#kokandus

Retseptipostitus: karulaugupesto

Ma olen viimasel ajal teinud Insta Storysse videoid kui ma midagi teen või postitanud pilte mingitest asjadest, mis ette jäänud – näiteks aias vaikselt tärkavad rabarberid, turult ostetud karulauk.. ja iga jumalama kord kirjutab vähemalt kolm inimest, et kas retsepti saaks…

Ma olen maailma kõige kehvem retseptijagaja ilmselt, sest ma teen kõike omast peast ja tunde järgi. Aga siin ta on:

View this post on Instagram

#karulaugupesto

A post shared by marimell.eu (@marimell.eu) on

Täpselt see, mida te pildil näete, mul ühe pesto valmistamiseks kulus. Nagu ma ise pildilt näen, 180g Forte juustu (sobib ilmselt igasugune kõvajuust, originaalis käib pesto parmesaniga), kaks kimpu Keskturu karulauku, peotäis seedermänniseemneid, mis mul oli x ajast alles jäänud, eelmisel aastal kasutasin päevalilleseemneid, võib kasutada ilmselt mida iganes pähklilist, mandlist kõrvitsaseemneni. Õli läks vähem kui seal purgis, aga pool kasutasin ära, lisasin seda pidevalt juurde kuniks mulle tekstuur meeldis.

Õli sain Gemossist ja see tšilli seal andis pestole mõnusa vürtsikuse, ei midagi hullu, aga tuntav :)

Kas olete ise karulaugupestot teinud, võite vabalt oma retsepti jagada, äkki saab nippe uue koguse tegemiseks.

2 thoughts on “Retseptipostitus: karulaugupesto

  1. Ma pole veel turule või korjele läinud, et karulaugupestot teha, aga tegin hiljuti just naadipestot. Üllatavalt maitsev tuli ja sisse panin kooritud päevalilleseemneid ja indiapähkleid, küüslauku, õli jne. Oluline naadipesto puhul on see, et kasutada just värsket noort naati – sel pole imelikku maitset, mis vanadel taimedel küljes.

  2. Konsumis müüakse röstitud ja soolatud kõrvitsaseemneid- neid sisse hakkida on jumalik!

Comments are closed.