Mida blogiauhindadele selga panna?

Kuigi aega on blogiauhindade jagamisele mitu kuud, siis juba ma vaevan pead, mida selga panna. Tüüpiline naiste mure onju? Endal kapp riideid täis, aga selga panna pole midagi… No tavaline!

Tegelt, tahate nalja teada, kui vähe asju mul tegelikult on… Mul on riidekapis ühel pool see riidepuu, kuhu saab asju panna.. 1/3 on minu kleidid. Siis teisel pool on kuus suht laia riiulit – minu asjad on ühes riiulis. Ühes on pesukastid ja kahel riiulil hunnikute viisi kingi. Ülejäänud kapi sisu kuulub Meelisele, kellel on for sure rohkem riideid kui mul.

Okei, mul on keldris mingi kohver, kus ma neid asju ajapikku sordin – on mingid riided, mida ma ei raatsi ära visata, et ehk ikka kunagi lähevad selga, ja siis talvel on seal suveriided ja suvel talveriided. Mis meenutabki, et peaks kohvri üles vedama ja nö vahetust tegema. Ühtlasi saaks sealt äkki midagi, mida müüki veel visata.

Ja nüüd kus ma seisan jälle kapi ukse ees nõutu näoga ja pean plaani Hiinast kraami tellida, kujutan ma ette neid blogilugejaid siin ekraanide taga – “appi, jälle tellib neid mitteistuvaid asju…” Jah, aga ma parem tellin Hiinast odavat s*tta kui et ma ostan ühe 100€ kleidi, kui ma tahaks iga kord erinev välja näha. Hiinakas on lihtsam, kannan ära, annan ära ja järgmine…

Järgmine mure – mida ma tahaks selga panna? Tahaks olla ilus ja glamuurne, aga mitte liiga fäänsi. Maani kleit oleks lahe, aga… Vist too much?

No näiteks, lappasin veits SheIni ja Romwet, leidsin sellised… Okei, need kindlalt kõik mulle pikad, aga.. Kas muidu sobiks või oleks too much?

maxikleidid

Haha, see kollane (link!) sobiks jälle käruga, aga sellel vist liiga pikad varrukad, äkki on enne jaane +30. See sinine (link!) on ka nunnu, ja varjab mu pekised käed ära, mida ei tee see keskmine (link!), aga on üliilus. See roosa (link!) on jällegi käte suhtes hea, aga samas tundub palava ilma puhul liiga palav. Sinine (link!) jällegi mitte nii varjav… Milline teie lemmik on?

Siis mulle meeldisid näiteks need kaks kleiti:

kleidid2

See hõbedane (link!) – ma vist olen liiga paks selle jaoks :D Ja see must (link!) on suht sarnane sellele sini-must-valgele kleidile, mis mulle endale hullult meeldis ja ma arvasin, et ma megapüss olin, aga noh – need käed jälle. Pean vist hakkama veepudeleid tõstma siin meile oodates :D

Ja kolmas seeria on sellised lihtsalt ilusad kleidid, noh, nagu need eelmisedki, aga mis mulle ka silma jäid ja on ilmselt kõige rohkem smart casual (tegelt see must ikka kõige rohkem vist ja mu kõige lemmikum ka).

kleidid3

Lilleline (link!) on ju iseenesest selline tore suvine, aga näen juba pildilt, et sellel jälle see vanamutipikkus. Keskmine (link!) on teine megalemmik, aga jällegi pigem talvekleit, kui suvel – noh, samas, kui on tavaline jaanipäev, siis on sellega mõnus soe :) Ja see äärmine roosa (link!) on ka mõnusalt suvine ja armas, aga jälle need käed (noh, nagu ka vasakpoolsel)…

Variant oleks ka mõnelt Eesti disainerilt laenutada midagi, nagu ma jõulupildil Perit Muuga kleidis olin…

2S8A6890-2 (1)

Käisin nüüd fashion weekil ja mulle ei klikkind midagi :( Või noh, mulle meeldisid mõned kleidid, aga need pole minu jaoks :)

tfw
Fotod: Erlend Štaub | TWF
Perit Muuga kollektsioonist oli see esimene roosa mu lemmik. Aldo Järvsoo mõnus särtsakus ja Mammu Couture satsikad. Kuigi Elu24 kirjutas, et mustlaslaager on ammu taevasse läinud… Viimase kleidi alaosa on nagu klaasikildudest… Aga need on mulle kõik megapikad ja saaksin nendega teha ainult sellist fotoshooti, nagu seal üleval pildil on näha selle Periti kleidiga…
Oh, ma ei tea. Mis te selga panete või paneksite? 

