Mõtlemapanev: miks ei tasu eraisikult telefoni osta

Paar kuud tagasi kui õelaps Eestis oli ja ta telefon oli täiesti ribadeks. Kolmandikku ekraanist ei saanud enam kasutada, sest selle puutetundlikkus lihtsalt ei reageerinud. Telefoni keerates sai ta küll kõnele vastata, aga see oli ka kõik. Kuu aega hiljem kui ta jälle tuli, oli seis sama. Telefon ikka ribadeks. Mõtlesin siis, et mis iganes, aitan talle uue telefoni osta. Ütlesin, et mu limiit on 500eurot, rohkem mul hetkel vaba raha ei ole. Ta lubas tagasi maksta.

Hakkasime siis otsima, kuna ta tahtis ainult iPhone’i, siis surfasime läbi igasugused õunaturud Facebookis ja veebis, kirjutasin päris mitmele, et kas telefon veel saadaval, on ikka võrguvaba, kas mingi garantii tuleb kaasa… Kuniks ma sattusin Mobipunkti lehele, kus oli kirjas ainult üks lause, mis pani mind sealt ostma: Kasutame ainult kvaliteetseid varuosi ning tööle anname 12 kuud garantiid, mida sa eraisikult ostes ei saa.

Ma olin müüdud.

Ja kuigi see telefon, mille me lõpuks õelapsele valisime maksis 569€, siis.. on kaasas garantii!

Esiteks oli valik suht suur, oli olemas nii uusi telefone, näidismudeleid, kui paar kuud kasutatud telefone, värvivalik oli suur, mälumahuvalik samamoodi.

Lõpuks oligi see, et valikusse jäi täitsa uus telefon 649€ ja natuke kasutatud telefon 589€. Mõtlesin siis isegi, et parem võtame juba uue, 60€ vahet, pigem uus. Aga siis tõstis teenindaja lauale punase iPhone 7Plusi ja mu õelaps oli.. I WANT IT!

Õnneks oli selle hind 569€. Kuigi oli nö demomudel, mida poes on näpitud, aga samas kasutatud ei olnud. Lisaks sai ta kauba peale kaitseklaasi, ümbrise ja sõrmuse. Enda vana telefoni sai ta sinna jätta ja selle eest saime hinnas 69€ alla. Tema oli rahul. Mina olin rahul. Ja ilmselt Mobipunkt ka.

Mobipunktist

Mobipunkt OÜ on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegeleb uute ning kasutatud iPhone, iPad, MacBook, iMac, Apple Watch seadmete ja lisatarvikute müügi, remondi ning hooldusega.

Mobipunkti eesmärk on muuta Apple seadmed kättesaadavaks igale inimesele pakkudes nii uusi kui ka kasutatud seadmeid ja tehes Apple toodetele remont- ning hooldustöid.

Julgeme väita, et meil on kohapeal olemas Eesti üks suurimaid kasutatud Apple seadmete valikuid. Pakkuda on iPhone’id alates 4.ndast mudelist, erinevas hinnaklassis MacBookid ja erinevad iPadid ning iMacid. Lisaks kasutatud seadmetele pakume ka täiesti uusi ja demomudeleid, mis on kliendisõbralike hindadega! Eeskujulikele õunasõpradele on meil pakkuda erinevaid kaitseümbriseid, kaitseklaase, korpuseid ja teisi lisatarvikuid kõikidele mudelitele!

Miks pöörduda oma muredega Mobipunkti?

Lisaks müügile tegeleme ka Apple toodete hooldus- ja remonttöödega. Abistame Teid kõikide Apple toodetega (iPhone, iPad, MacBook, Watch, iMac) seotud muredega alates nupu vahetusest kuni emaplaadi remondi ja vedelikukahjustuse eemaldamiseni välja.

Paindlikud lahendused

Meile on võimalik tuua oma vana Apple seade ning saada selle võrra soodsamalt omale uus seade. Võimalus kehtib ka kasutatud seadme ostmisel! Samuti on võimalik taotleda järelmaksu kõikidele meie toodetele. Teeme koostööd LHV ja Liisi järelmaksuga. Juulis pakub Mobipunkt järelmaksu, kus kuus kuud on intress 0% :)

Meie poolt müüdavad kasutatud seadmed (iPhone, MacBook, iPad, Apple Watch, iMac) on:

• 100% töökorras (kõik seadmed on enne müüki läbinud põhjaliku kontrolli).
• Omavad Mobipunkti 12kuulist garantiid (või tehasegarantiid, kui see veel kehtib).
• Seadme korpused on puhastatud spetsiaalse antibakteriaalse puhastusainega, et eemaldada mustus ning tagada klendile puhas ning võimalikult uueväärne telefon.
• Teile kasutamiseks kohe valmis (ei oma mingeid võrgulukke ega piiranguid).
• Puhta ajalooga.
• Ostuarvega Teie või ettevõtte nimele.

