#elulineblogi

Pange põlema see #EV100!

Kama kaks kuhu vaatad, või mis kanali sa telekas avad, kõik on EV100 „jama“ täis, igast asjast on tehtud EV100 asi – sült, leib, kontsert, kino, näitus.. Mul reaalselt kõrvad tahaks verd pursata iga EV100 asja peale. Ja kui aus olla, pole aasta veel alanudki. Vaevalt see vabariigiaastapäevaga lõppeb, vaid aina kogub hoogu.

See on ju ebareaalne, et kõigest ja kõigist saab EV100 – nagu for real, sama sült mis enne, aga ei, EV100. Kontsert nagu iga teine, aga ei, EV100. Näitus, kontsert, pidu, nagu iga aasta keegi teeb, aga ei, EV100. Kõigile asjadele lihtsalt kirjutatakse EV100 alla. See sündmus ja aasta lihtsalt lörtsitakse kaupmeeste ja ettevõtete poolt juba eos nii ära. Mul ei ole midagi ürituste ja toodete vastu, kui nad reaalselt ka mingit EV100 sõnumit kannavad, aga hetkel on tunne, et kõik lihtsalt tahavad osa saada, killukest sellest EV100st. “Meie kingitus..” Minge kuradile, mis kuradi “meie kingitus” on EV100 sült. Sült nagu iga teine.

Käisin nädalavahetusel poes, lettide viisi EV100 kraami. Okei, ma saan aru lipud ja küünlad ja värki, isegi Kalevi šokolaadist saan aru, aga kust tuleb keegi selle peale – olen elu aeg kohvi tootnud, viskan EV100 kleepsu peale? Ma panen ka siis oma blogi päisesse pildile EV100 logo peale ja teen oma blogiga EV100le kingituse.

Kas EV100 ei võiks või peaks olema midagi reaalselt rahvuslikku, reaalselt mingit traditsiooni edasi kandvat.. Inimesed halasid ja no eks suurem osa halab siiani, et uusaastaööl hümni ei mängitud. Või et Kaljulaid raius eelmise aasta kõnes, kuidas naistepeks on taunitav ja nüüd palkab Ojasoo EV100 lavastama. Üks ämber teise otsa.

Mu meelest on iga uus EV100 toode järjekordne ämber. Nagu uskumatu, et see mind isegi närvi võib ajada, aga reaalselt kopp on ees. Uksest ja aknast tuleb seda EV100. Mõtlesin välja kiluvõileiva, hernepüreega – EV100 võileib of the year. Nagu ah?
Ma siis mugandan ka mõnd suppi või pannkooke ja paiskan uue EV100 retsepti välja. What’s next?

marimelli EV100 hommikusöök:

Hedon ütles, et taldrikus on uss

Ma arvasin, et enam hullemaks minna ei saa, aga siiski-siiski, ühel hommikul oli Terevisioonis Marten Kuningas oma bändiga, ehk siis igal hommikul on keegi “Eesti Laulult” seal olemas ja peab kaasa tooma EV100 puhul enda jaoks Eestit iseloomustava asja.

Ma nüüd saan aru, kes vaatavad “Püha Tõnu kiusamist” ja saavad sellest mingi kunstilise kaifi. Ilmselt Marten on ilmselt üks neist. Ta oli kaasa tarinud purgi merevee ja kividega ja tutsaka sammalt – “sellel on vabaduse lõhn,” teatas ta kindlalt. Eestlane on ikka mererahvas ja käib metsas jalutamas. No kui diibiks saab veel minna. Aga olgem ausad, parem kui kiluleib hernepüreega.

Eile õhtul toimus siin meie kandis mingi kuuskede põletamine – Kristiine ja Kesklinna valitsuse korraldatud aktsioon, korjati kuused kokku, eile pandi tuli otsa. Jalutasime ka Hedoniga seda vaatama, Meelis käis Jõuluvana tegemas ja.. Mis ma näen…

Mis seos on sellel EV100ga?? Täiesti null! Seda on aastaid tehtud, aga ei, eile oli see EV100 kuuskedepõletamine, spetsijomm logo kohe heintest ja what ever ausalt!

