Dr Simeonsi dieet: mis on olulisem, kas kaalunumber või ümbermõõt?

25.02.2019 vs 20.03.2019 ehk kolm nädalat Dr Simeonsi Dieeti
Kaks esimest etappi on läbitud. Kas edukalt? Seda otsustate teie. Minu jaoks edukalt. Vägagi edukalt.

Kuigi kaalunumber ei vähenenud küll plaanitud kaheksa (vaid 3,7), siis ümbermõõdud kahanesid 30 sentimeetrit.

Annan teile seitse nippi dieedi edukaks läbimiseks:

Miks sa seda teed?

Enne dieeti on oluline mõelda läbi, miks ja kelle jaoks sa kaalu langetada tahad. Ilma motivatsioonita on väga keeruline, sest eks raskeid hetki tekib ka, millal tahaks pikalt saata kogu seda asja. Eriti kui kaal jääb korraks seisma. Siis on küll see tunne, et no mida. Milleks on vaja neid õunu närida. Aga on! Usu mind, see järgmise päeva langus tõstab motivatisooni jälle lakke.


Ole 100% reeglites

Dr Simeonsi dieet toimub ülihästi siis kui järgida reegeleid 101%. Jah, toimib ka veiderdades, patustades, omaloomingut tehes, aga kindlasti on tulemus kordi parem kui oled kinni etteantud juhistes ja retseptides, mis toitumisnõustaja sulle saadab.


Kaal kaob varurasva arvelt

Minu “probleemiks” sai kindlasti omalooming, teiseks üliväike vedelikutarbimine (ka enne dieeti), ja kolmandaks – ma ise julgen arvata, et mul oli varurasvu vähem kui keskmisel inimesel, sest operatsiooni järgselt ilmselt kaotasin ma ka kaalu just selle sama varurasva arvelt.

Vähene vedelikutarbimine oli mul ka varem, seega nö vett ma oma kehast ei kaotanud, millest ilmselt keskmise inimese suurem kaalukadu ka on.

Kehamassiindeks annab mingi aimduse selle kohta kindlast, palju sul nö varurasvu on. Mida rohkem sa ülekaalus oled, seda rohkem sul neid on. Minu ülekaal ei ole tegelikult nii suur.

Näiteks Apothekas saab lasta 2€ eest teha kehakoostise uuringu. Miks mitte teha seda enne ja pärast dieeti, saab hea ülevaate. Ma mõõtsin ja kaalusin ennast ise.


Kasuta konsultanti

Toitumisnõustaja ongi sinu päralt 24/7, ja kasuta seda võimalust, kurda muret, küsi mis hingel. Nende jaoks pole lolle küsimusi olemas. Kui sa omaette pusid ja reeglitest üle astud, siis pole selles dieet süüdi, et kaal ei alane :)


Ära stressa!

Rahu, ainult rahu! Stressihormoon kortisool on suurim vaenlane kaalulangetusel, sest aeglustab ainevahetust ja pidurdab eesmärgini jõudmist. Täiendav info!


Ära sea ajalist piirangut

Mõtled küll, et teed 23 päeva või 40 päeva, aga tegelikult tee nii kaua kui suudad. Mõistlikust eesmärgist lähtudes on lihtsam ka patustamiste tagasilööke ületada ja kasvõi pikema perioodiga kaotatu tasa teha. Isegi kui sulle esimesel nädalal tundub, et see kolm nädalat on hirmuäratavalt pikk, siis teise nädala lõpuks on sul tunne – bhhh, lebooo… Võiks vabalt pikemalt teha. Minul küll oli. keha harjub ära selle lahjema toiduga, sellega, et kõht ei ole tegelikult tühi, vaid portsud väiksemad ja kergemini seeditavad.


Kokkuvõttes võiks sind motiveerida ka minu tabel

Kuigi omaloomingu tõttu kaalulangus mingi metsik ei olnud, siis numbrid ümbermõõtude osas räägivad enda eest. Ja ma just sain aru, et olulisem kaalunumbrist on see, kui teksad hoiavad jalas hästi, kui parka hakkab lotendama ja ülevalt alla vaadates näed esmalt tisse, mitte kõhtu.