Miks remontida oma seade meie juures?

• Meie peamine tegevusala on Apple toodete remont ning hooldus.
• iPhone ekraani vahetus, aku vahetus, nuppude vahetus saab korda paari tunni jooksul.
• Kasutame ainult kvaliteetseid varuosi ning tööle anname 12 kuud garantiid.
• Paranduse ajaks pakume alati TASUTA asendustelefoni.
• Võimalus saata meile katkine seade SmartPOSTiga.
• Väljastame vajalikud aktid kindlustusseltsidele.

#KOOSTÖÖ

13 Comments

 1. Isssver kui mage reklaampostitus, sa pole viitsinud isegi juttu ümber trükkida, vaid laksasid kodulehelt teksti lihtsalt copy-paste üles #laiskvorst

  1. Kolmveerand juttu on minu tekst ju. Ja tõesti, ma ei näe pointi oma sõnadega mingeid järelmaksuvõimalusi ja garantiipikkuseid jne välja kirjutada. Neil selgelt sõnastatud ja konkreetne.

 2. Kui täpne olla, siis kui paarkümmend rida on sinu teksti ja ligi 40 kopipeist, siis kolmveerandit omaloomingut sealt kuidagi välja ei vea. Mage jah.

 3. Mul copymise vastu pole midagi, aga mage v2rk oli jap, postituse pealkiri oli aiast ja sisu aia august. Teemad nagu seotud k8ll, aga midagi m6tlema panevat k8ll ei olnud. Garantii on tore ja v2rki, aga ma oleks sellise pealkirja puhul k8ll oodanud lugu eba6nnestunud telefoni ostust eraisikult. Kusjuures, eraisikult on ka v6imalik garantiiga telefon soetada.

 4. Kas sa selle koostöö raames ei käinud siis 500 eurot välja, nagu sa tekstis viitad?

 5. Seekordne reklaampostitus on küll lati alt minek. Kui esimene pool jutust (mis pealkirjaga sugugi ei ühildunud – aga vaja on ju klikke!) oli isiklikus minavormis, siis teine pool meie-vormis – nagu töötaksid Mobipunktis. Kahju, aga mitte kuidagi ei kutsunud see reklaam Mobipunkti kasutama ja reklaami tellija võib praegu üsna pettunud olla.

 6. Sealt maalt, kus su enda mõtted otsa saavad, võiksid edaspidi panna lihtsalt juurde a’ la, et täpsema info saamiseks külasta x kodulehte. Siis ei teki praegust segapudru.

 7. Mida helli te mölisete nagu mingid vastuvõtueksamitel hindavad turundusgurud?Inimese blogi, kirjutab nagu tahab! Kui ei meeldi, ära loe – nii lihtne see ongi! Ma ei kujuta ette, kes see kontingent on, kes käivad blogijate postituste all lihtsalt mölisemas ja kritiseerimas ja pärast arutavad kuskil Perekoolis? Elage oma elu, ausalt! Ja Marimell – tead, soe soovitus, ära vaevu vastamast üldse sellistele, muidu toidad lihtsalt trolle :D

 8. Mind ei häiri mitte see, milliselt on kirjutatud kogu postitus, vaid see, et tegemist on eksitava postitusega. Selle pealkiri – ja jumal hoidku, ma ju ei mõelnud välja seda pealkirja – on “Mõtlemapanev: miks ei tasu eraisikult telefoni osta”. See pealkiri viitab järgnevale:

  – tegemist on moraalihõngulise looga, kus lugu päädib õppetunniga;
  – lugu räägib kogemusest, mis puudutab eraisikult ostmist;
  – lugu selgitab põhjuseid, miks eraisikult ostes võivad asjad minna metsa poole.

  Kokkuvõttes aga jutles kogu lugu seda, kuivõrd imelise ettevõttega tegemist on. Kogu artikli jooksus on viidatud eraisikule kaks korda: esimest korda pealkirjas, teist korda selles garantiilauses, mis on siis ilmselgelt ka ettevõtte müügipunkt.

  Ainus põhjus, miks ma klõpsasin sellel artiklil, oli soov kuulda mingit õpetlikku kogemust, mis puudutas eraisikutelt telefoni ostmist. Ostsin hiljuti telefoni uuena PhotoPointist ja mõtlesin, et oleks huvitav lugeda, kuidas on eraisikult osta telefoni.

  Väga väga mannetu turundustrikk. Võiks arvata, et oleme juba ammu möödas clickbait-artiklitest, kuid paraku ei ole see nii osutunud selles blogis. Üks asi on see, kuidas kirjutada ja millest kirjutada, aga teine asi on see, kui lugejatele valetatakse ja meelitatakse artikleid lugema petturliku pealkirjaga.

 9. Kui vana su õelaps on? Eeldan, et ikka veel laps, mitte täiskasvanu? Ja juba sobib vaid iPhone? Watta helllllll

Comments are closed.