#visitmulgimaa ehk kus on Eesti parim SPA?

Nagu te kõik teate, pole me mingid erilised SPA-hundid (st Hedon on!) ega vaatamisväärsuste külastajad, aga just Mulgimaa meid külla kutsus, et saada osa parimast spa-kogemusest ja käia-vaadata üle mõned parimad kohad sealkandis.

Minu ainus teadmine Mulgimaast on Toomas H. Ilves ja millegipärast meenusid mulle „Vigased pruudid“. Kas teadsite, et ekslikult arvavad inimesed, et Mulgimaa on Viljandi, aga tegelikkuses on kõik see, mis Viljandist hoopis alla poole jääb Mulgimaa. Mina kusjuures ei olnud sellesse süvenenud. Ehk siis Mulgimaa põhilise osa moodustavad Helme, Halliste, Karksi, Paistu ja Tarvastu kihelkonnad. Kuni nö Läti piirini välja, aga Viljandi ei puutu üldse asjasse. Ups.

No see see on, kui käid vaid kindlates väljakujunenud kohtades mööda Eestimaad. Ei ole väga trippinud (kui siis kooliajal), väga suvalistest kohtadest ära ei keera (viimati ca 10 aastat tagasi Meelisega deitides vaid..) ja kodumaad ei avasta (sellest hiljem!).

Ma tean, et ma kõlan nagu klišee, aga juba Karksi Nuia viltuse kiriku juures õhkasin ma Meelisele halenaljakaks saanud „Issand, kas Eestimaa on päriselt nii ilus?“ Ja seda emotsiooni jagus mitmeks päevaks kui me sealkandis ringi käisime.

Meil oli ikka korralik list ees, kuhu kõik minna võiks. Näiteks oleks ma hea meelega läinud Morna veinitallu. Tundus põneva kohana ja jäi tee peal ette ka, et keerame sisse. Keerasimegi. Suht vaikus. Googeldasin. Covid-19.

Aga jõudsime nii Tõrvasse, Helme ordulinnuse varemetesse, Taagepera lossi (Wagenküll SPA), Mulgi kõrtsi, Karksi-Nuiale kui ka Abja-Paluojale, aga kohti mida sealkandis külastada on palju.

Ööbimiskohaks parim SPA Eestis?

Kui me check ini tegime, et me Wagenküllis ööbime, siis sain ma kirju ja kommentaare uksest ja aknast, et see on kõikide lemmik. Meiega samal ajal oli seal veel vähemalt kolm meie blogilugejat (nad kirjutasid meile!) ja tõesti, ei ole meil ka midagi halba öelda selle koha kohta.

Ööbisime paruni öösviidis ja kui ma kodukalt praegu nime otsisin, siis.. meil oli reaalselt mulle kõige meeldivam tuba.

Kuigi nagu ma algul ütlesin, pole me suuremad spa-hundid ja ma rasedana üldse sauna väga ei naudi, siis.. oli tõesti kõvasti valikut ja kõik oli megailus. Kirsipuud ja noh, selline ILUS. Polnud lihtsalt saun või mullivann, vaid selline õdus ja mõnus ja ilus. Pilte meil sealt pole, sest telefon jäi tuppa ja siis otsustasime, et.. naudime parem :)

Õhtusöögi otsustasime jällegi rahva soovil süüa hotelli enda restoranis ja tõesti, ei kahetse. Toidud olid head, lihtsalt meie oleme harjunud maitsekamate asjadega, rohkem soola, kui kirjas on vürtsikas, võiks olla ka jne. Aga suures plaanis olid söögid head.

Natuke ikka eksisime ka..

Näiteks mõtlesime me enne SPAsse minekut, et ah, keerame suvalt ära, vaatame mis saab, raudselt jääb mõni vaatamisväärsus tee peale. Veerand tundi hiljem tervitas meid silt:

No kui juba siis juba. Käisime poes. Teadagi millises. Ostsin endale riiulisse sünnitust ootama. Pärast seda on ju põhjust tähistada.

Tagasiteel otsustasime läbi käia veel mõned kohad. Näiteks Helme koopad ja nii kui me sinna jõudsime, hakkas korralikku padukat tulema. Meelis säästis mind ja käis üksinda.

