#meeliskirjutab

Meelis kirjutab: kiirkoolitus, kuidas kõrvaklappe valida

Kirjutasin mõni aeg tagasi, et tahan kõrvaklappe, et trennis hea hispaania keelt õppida, lennukis magada ja kaugelt oleks näha – mul on klapid, ma ei viitsi suhelda.

Jah, lugesite õigesti. Hispaania keelt. Jõusaalis. Miks? A miks ka mitte.

Aga minu hispaania keele õpinguid segab liiga vali muusika, mis tuleb jõusaali kõlaritest ning liiga vaikne heli, mis tuleb kõrvaklappidesse. Mul on vaja uusi kõrvaklappe! Selliseid, mis müra summutavad ja on bluetoothiga, sest see juhtmemajandus on nii ebamugav. Ja mis peamine, need peavad sobima.amugav. Pluss nad peavad olema nii suured, et kaugelt oleks näha, ma ei taha vestelda. Ja mis peamine, need peavad sobima.

Kirjutasin sellest lähemalt siin.

Tahad välja näha cool. Ja that’s it. Või tahad enamat?

Üks variant on minna suurde elektroonikapoodi ja haarata kaasa kõrvaklapid, mida oled näinud lõpmatus arvus muusikavideotes, paljude staaride ning ka oma heade sõprade peas.

Jah, ka see on võimalus. Lihtsalt väike hoiatus (sain targaks ja jagan oma tarkust – jagatud tarkus on rohkem tarkpäid) – antud raha eest saad sa reeglina palju moodsat plastmassi ja oluliselt kehvema helikvaliteedi kui sama raha eest nö päris kõrvaklappe ostes. Pool sinu makstavast rahast läheb puhtalt turundusele, mis soosib suunda kus mood käib praktilisusest kaarega üle. Kõrge hind ei tähenda alati kõrget kvaliteeti! Teada värk, eks?

Enne kui teed lõpliku valiku, soovitan veidi oma silmaringi avardada

Internet on infot täis – uuri usaldusväärseid toodete ülevaateid ja võrdlusi. Veidi igav võib muidugi tunduda jutt madalatest ja kõrgetest sagedustest ning musikaalsest täpsusest, kuid usu mind – see ei ole mingi uinamuina – see väike eeltöö tasub ennast ära.

NB! Sellised ülevaated, kus jutu lõpus saad toote kohe endale hea hinna eest ostukorvi pista… See on puhas turundus. Tasub uurida selliseid lehti nagu www.whathifi.com või www.trustedreviews.com. Või kui internetist uurida ei viitsi, uuri spetsialistilt. Neid leiab. Tikutulega otsides :) Ma õnneks leidsin.

Punkt kaks: usalda iseennast!

Kuid mis veelgi tähtsam – usalda oma kõrva! Proovi erinevaid kõrvaklappe ja kui su kõrvad pole veel selle bum-bum-bum “puhta” bassiga täiesti pekki keeratud, tajud üsna kindlalt ka erinevust. Isegi mina tajusin.

Sellist kohta, kus erinevaid häid tooteid võrrelda saab muidugi eriti pole. Loogiline ka, muidu nende bling-bling klappide müüginumbrid langeksid liiga madalale :D

Õnneks oli aga blogis mulle soovitatud sellist poodi nagu ValiHeli. Ei, nad ei ole spetsialiseerunud e-poele, vaid sellele, et tuled kohale ja seal proovid ja vaatad ja kuulad. Jah, neil on kohapeal isegi peegel. Ilmselt minusugustele edevusehunnikutele, kes ennast siis erinevate klappidega imetleda saavad.

Hinnaklass on neil muidugi meeletult lai. Oli klappe mis maksid 49 eurot kuid ka selliseid mille küljes ilutses silt 1549 eurot.

Otsusta ära – milleks sulle üldse kõrvaklapid?