 

42 thoughts on “Mida blogiauhindadele selga panna?

 1. Outfiti valides mõtleksin ise esiteks sellele, kus üritus toimub, kas päevasel või õhtusel ajal ning kui piduliku / mis stiilis sündmusega on tegu. Ja kuna sa neid asju pole siin hetkel üldse maininud, siis ei oska ka midagi konkreetsemalt soovitada…

  1. Esimeses näeksin ma ilmselt välja nagu kartulikotiga, teine on ilus ja kolmas nats igav :)

 2. Jah, ma ei saa tõesti ütlemata jätta, et j’lle sa tellid seda jama sealt. Saan aru jah, et tellid nt. 100 € eest palju asju, selle asemel et siit kuskilt osta üks kleit. Aga mis neist paljudest soodsalt saadud asjadest kasu on, kui reaalselt sobib selga heal juhul ÜKS riideese. Ülejäänud on raisku läinud ja annad need halvasti istuvad hilbud lihtsalt kellelegi ära või müüd kuskil paari euri eest. Selle kohta on üks hea ütlus: peab olema rikas, et lubada omale odavaid asju. Minu arvates on võimalik Eestist ka asju leida, ja ei usu, et iga sobiv kleidike kohe 100 € maksab.

  1. Täpselt minu mõtted :)

   Tavaliselt kirjutad sellest, et oled jälle mitu pakki tellinud ja mitu mitu kleiti, millest tõesti heal juhul üks sobib sellele üritusele, mille jaoks tellid ja üks jääb kappi mingit muud üritust ootama. Ja need tellitud kleidid ei ole ju paarieurised, vaid ikka kallimad (lingid on ju juures) ehk et ma tõesti olen iga kord neid postitusi lugedes imestanud, et kuidas sa raatsid sellise summa eest seda jama osta ja siis niisama laiali jagada. Kui sa saaksid selle raha eest tõesti mitmeid istuvaid ja sobivaid kleite, mis sa läbi kannad ja minema viskad, siis igal juhul telli, aga sul ei täida ju see odava jama tellimine mitte kunagi eesmärki. Ma tean, et sa vaidled vastu, aga mina olen arvamusel, et kui ostad 10 kleiti 100-ga, millest vaid kaks sobib, siis oled sa ikkagi 80 euri kaotanud :)

  2. Ei saa ju tasuta, marimell kirjutas mingi aeg tagasi, et lõpetas koostöö nende Hiina saitidega (shein.com jne) ära.

 3. Tere Marimell :) Palun jaga oma seniseid kogemusi seoses nimetatud lehtedelt tellimisega, kas oled mõnes asjas väga pettunud ka või on need pigem usaldusväärsed saidid?

  1. Pane blogi otsingusse shein, sheinside, romwe, dresslink – siis leiad rohkem vasteid erinevatest tellimustest, kus on kirjs ka suuruste, kvaliteedi jm kohta

 4. Su lingid enamik ei tööta :(
  Aga esimese viie lemmikud on heleroosa ja tumesinine. Ja mis too much? Sa oled korraldaja, Sina panedki paika, mis on okei ja keegi ärgu kobisegu.

 5. Soovitan vaadata filmi “True Cost”, voib-olla peale selle vaatamist enam ei ole sellist suhtumist, et ““appi, jälle tellib neid mitteistuvaid asju…” Jah, aga ma parem tellin Hiinast odavat s*tta kui et ma ostan ühe 100€ kleidi, kui ma tahaks iga kord erinev välja näha. Hiinakas on lihtsam, kannan ära, annan ära ja järgmine…”, just saying’

  1. Ma tean, mis tööstus seal taga on. Ma tean, et peaksin vähem kilekotte tarbima ja ma tean, et Zara teksad on samasugune Hiina kraam. Aga terve elu ongi selline, pole parata. Ma pole kahjuks nii rikas, et endale korraga neli-viis sotist kleiti suvisteks üritusteks osta :)

  2. Ja ma reaalselt näen ja kuulen igapäevaselt inimestelt, kes töötavad nendes vabrikutes ja kuulen nende töötingimustest… kurb hakkab lugeda, et kellegil on nii savi, kuidas keegi “kuskil kaugel aasiamaal” viletsates tingimustes elab, kui tegelikult ei ole väga raske oma tarbimisharjumusi muuta ja maailma veidi paremaks paigaks muuta, step by step :) on 10 uut kleiti tõesti nii olulised?

   olen naiivne? võib-olla, aga päriselt oma silmaga nähes …igaühele oleks seda vist vaja.

