Soovitan buffeed – super valik, mõistlik hind ja keset linna

Viru hotelli restoran Merineitsi avas suvise lõuna buffee, kus saab endale ise burgereid valmistada, lisaks on suur valik salateid ja sooje sööke. Buffee on avatud iga päev 12-16, sobib nii kontori inimestele lõunaks kui nädalavahetusel peredele hiliseks hommikusöögiks või lõunaks.

Eile oli ametlik avamine, kuhu ka meie pere kutse sai, aga kuna tulime just Aegnalt, siis ajaliselt ei klappinud. Otsustasime täna hommikul, et kuna õelaps on ka siin, et lähme siis täna – mis siin ikka muud teha – kohvikusse ja loomaaeda. Proovime lastele (jah, ma arvan, et see 16aastane on paras laps) ikka iga päev midagi erilist ja meeldejäävat pakkuda. Ikkagi suvi ja lasteaia/koolivaba ja.. puhkus :) See peab olema piisavalt mõnus.

Perekond roosad :)

Minu jaoks oli see buffee valik täiega kümnesse. Mulle meeeletult meeldivad niksid-näksid ja Itaalia köök, seega antipasti valik on minu puhul alati kümnesse.

Värsked salatid – täna oli valikus Caesari salat ja arbuusi-feta salat, lisaks pastasalat ja vokitud juurviljad. Mõnusalt suvine ja kerge.

Soojadest toitudest valisin mina BBQ kastmes broileri, mis oli IMELINE! Nii pehme liha, et kukkus kondilt maha. Mõnus. Poisid tegid endale burgereid, mida saab ise kohapeal vastavalt maitsele valmistada. Mina mekkisin ainult glasuuritud sibulat, mis oli umbes sama hea kui ma ise teen.

Meie valikud täna:

Ja loomulikult laste lemmikud – friikad, lihapallid, jäätis. Viimast saab ka ise teha – lisa kaussi koos värskete puuviljade või kommidega, või kui tahad klassikat, pane kogu tavaar vahvlisse.

Ma ei tea, mis jäätis see oli, aga see oli NII HEA. Ma ise magusat ei söö eriti, veelvähem meeldib mulle vanilje jäätis, aga Hedonilt võtsin amspu ja no mine pekki kui hea.

Asukohalt jälle kümnesse. No nii keset linna kui veel olla saab. Sobib hästi kontoriinimestele, kes seal lähedal töötavad, kaua sa ikka sushit (neid kohti on seal läheduses mitu) või seda pubi päevakat (ka mitu varianti) nosid. Isegi autoga minnes on parklast paar sammu vaid. Ma ausalt ei mäletanud isegi, millal ma viimati Viru keskuses käisin. Oleks meil rohkem aega olnud, oleks võibolla mõnes poes ka käinud, aga noh.. Seal mu meelest mõttetult kallis…

Kui Viru keskus in general on kallis, või noh, mulle tundub, et seal on nõks kallim kui mujal, siis buffee hind on minu meelest oma hinda väärt. Täiskasvanule 12,50€, lastele (3-12 aastased) 5,50€, „allameetrimehed“ söövad tasuta. Sellessuhtes, et… Kui sa tahad head Caesarit siis see naljalt alla 7-8€ ei maksa. Kui sa tahad head hõrku liha, siis sedagi sa alla kümneka sealkandis ei saa. Seega, kui valikus on veel antipasti, mis on nö hinna sees, siis igati oma hinda väärt. Ja arvestades kui harva ma väljas söön, siis see 12,50€ mind ei tapa. Igapäevaseks lõunatamiseks… Sobib neile, kellel rahakott kannatab :)

Kogu värgil on ainult üks miinus. Kuigi nad on koha välja reklaaminud kui lastele sobilik, siis… Mu meelest eriti ei ole. Seal on üks lastetool, õnneks Hedon keeldus sellest ja loovutas teistele väiksematele, aga ega seal lapsel suurt midagi teha pole, kui nende lahedate metallist kettkardinatega mängida ja teisi sööjaid seejuures segada :) Õnneks päästab päeva alati sellistes olukordades telefon, et laps paigal püsiks ja ringi ei traaliks ja meie ka hetke süüa saaks.