Aga teate nalja. Käisin nädal tagasi EESTI kohvik-poes, rõhutan, et Eesti omas, kus sai head tomati-paprikasuppi, kõrvale imepehmet ja krõbeda äärega Muhu leiba ja ürdivõid, mida ma ilma naljata panin vist sama paksu kihi peale, kui leib ise oli. Megahea!

Instatšikid in da action! :D

Isegi vastlakuklid olid juba olemas (neid ma ise ei söönud, mulle ei meeldi vahukoor, teiseks ei jõua ma seda suurt kuklit ever ära süüa, aga poistele tõin koju küll!). Meelis kiitis, et nii häid kukleid pole küll vist veel maitsnud. Tavaliselt on nad sellised kuivad saiad vahukoore plärakas peal, aga kus oli alles täidist ja kui pehme sai.. Hedon sõi näpuga vahukoort ja moosi ja ise ägises mõnust.

Seal samas kõrval (ühest uksest sisse – paremale kohvik, vasakule..) on ka ökopood, kust saab kõike vajalikku, pesuvahenditest ja hambaharjadest piima ja pähkliteni. Meenutab sellist pisikest toidupoodi, nagu meie Tüdrukute pood siin.

Hea, et see seal oli, sain oma hommikuse kohvipiima ja uue hambaharja kätte. Räige tuisk oli sel õhtul, hea et sain otse koju minna, mitte ei pidanud kuskil poes veel tutsama. Kusjuures, ma arvasin alati, et mingi öko-möko piim on megakallis – aga 1,45€ oli liitrine toorpiim.

Aga nüüd alles nali tuleb – mitte ühelgi asjal polnud EV100 märki. Ometigi läbi ja lõhki eestimaine, aga polnudki EV100 moonisai martsipaniga, vaid lihtsalt moonisai. Tavaline supp, tavaline leib, tavaline kohv, tavaline.. Eestimaine, aga ei mingi EV100.

Uskumatu, kui lihtne see kõik olla võib. Ei pea igale poole seda EV100 peale toppima, ikka on hea. Ühesõnaga, kui te ei viitsi mingi kommertsjamaga tegeleda ja tahate head Eesti asja, siis def on kohvik Rohujuur mõnus..

Kuidas teil? Kas juba käib natuke närvidele see EV100 või kannatate veel? Ja mul reaalselt on küsimus, kas 24.02 lõppeb see EV100 ära või siis saab alles kõik alguse?

#KOOSTÖÖ

52 thoughts on “Pange põlema see #EV100!

 1. Wow. Mis sul viga on? Ainult lahmiks ja sõimaks? EV 100 on reaalselt suur tunnustus meie riigile. Oleme 100 aastat sellises maailmas vastu pidanud. Inimesed on vabadussõjas ja maailmasõdades oma elud andnud meie eest. Selleks, et sina saaksid oma töötu abirahasid ja riigi kulul liugu lasta. Et sa saaksid blogi pidada ja et sul oleks vabadus ennast väljendada. Et sa saaksid reisida.

  Kurat, oma riigi vastu võiks mingi austus olla. Sellel asjal on sügavam mõte, kui see, et sa kuskil teisejärgulises blogis seda maha teha saaksid. Ausalt.

  Sellepärast öeldaksegi, et haridus ei tähenda haritust. Ja olgu sul kogemust jne palju tahes, oled sa endiselt harimatu mats. Ei paranda ka aeg. Haige!

  Inise kleitide ja asjade kallal kui tahad, aga riigi kallale ei tule noh. See on koletu, minul oleks piinlik!

  1. See, et keegi 100 aastat tagasi suri, ei aita mul küll täna töötuabiraha saada (mida ma ei saa), riigi kulul liugu lasta (mida ma ei tee), blogi pidada või reisida. Tule maapeale, kullake.

   PS! Mu blogi pole teisejärguline, vaid üks loetumaid Eestis :)

  2. Ee.. Lame, mina lugesin siit postitusest välja vaid seda, et EV 100 ei peaks olema mingi ülepaisutatud kommertslik lõbu.. et noh tõesti, riigi sünnipäev on tore ja uhke ning ajalugu on võimas, aga et igal pool osta EV100 saia, piima, küpsist jne – no nahui milleks :D eestlane on ikka alati olnud tasa ja vaikne ja hoiab asju “omale”. Võiks ka siis riigi sünnipäeva omale kohaselt tähistada, mitte toita ahneid kaupmehi :) või sain valesti aru, Marimell?

