kassi/koera video või lihtsalt kellegi poolt tulev lause, millest ma saan valesti aru :D
  Söömisest – pole kaalus meeletult juurde võtnud, aga nüüd viimasel ajal on hakanud kõik magusad asjad maitsema ja neid võiks süüa palju :D

 4. Raseduse ajal oli mul nii, et kui ma muidu ei olnud limonaadi, ega karastusjooke üldiselt ca 10 aastat joonud, siis raseduse ajal läks tööl kaks väikest limpsipudelit päevas, seda klassikalist limonaadi. Ja Valga Klaari limps maitses ka hästi. Seda jõin mingi hetk ühe suure pudeli päevas :) Peale rasedust jälle ei ole üldse joonud. Ja mehel meenus seik seoses sellega, kuidas ma ta poodi nimekirjaga saatsin, nimekirjas oli mulle siis 1 limonaad ka, mille asemel ta mahla võttis. Mille peale ma kodus lohutamatult nutma hakkasin ja pidasin pika monoloogi, kuidas ma ei ole kindel, kas ta lapseks valmis on kui ta isegi limonaadi (kui mulle väga tähtsa asja) tuua unustab :) :) Ehk et siis mina olin küll kahjuks paras fuuria. Nutsin ka palju äärmiselt tühiste asjade peale.

  1. nagu ma saatsin Meelise täna poodi sülti ostma.. ja ta siis ukse peal üle küsis – sülti ja Fantat?
   mees teab, mida naine tahab!

 5. Meelis.. ja sa lased oma naisel liitrite viisi Fantat kaanida ja peoga kummikomme süüa ???
  Ma loodan et see on nali.. nagu tõsiselt..

  1. Mari-Leen: See pole nali, Meelis tõesti lubab mul süüa mida ma tahan :D Terve raseduse jooksul on kulunud umbes kilo komme ja 10 liitrit Fantat. Aga ega ma ainult sellest toitu!
   Issand, ma tunnen sulle ikka räigelt kaasa, kui su mees sul mõnda asja süüa ei luba vms…

  2. Njah, pärast on mõnus neid komme ja suhkrujooki kilodena maha higistada :D

   See kommentaar: “Issand ma tunnen …” on nagu enesepetmine.

 6. Mind muutis rasedus hoopis palju palju rahulikumaks. Mingeid isusis mul ka ei tekkinud. Ehk siis rasedused ja rasedad naised on tõesti kõik erinevad.

Comments are closed.