Üldiselt kui ma peaks kümnepallisüsteemis hindama, siis ma annaks kohale, teenindusele, hinnale ja menüüvalikule 12 punkti. Aga sealjuures jätaksin ma uuesti minnes laps(ed) koju. Plaanin kindlasti sel suvel veel tagasi minna, seega, kes lõunale tahab minna… Annab märku :)

Kuidas teile tunduvad sellised buffee valikud? Mulle need hullult meeldivad, saab palju erinevaid asju proovida ja ei pea ainult ühte ja sama sööma. Kas Merineitsisse olete juba sattunud suvist buffeed mekkima? 

13 thoughts on “Soovitan buffeed – super valik, mõistlik hind ja keset linna

 1. Prooviks koha jargi kyll, tundub ylimonna kohake :) Teine vaga hea koht on viru keskuse korval olev buffee. Soo palju jaksad- see on siis koha nimi. 3 euri on ta odavam, aga valik ei tundu nii hea.

 2. Jalapenooo Nàmm
  Aga vb üksi làheks sinna chillima, perega veits kallis löunatamiseks ;)

 3. mulle hullult meeldivad igasuguses sellised buffeed, aga imestama paneb see, et Eestis on buffeetamine kallim kui nt soomes. Soomes on lõunabuffeed ikka alla 10 euri. Hiinakad on alla 9 euri. Minu jaoks 12,50eur on ikka kallimapoolne ja tihti ei raatsiks raha välja rohkem kui 10 eur käia. Aga kui koht ise on selline puhas, ilus, ja valik on eriline ja on palju huvitavaid maitseelamusi, siis ikka prooviks ära. Aga ma ei väsi kordamast 1 asja. Ma olen tänu sinu reklaami peale 2 korda käinud seal New Thai restos lõunabuffeed söömas ja no jamamat kohta pole olemas. See on mingi nagu naljakoht. rahvast seal ju peaaegu yldse ei käigi. Viimane kord oli nii jama buffeevalik, et isegi kanagarris ei olnud mitte yhtegi tykki kana. Siis lubati mulle tuua ja valmistati see eraldi, ja novot see toit mis siis eraldi tehtuna toodi, vot sellel oli juba jumet, oli maitsekas, vyrtsikas, nii nagu peab. Sellega jäin rahule aga biffeed ma ei soovita, see on puhas raha raiskamine.

  1. Okei, hea teada. Ma pole buffeed seal söönud, ainult menüüst tellinud ja need road on küll superhead olnud, va tom yum, mis on minu jaoks nö teisest regioonist ja mulle ei meeldinud

 4. Mis selle burksisaiaga tehtud on, et musta värvi? Päris äge lahendus :)
  Ja hämmastavalt hea toiduvalik!

 5. Ei ole veel käinud. Üldiselt mulle buffeed meeldivad ja hea meelega proovin. See annab minu meelest võimaluse mitmekülgsemalt toituda ja proovida asju, mida muidu võibolla niisama tellima ei hakkaks. Selle Viru buffee valiksin tõenäoliselt nt pühapäevaseks mõnusaks brunchiks.

  Küll aga sama meelt la.ge-ga, et Eestis on buffeed tihti kallimapoolsed võrreldes ülemerenaabritega.
  Oluline puuduolev pusletükk hetkel on muidugi see, kas ja millised joogid Viru buffees hinna sees on. Kui nt vesi-kohv-tee on hinna sees, siis on päris ok diil. Samas iga kohvikruusi või mahlaklaasi eest juurde makstes läheks hind kiiresti oluliselt kõrgemaks ja enam nii hea diiliga tegemist ei oleks.

 6. Ja seda tahtsin ka eraldi mainida, et väga ilusad suvised ja moodsad olete kolmekesi, väga kena outfit teil ;)
  * Minu silmale tundub et sa oled kaalust alla võtnud ja ma juba pikemalt seda vaadanud.

 7. Lihavalik oli milline? See on ikka põhiline määraja :) muidu täname vihje eest!

  1. Oli kana, lihapalle ja mingi valik veel, ma ei süvenenud + burksijaam kus ise burkse teha nii mitme pihviga kui tahad :)

Comments are closed.