#beebiblogi #elulineblogi

Ving ja hala: osad emmed on ikka nii tundlikud

Naised, mis teil viga on? Päris ausalt? Kas emadus on tõesti teid segi kamminud? Midagi öelda ei saa, kohe on kisa lahti.

Ma olen päris mitmes erinevas beebigrupis, mul on kõik teated välja lülitatud, sest igapäevaselt segaks see ilmselt mu elu. Ma ei jõua enda meilidele ja marimelli FB kommentaaridele/kirjadelegi vastata, rääkimata sellest, et ma peaks mingites lambi gruppides aktiivne olema.

Kui öösiti und ei ole, olen vahel seal ringi luusinud ja teemasid lugenud ja ausõna, peast kinni hoidnud.

Kahjuks on see teema tänaseks kustutatud, aga algne teema oli umbes selline, et keegi otsis oma lapsele mängukaaslast ja soovitavalt poissi. Sealt arenes siis edasi, et miks ta ei võiks tüdrukuga mängida.. Üks siis kommenteeris, et tema poeg mängib hea meelega nukkudega ja kodu jne

Ma lihtsalt kommenteerisin, mitte midagi halba mõtlemata, et äkki ta on gei… No johhaidi, mis sõimu ma saama hakkasin, lisaks muidugi need räiged homofoobid, kes teatasid, et normaalsed inimesed ei sünnita geisid ja äkki ma olen ise lesbi, et sellise teema tõstatasin.

Mainisin sada korda, et ma ei mõelnud midagi halba ja jumala normaalne kui poiss kõiki mänge mängib.. Aga see oli juba minevik, mina olin saatanast saadetud geiradariga ekspert, kes kohe kolme aastase kohta teab gei öelda…

Lihtsalt, ei taha draamat, mis teie arvate, kas kolmeaastasest lapsest võib aru saada, kas ta on gei või ei?

Siis küsivad emmed, kelle lapsed on kümnekuused “kas näputoitu ka olete andnud?” “Tegin makarone, kas võin anda?”

IMG_7347.PNG
pilt on illustratiivne

Mida need lapsed siiani söönud on? Ainult piima? Vaesekesed. Ja nad reaalselt kirjutavad, et proovisid anda näputoitu ja tõmbas kurku ja enam ei anna. Kuidas ta siis harjutab üldse söömist ja mälumist?

Mind ka hirmutas natuke see kurku tõmbamine alguses, lugesin ja guugeldasin selle kohta ja sain teada, et oksereflektor on lapsel keele keskel ja teda ajab öökima (loe: tõmbas kurku tunne) sajand enne kui see tegelikult kurku jõuab. Meie Hedon sööb kõike ja hea meelega, eriline lemmik on riis. Täna keeldus oma purgitoitust kusskuss kanaga ja nõudis minu kausist tom khad riisiga. Ja sõi hea isuga kõhu täis…

matsimoka
Hedon sööb kõike – ka Matsimoka verivorste, sest ta teab, mis on hea!

Ja neljas asi, mis öösel beebigruppe kammides silma jäi… Need meeletud tordid! Nagu lastel oleks neljandal, seitsmendal ja kümmendal kuul pulmad. Nii uhked tordid. Millised saavad olema nende laste esimesed sünnipäevad? Aga viiendad või kümnendad? Veits Ameerika mu jaoks – seal tehakse viieaastastele sünnipäevi, mis maksavad mitusada tuhat…

Kuidas teie lapse igakuiseid sünnipäevi tähistasite? Milline oli lapse esimese sünnipäeva tort? Aga viienda? Aga kümnenda?

99 thoughts on “Ving ja hala: osad emmed on ikka nii tundlikud

 1. Mina jätsin püreedega mökerdamise üldse vahele ja alustasingi näputoiduga…super mugav lahendus. Eks natuke tüütu on kui laps plökerdab aga see-eest saab ruttu ka lusikaga söömise selgeks.
  Püreesid kasutasin vaid külas jms. Eelkõige tuubikaid.

  Mis geidesse puutub siis….miks üldse 3a kohta öelda, et kas ta on gei???Kust selline mõte???

  Aga jah, need beebigrupid on päris hullus. Ulme mis friike ikka koos.

 2. Meie oleme siiamaani iga kuu ostnud tähistamiseks koogi või mingi allahinnatud väikese tordi poest (laps 4-kuune kohe). Esimene tort oli Maximast ostetud, lihtne hapukoore tort, pisike.

  Minu meelest on armas ikkagi tähistada esimesi kuid. Me teeme iga kuu lihtsalt koogi või tordikesega pilti lapsest.

  Spets. ma küll torti tellima ei hakka veel, sest laps niikuinii aru ei saa. Kook või tort on pigem vanaemale-vanaisale, kes külas käivad iga kuu ja on magusasõbrad.

 3. See vist ei tähenda päris gay teemat.. aga alles oli “uudis” (vist) Õhtulehes, et üks ema tehti täiega maha, kuna tema laps suht pisikesest peale tahtis olla tüdruk. Sündinud oli poisiks siis. Ja ema nägi, et See on okei ning lubas tal kleite kanda ja kasvatasid juuksed pikaks ning nime vist kah vahetati juba tüdruku omaks ära. Aga ma usun küll, et lapsed juba päris algusest teavad, kas nad on omas õiges “kehas”. See , et inimene “kasvab” gayks on sürr… See tuleb ikka juba sündides ma arvan.
  Mu õde on gay… isa vihkab seda ja arvab, et gayks “sai” ta siis, kui tema poisssõber teda kunagi vastutahtmist võttis. Mina arvasin aastaid varem juba, et Päris hetero ta pole. Ja mul on jumala ükskõik kah! Sest inimesena on ta lihtsalt 5+

  Sünnipäevad… vanema lapsega tähistasin üle aasta mängutoas … alates 4ndast eluaastast iga aasta mängutoas. Keskmine väljaminek on 200-250€ Tordi olen ALATI ise teinud. Ja mitte mingi superlux aga tavaline küpsisetort kuhu peale siis tellitud suhkrukunstist suhkrupilt vastavalt lapse soovidele – suht kindlapeale minek.
  Nooremal pidasin nüüd teist aastat mängotas… kulu sama.
  Mängutuba eelistan puhtalt sellepärast, et korteri seinad jäävad kitsaks sellele lastemassile.. ja see enne – pärast koristamine… Mängutuba ok… paar tundi ja nägemist :D
  Praegu on nii tihti igalpool vouchereid kah… et õigel ajal õiges kohas olles saab päris hea hinnaga mängutoa.
  Tordi teen ise, kuna kardan pettuda… ja päris kallid on kah… Toidud üldjuhul ongi rohkem vanematele.

