ARVUSTUSED: Strand SPA & Konverentsihotell, söögikoht Portaal

Nonii, järjekordselt Pärnus käidud ja veel üks hotell nö katsetatud. Oleme seal enne ka ööbinud, aga mul polnud meeleski, et Meelisele viimane kord pediküüris jalga lõigati… aga ma mäletasin, et spa-ala on väike ja sobiks meile paremini kui suurel alal Hedonit taga ajada.

Tegemist on siiski minumeelest rohkem konverentsihotelliga ja spa on seal teisejärguline, sellest ka see väiksus (bassein ujumiseks (27kraadi), bassein sulistamiseks (32kraadi) ja mullivann (37kraadi), kõik kirjutasid mulle, et spa on külm ja paha). Ma arvasin, et see väiksus on hea, aga isegi Hedonil hakkas seal igav ja Meelise meelest oli ka külm. Mul imekombel külm polnudki ja Hedonit kastsin ka paar korda sinna “külma ujumisbasseini”.

Tuba – sviit oli küll nagu tikutops. Oleks eeldanud ikkagi natuke avaramat varianti sviidi puhul. Kuigi meil oli näiteks V spas tavatuba, siis see andis ka rohkem sviidi mõõtu kui see päris sviit Strandis. Okei, see oli kahekordne ja nö ruumi ilmselt oli, aga tegelikult oli ta ikkagi kiitsakas, selline väga pöörata ja keerata ei saanud. Isegi see minupoolt kirutud Laulasmaa hotelli tuba oli suurem. Kui võtta nüüd Strandi korrust, mitte kogu sviiti.

Hommikusöök – pasteeti polnud üldse, kala oli ainult kahte sorti. Aga mitmele tärnile see Strand vastama peaks? Kolmele? Selle kohta oli päris suur valik. Kooke oli palju (ei söönud ühtegi, sp pole pilti ka :D), ja soojade toitude valik oli üsna suur – viinerid ja peekonid, munapudrud ja keedumunad jne.

Vaatan mina, ooo, kõrvitsat pakutakse. Hedonile see hullult meeldib, võtsin talle kohe kaks lusikatäit ja lauda viies Hedon juba vehkis kahvliga, anna kõrvitsat…

Ja nii kui ta selle suhu pani tegi ta väkkkk… ja sülitas selle tagasi. Mõtlesin, et huvitav, kas liiga äädikane või mis, maitsesin – KÄÄRIS. Täielikult. Räme. Ütlesin kohe teenindajatele ka ja see koristati ära. Esiteks, kuidas üldse tuleb köögist välja midagi, mida ei maitsta ja teiseks, me läksime sööma alles mingi 9 ajal, kaks tundi keegi midagi ei öelnud? Keegi ei võtnudki? Mõelda vaid, mingid välismaalased võtsid, oo, mingi Eesti asi ja nüüd keerutavad kõhtusid kuskil toas. Jube!

Aga nagu keegi kuskil ütles, siis Strand ongi ööbimiseks. Samas 75€ – saaks nagu odavamalt ka. Aga noh, kogemus seegi. Hedonil oli vähemalt lõbus, sai ujuda ja palli mängida ja koridoris joosta.

Söömas käisime me Pärnusse jõudes Cafe XS’is, kus toimub 27.05 ka marimelli supiköök, õhtul Steffanis. Näljane ootab süüa:

Näljane sai süüa:

Täna päeval käisime Port Arturis kohas nimega Portaal, mis oli… eee… Räägin enne headest asjadest… Kohtusime seal ühe blogilugejaga, kes tõi meile kingituse. Või noh, õigemini Hedonile. Kriidiku (kes on siis selline patsiga nukk, kelle peale saab kriitidega joonistada, lähemalt saab lugeda siit!) ja kriidiklotsid, kuhu peale saab kirjutada ise tähti või numbreid või joonistada endale meelepärast, mida parasjagu lapsele vaja õpetada on. Loomulikult saab neist torni laduda või maja ehitada, loe täpsemalt siit! Kaasas olid ka “stressipallid”, kus sees on tegelikult aedoad, krõbisevad mõnusalt ja on Hedontsi lemmikud.

Aga nüüd söögikohast. Hea, et me mingeid praade ei võtnud, sest siis ma oleks ilmselt hakanud lamenti lööma, kui ma seitsme euro eest oleks sitta saanud. Võtsime mõlemad Meelisega supibuffee, mis maksis viieka. Noh, ma kahjuks ei saa kuskil küsida poolt praadi või poolt supibufeed, aga üle poole kulbi ma midagi võtta ei saanud ja kui aus olla, siis isu läks kiirelt ära ka.

Seljanka on alati selline, mis oleneb kohast, suuremalt jaolt viineritest, puljongist, ketšupist ja räigelt lisatud veest – täpselt selline see oli. Oli nagu seljanka maitse, aga no väga kaugel.

Boršil oli mingi jäle kõrvalmaitse. Maitsesin Meelise kausist ja no ei isutanud võtma. Tai-maitselisel supil, mida maitsesin ka Meelise kausist, polnud mingit maitset, see oli nagu mingi suvaline juurviljasupp. Ja kõik need supid olid nii lahjad. Nagu oli maitset… aga no hästi kaugel.