  3. Ei taha tänitada, aga kuidas see tänane riik siis üles ehitatud on? Ikka ju samm-sammult. Selle pinnalt kui Eesti riik loodi (100 a tagasi) ja vabaduse eest võideldi, et suudeti 20 aastat iseseisev riik olla…taasloodi me riik aastal 91. Et kõikide riigihüvede juured peituvad just ajaloos!

  4. Nagu päriselt arvadki nii või? Et ah mis 100 aastat ja Vabadussõda, mingid tüübid kunagi roomasid mudas ja ajasid mingeid ideaale taga… Sind see loomulikult ei koti ega su elu mõjuta, sest sa ise oled ju nii chill ja toimekas ja küll sa hakkama saaks iga riigikorraga, eks… Tõepoolest, mine arene.

  5. Kurb ja piinlik on midagi sellist lugeda. Ma pakun, et Eestis elvad pagulased on ka patriootlikumad, kui antud postituse autor. Ei hakka sõimama, ega halvasti ütlema, lisaksin vaid sooja soovitus, kui ei meeldi, siis võib ära kolida.

  6. +1!
   Halloo, miks ei või teha üritusi EV100 vaimus? Miks ei või tähtistada seda, et 100 aastat tagasi saavutati paljude kaotatud elude läbi vabariik, mida enne seda aega polnud Eesti piirkonnas enne olnud (saksad, rootslased ja kõik muud toredad naabrid). Ja just tänu sellele vabariigi saavutamisel saad sa siin paregu idiootset jama suust välja ajada, muidu oleks ehk muu riigikord ja sõnaõiguse piiramine, e-riigist rääkimata. Ja jah, ka reisimine on sul olemas tänu kellegi suremisele, raudsest eesriidest oled kuulnud? Jah sai küll reisida, aga ainult musta mere äärde, USAst oleksid võinud und näha. Jah preguses riigi valitsemises on igast jama korraldatud, aga riik on enne kõike inimesed, kes siin elavad, mitte valitsus.

 2. Minu poolest võib see EV100 võib olla :D ei häiri üldse ja ostma ka ainult selle logo pärast ei hakka. Ah jaaaa.. Premia lipuvärvides jäätise ostsin küll peale reklaami ja oli hea.
  Riik ju ise kutsus üles tootjaid veel eelmisel aastal, et need siis teeksid Eestile kingituse.. eks selles võtmes tulebki vaadata..mitte midagi “diipi”.

 3. Võin nii palju ütelda, et veebruaris EV100 teema veel läbi ei saa. Vähemalt Pärnus toimub Võidupüha Maraton on veel EV100 tiitliga, ja see toimub juunis. Kuigi ise olen EV100 ürituse korraldusmeeskonnas, nõustun sellega, et seda jama on juba liiga palju. Saan aru suursündmustest ja saangi aru, miks näiteks võidupühaga seonduv sündmus EV100 on, aga mingi suvalise kohvi puhul on see jaburus.
  Lohutuseks: tõenäoliselt on see ainult üks aasta, mis tuleb üle elada, kui just järgmisel aasta EV101 kampaaniat ei taheta teha.
  P.S. Super-äge, et suure lugejaskonnaga blogis julged midagi sellist ütelda, kindlasti on neid, kellele see sõnavõtt ei meeldi, aga “stick to your guns”!

 4. Ma pigem tahaks teada mismoodi üldse EV 100 aastaseks saab? Vb keegi seletaks ära mulle…

  1. Ajalootunnid jäid vahele koolis? 1918 kuulutas Eesti välja iseseisvuse ja vahepealsed sõjad ning okupatsioonid ei tähenda, et Eesti riiki poleks olnud.

  2. Sa mõtled seda, et vahepeal oli meil nõukogude võim ja siis riiki sellisel kujul ei eksisteerinud, jah?
   Kõige lihtsam seletus oleks seega, et kui inimene sünnib ja vahepeal pool elu vangis istub, siis ta vanust loetakse ikka aastates, sünniaasta järgi. Ei lahutata vanusest vangisoldud aastaid maha. Nii see EV meil sajandi täis ongi tiksunud.
   Kas see ajaarvestus just kõige adekvaatsem on, seda mina ei tea, mu jaoks on pigem kunagine EW, vahepealne ENSV ja praegune EV.