 4. Ma kull ise ei ole segane ema ( vahemal enda arust) ja nalja ka naq moistan, aga selline nali on lihtsalt kuidagi kohatu. Ma ei kujutaks ette, et ma ise utleks mone lapse kohta, et ouu geii oled v? mitte, et ma neid ei salliks vaid lihtsalt ulimalt kohatu nali.

  1. ma ei teinud nalja, vaid lihtsalt pakkusin ühe variandi välja, seejuures mitte midagi halba mõtlemata

  2. Väga totter siiski. Ma saan aru, et sõimatakse omavahel ja sildistatakse rongaemadeks või kanaemadeks vms. Aga laste kohta midagi soovitades või öeldes mõtlen mina ikka sada korda enne, kui midagi kirja panen. Ja kunagi ma ei pakuks võhivõõrale internetis, et äkki ta laps on gei (ma ei julgeks oma parima sõbralegi midagi sellist öelda, kui just laps ei oleks tõesti juba nooruk ja ei käituks vastavalt). Igatahes kõlab Sinu teguviis mõtlematult ja pisut näib isegi trollimisena.

  3. Kui täisealine naisterahvas ütleks mu 3-aastase poisi kohta, et äkki on gei, siis ma peaks teda napakaks. Pahasti ei suhtuks, mõni ongi ju ullike. Ja loomulikult võib ka peast lihtne olla aus, üks ei sega ju teist.
   Ma arvan, et minu seisukohta jagab enamik inimesi. Lihtsalt osad inimesed saavad ka väga vihaseks, kui kuulevad oma lapse kohta lausnapakat repliiki. Teised suhtuvad mõistvalt, sest mis sa ikka vihastad kummalise inimese peale.
   Kunagi tellisin oma 2-aastasele pojale kohvikus mahla. Kelner tõi selle kohale ja küsis poisilt, et noh, kas pea on haige.
   Täpselt sama keiss. Mis sa ikka ullikese peale vihastad, ta ei mõelnud ju nürimeelse kommentaariga midagi halba.

  4. Ma ei öelnud, et siin on midagi solvavat. Ma ütlesin, et täiskasvanu, kes lahterdab 3-aastaseid heteroteks ja geideks, on ullike.

 5. Minust saab sinusugune “rongaema”. Ma alati vaatan kui erinev sa teistest oled. Mul oli kunagi üks tuttav, kellel on väike laps. Ja siis see laps mängis trepi peal (no umbes teisel astmel). Ta rääkis et kõik ta tuttavad lapsevanemad röökisid et apppiiii võta ära. Üks kord laps libiseski alla. Ehmatas ja ei roninud nii kõrgele kui tol korral (laps oli 2-aastane). Ta ütleski, et kui ohtlikult kõrgeks läheb siis tõstab ära, aga no mis juhtub kui ta teiselt astmelt alla libiseb. See kõlab enamustele nagu hoolimatu ema aga tegelikult oli see laps juba 2-aastasena nii asjalik, et ma arvasin, et ta on 4-aastane.

  Ja see söömine. Meie vanemad andsid ka meile igasugust körti. Miks siis meie peaksime oma lapsi ainult udupeenete piimasegudega toitma? Ma alati mõtlen, et sa oled äge, et lased lapsel proovida. Ja no kui oksendabki välja? so what? Ega ta ära ei sure. Organism saabki harjuda ja ma usun, et ta on haigustele vähem vastuvõtlik. No mõnel lapsel on ju, et kui saab midagi teistsugust siis kohe kaka lippab. Üks asi, mida ma muidugi ei poolda on lastele vürtsikad toidud.

  Ja seda gey teemat ma ei hakka isegi kommenteerima. Need kanaemad on veits kukkunud.

  Tublid vanemad olete. Jätkake samas vaimus :)

  1. Ilmselt loobiks mõni ema mind kividega surnuks, kui kuuleks, et minu poiss sõi kahe aastaselt chilli nuts pähkleid (teate küll neid rohelises pakis krõbeda tšilli koorikuga pähkleid). Nädal tagasi sai ta seitsme aastaseks ja need on endiselt tema lemmikud :)

  2. Nõus. Ise samuti lapsel lasknud katsetada ja üks selline “õppetund” oli kaminaga. Tuli oli nii ahvatlev ja tõmbav. Mis ma tast sada korda keelan seal. Pani korra näpu vastu klaasi ja ei näppinud hiljem kordagi , vaid vaatas distantsilt. Mõttetu pabistamine teeb lapse närviliseks ja eluvõõraks äpuks. Sugulase poiss veetis 6- elukuust kuni 15-kuuni pehme kiiver peas, non-stop, sest äkki kukub ja lööb pea ära. Dziises ma ütlen… Ja vaadates osade emade kasvatusmeetodeid, siis paratamatult taban end mõtlemast, et kuidas see inimkond tänapäevani areneda on julgenud.

  3. Usu mind, ka normaalsed inimesed saavad lapsi, nad lihtsalt neis foorumites ei mölla ringi ja neid näeb hoopis teistes kohtades :)

 6. Sellel gei jutul võib isegi tõepõhi all olla. Minu naabripoiss oli ka päris väiksest peale teistmoodi, st et kunagi ei mänginud ta autodega ega huvitunud nö poiste asjadest. Ikka nukud, kodu mängimine, söögi tegemine jne, kõik plikalikud huvid. Ja nüüd on temast sirgunud transseksuaal, või mina ei tea kuidas ta ennast täpsemalt nimetab, pikkade juustega, meigitud poiss, kes kannab naisteriideid ta igatahes on.

 7. Ei oska kommenteerida,et kas 3 aastane on gei,arvan et mitte,sest need titted veel ise aru ei saa kes või mis nad on. Mul 2 last ,vanem tüdruk ja teine poiss ,kutt mässab ka tibi asjadega meeletult,sest eeskuju ees.Tortidest ei pea lugu,nagunii raha pole. Aga tissitamisest ,mind võite kohe maha lasta aga toitsin plikat ainult rinnaga aasta ja 9 kuud. Aastani sai piima ja hiljem hakkas igastsuguseid juurdetoite juurde saama. Ja plika 8 aastane ja haige pole olnud. Ja mingei vaegusi ka pole. Laps ei jää nälga ja sel ajal arvasingi et kiirustada pole mõttet.

