Söö nagu restoranis, aga tee seda kodus!

Nagu te teate, meeldib mulle hästi süüa. Ja hea meelega ostaks ma asju sealt, kust kõik ei saa. Kus on vaja lepingut või kliendikaarti vms, et mu valik oleks teistsugusem, et kui ma serveerin midagi, siis te olete, wau, äge, tahaks ka..

Mulle nii meeldib, kui ma tean mingeid eridiile, mingeid häid kohti.. Ja olgem ausad, ma alati soovitan neid teile ka kui ma mingeid häid leide leian, nagu tookord aastavahetusel see pardifilee, mis 2€ maksis..

Siis kui meie sõbrad veel Tais kinni olid, siis selgus, et neil on siin Eestis üks bisness, mis varem tegeles restoranidele tooarnaine tarnega, aga kuna väga paljud tegid oma süsteemid siis ringi – cateringid hakkasid pakkuma valmistoidu set’e, mida kodus ise kergelt valmistada, söögikohad asusid mõtlema välja lahendusi kuidas toite kohale kullerdada ja sama tegid ka nemad – kuna paljud restoranid panid uksed kinni, aga neil head toorainet oli, otsustasid nad hakata kullerdama seda tavarahvale.

Valikus on neil marjad – näiteks vaarikad ainult 15€ kilo! Erinevad kalad, vorstid (jalapenoga suitsuvorst!), grillkraam. Mulle saatsid nad just erinevaid šašlõkke ja lõhet. Grillvorste olen ma juba meie sõbra juures mekkinud, need olid hästi lihavad kui see on õige sõna. Sellised tummised ja hästi mahlased.

Me lõikasime grillides liha väiksemaks (tükid olid ikka korralikud) ja ikka jäid head mahlased, ei küpsenud üldse üle.. Superhea liha!

Kellest ma räägin?

Gourmet Express’ist!

Mis mulle näiteks nende šašlõki puhul meeldib (tuleb tunnistada, et õnneks paljud liiguvad selles suunas) – pakend – vaakumpakend, millega sa ei osta „tühja“ ehk vett/marinaadi.

Näiteks mind hullult häirib ühtede kanašašlõkkide puhul mida ma pidevalt poest koju tassin, sest maitse on hea, aga iga jumala kord vala mingi pool pakki vedelikku minema + iga jumala kord on pakendis erinevad tükid – mõnikord saad ilusad fileetükid nagu pakil kirjas, teinekord saad reaalset risu, kus tükid on jumala suvalised jäägid.

Sessuhtes on Gourmet Expressi kraam hea, et nad ei saa tootes allahindlust teha – restoranis lauale jõudvad praed peavad olema ühesugused, see tähendab, et isegi kui üks laud tellib 20 praadi sama asja, peavad need olema samasuguste lihatükkidega, mis omakorda tähendab seda, et sealt tellitud šašlõkid on ilusatest tükkidest ja enam-vähem sama suured.

Nüüd te kindlasti arvate, et see on megakallis..

Eksite. Võtsin e-selveri lahti, et võrrelda.. Nagu te näete, liigavad paljud vaakumpakendi suunas (vähem plastikut!) ja teiseks siin pildil on ka see toode, mille vedelikku ma pidevalt kraanist alla valan..

Keskmiselt on šašlõkkide kilohind pakendatud asjadel 8-13€/kg. Turult ja lahtisest letist saab ehk soodsamalt, aga kellel on alati aega mööda turge paari kilo pärast joosta. Võrdluseks teile lihtsalt, et Gourmet Express võib küll kõlada kallilt, aga pole seda teps mitte.

Jah, tallekael maksab väheke rohkem, aga see maksab igal pool rohkem ja tavapoest sa seda ei saagi. Kümnekas kilo igal šašlõkil ja nagu meie juuresolevatelt piltidelt näha on, siis tükid on ilusad. Pakenditel puudub igasugune „lisatasu“ marinaadi näol, niiet minu meelest igati aus diil.

Ja aina paremaks läheb

Üks teist saab endale 100€ eest kraami, et ühed vinged jaanid pidada, Gourmet Express hoolitseb teie eest korralikult – ise valite, mida tahate, nemad toovad värske kraami kohale! Selleks pole vaja teha muud kui hakata neid Facebookis jälgima (kliki siia!) ja jäta kommentaaridesse, kuidas plaanid jaane veeta.

