#kokandus

Retseptipostitus: rabarberi mojito

Ma olen viimasel ajal teinud Insta Storysse videoid kui ma midagi teen või postitanud pilte mingitest asjadest, mis ette jäänud – näiteks aias vaikselt tärkavad rabarberid, turult ostetud karulauk.. ja iga jumalama kord kirjutab vähemalt kolm inimest, et kas retsepti saaks…

Ma olen maailma kõige kehvem retseptijagaja ilmselt, sest ma teen kõike omast peast ja tunde järgi. Ka rabarberimojitot teen ma iga jumala kord erinevalt, kord viinaga, kord rummiga, kord ilma alksita.. Kasutan siidrit, vahuveini, erinevaid siirupeid jne. Peaasi, et rabarber sees oleks.

Selle suve joogiks saab ilmselt gin-rababrberi-ingveri liköör, värsked rababrberi, ohtralt jääd ja pikenduseks vahuveini või toonikut.

Näiteks kunagi käisid meil külalised, siis tegin nii, et purustasin köögikombainis rabarberi ja piparmündi, lisasin ohtralt suhkrut ja tegin sellise põhja ämbrisse. Peale valasime rabarberi viina ja kõige peale veel rabarberi siidrit. Ülihead tulid välja!

Kodus teen ma ise mojitot rohkem suvel, kui on värskeid marju või kohe kui esimene rabarber pea välja pistab. Rabarber on hapu, seega laimi ma ei lisa, küll aga pruuni suhkrut või Monini mojitosiirupit. Kusjuures, seda siirupit kasutan ma ma näiteks soolastes külmades kastmetes :)

Mõtlesin, kust ma leian pildi mingist kodusest mojitost – Sandra chatist loomulikult :)