 8. Esimesel aastal sai iga kuu ainult portreepilt lapsest tehtud. Esimeseks sünnaks sai mu enda tehtud banaanimuffineid. Teisel sünnal sai poest ostetud Napoleoni kooki, hea et teistele jäi. Mõlemad sünnad on olnud väga low key ja perekesksed. Nii noortele uhked sünnipäevad on pigem vanemate rõõmuks. Lapsel pole ju vahet kas saab koogi ja kingi kodus või mängutoas keset pallimerd. Ise hakkame suuremalt tähistama ilmselt 3+ vanuses.

 9. Olen vist üle aasta ühes beebigrupis olnud. Kui liitusin, siis lootsin, et saab normaalsete inimestega arutada/üksteisele nõu anda. Aga jah, reaalsus midagi muud :D Lapsed on küll toredad, aga samal ajal oleme kõik naised, kelle kehad elasid palju üle. Kord tegin teema seksi kohta (noh mitte midagi liiga intiimset, meil selline a la 20-liikmelike grupike ka), kõigil oli reaktsioon selline, et wat, mis seks, eriti piinlik, me oleme emad ju, imelik oled v :D Sama reaktsioon oli siis, kui julgesin küsida, et kas keegi oskab soovitada venitusarmidele head kreemi vms. Sain vastuseks, et kuna mul nüüd laps, siis ei tohiks enam nende triipude pärast muretseda :)

 10. Täitsa offtopic aga ootan seda Q&A videot, mille juba sajndeie tagasi lubasite teha :)

 11. Minu tibi ei söönudki purgitoite peaaegu üldse, alati tahtis seda mida mina sõin! Tõmbas küll mitmel korral kurku kuid kohe ajas selle ka köhates cams taoline häälega tagasi! Minu lapse lemmik on ka riis!

 12. Aga miks sina täiskasvanud inimene, ema, naine jms peaksidki minema ja teisele emale ütlema sellist asja? Kas peab minema oorumis sellist asja kommenteerima? Või selliseid küsimusi esitama? Mina nt poisi emana ei oleks ka rahul kui sa tuleksid ja mu poja kohta sellist asja ütleksid/kirjutaksid! Ja mul ausalt oleks jumala suva, mis seksuaalset asja ta hiljem eelistama hakkab aga 3aastase kohta sellist asja mainida oleks ka minu jaoks kohatu (kordan: olgu ta tulevikus bi, hetero, gei või kes tahes!)! Mis värk sul nende geidega on?! Nagu tõsiselt? Mingi kinnisidee neid kaitsta ja sellest kõikidele kuulutada. Saa üle! :D ja siis sa alati solvud ja tuled siia halama kuidas sinust aru ei saadud? Miks sa siis ei kontrolli oma keelekasutust? Minu jaoks paistab see nagu ananüümsed kommentaatorid kirjutavad kõike mis pähe tuleb nii ka sina kohati (kuigi oma nime alt)!
  Ja mis sinu asi on mida teised söövad, oma lastele süüa annavad? Ikka ja jälle tuled toetajaid otsima sellega, et andsin 5k makaroni :D saa ka sellest üle! Kas sa tõesti vajad neid toetavaid kommentaare? Oi kui tubli ema sa oled, et sa üldse ei põe, mida laps sööb ja sa pole üldse kanaema?!

  1. Täpselt nõus!
   Ei tule ju keegi sulle ka ytlema, et Hedon on kole ja paks laps. Lihtsalt teatud asju pole vaja suust välja ajada. Tarka muljet see ei jäta….

  2. Well said, sister :D ma mõtlen ka sama, et täpselt nii nagu sina, Mari-Leen, ei taha, et keegi sinuga õiendama tuleks, et su laps juba ammu nn päristoitu saab, ei peaks sa ise seletama, kui teised ainult tissi annavad aastaseni. Oma asi ju. Seda andmist nn öko- või kanaemade suhtes on siin veitsa palju. Jep, sa oled hästi progressiivne ja cool lapsevanem :D

 13. See toiduteema ajab mind ka närvi. Laps on aastane ja siis küsitakse, et kas võib seda ja seda anda??? No millal siis veel? Kui laps on 10? Ja ma ei räägi siin rämpstoidust, vaid täiesti tavalisest toidust.
  Lapse sünnipäeva tordi lasin teha sõbrannal ja väga lihtsa, laps ei saa ju nkn midagi aru. Kaunistused tegin ise.
  Ma tahaks pidevalt ühes grupis kommenteerida, aga säãstan oma närve.

 14. Mina olen see ema , kes iga kuu tellib uue ja uhke tordi. Just selleprast et siis saab kõik tegijad ära proovida et kui tuleb see esimene sünnipäev, siis teab milline tegija on hea, kiire ja osav. Kuna mu esimene laps sündis 15 aastat tagasi, ja siis polnud paljusid ägedaid asju , siis praeguse beebiga naudin kõike mida siis ei olnud..Fotoshoodid rasedana, beebist jne.. Kui võimalusi on siis miks mitte..Igasugune teiste beebide kommenteerimine, ma seda ei harrasta, teades et igale emale oma linnupoeg kõige armsam ja ei tahaks küll kuulda et keegi ütleb et kuule ta on ikka paks või gei või midagi veel

  1. Sa tõesti SELLE PÄRAST tellid iga kuu uue tordi, et proovida ära, et aastaselt siis oleks see ÕIGE tort? :D :D

  2. Funktsionaalne lugemisoskus on vist kehvapoolne?
   Selgitatakse ju, ja lausa esimeses lauses, et soov on erinevate torditegijate loomingut proovida.
   Mis siin arusaamatuks jäi, et üle küsida, ja veel omapoolne vint otsa keerata?

 15. Tere, sa oled ise samuti väga tundlik, kui asi puudutab su last ja kriitikat/arvamust sinu kui ema käitumise kohta. Iga ema on tundlik oma lapse suhtes, eriti, kui tegemist on inimesega, kes on traditsioonilisema mõttelaadiga. Ja igale poole pole ju vaja seda gey teemat toppida, ausalt noh lapse kohta nii öelda, äärmiselt kohatu ja mõtlematu, see on sama, kui öelda, et sinu laps on potentsiaalne ülekaaluline laps vaadates tema toitumisharjumusi juba praegu ja ühe vanema probleeme ülekaaluga. Me keegi ju ei tea seda, mis temast saab kahe aasta pärast, kui jalad all, ja nii avastab ka mõni teine kolmeaastane erinevaid mäne ja mänguasju, nii nagu sinu laps avastab toite. Aga lahe provotseeriv teema igal juhul (iroonia), teades su enda regeeringut erinevatele arvamustele, mis inimestel on, siis tõesti kritiseerida teisi selle eest, et ka nemad reageerivad või asuvad kaitsepositsioonile…. mis sul endal viga on, tekib küsimus?