LEENU (kokku 30cm) ENNE PÄRAST KADU
Vööümbermõõt 100 90 -10
Rinnaümbermõõt 100 93 -7
Puusaümbermõõt 103 97 -6
Reie ümbermõõt 54 52 -2 x2
Käe ümbermõõt 29 28 -1 x2
Kaela ümbermõõt 33 32 -1

Ja kui siin tekkis huvilisi, kes tahaks selle läbi teha, siis koodiga MARIMELL15 saate Dr Simeonsi standardpaketi soodushinnaga.

Mul on plaanis veel üks megapikk kokkuvõttev postitus ka teha, kus on kirjas kõik emotsioonid ja retseptimõtted jne. Ma proovin selle lähiajal kokku saada, sest materjali on kolme nädalaga kohutavalt palju tekkinud.

Kas tegite dieeti koos minuga? Kuidas teil läinud on? Osade edulugusid ma olen juba marimelli grupis lugenud, aga kindlasti on palju neid, kes avalikult ei taha või pole grupis, rääkige kommentaarides kaasa!

Varasemad postitused Dr Simeonsi dieedi teemal:

https://marimell.eu/valjakutse-vastuvoetud-ups/


Ühepajakoit.. ptüi, ühejuurviljawok aka läksin Simeonsi dieedile
(Imelikke) tähelepanekuid Dr Simeonsi Dieedi ajal
#KOOSTÖÖ

42 thoughts on “Dr Simeonsi dieet: mis on olulisem, kas kaalunumber või ümbermõõt?

 1. Oleneb vb inimesest, aga minu arust suht mõtetu, sugulane 4 korda seda läbinud ja igakord tuleb see sama kaal tagasi sama kiiresti kui see ära läks. Võttis sama moodi edukalt kaalus alla ja polnud kunagi nii kõhn olnud kui peale seda dieeti. Kuid nüüd loobunud, kaal näitab rohkem kuinesimesi dieete alustades.
  Oleks odavam, siis prooviks ise ka.

  1. No see oleneb ilmselt inimesest, kas on huvi seda kaalu hoida või ei. On ka neid, kes maovähendusopi teinud ja paar aasta pärast paksemad kui enne oppi. Kõik dieedid on peas kinni :)

  2. Ikka väga tubli! Edu Marimell! Tegin ka samal ajal seda dieeti, olen kenasti alla võtnud. Minule see dieet meeldib, saab kiiresti soovitud tulemuse. Selge on, et hiljem kaalu hoidmiseks tuleb ikka vaadata mida suhu paned. Muidugi ei ole neil mõtet mingisuguseid dieete teha, kes arvavad, et võtan maha ja söön edasi nagu vanasti- kindel, et kõik saavutatu tuleb tagasi. Olge terved ja teeme õigeid valikuid! Edu kõigile!

  3. See sugulane on siis eriti aeglase taibuga, kui NELI korda peab samasse ämbrisse astuma, et aru saada, et kaal tagasi tuleb. Ma nagu nii naersin, kui lugesin.

 2. Lihtsalt vau kui hea sa välja näed!! Teeksin heameelega ise ka selle dieedi läbi, kilosid üle ikka päris piisavalt ja tahtejõust ka ilmselt puudu ei jääks, aga minu jaoks on see veits kallis ja sellist raha kahjuks üle ei ole. Sulle aga palju edu edaspidiseks

  1. Võid seda dieeti vabalt teha ka tasuta ja ilma nende terakesteta.
   Ma tundsin ka selle dieedi vastu huvi, aga siis leidsin uurimuse, kus oli kaks katsegruppi. Ühed tegid seda 500 kcal dieeti niisama, teistele süstiti reaalselt seda hgc hormooni. Lõpptulemus oli see, et ei olnud mingit vahet. Kaalu kaotasid mõlemad grupid ja see, et mille arvelt nad seda kaalu kaotasid (rasv, vesi, lihased) olid ka samad.
   Ja see oli süstitava hormooniga. Need terakesed omavad ilmselt veel vähem mõju.