   Aga muidu mulle see EV100 närvidele ei käi. Ma käin harva poes ja reklaame ei näe ma ka suurt kuskilt, kerin või blokin või eiran.

 5. Ei häiri absoluutselt. Minu arust just lahe, lasku kasvõi aasta lõpuni nii välja.

 6. üldse ei käi närvidele, a noh, ei vaata ka telekat nt ega vahi poes väga ringi, pole vist isegi eriti näinud ühtegi EV100 toodet :D pole ka suuremat sorti patrioot, aga Eesti saab sada ainult üks kord, jumala eest, tähistatagu. ja üldiselt mets-sammal-loodus seos on nii lineaarselt lihtne, et midagi DIIPI siin küll ei ole, mis krdi püha tõnu kiusamine, oeh.

  1. Nõustun täiega: üldse ei häiri ja väga tore on! Minu riik saab 100 aastat vanaks, uhke olen. Kivid ja merevesi on tõesti minu kui läänemaalase jaoks lihtne ja otsene seos Eestiga, ei midagi diipi… Palju õnne meile kõigile, kes me siin elame!☺

 7. EV100 pidustused kestavad 2017 aprillist 2020 veebruarini ja ma ei näe küll selles kõiges probleemi.

 8. Kas sul kunagi midagi positiivset ka kommenteerida on? Peale sinu enda, ma mõtlen.

 9. Hei! Viitsid äkki kirjutada Daysy monitorist? Kas endiselt kasutad ja kas rahul? Ps kui ei kasuta hea meelega ostaks ära kohe!!!! Äkki sooduskoodi saaksid ka sebida: )

  1. Mul on pakkuda Daisy. Ei viitsi kasutada seda, paar korda proovisin ja nii ta jäi. Kõik desinfitseeritud ja karbis :)

 10. Ei häiri üldse, las aga teevad ja kingivad.
  Ja mis puutub sellesse, et kui keegi 100 aastat tagasi suri, siis mis see meisse puutub, siis no puutub ju ikka. Eks see Eesti ju vabaks ikkagi võideldi. Venemaa äärealana hetkel vegeteerides- vaevalt küll, et inimestel oleks need võimalused ( ka teil) , mis on praegu. Vaata, kuidas Venemaa äärealadele inimesed täna elavad. Eesti pole ideaalne, aga suurus osas oleme selle ise ära rikkunud ahnuse ja lollusega. Viimasel ajal Sa oled kuidagi jube tige ja vaenulik. Kui midagi ei meeldi, aga see midagi on täiesti tühine ja Sinu elu tegelikult ju ei mõjuta, siis no las see olla. Ei ole vaja küüntega kõigile ja kõigele kõrri karata. Reageerida tasub ikka tõsistele probleemidele, mitte nii emotsionaalselt üle keeda tühiste asjade üle. Las inimesed teevad ja toimetavad. Teevad nad siis sülti või küünalt- loogiline, et iga äriettevõte tahab kasumit ja loogiline, et väikses Eestis tuleb maksimaalselt kõik võimalused ära kasutada selle teenimiseks. Kas Sa ise mitte ei öelnud äsja, et vot panin ka kiirlaenu reklaami üles, saame selle raha eest reisile ka mind ei koti. No vot, las siis teised panevad oma EV märgi süldine külge ja miks see Sind nii kotib?

 11. Nõustun sinuga! Kopp ees sellest. Muudkui kingitud siia ja sinna, Eesti riik võiks hoopis inimestele kingituse teha et me siin riigis üldse elada suudame.

 12. Kas siin maailmas on midagi, mis sulle närvidele ei käi ka? Mille kohta sa oma näkast arvamust ei avalda?
  Kas see alkoholi võõrutusravi mõjub nii frustreerivalt või milles probleem?
  Meelisest pole voodis asja?

  Miski peab ju inimesel elus väga valesti olema, kui koguaeg kärss kärnas ja maa külman’d on.

