Tervitused palmisaarelt, st kollaselt Gozo saarelt

Ahoi! Me oleme juba 24h Maltal olnud, aga pole erilist aega olnud netis ollagi, sest.. meie matkajuht on üsna konkreetne. Siit sinna, sealt sinna, koopasse, mäkke, kindlusesse, muuseumisse.. näete, isegi ma tarbin kultuuri!

Ei, tegelt kui aus olla, siis mulle meeldib. Gozo saar on imeline väike kollane linnak. Ilusad kirikud, arhitektuur on super – igast nikerdused, sambad, võlvid… Päikese käes on kõik eriliselt ilus ja kollane.

Esimene päev kulus reisimisele

Lend Tallinnast hilines 30 minutit, sest mitu lendu läks samal ajal ja pidime lihtsalt lennukite nö järjekorras istuma, et rajale saada. Jõudsime Maltale 17:30. Saime oma rendiauto kätte ja kobisime ummikutesse.

Malta lennujaamast Cirkewwa sadamasse on 28km (40 minutit)… me jõudsime sadamasse 19:15. Praam pidi minema 19:30. Aga selle peale me ei mahtunud. Järgmine läks 20:15. Selle peale saime.

Gozole jõudsime nats enne üheksat. Villa omanik tuli meile vastu. Olime siis jõudes ikka täiesti vaimustunud sellest kohast – kui suur ja avar siin on. Ega esimesel õhtul muud polnudki, pakkisime lahti, sõime nats ja magama.

Meie Hedoniga saime endale alumise korruse toa, oma vannitoa, WC ja rõduga. Teised on neljakesti üleval.

Ainuke miinus minu jaoks ongi bassein, see on nii avar ja kohe köögis-elutoast ja mul mingid omad veeparakad. Sessuhtes, et sõbranna kahene ulpis ilusti kätiste ja rõngaga.. ma paneks Hedoni ketti ja ei laseks teda üldse vette. Täiega kardan. Aga noh.. õnneks kõik oskavad ujuda ja vesi on ka suht külm hetkel, Hedon niisama loopis palli ja lõdises. Paar korda käest kinni hoides sulpsatasin ta vette ka :)

Päeval oli 26 kraadi sooja ja ikka megasoe, tuul vaid jahutas. Külm küll ei olnud. Aga basseinivesi veel nii soe ka poleks, et sinna sisse kargaks.

Meie villa – Villa Berta on kahekordne maja, basseini- ja grillalaga. Parkimiseks mõeldud auk on muidugi miniatuurne. Või siis meil liiga suur auto :D Aga parkimisega on siin ükdse kehvasti. Jaja, ma tean, seda hoiatati ka. Aga samas ma ei kujutaks ette meie seltskonda (kus on 2-, 3- ja 8aastased) bussidega trippimas.

Fun fact: Gozo saarele saab tasuta. Äratulles maksad.

Fun fact 2: Cirkewwa sadamas on üks toiduputka, hinnad laes (kuigi kohv maksis 85 senti), järjekord oli ikka normaalne. Tegime kiire aruvutuse, et see putka võib vabalt 5000€ päevas kasumit teenida..

Kui selline järjekord terve päev vältab ja kõht tühi, siis ikka kõik krabavad sealt midagi. Me võtsime ka kuumi pirukaid. Sai ja pirukad tunduvad siin üldse megalt teemas olevat.

Täna läksime lastega mänguväljakule ja jälle mingi pirukaputka jäi teele – haarasime sealt kohalikke pirukaid ja lasanjet ja veel mingi roa, pudeli vett ja 6€! Nagu kui odav!Lõuna ajal tegime kavalalt ja säästsime julgelt mingi 15€. Kuna lapsed nagunii mingit praadi ei taha ja nõuavad kartulit ja küpsist (loe riisigalette), siis võtsime neile kahe peale mingi laste kana ja friikad. Mina võtsin sõbrannaga kahe peale mingi kohaliku valiku – juustud, tomatid, oliivid..Juustud olid küsitavad, ja oa mingi pasta vms, aga muu oli hea. Tomatid magusad ja mahlased, oliivid, kapparid..Õhtuks grillisime ja haarasime Lidlist ka muud kraami, et hommikusööki teha jne – arve kamba peale 70€, sellest jagub meile mitmeks päevaks.

Teine päev – kultuuri ja veelkord kultuuri

Kui esimene päev kohapeal möödus meil kindlustes ja kirikutes, siis homme sõidame kõik rannad läbi. Malta põhisaarele plaanime ka minna millalgi :) ja neile, kes ütlesid, et siin (Gozol) midagi teha pole, siis.. Kuigi see saar on ainult 67 km2, siis me pole veel pooltki näinud. Meil 2-3h päevas läheb juba lasteunele :) Läbi sõites meeldis mulle Malta põhisaar ka kordades vähem. Aga eks me näe.PS! Kes tahab reisiga kursis olla, siis proovin korra-kaks päeva jooksul meie Insta storysse pilte lisada.

Lihtsalt päike on ere, laps ühe käe otsas, kott seljas.. ma ei viitsi käigupealt toota ja ma ei näe ekraani ka nii hästi.. ehk siis kui H magab, lisan stuffi. Hetkel blogisse palju pilte ei topi, kuna läpakat ma ei vedanud ja telefoniga ma ei saa pilte väksemaks teha jne

Ühesõnaga, piltiderohke postitus tuleb siis kui tagasi oleme.

Ja mis te vahepeal teinud olete?

4 thoughts on “Tervitused palmisaarelt, st kollaselt Gozo saarelt

  1. 5000 EUR päevas kasumit??? Sul on ikka veel see käive ja kasum sassis!

    1. Kiire arvutus – tonn tunnis, kümme tundi lahti.. 10000 käive, pool ikka teenib, hinnad suht kõrged :) seega kasum 5000 :D

  2. esmaspäeval sain palavaga vist päiksepiste, üleeile linnas oli palav tuuline, omakorda väsitav päev. ükspäev sõin koeraga õues jäätist ja kassiga toas kuna nii palav oli.
    leitsakut lubab nädalaks eesti.
    mees niidab muru, vaja pesu tööle panna, nõud välja võtta. sooja käes koeraga lõõtsutada ja kunagi rohida.

Comments are closed.