  1. Tahtsin ka kirjutada, et kui kuskil eelnevates blogipostitutes on sulle vihjatud, et su laps on väike pontsik, siis oled küll vägagi kaitsma hakkanud ju? Kohe laod ette tabeleid ja asju, et su laps on keskmise kaaluga ja blabla ;) kuidas too ema ennast siis kaitsma peab (asjade eest, mis pole ju faktid)?

  2. Nõustun!
   Lihtsalt kohatu kommentaar ja näitab su enda madalalaubalisust nii lapse kohta öelda. Ilmselgelt ei ole sa kõige kirkam kriit,seda sa tõestad sa ise järjepidevalt,aga siiski..
   Enda abikaasa on homo,ise oled paks ja laisk ja beebi on sul ka kole paksuke. Ma ei mõtle üldse halvas mõttes,aga olen lihtsalt aus.
   Mis sa selle teadmisega nüüd peale hakkad? Mitte midagi,sest selliseid asju ei öelda mingi mõttega,vaid et lihtsalt teisi solvata ja reaktsiooni saada.
   Sinu sugune inimene ei tohiks küll teisi pidevalt maha teha ja arvustada. Vaata peeglisse ( jah ma tean,et sa oled enda arvates sitaks ilus,seda pole vaja kommenteerida)
   Heas mõttes muidugi.

  3. Ei tahtnud ise ka hakata Hedoniga näidet tooma, kuna muidu oleks Sinu ridadesse astunud, aga see on küll kenasti kirja pandud. Nii et nõustun. Ja eks ma ise saan ka aru, et Sa kirjutad selliseid asju, et feimi saada, aga vahest jälle mõtlen, et jah… Et võiks maailma pisut rohkem avali silmadega vaadata ja samas säilitada ka taktitunne. Aus olemine ei tähenda terve mõistuse kaotamist :)

 16. Ja kui inimene tahab tähistada oma lapse sünnipäeva uhkema tordiga kui olid sinu tassikoogid, siis mis see sinu asi arvustada õigupoolest on? Sa ka tähistasid Hedoni sünnipäevasid, otsisid kondiitrit, et Hedoni esimest sünnipäeva tähistada, aga kui mõni vaesem ema nüüd kargaks ninna sulle, et issand kui nõme ja arualge see Marileen on, tellib mingeid eritellimusega kooke, ei või siis Selverist osta. Siis sa kriiskaks kõigile, et su oma asi , kuidas tähistad ja, mida pakud.

 17. Mul sööb ka kutt kõike mida saab. Täna hommikul ( püha püss lööge risti) sõi näiteks putru ja siis sai veel šokolaadi ka. Mäkerdas end ja tooli täis, aga lapsel oli lõbu. Samuti sööb saiakatte/pasteeti/vorsti saia kahe suu poolega. Anna ükskõik mida. Kui hakkab kurku tõmbama siis jälgin ja suudab ise selle välja ajada.
  10kuune laps peaks pms sööma juba lisa ka. Vahet pole palju. On paremaid ja halvemaid aegu.
  Kui sa oleksid minu oma käest küsinud kas mu laps on gei oleksin sul pea lõhki löönud.. Okei nali ei löö :D ma oleks irvitanud ja peale kiitnud, et on jah :D
  Meil mängib ka nukkudega, barbidega jne. Ega ta seda iga päev ei tee. Tüdrukutel vedelevad ka nukud laiali ja teda väga harva huvitavad need. Las mängib peaasi, et vait on :D
  Sünnipäeva puhul olen teinud ühe korra kooki. Minisünna puhul siis.
  Esimese eluaasta puhul ei plaani ka mingit mega möllu teha. See siiski lapse sünnipäev ja ega ta ei saa aru nagunii mis see nüüd on. Vb teen koogi, aga mitte midagi suurt. Kingituseks saab ka vast midagi kasulikku nagu nt uus voodi. Jah – olen nii ülbe ja vastik, et hakkan last harjutama juba teise voodi.

 18. Arvan ka, et tegelikult lapsed juba väiksena teavad enda orientatsiooni kohta. Mu naabripoiss oli väiksest peale juba teistsugune. Seal peres oli muidugi ka nii, et ema väga tahtis tütart ja oli tütre tuleku ootuses. Tol ajal veel sugu teada ei saanud ultrahelis. Ema rääkis kõhubeebiga kui tüdrukubeebiga ja oli kindel, et sünnib tüdruk. Kas nüüd see ka mängis rolli – öeldakse ju et mõttel on suur jõud, aga ilmale tuli poiss. Väga plikalik poiss. Ta kehahoiak oli juba hoopis tüdrukulikum. Meeldis küüsi lakkida ja tüdrukute riideid selga panna. Käis ja itsitas ringi. Poistega rääkides oli kuidagi meelas. Sõbrad olid ka kõik ainult tüdrukud. Väiksemana meie muidugi sellest aru ei saanud, et lihtsalt saabki hästi läbi ja pulli pärast nii. Praegu on ta täiskasvanud noormees ning ta kohe erineb. Tema olek, stiilitaju. Nüüdseks ta ka elab teise kutiga koos. Et sellised asjad võivad juba väiksest peale välja paista. Ja selles ei ole ju midagi halba. :)

 19. Mina olen juhuslikult ka hetkel ühes beebide grupis. Lihtsalt selle pärast, et seal saab iga postitusega nii palju nalja. Trad, mitte ainult emaks saamine, vaid juba esimesest raaedustestist kaovad need ajud juba ära enamusel, kui neid üldse on olnud.
  Igast pisiasjast tehakse kohe suur drraama, iga asi on põhjustatud rasedusest. Lisaks kõigele topitakse iga päev oma ultrahelipilte: “minu poja jalgevahe”.
  Üle võlli on need “käisin täna ämmaka juures…” ja “kuidas teil on lood…” postitused.
  “kuidas teil on lood seksimisega?”
  “kuidas teil on lood voolustega? Mida teie jalgevahelt tuleb”
  “kuidas teil on lood muusikaga? Kas kinos võib käia?”
  Olen ka julenud seal paar korda midagi öelda nende 8 kuu jooksul ja kuna ma pole iial kellegi jalgevahe pilti kommenteerinud “oiii nii armas” või “issand kui nunnu”, siis ma olen põlatud ja ei tohiks üldse sõna võtta kui ma neist nii halvasti arvan.
  Lõpuks nad jõudsid järeldusele, et ma polegi üldse rase, vaid käin niisama seal rasedaid terroriseerimas. Vot. :D
  Igatahes soovitan ikka sellistes gruppides olla, vähemalt on endal naljakas. Ma juba ootan et need lapsed popsama hakkaks, siis tulevad ju kõik need “me kakasime” jms postitused ja pildid :D

  1. Haha, mõtlesin ka et no miks sa paned ultraheli pildi oma poja jalgevahest. Väga tore, et selline pilt sulle anti, võimalik, et küsisid lausa ise, aga miks sa selle beebigruppi lisad?

