Tutvustan kohta: Sessel Speakeasy kokteilibaar

Käisin enne Bulgaaria reisi Sesselis kohaga tutvumas, et mis jooke-sööke siis pakutakse ja kas on ka mõnus koht, et blogijad seal pärast auhindade jagamist kohtuda võiks.

Etteruttavalt olgu öeldud, et esimest korda sattusin ma Sesselisse suht juhuslikult, sain sõbraga kokku kellega polnud ammu lobisenud ja tema ütles, et lähme Sesselisse. Ma polnud kuulnudki sellisest kohast.

Ütleme nii, et ega seda kõige kergem leida ei ole. Aga kui te teate vanalinnas, Viru tänaval,  neid punaste ürpidega sisseviskajaid, kes teid sinna õudustemuuseumisse vms ootavad, siis nõks enne seda läheb kangialune, kust Sesselisse pääsebki. Kohe CRU restorani vastas. Kes mis kohti vanalinnas teab, eks.

Igaljuhul on tegemist ülilaheda kohaga. Seal pole minu meelest mitte midagi ühesugust peale klaaside, mis annabki sellele kohale erilise aura. Seal on näiteks sajand vana apteegikapp või diivan aastast 1957 või teisest maailmasõjast pärinev suusapaar. Ülikeeruline on seda atmosfääri sõnadega edasi anda. Seda peab ise nägema ja tundma.

Kuna seal on suured aknad, siis seal võib vabalt patjadel istuda, kokteili limpsida ja all tänaval olevaid inimesi passida.

Kui sa avaldad soovi seal akna peal istuda, siis pead igaks sajaks juhuks täitma ja allkirjastama ka paberi, et sa ei plaani sealt teadlikult alla hüpata vms.

Kui ma esimesel korral seal käisin ja me lihtsalt menüüst mõned kokteilid valisime, siis sel korral oli kohal ka Viktor, kes kogu menüü on omanäoliseks teinud. No näiteks Skinny Bitch, klassikaline viinakoks, eks, aga seal on see soolakaramelli viinaga tehtud ja sellel on hoopis teine ja ülihea maitse, ohtralt kurki sees ja, no imeline. Ma muidu ei armasta eriti selliseid viinakokse.

Üldse, seal on väga personaalne lähenemine, kas sulle maitseb magus või hapu, kange või lahja, mulliga või ilma.. Ja mida sa talle ütled, seda sa ka saad. Üldiselt läks mul selle küsimise ja „õpin sind tundma ja teen sulle joogi“ osas mööda ainult üks kokteil. Teised kõik mis mekkisime olid head.

Kuigi piltidel on vist kogu menüü ja natuke peale, sest olime kolmekesti, siis mina jõin lõpuks neli erinevat kokteili. Kõrvale serveeritakse vett (tarbi ikka mõõdukalt, eks!) ja ära tulles oli mul tunne nagu ma oleksin käinud teed joomas. Ei pidanud läbi vanalinna koju roomama, vaid tulin ilusti omal jalal trammiga koju nagu naksti.

Kuna tegemist on ikkagi kokteilibaariga, siis süüa seal mingeid praade ja suppe ei saa, küll aga olid seal imemaitsvad quiche’d ja tapase valik.

Seal saab ette ka tellida sööke kui tahta mingit pidu pidada vms, aga kuna me lihtsalt mõtlesime, et lähme kokteile proovima, siis me söögile ei panustanud.

Ma soovitan soojalt see koht üles otsida, olgu siis tegemist EBA järelpeoga või niisama kui vanalinna satute, sest kokteilid on oivalised. Minu lemmik oli nii esimesel korral kui pärast 12 erinevat kokteili ikka Paloma.

PS! EBA järelepeol (16.06.2018 alates kell 23) ootab teid kohapeal tervitusjook ja kui teete oma sealolekust Instagrami või Facebooki checkini, saate õhtu lõpus arvest -15%!

#KOOSTÖÖ

 

2 thoughts on “Tutvustan kohta: Sessel Speakeasy kokteilibaar

  1. Tundub ülimõnus koht, selliseid päris kokteilikaid palju ju ei olegi, aga kahjuks ei leidnud ma siit postitusest hindasid, mida ma otsisin. Enne minekut oleks ikka hea teada, kas tegemist on hirmkalli kohaga nagu Butterfly kokteilide poolest või saab vähe inimlikumalt hakkama ;) Seega palun lisa hinnainfo või midagi, ka nende kodukal ei olnud :(

Comments are closed.