  3. True Cost on tõesti meistriteos, suurepäraselt näitab selle probleemi erinevaid dimensioone. Kahjuks aga on just need kõige ignorantsemad tavaliselt “kõige rohkem teadvad” ja kõige vähem huvitatud enda mõttemallide/tarbimiskäitumise muutmisest.

 6. Aga proovi otsingusse plus size kirjutada ja otsida nii. Seal vist eraldi kategooriat pole. Nii vb leiad hästi istuvaid kleite.

  Vb leiad hoopis, et istub paremini seelik + pluus + jakk kombo. Või siis varrukateta särk ja jakk. Aga no kui on puisest materjalist asjad, siis need niikuinii ei istu ilusti.

  Vb proovid ikkagi osta ühe või kaks kleiti kallimat kleiti (musta ja valge, ühe nt lühema, teise maani vms), mida oled reaalselt selga proovinud, ja millele saad odavamaid aksessuaare lihtsalt külge osta.

  1. Tead, kui ma olin 111kg, mul oli üks must kleit, millega ma käisin reaalselt kolm aastat ja kombineerisin aksesuaare… Nüüd kus mul on võimalik siiski poest miskit leida, ma parem naudin seda, et midagi selga läheb :)

 7. Mu lemmik pikk roosa! Kas suurused seal ok? Et kui kannan S, siis võib sealt julgelt S võtta?

 8. Mina soovitaksin Hiina kraami asemel kaltsukaid. Esiteks, soodne, kindlasti saab 100 euro eest umbes 5 korralikku kleiti. Teiseks, saab proovida ja osta ainult siis, kui sobib ja istub. Kolmandaks, väga keskkonnasõbralik. Näiteks Paavlisse on tekkinud lausa pikkade kleitide stange eraldi.

  1. kunagi marimelli FB lehel jah :) pean veel kohvri ära sortima ja pilte tegema. aga plaanis on järgmine nädal sellega ühele poole saada :)

  1. keskmine on ilus, täiega
   esimesel pole varrukaid ja kolmas mulle ei sobi, ma nii lühike, et mulle see “tagant pikk” on maani v mingi värdja pikkusega.
   Tänks, stilist, Eva :)

  2. Hehe np :)
   Ja ma olen ka tegelt see varrukafriik. Ostangi konkreetselt ainult selliseid kleite, millel on varrukad. Olen juhtunud ka ostma ilma ja mõttega “ah küll leian mingi mätsiva jaki/poolero peale”… Aga no tegelt ikka ei leia küll (üks kord tegelt joppas :P)

 9. ma tahtsin sama lisada, et kaltsukatest leiab ju tõelisi pärleid. Järelturu poodides on valik missugune ja saad proovida ja vaadata enne ostu end iga külje pealt. Kahjuks sinu hiina p*ask ei sobi sulle nagunii ja näed pea alati veits veider neis kleitides välja. Mulle tundub ka suht pointless tellida selliseid absurdikaid asju. Sulle sobivad 1/3 varrukad ja need peaksid olema igal kleidil mida kannaad, siis näed enamvähem ok välja. Ilma varrukateta ei ole kena vaatepilt, ükskõik kust kleit ostetud on. Või siis varrukatea kleit aga peal on kerge õhuline lühike taljes jakike, või peensiidist kootus suvine kampsik, siis oleks ka glamuurne. Sa ei taha ise enda jaoks lasta kellegil stilistil endale riideid soovitada? Ma usun et üllatuksid kuidas võõras silm sind riietaks.

  1. Olen kaks korda oma elus seda “teenust” kasutanud ja ma nägin nii räme välja, et oleks tahtnud silmad peast kraapida, et ma end ei näeks :D aga see oli siis, kui ma olin suur.. vb nad ei oska paksudega midagi teha :D

 10. Mulle meeldis see esimeste seast pikkade varrukatega roosa..pikalt vaatasin ja tahaks endalegi. :D ja sulle sobiks see ka kindlasti hästi:) ei tundu küll väga paksust materjalist