Viimaseks võtsin mingit suvalist liha-juurviljasuppi. Kui sellel oleks natuke soola ka olnud, poleks viga olnud, sest noh, kartul-porgand on vana hea supikoostisosa ja sisse oli sinna lihtsalt mingit ahjuliha lõigutud. Meelis ütles, et ilmselt mingi jäägisupp. No ideaalne, aga kõikide suppide viga oli see, et need olid lahjad. Neil polnud mingit konkreetset maitsed, lihtsalt mingi larbe.

Ja põhiline, seal oli kogu aeg järjekord. Inimesed Pärnus on maitsemeeleta või mina liiga kriitiline, maitseid tagaajav?

Kes tahab päris maitsega suppi, see teeb 27. mai endal vabaks ja tuleb Munga 2, Cafe XSi, kus marimell teeb supikööki. Ja sel korral – ma ei ole köögis kui te sööma tulete, teen ainult supid valmis enne. Nii sai otsustatud :) Ma teen teiega selfiesid ja räägin juttu ja olen olemas.

PS! Kui plaanid supikööki tulla, anna oma osalusest teada siin ja palun hääleta seal samas lehel ka selle poolt, mis suppi sa süüa tahaksid.

24 thoughts on “ARVUSTUSED: Strand SPA & Konverentsihotell, söögikoht Portaal

 1. Portaal on väga okei koht, kus Pärnus süüa. Ma ausalt ei tea, ‘mida teie sõite, aga praadidega ei ole seal iial probleeme olnud :) ma ise supisööja ei ole seega ei saa selle kohta midagi kindlat öelda, aga jube valus on su kriitikat selle koha kohta lugeda ja tahtsin lihtsalt omalt poolt teist vaatenurka ka pakkuda.
  Ei, me ei ole Pärnus maitsemeeleta :) aga tänan, et muret tunned! :) soovitan teile pigem Passion Cafe’d või Mahedikku või Supelsaksad kohvikut. Ehk on veidi peenemale maitsele kohasem. Ilusat loodetavasti saabuma hakkavat kevadet.

  1. Ma pole üldse peene maitsega, meeldivad väga kodused toidud ja puhtad maitsed, aga neid peaks tunda olema
   :)

 2. ma söön just lahjasid toite sulle ju maitsevad vürtsised tom khad jms asjad siis pole ime et tava juurviljasupp vms on maitsetu”:P:D
  a tegelt maitsed ole erinevad ja samas võiski olla lahja lürp, ei tea ju

  friikate isu tuli selle peale :P
  no brokolist, lehtsalat jms kõik ju hea, v.a kõrvitsat mai söö küll liialt omapärane ongi selline kange maitse ja noh omalgi kõht lippas, üks toit jäi vähe küpsusastmest puudu :D
  nüüd ok juba olla.

 3. Olen ise ka Portaalis söömas käinud. Tellisin seal kooreklopsi ja no pean ka ütlema,et mul oli pärast rahast kahju. Liha,mis kooreklopsi sees oli, oli nagu tallanahk :) võimatu oli seda süüa ning kartulid olid magusad. Ainus asi mis söödav oli, oli salat :) Enne Pärnusse minekut samamoodi googeldasin ja vaatasin kuhu sööma minna ning seda kohta väga soovitati :)

 4. Praed on seal muideks väga head aga supi koha pealt nõustun- polnud midagi erilist. Minu arust eriti maitsev on seal see soe kaste, mida prae kõrvale pakutakse.. no lihtsalt super!

 5. Seal on järts pigem sellepärast, et paljud seal töötavad inimesed (kaubanduskeskuses siis) on üksinda tööl tihti ja peavad kiirelt miskit sööma, pausid lühikesed jne. Ehk ükski pärnakas sinna maitseelamust saama ei lähe, pigem siis kui kiire vms :D

 6. Pärnu on praegu üsna tihedalt turiste täis, sellest ka rahvas söögikohtades. Ja kohalikud söövad niikuinii söövad pigem omas kodus või teatud lemmikkohtades.

 7. Ma ei ole seal söömas käinud ega lähe ka. Pärnus on paar kohta, mis tõesti väärviad külastust: Ammende, Mahedik, Supelsaksad ja Lime Lounge. Pubi ja kiirtoitu saab muidugi ka mujalt. Samas on hea toit defineerimise küsimus, kellele mida. Ma ei ole kunagi nt Stefanis käinud, kuigi pitsad olevat legendaarsed. Kindlasti ma kunagi ehk satun. Samas maitsed võimalused ja soovid on nii erinevad et kommentaari suhtes on üsna raske seisukohta võta. Siiski väga tore lugemine. Keep up the good work to the max, nagu Sulle meeldib!

  1. Suppi saab ka teistes kohtades 2 euro eest. Portaal on litsalt jäle koht.

 8. Portaal polegi midagi erilist aga seal on odav süüa, igalpool mujal on supp kallim kui 2 euri ja ütleme kui pead igapäev lõuna ajal väljas sööma siis on see kõige soodsam variant. Mina tellisin ükskord ka prae ja mitmed juuksekarvad olid taldrikus. Lamenti lööma ei hakanud m, jätsin söömata ja jalutasin minema. Mingit söömisnaudingut sealt küll ei saa, pigem see et kui kiire ja ruttu soovid miskit.

