VIDEO: Aliexpressi Black Friday kaup jõudis kohale!

Pealkirjas pole vigu, kõik ongi korrektne. Me tellisime Black Friday ajal Aliexpressist hunniku kaupa, kuid see jõudis kohale alles jaanuari alguses. Ja muideks neid tiksub veel siiani, sest nagu ka Omniva ise ütles, siis kuskil transiidis oli mingi hunnik kaupa kinni.

Aga mida me siis tellisime?

Esiteks oli meil vaja telefonidele igasuguseid vidinaid. Kuna mul on uus Samsung Galaxy Note 10+, siis oli loomulikult vaja mitut erinevat ümbrist, kaitseklaase ning lisavidinaid. Näiteks tellisin ma sealt väiksema statiivi, millel on painduvad jalad ja see mahub kenasti ka taskusse. Seda oli selleks vaja, et saaks videosid filmida ning ka Facebooke live’i mugavamalt teha. Vanasti panin ma telefoni kuhugi kahe purgi vahele, et see püsti seisaks. Nüüd on elu mugavam. Ehk siis lühidalt öeldes tellisin tehnikavidinaid.

Lisaks tellisime igasugust meiki ja Leenu krabas mingeid köögividinaid, millest osad tulid, osad ei tulnud ja osad tulid topelt.

Mis puudutab meiki ja Hiinat, siis soovitati meil Netflix’ist vaadata sellist dok sarja nagu “Broken”. Tuleb tunnistada, et pärast seda ma kohe kindlasti ei telli sealt endale midagi, mida me näkku peaks panema. Kuigi me oleme ka mõelnud, et võiks nimme tellida võltskaupa ja seda originaaltoodanguga võrrelda, siis oleme selle mõtte pausile pannud just sellepärast, et mitte toetada oma ostuga võltskaubandust. Pidades silmas just neid käekotte ja selliseid iluvidinaid.

Loomulikult leidub siiski veel miljoneid inimesi, kes seda teevad ja meie oleme kõigest piisk ookeanis, aga ehk abiks seegi. Videost näete ka täpsemalt seda, mis selle meigil täpselt viga oli. Kuigi me esialgu mõtlesime, et oh, see on lahe palett ja saaks näiteks Hedonile näomaalingut teha, siis pärast seda dok sarja ei taha ma neid asju isegi mitte mängimiseks kasutada.

Aga pikk jutt, … jutt, vaadake parem videot:

Andke kommentaarides teada, kuidas teie suhtute Hiinast odava kauba tellimisse? Kas meiki julgete näkku panna? On midagi hirmsat juhtunud? Kas soetate ka ise võltskaupa? Rahakotte, käekellasid jne.

18 thoughts on “VIDEO: Aliexpressi Black Friday kaup jõudis kohale!

 1. Mulle see geelivärk täitsa passib. Seda Hinna meigistaffi olen ennegi ostnud. Highlite, ripsmedušše. Mõne tootega orki lennanud, mõne puhul suht WOW effekt.

 2. Olen ka seda Broken seriaali vaadanud ja seda Hiina meiki ei paneks endale mitte kunagi näkku koos roti väljaheidete ja muu heaga, mis seal ilmselt sees peitub. Ei pannud muidugi ka enne seda seriaali. Pigem ostan vähem aga originaale. See Hiina nodist unistamine ja tellimine jäi pigem teismeaega, enam ei näe mõtet sealt igasugust pahna tellida, millel valdava osa ajast puudub igasugune kvaliteet + ei vasta ka turvanõuetele. Ei, aitäh.

 3. Olen Ali fänn, aga on 2 asja, mida sealt never tellida ei julge…need on meik ja mänguasjad.
  Iial ei tea, mis sitast ja keemiast need meigid kokku keeratud on. Samamoodi plastikust mänguasjad. Eriti pehmemad plastikust ja kummist mänguasjad. Need on nii mürgised.
  Mu tavalised ostud on telefoni ümbrised, laadijad, kaitseklaasid, patsikummid, kõrvarõngad, led ribad, paberilõikamis masina terad, pliiatsiteritajad vändaga, välgumihklid suitsupaki ümbrised, juuste vidinad, need valged imekäsnad puhastamiseks, kaasaskantavad lambid, lastele jumpsuidid jne.
  Eriti rahul olen köögikapi alla pandavate nagidega. Lihtsalt lükkad kapi põhja külge. Siis eestis pole saada normaalset vahukulpi. Apsull kõikidel kulpidel on nii suured augud, et vaht lihtsalt kukub läbi. Lokitangidega olen megarahul.
  Igatahes seda jampsi olen mitu aastat kokku tellinud. Kes kõike üles jõuab lugeda