 3. Need kaotatud kilod tulevad ju kohe tagasi, kui ’dieet’ läbi ja normaalselt sööma hakkad, mis mõttega ennast siis näljutada niimoodi ajutise tulemuse nimel, kui võiks lihtsalt eluviisi veidi muuta ja tuleksid püsivamad tulemused?

  1. Mis tähendab normaalselt sööma? Esiteks järgnevad kolm nädalat on täiesti suhkru ja tärklisevaba ja sealt edasi ma arvan, et harjun juba igapäevaselt rohelist sööma rohkem kui varem. Juba praegu olen harjunud :)

 4. Mina tegin dieedi läbi sellel aastal. Kokku sai 30 päeva. Nüüd on ka mahalaadimine just läbi saanud ja mina olen väga rahul. Võtsin alla 7 kg, mis pole just väga palju, kuid ka minu algkaal polnud väga suur. Sentimeetrites tuli aga kuskil 15 ikka kokku ära. Praegu on 62 kg ilusasti püsima jäänud. Söögi osas olen nüüd kõvasti teadlikum ja suhkur ei maitse enam üldse. Võibolla teen mingi aja pärast veel ühe 23 päevase programmi tahaks veel mõned kilod maha saada. Kuidas ka praegu ei üritaks, siis saavutatud kaal püsib ja alla ei lähe. Ilmselt see ka ju selle dieedi mõte on. Muidugi on kõik peas kinni, aga tasub proovida. Ma ei saaks öelda, et selle perioodi vältel oleks mul toidupeale rohkem raha kulunud pigem päris palju vähem, kuna ei ostnud mõttetud toiduained, mis pole kellelegi kasulikud. Edu kõigile proovimisel.

 5. Sa oled väga tubli, ma loodan, et mõistad kui suure asja sa tegelikult ära tegid :)

  Tulemust on näha igalt poolt, kiidusõnu jaguks rohkem kui küll!

 6. Vau, super näed välja! Kogu aeg oled rääkinud, et sul kõhul lisanahk, mille pärast tundudki suurem. Neil piltidel pole küll mingit lisanahka, kõht oli ümar ning nahk pingul, mitte ei lotendanud.

 7. Ilus näed välja!
  Loodan, et uued harjumused jäid külge ja kiirelt ennast pahnaga tagasi eelmisesse suurusesse ei söö :).

 8. Vau milline muutus! Näed väga kaunis välja, lausa särad:) Jõudu ja jaksu sul selle saavutuse hoidmisel:)

 9. Kas polnud lisaks suhkrule ja tärklisele stabiliseerimise ajal keelatud ka nisu (leib-sai-pasta), kartul, riis?

 10. Paremapoolse foto kitsamaks tegemisega on natuke liiale mindud (näo ja käe järgi saab ju kohe aru…)

  1. Pildid on telefoniga tehtud ja null töötlust :D aga ega see esimene kord pole kui mind fotoshopis süüdistatakse. Ma ei näe pointi end piltidel peenemaks töödelda. Milleks?

 11. Palju tõhusam ja parem moodus on ju igapäevaselt olla väikeses kalori defitsiidis, süües kõike mida tahad. Kui see dieet lõpetada, siis kaal hakkab uuesti tõusma. Kas inimestel puudub aju ja mõtlemisvõime, et ise jälgida mida süüa? Maksta raha mingi dieedi eest on ikka eriline rumalus.

 12. Promo palju suudad,kuid fakt on see,et igasugune nahk jääb lotendama,kui ei tee trenni !!

 13. Kas keegi konsultantidest on nõus reaalselt rääkima ja näitama, mida kogu programm endast kujutab või peab ikkagi ostma enne stardipaketi ja selles sisaldub tutvustus? Praegu tundub veidike kallis maksta 72 eurot teadmise eest, et sööd järgmised 3 nädalat palju rohelist ja lahjemaid toite :)

  1. No selles see point ju ongi, maksad ja saad OMA personaalse menüü, kava ja graanulid.

   Üldiselt on palju asju lubatud, mina valisin lihtsalt sealt endale meeldivad tooted millega möllasin.

