Meie Aegna: kuus aastat ja ei saa küll

Just nüüd Aegnal olles avastasime, et meie armastus Aegna suvila ja J&H vastu on kestnud kuus aastat. 2012 käisime me seal nö esimese satsi oma sõpradega, ööbisime küll toona Loodusmajas, aga sealtmaalt ma mäletan Jukut, sealtmaalt meie sõprust ja seda, et oleme sinna alati tagasi oodatud.

Esimest korda käisin ma Aegnal klassiga, 90ndatel. Uuesti sattusin sinna 2000 või 2001 oma toonase peikaga telkima ja armusin. Mõned aastad hiljem käisin sõpradega telkimas, siis juba Meelisega ja kuus aastat tagasi siis suurema seltskonnaga. Armastus jäi püsima, nüüd ei möödu ükski suvi Aegnata :)

Ma alustan aga hoopis sellisest vahvast naljast, et kui Aegnale minek oli meil juba paar kuud paigas, et kõikide ajagraafik sättida nii, et ikka töölt vaba oleks jne, siis laevapileteid me ometi ei taibanud broneerida.

Oleme alati Vestaga käinud ja kuna see on rohelise kaardiga tasuta, siis üldse ei mõelnud, et võiks vaadata, kas laeval kohti on. Päev varem ütles sõbranna, et kuule, aga laevapiletid on ju välja müüdud… See tähendas seda, et hommikul oleks pidanud kaks tundi varem Kalasadamasse järjekorda ronima, et ehk õnnestub kümne hulka pääseda, kes rohelise kaardiga pardale lubatakse.

Teine variant, mida me kunagi varem polnud kasutanud, aga mida ma nüüd ilmselgelt kasutama hakkan, on veetakso viib su VIIE MINUTIGA Aegnale. Hind oleneb inimeste arvust, kui soovijaid on vähemalt 10, siis saab 8€ edasi-tagasi. Meid oli seitse, maksime 10€ nägu. Kaks inimest, kes polnud meie kambas, said ka meiega koos üle :)

Teate, see on niiii mugav. Ma ei viitsi elus enam selle Vestaga jamada ja tund aega loksuda ja last valvata, et ta vette ei kukuks ja talle tegevust leida jne. Jah, sõit Rohuneeme võtab oma aja, aga kui mugav. Auto saab sinna parklasse jätta, lähed kiirelt üle, oled kaua tahad ja tuled tagasi millal tahad.

Kaheks nädalaks Taisse seljakotiga, kaheks päevaks Aegnale..

Asju oli omajagu, suurema osa sellest moodustas söök ja lapsehoidjate lapse söögitool ja käru jne. Olime kokku seitsmekesti ja.. ah, nii tore oli. Eks pildid räägivad nagunii rohkem kui ma suudan edasi anda ja..

Mul pole mõtet hakata teile rääkima sellest mõnusast rahust ja vaikusest, mõnusast seltskonnast ja sellest tundest, mis mind seal saarel valdab. Kui majad ei maksaks seal kakssadatuhat, vaid oleksid taskukohasemad, siis ma võiks vabalt sinna endale ühe suvila osta. Mis sul tegelikult seal saarel vaja on? Ei pea mingi fänsi elamine olema, peaasi, et oleks voodi kus magada, sest päevad läbi oled nagunii väljas.

Hedonile nii meeldib seal, et järgmisel aastal lähen ma ühe pakettreisi asemel parem nädalaks Aegnale. Staffi peab küll megalt kaasa vedama, aga mis seal ikka.

Sellessuhtes, et ega meil seal suurt midagi peale mõnulemise teha ei ole – me oleme seal nii palju käinud, et peamised kohad on kõik läbi käidud, aga ujuda saab ja niisama tšillida ja mustikaid korjata ja.. lihtsalt olla.

Enne kui me Aegnale minema hakkasime, teatas Hedon, et eelmisel korral tegid nad Jukuga kooki, ta sai tainast rullida ja tahab seda teha ka sel korral! Kui ma põlle välja võtsin, siis.. eieiei, sina ei tule.. Pane mulle põll ja mina lähen kooki tegema.

Mind suunati sujuvalt rabarberit koorima/tükeldama:

Hedonil on üldse seal alati max tšill. Saab ATV otsas poseerida, kastis sõita…

Metsas käbisid korjata ja issit loopida..

Niisama ujuda, plätserdada, kukil olla ja.. oh, ma arvan, tal on ikka jumala tore lapsepõlv! Isegi tund aega istuda ja WC ehitust vaadata oli tema jaoks nii põnev.

Ja kuna me samal ajal haldasime ka Valio Insta kontot, siis oli meil Valio kraami ka omajagu kaasas, et ikka pilti teha :)

https://www.instagram.com/p/BlYbRwAlt18/?taken-by=valioeesti

Viimasel hommikul kui Juku ühte tellimustorti tegi, siis jäi marju alles ja Meelis kohe kasutas võimaluse ära…

Ühesõnaga, meil oli megatore! Tahaks hullult talvel sinna minna, kui on ikka mõnusad hanged ja värki.. Näeks ehk kitsi ja rebaseid.. Ja no hoopis teistmoodi kogemus kuskil ahju ääres soojas istuda ja.. Eks näis :)

2 thoughts on “Meie Aegna: kuus aastat ja ei saa küll

Comments are closed.