   Nõustun 100%, et need beebigrupid on head naljanurgad. Ise olen ka 2 grupis olnud u 8 kuud (olen rase).

   Nagu ükspäev lisas keegi lingi mingist artiklist “10 käsku, kuidas rasedale naisele ideaalne mees olla” vms. Mis põhimõtteliselt koosnes sellest, et sina mees teed nii nagu RASE naine ütleb, sest ta lihtsalt on rase. Nagu mehel endal oleks keelatud mõelda, tegutseda nii, nagu tema tahab. Ja kuidas järjest tulid kommentaarid, et minu mees on TÄPSELT selline. No mida veel? :D

  2. Milleks liituda suletudud beebi grupiga kui sulle ei meeldi sealsed teemad? Milline endast lugupidav naine/ema tuleb ja parastab teiste pilte, küsimusi ja muresi kellegi blogi kommenaaris? Mis õigus on sul edastada salajast infot kuskil mujal? Ehk polegi asi nendes küsijates ja piltide lisasajates vaid sinus? Beebide grupid tehaksegi üldjuhul selleks et jagada teiste ootajatega oma rõõme Ja muresid jne. Häbi sulle!!!! Kahju et mõistus ja vanus kuidagi käsikäes käia ei taha!!!

 20. Meie esimene kuu ja mõni kuu veel tähistasime sünnipäeva mu enda tehtud tortidega, sest siis ta magas palju ja mul oli aega ja esimene kuu oli ikka eriti tähtis, nüüdseks on asjad läinud lihtsalt nii, et ostame poest koogikese joome ämmaga kohvi ja anname muidugi pojale ka kooki :) ning kiidame talle, et tal on minisünnipäev, siis arutame kui tublisti ja kiiresti ta areneb jne :) lihtsalt need kuu minisünnad on väga lihtsad. Pojal aasta saab ju nüüd jaanuaris täis(17) ning oh neid piduplaane :) vot see tuleb üks vahva sünnipäev! :) see on väga tähtis, ning ka kõik järgnevad aastad. Eks tore on ikka vaadata, et nii paljud nii raskelt iga kuu vaeva näevad ning neid mini sünnasi peavad, kuid mina olen seda meelt, et sünnipäev peaks üks eriline päev olema tal, ning seda siis iga aasta, tema sünnikuul. Toidust rääkides, siis vb ma olen kohutav ema, kui ma ei anna lapsele neid püreesid mis talle ei maitse vägisi, või, et ma annan talle seda sama mida ma ise söön, kartulit ja hakkliha kastet nt. Juurvilju,puuvilju riisi,kana,menüü on mitmekülgne :) suppe, kohupiimakreeme asju annan ka. Lisaks ta saab ju ka veel piima ;) laps on terve, tubli, aktiivne ning ka kõht on korras. Kuid iga ema on erinev, kes mida annab.

 21. No ma ei tea, ma läheks ka vist närvi kui keegi mu lapse kohta gei ütleks :D ise oled gei :D Aga ei tegelikult saan mõttest aru ja need beebigrupid ongi sellised, tead isegi. Tordi meisterdan igaks kuuks ise ja sellise tagasihoidliku toorjuustu oma :) Esimeseks sünnaks ka ei plaani tea mis prallet, perega istume ja sööme jälle torti :) Toitu annan nii nagu sööb, sööb enamasti kodutoitu ehk seda mida me isegi sööme ja seda kas purustan rohkem olenevalt toidust, närida oskab, aga kipub korraga liiga palju omale suhu toppima toitu ja siis läheb kurku, nii et ma ikka jälgin teda hoolsalt, aga lasen ka ise tal toimetada :) Lapse järgmise kuu ehk esimese päris sünnipäeva tordi teeb vanaema kodu munadest ja ise tehtud kohupiimast ja selle ma kavatsen lapsele ette anda ja lasta tal nii palju seda sisse süüa, kui tahab :D :) halb ema ma ütlen :D

 22. See geiteema on küll veits haiglane. Püüan nagu kuidagi mõista sind, aga ei mõista.
  Beebigrupid on tõesti kohad, kus tülid kerged tulema :D Sellega olen nõus- vaieldakse, mustatakse jne.
  Ja söögiga…no ei pea see kümnekuune laps juba kõike matsutama. Et ma oleks vürtsikat toitu kümne kuusele andnud, no andke andeks. Lapsel on terve elu aega neid toite maitsta.

 23. Ei hakanud täpselt fakte järgi kontrollima, aga kas mitte polnud teie poisi esimene vms minisünna see, kui mees kinkis spapaketi vms sulle? Mõtlesin ka siis endamisi, et ohoh, uhke värk, et mis siis järgmine kuu jne tuleb. Teise silmas pindu näen, aga enda silmas palki ei näe.

 24. Ma vahel loen su blogi ja olen mõndade põhimõtetega nõus. Näiteks, et vanemad võivad muidugi reisil käia ilma lasteta ja puhata, kuigi minu meelest beebi kõrvalt 2 nädalaks ära minna on natuke liiga äärmuslik minu jaoks. Samuti olen ka ise selline, kes väga ei põe, annaks ka lapsele kohe erinevaid püreesid jne, kuigi minu mees on väga ettevaatlik ja tahab ikka vaikselt proovida ja katsetada. Ma ei viitsi tihti vastu vaielda, aga ise võtaksin ka teatud asju lebomalt. Samas olen ka otsekohene ja ütlen, et sinu kommentaar on natuke matslik. Ma usun, et ei pea kõike välja ütlema, mida mõtled. Otsekohesusel ja labasusel on vahe. Kui tahad asjalikku nõu või arvamust anda, see on otsekohesus. Intelligentsel inimesel peaks olema taktitunne ja reserveerima teatud asju leebemalt, olles siiski võõrastega rääkimisel diplomaatlik. Sellist oskust annab arendada ja soovitan sul seda soojalt teha, muidu sa selles maailmas kaua vastu ei pea. Mina näiteks usun, et teiste viha sinu pihta on laastav ja usun mõttejõusse. Kas tasub siis inimesele halvasti alati öelda? Pigem olla diplomaat ja teisi mitte närvi ajada, toob sulle endale kasu.