100€ eest krediiti, mille eest head paremat (liha, kala, marju, vorste..) saab endale jaanideks valida Kristi (kristi.paimla@xxx.com) – palun kirjuta otse Gourmet Express meeskonnale Facebooki postkasti, kuidas sa oma võidu lunastada saad.

Meie jaoks on juba aastaid olnud kombeks jaanideks minema minna Eestist. Sel aastal.. keeruline. Niiet me oleme suhteliselt plaanitud ja ilmselt otsustame umbes samal hommikul mida ja kellega õhtul teha..

Viimati olime Eestis 2016 jaanidel. Meelis-Hedon 2017, kui mina sõbrannaga Türgi päikese all peesitasin.. Eelmisel aastal olime koos perega Rhodosel!

#KOOSTÖÖ

204 thoughts on “Söö nagu restoranis, aga tee seda kodus!

 1. Kuna olen selleks ajaks 37 nädalat rase, siis oleme kodus perega :)

  1. Ilmselt oma abikaasa ja lastega kodus. Teeme head paremat süüa ja õhtul ehk väikese lõkkegi :)

 2. Kimame perega Saaremaal asuvasse suvekodusse, kus loodetavasti hea ilma seltsis meeleolukalt jaane peame. See aasta eriti pikalt – saame koos olla terve nädala. Kuna peres palju gurmee “hullukesi”, siis sellise auhinnaga oleks neid väga vahva üllatada :)

 3. Meil tavaks saanud ,et küla rahvas (enamus noori) tulevad jaanipäeval kokku on head sööki, huvitavaid mänge ja kindlasti suur jaanitulipärast ei ole vaja kellegil kainet rooli otsida või kus magada koduni paar sammu ja ongi pidu peetud

 4. Me oleme igal aastal sõitnud suvaliselt kuskile väikse küla jaanitulele, et mingit mõnusat külabändi kuulata ja laps ikka suurt lõket näeks. Tänavu vist sellised jaanituled pigem ei toimu seega ise mõtlen, et põrutaks kuskile järve äärde, grilliks ja chilliks oma perega :)

 5. Pere ja sõpradega kodune aiapidu koos hea liha ja väikese lõkkega ka muidugi :)

 6. Meie pere jaanid on sel aastal enda värskelt soetatud kodus, milles läheb terve suvi nüüd renoveerimisele ja ehk siis töö käigus ka sõpradega jaanide tähistamine. Ilmselt jaani-talgud.

 7. Ausalt öeldes pole mõelnud jaanide peale. Elu viimasel ajal nii kiire. Ilmselt otsustame Härraga hommikul,mis me teeme ja kellega veedame jaanid.

 8. Kindlaid plaane veel ei ole, aga viimastel aastatel on sõbrad alati meie juurde oodatud, et koos grillida, murumänge mängida ja lõket teha 23. juunit loeme elukaaslasega ka suhte alguseks, mis tagantjärgi tarkusena on hea lifehack, sest siis on igal aastal niikuinii suurem tähistamine

 9. Ka hetkel täitsa plaanitud, aga pigem juhtub see väikses või natuke suuremas eeldatavasti pereringis grillides-chillides.

 10. Jaanid tavaliselt koos perega, grillime ja sööme head paremat. Tavaliselt väisame ka mõnda lähedal toimuvat jaanituld. Tulevasteks jaanideks ei planeeri ka, läheb nii nagu läheb.

 11. Loodaks heale ilmale ning ikkagi grilida hulgaliselt pere ning sõpradega. Alati on vaidluseks et millist liha, millises marinaadis keegi eelistab, siis peab proovima veidi kõike teha.

 12. Kavatsen minna maale oma vanemate juurde, lihtsalt grillida ja chillida. Seda on peale seda kogu jama nii vaja.

 13. Kodus koos abikaasa ja lastega. Teeme head ja paremat süüa, käime saunas ja ujumas. Ja muidugi suure lõkke teeme ka. Lihtsalt mõnus õhtu perega, kes teab, äkki ämm ja äi ka ühinevad

 14. Meil on alati traditsiooniks minna jaanidel mehe sünnikodusse, teha sõpradega sauna ja hiljem külajaanitulel pralletada. Sel aastal seda ei toimu, seega oli vaja plaane muuta. Meie sõbra vanematekodu asub seal ligidal ja sõbra pojal 23.06 10-aastane sünnipäev, seega koheselt hakkasime planeerima lapse sünnipäeva ja jaaniõhtut. Nüüd on plaan paigas ja selle ajaga valmia ehitatud ka uhiuus kilesaun, et tavaks saanud jahedal jaaniõhtul saunatada, lapse sünnipäeva pidada ja loodetavasti mõnusat maotsvat liha grillida!