  2. No loogiline, et personaalse menüü, kava ja graanulite eest maksad. Ma ise mõtlen, et tahaks ikkagi teada üldiselt, mis lubatud ja mis mitte ja mis on kogu dieedi loogika taga, et aru saada, kas see üldse sobiks sulle.

  3. Telli see raamat, ei maksa 90€ ja siin kõik lahti kirjutatud, miks mida vaja ja kuidas toimida ja mida teha ja mis ained lubatud, mis keelatud…

   https://www.simeonsidieet.ee/raamat/

   Dieediga koos saad ka äpi, kus kõik info olemas, arvutab ise kaloraažid jne. Üldiselt – juurvilju võivad üldiselt kõik süüa, kana/valget kala ka kui sa just vegan ei ole..

  4. Näidismenüüd ja tutvustavat infot saab dieedikonsultantide poole pöördudes ka ilma paketti ostmata küsida :)

  5. Ma kardan, et see ei pane ostma.

   Ma küll ehmuks kui ma näeks seda menüüd ilma raha maksmata. Ma ei julgeks siis raha raisata. Samas praegu.. Olles selle kolm nädalat edukalt läbinud, oleks see 72€ ideaalselt kulutatud raha.

 14. Väga hea näed välja!
  Aga kui sul ikka 2 kätt ja jalga on siis vist peaks kogu kaotus kokku 30cm olema?

 15. Väga super tulemus. Ma ei tea mida sa selle dieedi ajal sõid või mitte aga mulle meeldib fitlap ja seda selle pärast et see pole nn 3 nädalane dieet vaid sellega muudadki oma toitumisharjumusi ja saad aru mis on õige toitumine, samuti saad aimu kogustest kui oled 6k oma toitu kaalunud ja kui kaal saavutatud, jätkad sama toitumisega ja kaal tagasi ei tule. Ja loobuma ei pea mitte millestki. Kui 3n süüa etteantud grammi pealt aga edasi pead ise hakkama saama, siis kaal kerge tagasi tulema. Ma ise võtsin 17kg alla ja nüüd viimased 6k ei ole ma toitu kaalunud ega fitlappi vaadanud vaid automaatselt tean mida palju süüa ja kaal ei ole tagasi tulnud vaid kenasti püsinud. Aga nii kui söön jama ja palju, siis kohe tõuseb kaal aga tean täpselt kuidas korrigeerida toitumist nii, et mõne päevaga lisakaal kadunud. Ps! Selleks et kaal tagasi ei tuleks, ei pea ainult rohelist ja juurikaid sööma… võib jätkata ka kartuli ja lihaga ja makaronidega, lihtsalt peab teadma, palju süüa võid. Kusjuures palju arvavad, et olen kaalu langetamiseks ranget dieeti pidanud ja kapsast närinud. Ohh ei, grilli ja šašlõki olen söönud, samuti magusat suht palju (aga mitte poest ostetud suhkrupomme vaid ise teinud), kartulit ja kastet õhtusöögiks… samuti krõpse

 16. Hea tulemus aga.. vabandust, mille alusel peaks eeldama, et see sellise dieedi järgselt ka püsima jääb? Vaadates mida ja kui palju üldiselt selle dieediga süüa võib siis on kohe näha et see ei ole jätkusuutlik ja ei olegi mõeldud selliseks. Millega siis on põhjendatud/tõestatud, et pärast kaotatud kaal tagasi ei tule? Et pärast ei “mahu” enam suured portsionid sisse? No palun näidake mulle inimest kes ka pärast dieeti selliseid asju sellises koguses sööb :D Muidugi tore jah, kui köögiviljad on paremaks sõbraks saanud ja tekib huvi toitumist edasi jälgida, aga see on puhas nälgimine ja nii järsult kaloraazi nii madalaks ajamine keerab metabolismi pekki. Ja mis on tulemus- isegi kui pärast dieeti toitud tervislikult, siis kui sa just sama kaloraaziga reziimile ei jää siis kogused on ikkagi suuremad ja kaalu tuleb ikka tagasi, sest isegi kui kaloraaz ei ole üldse suur, siis segikeeratud ainevahetuse tõttu on seda kehale ikka liiga palju. Ma ausaltöeldes eelistaks isegi pigem paastumist, kui sellist dieeti mis laseb küll teatud aja tagant süüa aga kogused on naeruväärsed ja toit ise ka suures pildis ju mingit rahuldust ja erilist maitseelamust ei paku.. Paras vaimne terror.
  KUI aga sul on mingi aja pärast teistsugune kogemus jagada, siis please do :)

