#elulineblogi

Millega teie torusid puhastate?

Teate ju küll seda tunnet kui vesi ei lähe alla. Võtad selle kummijunni pulga otsas ja sudid, aga tegelikult on ummistus paari päeva pärast ikka tagasi. See s*tt on kõik kuskil torudes ikkagi kinni…

Ilmselgelt jäävad need toidujäänused kuskile juuksekarva taha, mis omakorda takerdub kuskile toru keeru peale ja kuigi ööga mädaneb see eile kraanist alla läinud sibulatükk ära, siis sibulakoorel võtab see nats kauem aega. Nii ongi mingil hetkel ikkagi ummistus kohal.

Mis aitab kõige paremini? Mis on nagu pomm sinu torudes, mis tõmbab torud nii puhtaks, et… ma ütlen ausalt, nii puhtaks, et kanalisatsioonihais tuleb sulle tuppa, sest torudes pole midagi ees. Eriti kui sul on veel põrandaküte. Ma tean millest ma räägin, sest igasugused vedelad valatavad asjad on so yesterday!

Me kasutame juba aastaid torude puhastamiseks graanuleid. Ega neid tavapoest ei saa. Kraussi puhastusained on umbes 20 korda tugevamad supermarketites müüdavatest tavatoodetest ja neid saab osta veebipoest. No meie lähedal siin Uue Maailmas on üks pood „Volga“, sealt saab ka, aga lihtsam on veebist tellida.

See reaalselt plahvatab sul torus. Lapsed pange ikka eemale kui torude kallale lähete. Mina olen teinud nii, et panen kuuma vee jooksma. Lasen torud nö kuuma vett täis, siis panen umbes 1/4 pudelist neid graanuleid otse äravoolu… Ja ootan. No 15-20 minutit. Keedan seni kannu kuuma vett, kuigi ei peaks, toimib ka külma/leige veega, aga kuum on ikka kindlam, eks :) ja valan peale sellele.. Ja siis reaalselt käib selline tššhhhh papahh seal torus, sa kuuled, kuidas reaalselt kõik laguneb – juuksekarvad, rasv, toidujäätmed… Väkk! Vahest viskab kohe sellise suure pahinaga üles kui see plahvatus käib. Mingit lõhna ei tunne, kõik läheb selle kuuma veega minema. Ühtlasi on need graanulid desinfitseeriva toimega, aga ma ütlen, kui vannitoas teha, siis on torud nii tühjad, et kanalisatsioonikat hakkab sisse ajama.

Fun fact of the day! Ma mäletan kuidas paar suve tagasi naabrinaine kurtis, et „teil oli siin ükspäev hoovis pidu, kas kõik käisid s*tal teil, mul nüüd WCs haiseb“. Ma ei hakanud tema imelist illusiooni lõhkuma ka, et ma lihtsalt tegin torud graanulitega tühjaks, las arvab, et mul sõbrad kõik s*ttumas käivad, ega tõesti muud teha pole kui külla s*tale tulla :D

Väidetavalt pidid need graanulid aitama isegi külmunud torud lahti sulatada, aga sellega mul tõesti kogemust poleks. Elaks ma oma vanas majas Kakumäel, siis seal oleks hea seda testida olnud.

Teine toode, mida Krauss pakub ja ma kasutan on pesumasina puhastusvahend. Ka graanulites.

Ma ei tea, ma olen nats skeptiline selle äädikaga katlakivi eemaldamise suhtes. Jah, ma olen seda teinud. Ja Meelisele ka meeldib selle äädikaga möllata. Aga pesumasin on minu thing, mujal tehku Meelis mis tahab. Ja oma pesumasinat ma ikka hellitan, et ta hästi peseks ja kuivataks. Ja mul on alati mingi paaniline hirm, et kui ma sinna äädikat panen, siis pärast jääb kuskile mingi tilk ja mu riided on kirjud. Tegelt jumala naljakas, sessuhtes, et sinna võib jääda ju mis iganes aine tilk ja riided on ikka kirjud, aga see äädikas kohe kuidagi mõjub „laastavalt“.

See toode on totaalselt mu südame võitnud, sest kõige rohkem vihkan ma sinna kummiosale jäävaid kiude. Pärast pesu pesemist on masin rõve märg ja seda soga sealt puhastada on rõve. Kuivanuna on see nii tihkelt kinni, et vastik on kiskuda. Ma tõmban suurema sodi kummikinnas käes tavaliselt ära, aga päris puhtaks ma seda kunagi ei saa. Selle vahendiga on masin pärast 60kraadist pesu (ilma riieteta ikka, eks ;)) nagu prillikivi!

Ja no lihtsam on ju korra kuus masin selle ainega läbi pesta kui see, et istud katkise küna (st pesumasina) ees?

Samasugune vahend on olemas ka nõudepesumasinale, ikka vana hea graanulite kujul. Lagundab kiirelt nagu teisedki kõik toidu- ja rasvajäägid, samuti kaitseb katlakivi eest. Ma ise katsetanud pole, sest peseme nõusid käsitsi.

Milliseid trikke või vahendeid teie kasutate, et kodumasinad kauem vastu peaks, et torud umbe ei läheks? Või teil savi, mees tegeleb? Või teil ei lähegi umbe? Või te pole sellele mõelnudki? Noh, nagu Hedon arvab, et kõike tellitakse. Uus pusa – emme tellis. Uus pusle – emme tellis. Tule sööma – emme tellis. Jep, me majas on kõik tellitud :D

#KOOSTÖÖ

8 arvamust: “Millega teie torusid puhastate?

 1. Oh väga tore ma just olen hädas torudega. Ja sain uue pesumasina seega kuluvad need 2 soovitust ära. Ja olen poes vaadanud neid vedelaid torusiile aga no ikka ei ole ostnud kuna samuti ei arva neist midagi.

 2. Ma kasutan ka samalaadset toodet, st selliseid graanuleid, firma küll erinev ja Minu teada seda isegi ei saa siin kuskilt poest, sest mõeldud proffesionaalseks kasutamiseks, aga Jah põhimõtte täpselt sama ja tulemus ka lihtsalt super, ei pea kuskilt käsitsi juuksekarvu ja muud kraami välja kiskuma

 3. Meie majas käib asi tõesti nii, et mees tegeleb asjaga- võtab torud lahti, eemaldab sodi, peseb torud läbi ja valmis.
  Keemiat kasutavad eelkõige inimesed, kellel keskkonnast kama kaks, peaasi, et oma perset liigutama ei peaks.

 4. ja mulle ütles just üks tuttav torujüri, et graanulid ei lahustu ise torudes ära, kivistuvad ja siis aitab ainult uue toru panek.
  ma ise teen mayeri strong vahendiga, mis on nende poolt toodetavast torusiilist veelgi kangem. seda saab 5l kanistris nende epoest ja tartu tehasepoest decora hoovist, viimati maksis see 4 euri.

 5. Hehe, pidid tänavu koostöö postitusi ära hakkama märkima. Kas seda mikroskoopilist sõna esimese pildi nurgas pidasidki äramärkimisena silmas? :D

  1. Just. See on koostööde postitusel alati samas fondis ja suuruses, olenevalt pildi kvaliteedist muutub see aga blogis osadel piltidel mikroskoopiliseks. Aga nagu näha, siis on näha :) Sa ju nägid

 6. Väga hea, ma juba tükk aega mõtlen, et kas tellida või mitte. Tellin nüüd kindlasti.

Comments are closed.