 9. Portaal on hea ja kiire viis lõunat saada, seetõttu seal ka järjekorrad. Ise ka sinna tihti ei kipu, sest praed on ju nagu ikka, mikrokas soojaks tehtud, seega lauda jõudes juba külmad. Suppi ma seal mitte kunagi ei söö – need on lihtsalt jäledad. Praed on muidu maitse poolest okeid, aga jah, kartul on nätske/vesine ja tihti on toit juba jahe. Kohalikuna juba teab, kust eemale hoida, kuhu minna, kui tahad head toitu, kuhu minna, kui vaja odavalt midagi kõhtu saada ja kuhu minna, kui päris maitseelamust saada :D

 10. Strand minu, kui pärnaka jaoks tundub kõige vähem aktraktiivsem puhkamiseks, sinna läheks vb ainult siis kui töö tõttu vaja öö kuskil veeta, aga sellises hinnaklassis on Pärnus palju paremaid alternatiive.
  Kui ma mõni aasta tagasi strandis praktikal olin, siis oli selle toa nimi peretuba, st peredele (4-5in) mõeldud majutus, sviidid 2tk olid vaatega merele ja kolmandal korrusel, kui ma ei eksi. Vb nad nüüd peretoa nimetuse sviidiks muutnud.

  Portaali satun sööma harva ja alati lõunaajal, see pigem koht kus kiirelt nälja petteks midagi süüa. Ei saa öelda, et ma päris igakord pettuks, kuid mingit elamust sealt ei saa ja toidu suudan lõpuni süüa harva. Lõunaks koduseid kohti on Pärnus iga nurga peal kordades paremaid (Endla teatrikohvik-super hommikusöögid ja hea hinnaga lõuna, Joanna pubi-tegu pole otseselt pubiga, Bum-bum).

 11. Hedon näeb väga armas poiss välja (soeng ülilahe)!
  Tegelt tahtsin küsida muuseas,kuidas Hedoniga restoranides käimised sujuvad?
  Istub ilusti jne…?
  Suppidest niipalju,et olen samamoodi maotu ja suppi on kõige lihtsam süüa.
  Aga tingimustel nr 1 supp peab olema tulikuum ja isegi kui on lurr peab olema vähemalt puljongil/leemel korralik maitse.
  Tallink Conference hotellis oli ka supibuffee.Ütleksin nii,et olid maitselt head aga leiged seega 5 palli süsteemist annaks 2.5.Hea oli see et lapsed sõid tasuta ja suurem tüdruk poolehinnaga.

  Aga tee pliis rohkem toiduteemalisi jutte.
  Tore perekond olete!

  1. Ei old see supp kuum ega leemel maitset :)
   Aga Hedon… istub ilusti kui talle tegevust leida – mänguasju anda või kõige viimases hädas Masa ja Karu :D

 12. Well, pärnakana võin öelda, et valisidki ühed jubedamad söögikohad ning ööbimispaiga :D

 13. Kuule, sry, et ma seda ütlen, aga spaa kirjutatakse eesti keeles 2 a-ga. Ma muidu ei parandaks suva viga, aga kuna Sa kirjutad spaa arvustust, siis mõtlesin öelda. Strand SPA on nimi (ja mitte eesti keeles siis), aga “lõõgastust pakkuv puhkekeskus” on eesti keeles spaa :)

 14. Pärnus on väge äge koht nimega veerev õlu, õhtul rohkem pubi päeval mõnus söögikoht. Praed maitsvad, saab kas suure või väikse prae(ehk pooliku) ja hinnad on ka soodsad, samas nende maitsete eest maksaks rohkem ka. Imre praad nt on seal VÄGA hea, koosneb kartulist, prae muna, röstsai juustuga, peekoni/singi viilud ja mega mõnus kaste kõrval, mis on kergelt vürtsikas ja salat oli vist ka kõrval… mmmmm.. isutab juba kirjutades :D

 15. Mina olen jälle suur supisõber aga ei armasta eriti kangeid maitseid ja vürtse.Ja ütlen,et mulle meeldivad Portaali supid väga.Laps kiidab seal väga juustušnitslit ja prae juurde käivaid kastmeid.
  See ikka oleneb väga palju inimesest ja maitsest mis talle meeldib
  Tuleksin meeleldi ka sinu suppe proovima aga kahjuks tulen Eestisse alles juunis..nii,et ehk trehvab mõni teine kord.

 16. Pärnus maitsvat ja kodust toitu pakub Aleksandri Pubi (motopubi) ning Endla teatri kohvik. Kas olete neid külastanud? Portaal aga on minu arust selline “puljongikuubik ja kartulimaitseaine sobib igale söögile” tüüpi koht ja ise ka seal ei käi. :)

 17. Siis järgminekord proovi nende yrdikartulit kanasnitsliga. NomNom. Vähemalt aasta tagasi oli.

Comments are closed.