  1. No 300g korraga per toidukord ei ole vähe ju.
   Lihtsalt oluline, kas ajad sisse rasvast sealiha mees glasuuritud juurikatega või sööd vähesema kalorisisaldusega liha/juurvilju.

   Näiteks eile. Mul hakkas see mahalaadimine. Sõin hommikuks avokaadoleiba kalaga, (täielik patustamine, leib = tärklis), jõin kolm klaasi värskelt pressitud mahla. Tulin koju, sõin õuna peale (õun kulutab rohkem kaloreid seedimiseks kui ise sisaldab), õhtuks sõin kanasalatit (ilma kastmeta, tegin mahlasemaks jalapeono “marinaadiveega”), sealt hiljem läksime külla, sõin krõpsu ja paar viilu salaamit (ei tohiks!), jõin kaks klaasi veini (ei tohiks!), siis sõin õuna-õuna-õuna ja hommikul -200! :)

   Loomulikult ongi kõik peas kinni ja järgmine nädal, kui on nö hoidmisperiood ehk sa pead kaalu säilitama (kolme nädalaga keha harjub ja võtab selle olemasoleva kaalu uueks normiks), siis ma ei saa süüa mingit paska. Seega, kuue nädalaga kinnistub veelgi rohkem roheline mu menüüsse ja ma arvan, et sealt edasi pole mingi megaraske kartul ja riis juurikate vastu vahetada.

 17. Ma alustasin peale sind. Praegu olen 5 kg alla saanud 9 päevaga. Samas mu ülekaal tuli ka kiiresti ja mulle teadmata põhjustel, aga alla ei tahtnud kuidagi minna, olenemata sellest, et hakkasin oma toitumist jälgima. Nii et loogiline, et läheb kiirelt ja olen hetkel üsna õnnelik. Kaalu säilitamine on kergem kui langetamine. Tahaks veel sama palju alla saada. Ma päris 100% reegleid ei järgi, aga väga pole patustanud ka. Nt pühapäeva hommikul oli pannkoogihommik, siis tegin endale banaanipannkooke (muna+banaan). Samas, mis mulle meeldib selle dieedi juures on see, et ma absull ei pea mõtlema mida söön. Vaheldumisi kana ja kala, ja mulle see sobib ideaalselt, sest see teeb elu palju lihtsamaks.

 18. Asi ei ole rasvases sealihas ja meega glasuuritud juurviljades, vaid koguses ja üldkaloraažis. Ma söön võistlusdieedi ajal ka rasvast liha, aga võtan ikka alla. Lihtne matemaatika ja söön, mida tahan, mitte ei tekita endale isusid ja vastumeelsust keelatud-lubatud toiduainetega.

 19. Miks räägitakse juurvilja söömisest,see ei ole ju dieedi ajal lubatud.Lubatud on köögivili.Need on kaks eri asja.selle menüü peale ei pea ju jäämagi.Stabiliseerimise ajal tuleb väga palju lubatud toiduaineid juurde. Võiks isegi öelda,et piisav selleks,et nii toituma jäädagi.Mul on tuttav,kelle kaal alanes 23 päevaga 10 kg ja aasta möödudes on kaal samaks jäänud,kuigi sööd palju kommi.Lihtsalt sööb harva kartulit lihaga,vaid ikka salatit lihaga.Mina ise võtsin aastaga 6kg juurde ja seda kindlasti sellepärast ,et naasesin oma vana toitumusharjumuse juurde.Ikka liha ja kartul ning võileivad.Nüüd näen jälle vaeva,et saaks kaalu tagasi alla.

Comments are closed.