 25. Kust sa võtad õiguse kinnisest grupist infot avalikult jagada???

  Kes sa oled endaarust,eeskujulik ema,meenutad rohkem mingit lohakat,tõsiselt,laisk ja lohakas,näind sinusuguseid emasid küll vägevad vabakasvatajad,kuigi see on lihtne ettekääne teie laiskusle
  Ära torgi oma riivatud mõttemaailmaga teiste inimeste elu,eriti 3 aastase lapse.

  1. Kas ma olen pannud siia mõne nime? Vanuse, sünniaja, elukoha?
   Ja mul ei ole kodus mingit vabakasvatust – unusta ära!

 26. Minu arust on naljakas :) Ma isegi olen vahest mehele öelnud, et kuule meie poisist saab gei, sest mängib küünelaki pudelitega. (Ja nüüd saan ma vastu pead, sest laps neid ritta lapib kapi ääre peale). Aga see selleks. Selle peale solvuda ja sõimama kukkuda on üpris mõtetu. Aga noh…see minu arvamus.
  Olen juba ammu loobunud kuskile gruppidesse kuulumisest. Oma närvide pärast :)

 27. No minu meelest võiks sinu kohta ka sama hästi öelda, et oled liiga suurejooneliselt oma lapse kuusünnipäevi tähistanud. See küll iga pere oma asi, kui suurelt või väikselt ja kas üldse seda teha.

 28. See gei kommentaar on tõesti väga kohatu ja peaks häbi olema selle pärast. Kui teised on ka ausad ja su lapse kohta paks ütlevad, siis polnud väga ok sul ju? Või ku Meelist geiks tembeldatakse? Sellest oli ka mingi blogipost ja jäi mulje, et Meelisele see väga ei meeldi. Kolmeaastane on just sellises kõige armsamas väikelapse eas ja ei kujutua küll ette, mis selle inimese peas toimub, kes sildistama hakkab teda. Rollimängud on täitsa normaalsed sellises vanuses. Minu tüdruk oli näiteks autodest vaimustuses sellises vanuses. Mis diagnoos tal siis on ka?

  1. Mind on elu aeg ärritanud see vanamuti stiilis sildistamine a la mängib autodega – tuleb mehhaanik, mängib nukunõudega – tulevane kokk. 3-aastane laps mängibki üsna kõigega, mis talle kättesaadav on. Me just naerame, kui aastane poeg võtab õe nukke, et näed, ilusad tüdrukud meeldivad… Mul tüdruk mängis väiksena kogu aeg pehmete loomadega, kuigi ka nukke oli tal. Pani oma karusid ja kasse kogu aeg tuttu ja sõidutas vankriga .. ei tea, kas tuleb zoofiil…

 29. Seda torditeemat on nats naljakas lugeda, kas sa mitte ise iga kuu mingit hullu pidu ei teinud? Uhked tassikoogid ja värvilised sushid jne.
  Meie iga kuu sünnipäevi ei tähistanud, alates esimesest sünnipäevast oleme igal aastal vanuse ja nimega tordi tellinud erinevate kujudega.

  1. Meil olid katsikud sushi ja muffinitega, ja kuue kuu pidu oli natuke suurem, sest tähistasime ühtlasi ka meie 7aastast kooselu :)

 30. Sa nimetasid poissi sellepärast geiks, et talle meeldib nukkudega mängida?? Mul tekib siin pigem sügav kahtlus, et kas sul on ikka kupli all kõik korras või oled tõsiselt kõrgelt kukkunud? Mulle meeldis väikese tüdrukuna mängida hirmsasti autodega lasteaias seal vaiba peal kus olid need auto teed, üldse mängisid absoluutselt igasuguseid mänge, nukkudega, barbidega, autodega, legodega, suuremana ronisin puu otsas ja mängisime tüdrukutega sõda ja tagaajamist. Mis sa tahad väita, et ma olen nüüd lesbi või? Täitsa normaalne ja heteroseksuaalne naine on minust kasvanud ja üllatuseks suudan isegi naiselik naine olla. Imelikud mõtted on inimestel ikka peas.

  1. Ma ei väida mitte midagi. Ma lihtsalt pakkusin, et äkki ta laps on gei, mitte ei konstanteerinud fakti.

  2. Birgit ütles kõik ära mis kirjutada tahtsin, mängisin mina lapsepõlves autodega, ja mu lapsele meeldib poiste staff rohkem.

   Tegelt ma tahtsin hoopis küsida, mis olend su mees on? Milline mees kannab roosasi riideid?

   Ilmselgelt ei tunnista sa ise oma rumalat mõttemaailma.

  3. Minu meelest roosa riietus ei näita küll väga midagi. Ilmselgelt on ka Taavi Rõivasel või mõnel veel mehisemal mehel roosa särk seljas olnud :D täiesti pseudoteema praegu siia selle teema sisse see roosa kandmine.

  4. Mu arust roosa seostamine naiselikuga on sama normaalne kui nukkude seostamine naiselikkusega.

   Lisaks sellele, et su mees kannab roosasid (ja üldse väga mustrilisi ning kirjuid) riideid ja oskab autode puhul kommenteerida vaid nende välimust (tema “meisterlikud” autoarvustused), siis on näha, et ka su poeg mängib roosade asjadega (instagram).

   Ega nad sul ehk mõlemad geid ei ole??

  5. Meelis kindlasti gei pole ja kui Hedon on gei, siis las ta olla :) Ja roosa kast ei ole mänguasi muidu, aga noh, mida iganes :D said ära panna? minul pole geide vastu midagi. Kui Hedon sündis, oli esimene kommentaar – selline nimi, hm.. temast tuleb küll gei. Ma ei osanud küll solvuda sellise asja peale. Minu meelest gei olla on kompliment :)

 31. No see gei-kommentaar oli küll väga kohatu ja täiesti vales kontekstis seal teemas.

  Ise oled kirjutanud ka, et su laps on oma arengus teistest taga. Vaevalt oleksid väga rõõmus, kui keegi küsiks, kas laps on mingi puudega äkki, kuna veel ei rooma/räägi vms.