 11. Sa kaltsukatesse pole vaadanud. Ala Paavli kaltsukas. Samamoodi odav ja taaskasutus.

 12. Eks ikka enda figuuriga tuleb esimese asjana arvestada, See pikkus nt, mida sa vanamutipikkuseks nimetad, ei sobiks tõesti, sest lühikese tötsaka inimese seljas jätabki sellise mulje – aga pika sihvakate jalgadega saleda ininese seljas mõjub väga elegantselt. Kui rõivaid tellida, siis selle õnge enamasti minnaksegi, et piltidel on asjad ju saleda inimese seljas ja enamvähem kõik näeb ilus välja.. Kui ise siuke kriips pole, ega siis samasugust tulemust ei saa ka. Sellepärast oleks jah hea käia, proovida – ja jätta endale vähemalt meelde, millised lõiked enda seljas kõige paremia tulemuse annavad, et siis tellides neid asju arvestada. Sellest on natuke vähe, kui varrukad vaid kriteeriumiks.
  Aga mis stilistidesse puutub, siis jah, paljudega ongi sama häda, et kui inimene pole pikk ja sale, siis nende käest paraku head tulemust ei saa. Ma ei tea, kas asi selles, et õpivad ideaalfiguuride peal või mis – aga no nad võiksid ju ennast koolitada, ebastandardsetel inimestel oleks stiilinõu palju rohkem vaja kui sellisel, kes kartulikoti ka ilusaks kannab. Nii palju kui seda Fokinit olen näinud nõu andmas, on see ikka päris jube, mida ta vähegi vormikama inimesega teeb.

 13. Esiteks väga “kavalalt” ära peidetud reklaamid. Said klikid kätte? :) Teiseks ei saa tõesti aru, mis 100 eurosest kleidist sa räägid? Ka tavapoodides on päris palju lahedaid kleite, mida sa saaksid reaalselt ka proovida. Hiina kräpis ei ole sa paraku just kõige pidulikum ja kaunim välja näinud milleks see sulle siis taas? Sa tellid terve hunniku kleite (reaalselt suhteliselt sama summa eest kui üks korralik siit), millest selga sobib heal juhul üks? See teeb ju sama välja kui minna ja osta see üks :) eelnevatel üritustel (no nii aastaid tagasi) oled sa ju alati suutnud endale midagi selga saada ka ilma Hiinast tulnud kräpita? Kuidas siis nüüd ei saa :) ära lase latti liiga madalale ;)

  1. Ma käin seal tavaliselt nädalavahetustel kui Meelis on lapsega. Ei viitsi lapsega seal ukerdada, pole endalgi normaalselt ruumi seal.

 14. Kui sul on üritusi kolm neli viis korda aastas, siis sa tegelt ju saaksid omale lubada kleidi nt Mosaic, Bastion või muust poest, kus hinnad algavad 50 eurost, igaks korraks ostadki poest uue kleidi ja neid kord kantud kleite saad igapäevasemalt mõnel väiksemal üritusel/koosolemisel jälle kanda. Tõesti minu jaoks ka täiesti arusaamatu sellisest kohast tellida kleite, seda enam, et 80% sulle üldse ei sobi, või on materjal ja istuvus teine kui pildil. Aga v-o sulle meeldib lihtsalt tellida ja pakke saada … :)

 15. Mina olen ka täiesti paanikas.

  Ma olen juba takerdunud triiksärgi valiku juurde. Kas Saint Tropez, Hidden Button, Cut Away, Classic Narrow, Classic, Button Down, Band, 2 Buttons Down, 2 Button Italian, 2Button Cut Away, 2 Button Collar, Wing Up, … ?

  Kingadest võiks valida ju einevaid stiile: Derby, Loafer, Oxford, Chelsea, Wing Tip, Monk Strap, Brogue, Desert, Boat, Driver, Slipper, Chukka, jne.?

  Aga sellest ju oleneb kõik ülejäänud outfit!!! Mida teha ?????

 16. Kleidi valikul peab ikka eelkõige oma kehatüüpi ja -kuju silmas pidama. Saan aru,et sulle meeldivad kleidid ja riided,mis nii öelda silma paistavad,aga ilus istuv kleit mõjub sada korda ilusamalt,kui mingi “lahe ja eriline” kleit. Kui rahast kahju on,siis telli kuskilt mujalt netist,kus on pluss suuruses riided,vähemalt näed riideid “päris” inimeste seljas ja oskad natukene paremini ette kujutada,kuidas see sulle sobida võiks. Vaata näiteks http://www.simplybe.co.uk/shop/partywear/dresses/_/N-10tfZ1ytvjol/products/show.action?cm_sp=DALProductwindow-_-Dresses-_-Party%20Dresses
  Seal on igast hindadega kleite ja pole nad midagi kõik nii igavad.

 17. Naised on tihti otsustusvoimetud ja ei oska valida, mida kodust valjudes selga panna. Vormiriiete tootja otsustas uurida, kui palju aega naised kulutavad oma elust riiete valimisele.

Comments are closed.