 15. Kindlaid plaane pole. Võimalik, et lähme Saaremaale, et lapsed vanaema näeks. Perekeskis oleme kindlasti.

 16. Meie peres on 24.06 sünnipäev isal, pojal ja pojapojal. Seega erilisi jaane polegi pidanud, aga grilli oleme alati teinud. Lisaks on alati Eesti maasikatest suur tort. Võidu eest saaks juba vâikse peo küll

 17. Meie jaanid tulevad seekord kodus koos lähimate sõpradega.
  Lõke,grill,chill,mängud jne

 18. Oleme ka oma suure perega maal, teeme hiigelsuure lõkke, sauna, head ja paremat süüa ja mängime muusikat, ideaalne suveõhtu

 19. Kuna see aeg võin iga hetk pudenema hakata, siis istun haiglakotiga maal pere ringis, mees valmis haigla poole sõitma, aga enne seda hästi süüa tahaks ikka, kui peakski pingutamiseks minema.

 20. Meil on enne jaane täpselt puhkus. Alustame puhkust Vormsi saarelt ja enne jaane jõuame koju, et teha veidi ettevalmistusi ja tähistada elukaaslase isa sünnipäeva =)

 21. Erilisi plaane pole. Tavaliselt olen alati jaanipäeva ajal tööl olnud, reisilaeval. Praegu tööd pole. Olen maal, kodus. Arvatavasti lähen külla sōbrannadele, kes jaanideks maale tulevad. Hea külakost kuluks vägagi ära

 22. Plaanime Leedus olla ja puhata perega, natuke värskust ellu!

 23. Meie tähistame jaanipäeva ja minu sünnipäeva alati koos pere ja lähedastega kodus olles.

 24. Elukaaslase suvilas koos perega grillida ja loodetavasti mõnusat ilma nautida.

 25. Aga see aasta on meil suurem Jaaniõhtu istumine ja tähistamine.
  Kuna mehel on juubel ja poiss lõpetab 9 kl. . Seega on vaja nii mõnedgi kõhud täita, siis oleks mul üks vaev vähem ja kindlasti maitse elamused hoopis uued.
  Sooviks igati midagi uut ja põnevat maitsta.

 26. Jaanide ajal olen tööl, kuid plaan on enne või pärast pühi väike lõke teha ja grilli nautida.

 27. Me oleme pereringis kodus, teeme lõket, grillime ja ehitame uut terrassi . Seega võit kuluks marjaks ära, kuna terrassiehitus sugulaste abiga kestab ikka mitu päeva

 28. Kindlasti kuhugile maale. Eks jaanihommikul selgub kas mehe vanemate või siis minu sugulaste poole, kõik sõltub ka ilmast.

 29. Pere või sõpradega, aga see grillikraam kulub igaljuhul marjaks ära!

 30. Kui aus olla, siis me ka plaanitud ja ei tea mida teeme. Kindlasti lähme jalutama perega ja edasi vaatab kuidas ilm.

 31. Veedame jaanipäeva koos hea muusika ja sõbrakestega ühel väiksel Eesti saarel :)

 32. Elukaaslase ja pisikese beebiga läheme maale, kus ootavad meid lähedased inimesed meid. Võit päästaks mind mõtlemast, mida kaasa võtta

 33. Sel aastal tuleb oma külas üks vinge kinnine üritus koos ühe Eesti parima bändiga!!

 34. Meie Jaanid tulevad sel aastal kindlasti Tabasalus oma suvilas,mõned külalised, grillime, teeme väikese lõkke, sööme head ja paremat ja usun, et terve pere on rahul

 35. Plaanid veel lahtised- tahaks maale minna, aga samas ostsime just uue kodu ja tahaks võib- olla üle aastate linnas olla. Aga õnneks on veel aega veidi mõelda.

 36. Jaanid plaanin veeta kaaslasega, ei teagi hetkel, kes veel ühineb. Aga ilmselt tulevad rahulikud ja väikse seltskonnaga jaanid :)

Comments are closed.