 32. Teemast täiega mööda, aga ma lihtsalt ei saa seda endale hoida :D

  Nimelt nägin teid (Mari-Leeni) Hedoniga eile Roccas ja nägite nii armasad välja. Mölemad nii armsalt naeratasid koguaeg ja no Hedon on nii armas :) Mitte, et ma oleks räme stalker, aga hakkasite lihtsalt silma. Ja muide, Mari-Leen, Sa näed mega hea välja ja väga ilus figuur! Päikest teile ;)

 33. Mõtle nüüd natukene: kas tõesti saab lapse kohta gei öelda? Laps ei tea veel sedagi, kas ta on paremakäeline või vasakukäeline… Mul on kodus kaks poissi, 6-aastane ja 4-aastane, ja kuigi meil kodus nukkusid pole, siis lasteaiast tulles on küll vanemal poisil tekkinud küsimus, et “kas poisid ei või tüdrukute asjadega mängida?”. Miks ei või? Muidugi võivad! Mina mängisin lapsepõlves koguaeg autodega ja sõdalastega ja hetkel olen õnnelik abielunaine kahe lapsega, ei vaata naisi. Tunnista nüüd ise ka, et sa panid ikka täiega puusse ja see ei ole normaalne väikese lapse kohta gei öelda!

  1. kas te saate ükskord aru, ma ei öelnud et ta on gei. et ta on gei sest mängib nukkudega ja punkt. lihtsalt pakkusin, äkki ta on gei – selline kerge mõttekoht, mitte mingi fakt. aga noh, tüüpiline kanakari, kes loeb, mida lugeda tahab, mitte seda, mida ma kirjutan.

  2. Ja mis “mõttekoht” see üldse olema peaks, mille peale mõtlema peab? Et vaadata, kas ajab poistele külge ja ütlema, et ah ta ongi selline, vb gei. Kolmeaastastele ei pea seksuaalsusega seotud silte külge pookima!

  3. Mis vahet sel on, kas sa ütlesid või pakkusid välja? Kokku teeb ikka üks ja sama… Ja kohe kanakarjaks sõimata – ohh jummel küll! Ootan juba postitust, kus sa räägid sellest, et keegi julges midagi sinu lapse kohta öelda. Kas siis meenuvad sulle sinu enda ütlused…?

 34. Tegelt ka. Loe äkki uuesti oma postitus… ja kas sinu meelest oli su kommentaar beebigrupis vajalik? Ma ka ei viitsi siin eriti kirjutada, aga noh… Natukene naljaka mulje jätab see ju sinust endast.

  Mis siin ikka taielda, ma ise ka vahepeal ütlen midagi nõmedat, aga üldiselt saan sellest siis aru hiljem…

 35. Vahel kiikan siia blogisse ja ikka imestan, et täiskasvanud naine ja no kombed ja ütlused on nagu pubekal. :D Kui tõesti on enesehinnanguga probleeme, siis parem mine psühholoogi juurde ja käi teraapias, see teiste pidev mahategemine ja eneseupitamine ei anna sulle midagi. ;) Mina ei hakka nii madalale laskuma ja sinu või su pere kohta midagi halvasti ütlema, see on julm ja väga madal asi mida teha, ükskõik kelle poolt ja kelle suunas. Ja see gei nali, no ok, nali naljaks kusi kaljaks, aga minu arvates on see täiskasvanud naise poolt, kes on ka ise ema, äärmiselt kohatu ja mõtlematu ja lihtsalt nõme kommentaar. Kui ma sellist asja ise kuskil grupis näeks, arvaksin, et see inimene on lihtsalt alaarenenud või äärmiselt rumal ja ebaintelligentne.. Närvi ma nüüd sellise asja peale minna ei viitsi, internet on lollakaid täis, aga lihtsalt nõme märkus mida kellegi lapse suunas teha…kolmeaastase lapse, just nimelt. Mina mängisin ka väiksena väga palju autodega, lasteaias mängisin alati poistega legodega ja autodega kui teised tüdrukud nukkudega ja kodu mängisid. Geina ma sellegipoolest ei sündinud ja ei olegi siiani gei, vaid õnnelik ja naiselik hetero naine. :D

 36. Kui keegi Hedonile halvasti ütleb, on paanika lahti. Aga minu arust on Sinu õeldu väga kohatu ja enamik inimesi võtab seda negatiivselt, ka mina võtaks. Ootaks rohkem positiivemaid postitusi, mitte sõnavõttu ainult negatiivsete asjade puhul.

 37. Niisiis, keegi kirjutas, et tema kolme aastasele pojale meeldib väga nukkudega mängida ning sina siis pakkusid mitte midagi halbe mõtlemata, et äkki laps on gei, sest nukud on ju ikka tüdrukutele mõeldud? Samas aga leiad, et näiteks roosa kandmine (mis suuresti printsessi teema valdkonda kuulub) on nii hetero värk, et ei tohiks isegi sellist mõtetki pähe tulla et inimene seepärast gei on?

  Ütlen siis selgituseks ära, et ka minu arvates ei tee roosasse või mistahes värvi riietumine kedagi veel omasooiharaks, aga samuti ei tee seda ka mänguasjad. Nukkudega mängimine on pigem tüdrukute valdkond seetõttu, et tihtipeale kannavad ka beebide eest hoolt emad ning seetõttu on neil tõenäolisemalt eeskuju olemas. Misjaoks aga üldse kolme aastase lapse orientatsiooni vastu peaks huvi tundma, see jääb mulle praegu segaseks.

 38. Mina olen ka aus inimene aga sellist asja ma küll ei ütleks kellegile et ta laps on gei nukudega mängimise pärast. Nii väike laps huvitub kõikidest mänguasjadest ja mängudest ja peabgi järgi proovima, mina ütleks pigem sellepeale et ongi hea, laps näitab juba väga noorelt hea isa geeni välja :D

  1. Ma ei öelnud seda nukkudega mängimise kohta, vaid kogu pika kirjelduse peale, mis seal oli.. Kahjuks postitus maas, ei saanud täpselt kirjutada siia.

  2. Vahet pole, mille peale seda ütlesid. 3-aastase seksuaalset orientatsiooni kommenteeriv inimene on hälvik.

  3. Mis spetsialist? Jagan lihtsalt sinuga oma ausat arvamust. Sa seda ka küsisid oma postitusega.

 39. oot nüüd… sa määrasid kindlaks kolmeaastase lapse s e k s u a a l s e. orientatsiooni ja sa ei saa aru, mis selles imelikku on?

