Mida sööksid sina?

Kuna Uue Maailma Festivali kohvikute registreerimine on alanud, siis pidasin Kadriga veits nõu, ta tuleks mulle appi süüa tegema. Aga mida võiks pakkuda? Aidake nüüd hädast välja.

Ma tahaks pakkuda midagi head, mingit mõnusat maitseelamust, midagi, mida on kerge süüa, hea kaasa võtta, aga samas kes tahab, saaks ka kohapeal maiustada.

Aga kõigeks selleks, et mida süüa teha ja kas orgunnida hoovi lauad ja toolid vms, on vaja eelarve paika saada ja vaadata, kas mul on selline vaba raha või ei… Seega, panen siia kirja mõned söögid, mille peale me mõtlesime, teie andke aga julgelt hääl, mida võiks pakkuda.

Ühtpidi tahaks pakkuda maitseelamusi, enda lemmikuid, kindla peale minekuid, teistpidi tahaks pakkuda just midagi lihtsat ja kodumaist. Samas jällegi midagi sellist, mida on hea serveerida ja inimesele näiteks kaasa anda tee peale, et ta ei pea meil hoovis jorutama, vaid saab maiustada ringi jalutades…

Kui te valikust midagi ei leia, siis öelge, mida võiks teha, mis vastaks antud kriteeriumitele :)

[poll id=”8″]

17 thoughts on “Mida sööksid sina?

 1. Ma hääletada ei saa millegipärast, kuid annaks enda hääle 1) mini Caesari salat 2) itaaliapärased ricotta pirukad 3) küpsise magustoit (jäätise ja värskete marjadega)
  :)

 2. Huvitav oleks maitsta Sinu tehtud böffi ja ka pulgakoogid on meelde jäänud.

 3. Äkki mingeid pelmeene, isetehtud. Nii lihaga kui muu täidisega. Kuigi nende ise tegemine vist võtab meeletu ajakulu :S

 4. Ma oleks midagi põnevat seentega näiteks valmistand…kukeseened vms.Aga wok ja Caesari salat esikohal mul valikus!

 5. Caesari salat on nii tavaline… kui see võtta, võiks mingi twisti lisada ja et see nimes ka välja paistaks. Minu pilk hüppab alati menüüs sellelt realt üle :D

  Valisin heeringa tartari, Tom Yum sinimerekarbid ja taipärase woki. Kuna ise olete Tais käinud, loodaksin, et viimane oleks midagi põnevamat kui Härmavilja wokisegu riisiga.

 6. Ma arvan, et hakklihakastet pole mõtet teha. Seda võid ju kodus ka süüa. Välja minnakse ikka põnevaid asju proovima. Aga kindlasti peaksid nime taha kirjutama mis see endast kujutab/sisaldab. Minusugune mats näiteks ei tea ei mis see panna cotta või tom kha supp täpselt on. Ja vürtsikuse tase võiks ka kirjas olla. Nõnda on inimestel parem valida ja nad teavad mida oodata. :)

  1. Panna cotta on tegelikult samast klassist hakklihakastmega. Panna cotta on lihtlabane piimatarretis maakeeles. Sellega olen ma küll nõus, et kui valmistoidu eest maksta juba, siis pigem proovida midagi erilist, mida muidu ise valmistada ei viitsiks või ei oskaks. Praemuna ja sinki teeks kodus ise pigem.

   Minu hääl läks heeringa tartarile, aga tasuvuse ning müüdavuse mõttes tundub wok kõige mõistlikum projekt olema. Ahjaa, joogid on ka need, mis enamasti head kasumist võimaldavad tuua. Mingit morss teenib ennast päris kenasti tasa või kui toidu kõrvale tasuta puuviljade-marjadega maitsestatud vett serveerida, siis õige esitluse korral võiks see hea traffic builderina toimida.

 7. Näpuvahelt söömiseks sobivad väga hästi ka lihapallid pulga otsas. Ma sain selle idee tegelt su enda postitusest, kus Meelis väikseid kotlette grillil tegi. Kui need teha pallidena ja torgata pulga otsa ning näiteks lisaks pakkuda erinevad põnevad kastmed, siis väga mõnus näks lihaarmastajatele. Lastele lähevad ka alati lihapallid hästi peale. Kastmetega saab vürtsi ja maitsenüansse lisada väga laialt, pallid ise võivad seega klassikalised olla.

  Nende kodukohvikute ürituste puhul ma alati mõtlen, et miks nad küll retsepte ei jaga :) Nii lahe oleks head toitu proovinult võtta kaasa selle toidu retsept ja ise ka hiljem kodus proovida teha. Siginas-saginas ei jõua ju küsida, kuidas tegid. Seega – kui sa paljuks ei pea, trüki retseptid väikeste kaardikeste kujul välja (no nagu visiitkaardid) ja pane toitude juurde või kuskile nähtavasse kohta, kust neid kaasa saab võtta. Sellise asja hea külg on ka see, et kõik need, kes on allergilised mõnele asjale või ei talu kõike, siis retseptist näeb ära, mis toidus täpselt on.

 8. Võiksid teha head normaalset suppi. Hangi need sõjaväe suured termosed ja tee kanasuppi, hernesuppi ja külmsuppi. Pange majarahvaga pead kokku, las teised teevad ka, avage kogu hoov kohvikuna!

 9. Tom kha on väga hea, kuid eestis ma seda õiget pole nagu leidnud ;)

Comments are closed.