Sealt edasi läksime Abja-Paluojale ja kõik, reaalselt kõik inimesed, soovitasid meil sööma minna Mulgi kõrtsi. Ma küll oleks eeldanud seal suuremat nö koduste toitude valikut friikatele ja Caesari salatile ja šnitslitele (isegi läätse kotlette sai), aga kõik mis tundus „mulgimaine“ – kõrtsipraest, mulgipudrust ja hapukapsasupist saime kõhud korralikult täis, et hakata kodupoole tagasi tulema.

Ma pean tunnistama, et see #visitestonia polegi nii paha mõte (me oleme sel aastal suht palju ringi trippinud Eestis!) ja järgmisel aastal võtame ka kindlasti mõne paiga veel plaani lisaks olemasolevatele lemmikutele ja nii neid aina juurde tulebki.

Kus meil käimata jäi, sest ilm reaalselt ei soosinud ja mingi vihmast tilkuvana ei tundunud eriti ahvatlev minna – Mustla. Oleks tahtnud Mulgi Majakat ka näha. Ehk siis kunagise piimatööstuse korstna tipus (28m kõrgusel) lehvib seal Eesti lipp, mis on Pika Hermanni ja Suure Munamäe järel kõrguselt kolmandal kohal olev sinimustvalge lipp Eestimaal.

Milline on teie lemmikpaik Eestis mida teistelegi soovitate külastada?

#KOOSTÖÖ

6 thoughts on “#visitmulgimaa ehk kus on Eesti parim SPA?

 1. Peipsiäärsed kohad, aga mitte need, mida Eveliis soovitab – kuigi need on ka väga toredad. Minu lemmikud on hoopis Alatskivi loss ja Nina küla oma vapustavalt toreda Kordoniga. Ja Kolkja. Seal on nii vahvaid asju, mida lastega teha.

  1. Ruhnu, imeline koht puhkamiseks, ilusad rannad, toredad inimesed ja ei mingit kiirust, kära ega müra.
   Ööbisime Liise talus, imeliselt tore pererahvas.
   Külastame iga aasta augustis oma seltskonnaga üht Eesti saart, hetkel käidud Naissaar, Ruhnu, Hiiumaa, Piirissaar, Prangli, Vormsi ja Kihnu.
   Top 3 on mul hetkel Ruhnu, Prangli ja Kihnu.
   Prangli oli minu jaoks selline ajas tagasi rändamine, sealne elu oleks nagu üheksakümnendatesse kinni jäänud, siukene pisut räämas ja ajahambast puretud saar.
   Kihnu on küll turistide hordidest üle küllastunud aga siiski mõnus paik.

 2. Sibulatee ehk siis Peipsi äärsed vanausuliste külad- Kolkja, Varnja, Kasepää. Seal saab ööbida Mesitare paadimajakestes. Nina kordonis või Alatskivi lossis.
  Truuduse tamm murdus aga Punase allika vett saab ikka juua, Kalevipoja sängi ronida jne. Kaugele ei jää ka Saare ja Palamuse, samuti Kalevipoja teemapark. Avastamisrõõmu on siin palju. 12.09 on Sibulatee kohvikutepäev, kus kohalikud toovad parimad retseptid välja. Sigurist, sibulast saab imetoite.

 3. Hei!
  Mehel on novembris sünnipäev ja bookisin nvtuseks Wagenkülli sviidi, et teda üllatada. Teie postituse peale ma nüüd mõtlen, et võiks neile kirjutada ja küsida kindlat sviiti (võimaluse korral muidugi). Nüüd ma surfasin ja vaatasin neid pilte ja ma ei oskagi otsustada… Kohati tundub mulle isegi Delux tuba ilusam. Äkki veel mingeid häid soovitusi?

  1. Kusjuures meile soovitati ka Deluxe tuba rohkem :) Aga piltide põhjal tundus mulle just see meie oma kõige mõnusam :)

  2. Me käisime juunis pulma-aastapäeva Wagenküllis veetmas ning delux tuba oli nii mõnus, avatud vannituba lõvijalgadel vanniga ning eraldi dušsiga natuke nurga taga, imeline suur voodi. Vannis olles sai nautida aknast vaadet loodusesse ning avatud aknast kostuvat linnulaulu. Meile väga meeldis delux tuba.

Comments are closed.