 4. Täitsa ausalt võin öelda, et ei ole kunagi midagi tellinud alist ega ostnud ka muud järgitehtud kräppi kuskilt mujalt. Kui ma ostan brändiasja, siis ma ostan ainult õigeid ja originaalseid bränditooteid. Isegi kui see järgitehtud asi oleks 100% samasugune ja sama kvaliteediga (mida need ei ole), siis ma ise teaks ja mind häiriks see teadmine täiega. Selline kiiks lihtsalt :) Kui rahakott hetkel ei luba või ideaalset asja enda lemmikute valikust ei leia, siis ostan oma pannilabida kasvõi Selverist või teksad Zarast, vähemalt tean, mida saan ja ei tegele enesepettusega. Kuskilt Hiinast kindlasti ei hakka ma iial kastide viisi kräppi kohale tellima. Teised tehku, mis tahavad, teiste tegemised mind ei häiri absoluutselt :) Mis kosmeetikasse ja meiki puutub, siis on mul kindlad brändid ja tooted, mida kasutan ja iiial ei määri ma endale mingit suvalist tundmatute koostisosadega saasta peale. Nahk on inimese suurim organ ja paratamatult mõjutab sellele määritu nii välimust kui organismi. Mõelge ise edasi, kas tasub ennast sedasi mürgitada.

  1. Novembris polnud veel mingit viirust ja teiseks, ei karda. Eile just vaatasin Duublis oli väga hea jutt selle kohta, et need inimesed kes hullunult neid maske kannavad, sa ei kaitse end sellega, seda peab kandma viirusekandja, et kaitsta enda viirue levikut, aga kui sina seda kannad, ei anna see sulle midagi peale kasvuhoone efekti ja suurema tõenäosuse nakatuda :D

 5. Alist tellin ainult telefonile vajalikke asju: ümbrised, kaitseklaasid. Meigitoodetest ainult kulmuvärve. Autole olen ka vidinaid tellinud.
  Ega väga tihti ei ostle seal. Mōned korrad aastas, aga jumala eest, kui ma saan sealt tooted 400% odavamalt kui Eestist siis nii on. Minu majanduslik vaade ei luba osta nt telefoni ûmbrist siit 19.99 eest kui ma saan Hiinast selle 98sendi eest…

  1. Jaa, ma olen nõus. Ma ei raatsi never-ever osta neid kalleid taustu siit Eestist. Ma ju praegugi teadsin, et tahan seda uut iPhone’i ja lihtsalt tellisin ette selle tausta ja isegi kui poleks ostnud uut telefoni, siis.. see 1€ poleks suuremasi kadu ka olnud.

 6. Ma kosmeetikat ei julge tellida ja võltskaupa ei telli ka, aga muid asju küll. Üks asi, mis oli vilets oli mobiilihoidja vms see, mis käe peale pannakse trenni ajaks. Väga vilets. See krõpsuosa ei pidanud üldse.
  Enamus asjad on head olnud: nt. custom made kardinate tegemine, alati on tulnud kõik korrektne ja kõikide erisoovide järgi. Mänguasjad on ka kõik olnud okeid.

  1. Jaa, mulle meenub ma kunagi tellisin sealt oma pildiga vannitoa kardina, üli-ilus ja kvaliteetne ja siiani korralikult vastu pidanud, juba 6 aastat :D

 7. Ma ka tellin vahel Alist.
  Nyyd 18.jaanuarist alates pole mu tellitud asju valja saadetud sealt. 5-lt erinevalt myyjalt olen selle aja jooksul ostnud. Huvitaks kas see viirus on seotud sellega..
  Kas kellegil veel nii? Muidu shipitakse paris ruttu.

  1. Hiina uus aasta on sellega seotud, mitte viirus. Loe uudiseid, pakid viibivadki nüüd uue aasta tõttu!

  2. Kuni 5. Veebruarini neil suured pühad, seepärast pakke välja ei saadeta. Kannatust, dispute’i aeg ju niikuinii 2 kuud

 8. Ma võtaks küll
  Siiani pole ise julgenud veel midagi tellida. Ei viitsi oodata nii kaua, olen liiga kärsitu. Kuigi kaalun hetkel old school tv mängu sealt tellida. :D

 9. Meigiinimene ma pole,küll olen kulmugeeli (hiljaaegu) ja neid replica Maybeline ripsmedušše tellinud 3tk=3€ vms, sest ma värvin ripsmeid aastas üksikud korrad, siis ma lihtsalt ei raatsi neid vähemalt 10€ osta kuivama. Aga muidu muu kaup küll tuleb Hiinast või Lätist (mitte alkohol ). Ma ütlen, et see kauba kättesaamine on inimese mingi auraga vms seotud. Ma tellin juba aastast 2013 või ’14 Hiinast ja neid asju on palju, neist üksikud pole jõudnud, üldse olen pigem e-poe inimene. Samas on mul tuttav, kes tellib ka Eesti “firmast” (laod/emafirmad kõik on valdavalt teiselpool piiri, kui mitte mitut piiri) ja pidevalt mingi jama ning mulle meenub, et teil ka tihti mingid kulleri jamad jne. See pole Ali müüja süü, et kas mingi Hiina firma seisab või Omniva on käpard aga pärast uut sorteetimiskeskust liiguvad meil ka asjas kiirelt.

 10. Kas keegi siit kommentaaridest Taobaost on tellinud?
  Seal olevat head replicad brändikaupadele, mõndadele asjadele olen silma peale pannud aga pole veel julgenud tellida.

  1. Parem ära julgegi :) Kogemust pole aga vaadates kui kehv rating neil trustpilotis on, siis ei telliks sealt midagi.

Comments are closed.