 13. Ühe Eesti loetuima blogi autoritena võiksite siiski kontrollida, kuidas te midagi välja ütlete. Ma saan aru, mis su jutu point on ja isegi nõustun sellega, aga viis, kuidas sa selle kirja panid on … noh labane :) Kritiseerida saab ka viisakalt ja peenelt, mitte lahmides ;) Kui on selline emotsiooni pealt kirjutatud postitus, nagu see hetkel tundub, siis äkki oleks mõtekam kirjatükk algul valmis kribada nii nagu torust tuleb ja siis ootele jätta. Hiljem aga, kui oled maha rahunenud, kaine mõistusega üle lugeda … Lihtsalt väike tähelepanek!

 14. Sa leiad ka kõike, mille kallal vinguda ja iriseda. Nüüd siis jäi riik ette. :D Mis järgmiseks?

 15. Iirooniline on see, et Teie blogis jookseb reklaam/spämm vm (ma ei tea kuidas nimetatakse seda väikest reklaam akent) EV100 kohta.
  Kahjuks pilti lisada ei saa siia :(

  1. Haha, nice. Sellegi poolest irooniline :D
   Isegi enda blogi pole kaitstud EV100 eest :D

 16. EV 100 teema ei häiri mind, küll aga tekitas küsimusi üks pilt. Mooni-martsipani saiake 2.- EUR???!!! Meil Viljandis saad sellise 80 eurosendiga, hiljuti Valmieras käies ja ühte kohvikut külastades aga panid saiakeste hinnad ahhetama: alates 12 eurosendist, kõige kallim (ja tunduvalt suurem) 60 eurosenti.

 17. Kuna ma veebis surfates AdBlocki ei kasuta, siis oh üllatust..
  ka teie enda blogilehel blingib kõige suuremalt just EV100 reklaam (“Hakkame sättima! Kohe-kohe on 24. veebruar!).
  Sedasi blingiva reklaami kõrvale su postitust lugeda on pisut veider.. aga küllap vist konkreetselt nende reklaamide sisu üle teil kontroll puudub..

 18. Väga imelik, ma võin vanduda, et postitasin eile põhjaliku kommentaari, miks EV100 ei ole lihtsalt tüütu reklaam ja sügavama tähendusega, kui lihtsalt kleeps tootel, aga ju siis oli liiga teisejärguline ja ei sobinud sinu blogi postituse juurde, mis ei ole ilmselgelt teisejärguline, vaid üks loetumaid Eestis.

 19. Mõnes mõttes olen isegi poolt! Kommentaarid panevad küll muigama :) Mind paneb just hämmastama kuidas Eesti rahvas sel ühel ainsal päeval, kui on aastapäev tähistavad, ülistavad taevani, katavad laua, löövad ennast lille ja ülejäänud aasta kiruvad ja vinguvad, millised tolvanid riigikogus on ning minnakse nn protesti märgiks Lätti!? Jah, olid sõjad ja muud rasked ajad jne jne… aga mis riik vastu annab? On ka neid veel elavate kirjas kes on võidelnud Eesti Vabariigi eest, aga elavad 300 euroga, millest jääb healjuhul toidule 40-50 eurot kuus! Mis riik annab oma rahvale? Mitte sittagi, tõstame ainult seda maksu ja toda maksu, aga rahvas peab riigi eest välja seisma, olgu mistahes! Igalühel on muidugi asjast oma arvamus, hetkel see minu oma, ei peagi keegi sellega nōustuma ja negatiivsust pilduma hakkama! Jah… ja muide kütuse toon ka Lätist, alkoholi ka kui vaja!!! :P

 20. Ajab jah vaikselt närvi juba. Muidugist tähtis et sada ja puha aga seda on juba liiga palju. Laps tuleb koolist koju räägib jälle pidid EV100 jaoks midagi tegema ja kuna koolis on kombeks teha sõbrapäeval tort igal klassil ja seekord peab see seotud olema EV100. Üle piiri on see asi juba läinud.

 21. Võtsin esimest korda Eesti nn loetuima blogi lahti ja mis ma näen! Nii riigivaenulik suhtumine. Kaugemale postituste lappamisega ei jõuagi. Muidu oleks leidnud, et täitsa tore blogi, aga see postitus rikkus kõik.

Comments are closed.