  1. ma ei ole mitte midagi määranud. lihtsalt pakkusin ühe variandina välja, et ta võib olla gei, kui sedasi käitub. ma ei ole mingi sptsialist, et tiitleid jagada, lihtsalt jutu jätkuks pakkusin.. aga noh, hunnik naisi (nagu ka sina) flippis ära nagu ma oleks öelnud, et laps on saatana sigitis :D

  2. ei, it’s okay to be gay ju – inimesed reageerivad, sest see ju ei ole mingi käitumismuster vaid konkreetselt seksuaalne orientatsioon. seksuaalne. panimaješ?

 40. Mu arust on see ka ülilambikas kommentaar 3-aastase kohta, et äkki on gay. Nagu what? :D Kust tuled sellise asja peale. Kõige kummalisem asi, mida üle pika aja kuulen.
  Olen varem ka kommenteerinud, et miks sa teed emadusest võistluse? Sa võiks sellele vastata, mind tõesti huvitab. Ma ise olen ka pisikese poja ema ja üritan just oma beebidega sõbrannasid toetada, mitte kõrvalt kaagutada ja õiendada ja/või õpetada. Mul on sõbrannasid, kes ei soovi vaktsineerida, kes ei anna lapsele liha jne, aga ma pole veel selle peale tulnud, et arvustada või neid ma ei tea mis nimedega kutsuda, nagu sul siin tihti kombeks on. Küll aga olen öelnud, et tehku enne uurimustööd, et laps saaks oma vajalikud ained kätte jmt.
  Kas sul endal pole ebameeldiv, kui keegi sind või su armast pojaraasu arvustab ja inetult kommenteerib? Sa teed seda õige tihti ise teiste kohta ja see võiks sulle praegu mõtlemise koht olla.
  Rahulikku jõuluaega teie perele :)

  1. Ma olengi oma tüübilt räme m*nn. Aus ja otsekohene. Ütlengi ausalt, et on ilusaid inimesi ja koledaid inimesi, pakse ja peenikesi. Malakaid ja tavalisi. See, kui inimesed ei ütle välja, mida nad mõtlevad ja kodus tagaselga räägivad, palun väga. Ma julgen otse ka öelda, et kuule, sa pole just kõige kaunim. Ja sellest geiteemast võiks ka üle saada, ega ma seda nagu mingit solvangut ei visanud, et ou, su laps on pede, mine peida ta ära kuskile. On siis on, sellest pole midagi :)

  2. Nii et sa siis ikkagi oled mingi spetsialist kes teistele tiitleid jagab-Marimelli koledate- ilusate, paksude-peenikeste, malakate ja tavaliste tiitleid!

   Minu arvates on julgusest asi kaugel, aga kui sina arvad, et selline inimestele ütlemine ja solvamine käib julguse alla siis ole aga julge edasi.

  3. Öelda kellelegi, et ta pole just kõige kaunim, ei nõua mingit julgust. Aga ütlemata jätmine nõuab taktitunnet, häid kombeid ja arusaama sellest, mis sobib ja mis ei sobi.
   Sa oma vastustega ju ainult kinnitad veendumust, et sul ei ole selle arusaamaga kõige paremini. Minna kuskile beebigruppi lahmima, et jou, su 3-aastane on gei? Siis lahmida blogis, et jou, naised, mis viga on, kas emadusest segi kamminud vä?
   Normaalne naine ei pea üldse ema olemagi, et mingit geiteemat 3-aastase puhul pidada enam kui kummaliseks. Ja sinu meelest on see julgust ja ausust nõudev asi, mida öelda?

  4. No sa arvad,et sa oled ise ka “sitaks ilus”, nii et sina ei ole küll adekvaatne inimene mingit arvamust avaldama. Sul ilmselgelt puudub igasugune reaalsustaju.

 41. Kahtlustan, et need, kes gei peale solvusid, on justnimelt samad inimesed, kes ise mõnuga loobivad laste kohta iga tühja koha pealt lauseid nagu “tulevane südametemurdja”, “meie pliksile peika nüüd olemas” jne :D Selline silmakirjalikkus vohab siin hetkel, et huumor kuubis!

  1. Ei saakski rohkem nõus olla Sinu kommentaariga!
   Täielik huumorinurk :-D

   Mari-Leen, sulle tugevat närvi!

 42. Mina ei arva neist minisünnipäevadest mitte midagi. Mul laps saab jaanuaris poole aastaseks ja pole mina temal pidanud minisünnipäevasid ega ostnud ega ise teinud kooki torti sel päeval. Samuti pole pidanud katsikupidusid. Esimese lapsega on megakiire, kõik on uus ja aeganõudev ning vajab harjumist, hakka siis veel mingisuguste pidude ja vaaritamistega mässama. Lapse esimene sünnipäev on ikka siis, kui 1 aasta täis saab :) Siis on väike tore sünnipäevapidu koogi või tordiga ja sugulastega :) Kusjuures… tulin beebigrupist ka sellepärast ära, et emad seal on ikka korralikud kanaemad ja haige laste võrdlemine käib, lapsel kohe ilmselt midagi viga kui kuu vanuselt keerama ei hakka ja peab kindlasti sellepärast arstile minema. Pluss muidugi see kuidas selle lisatoidu pärast mõni ereda leegiga põlema läheb kui enne poolt aastat üldse lapsele midagi peale piima anda. Ilma beebigrupita on elu palju lahedam ja kõik läheb nii nagu peab iseenesest.

 43. Ma lihtsalt lahkusin meie beebi grupist sest (andke nüüd andeks) tõega osad on ikka täiesti segi läinud peast. Kõike võetakse isikliku rünnaku või ma ei tea millena. (julgesin öelda, et selline teema on juba mitmeid kordi olnud (laps ei maga öösel, ema annab iga tunni tagant rinda vms))
  Siin kohal annaksin sulle blogi teema, (kui oled muidugi kirjutanud siis sorry) “usaldame Fb beebi gruppe või foorumeid aga mitte perearsti”. A-la kui su lapsel on kahtlane lööve vm muud viga siis miks raisata aega fb-ssw piltide laadimisega ja mitte helistada perearstile. KÕIGIL perearstidel on olemas erakorralised ajad, ning üldjuhul võtavad nad väikelapsed vastu.
  Oeh. Kaldusin natsa teemast nüüd välja. Aga jah ma olen suga täiesti nõus. Kui liiga palju närve alles on siis tasub tõesti mõnes grupis aktiivne olla.. Kuid kui tahad rahumeelset elu nautida siis on hea nendest gruppidest kaugemale hoida.
  Ps. Ilusaid pühi teile kolmele. Pidage vastu ja oleme chillid edasi ☺

Comments are closed.