Seega, jõudsin ValiHelisse kohapeale. Kõrvaklapistendil oli väljas 70 paari kõrvaklappe. Võttis silme eest ikka päris kirjuks ja olin juba loobumas, et siit küll head nahka ei tule

Aga konsulteerides spetsialistiga sai paari küsimuse-vastusega valik üsna kokku tõmmatud ja valiku tegemine läks oluliselt lihtsamaks.

NB! kui kohale ei ole võimalik mingil põhjusel ise minna, siis soovitan kasutada nende väga lahedat online-klienditeenindus, kus minagi algul nendega suhtlesin ja kust saab julgelt nõu (ja hinda) küsida.

Seega enne kui lähed klappe valima võid enda peas paar asja läbi mõelda:

1. Kus sa neid klappe põhiliselt kasutad? Sportimiseks, arvutimängude mängimiseks, lennukiga sõitmiseks, teleka vaatamiseks, lihtsalt muusika nautimiseks.
2. Väikesed või suured? St kõrvasisesed, kõrvapealsed või üle-kõrva asetsevad?
3. Juhtmega või juhtmeta?
4. Kui suure summa oled nõus välja käima?

Kuna mina kasutan oma klappe peamiselt kahes kohas – trennis või lennukis olles, siis vältimaks igasugust juhtmemajandust (suht rõve on seda puntras hunnikut harutada) otsustasin mina kohe, et valin bluetooth ühendusega ja mürasummutavad klapid. Hetkel kasutangi ma mingeid väikseid kõrva käivaid klappe, juhtmetega muidugi ja no kuigi ma võin need juhtmed kenasti kokku kerida, siis järgmisel päeval on need ikka sassis. Ehkki ma ei saa aru kuida see võimalik on? Kas see on mingi nähtamatu juhtmeuss, kes neid sasimas käib või mis?

Seega oli minu ees nüüd ca 10 paari erinevaid kõrvaklappe.

Ikka päris klapid kohe, mida sai pähe proovida ja oma telefoni taha ühendada. Üsna kiirelt said minu kõrvad aru, et 10-st jääb alles 3, mis minu vajadustega enim kattusid. Disain, lahe lisafunktsioon ning mugavus. Jah, just need olid nende kõigi kolme niiöelda müügiargumendid minu jaoks.

Vasakult: Bose Quietcomfort 35 II, Bowers & Wilkins PX, Sennheiser PXC 550

Kohapeal proovides pandi kõlaritest lennukimüra ja ma ei kuulnud seda. Kui klapid ära võtsin, küsisin, misasi see undab. Aga see oligi selleks, et ma saaks aru, et nendest klappidest ei tule midagi läbi. Teate, vahel hea koduski pähe tõmmata, kui Leenul sõbrannad külla tulevad või Hedonil kisatuju (seda eriti ei juhtu, aga noh, saate aru – nende klappidega saab isegi kodus end korraks välja lülitada.)

Tegelikult ma täiesti armusin ühtedesse klappidesse. Ma tean, see kõlab nii veidralt aga, lihtsalt need nii nii väga meeldisid mulle. Sellised ilusad tumesinised Bowers & Wilkins’i XP klapid (hind 349€).

Nende disain ja välimus oli lihtsalt nii ilus ja helikvaliteet oli kõigist selgelt parim (mitte ainult minu jaoks. Sain teada, et need klapid on võitnud ka maailma tuntuima helitehnika ajakirja What Hi-Fi ihaldusväärsed 5 tärni :)) Praegugi mõtlen heldimusega nende peale. Need olid täpselt sellised business-class klapid. Ehk siis sobiks mõnele eurosaadikule või moodsaaja turundusjuhile. Need klapid lihtsalt on niii ilusad. Okei, lahe asi oli nende puhul ka see, et kui need peast ära võtta või kaela lükata, siis jääb ka muusika pausile. Kuigi ma neisse armusin, siis peas olid need okeid. Jah, mitte ideaalsed, vaid okeid.

Sennheiser PXC 550 (hind 329 €) omadel oli lahe puutetundlik plaat, millega said koheselt heli reguleerida ning mis samuti muusika pausile pani kui need peast võtsid.

Ning Bose Quietcomfort 35 II klapid (hind 345€) olid lihtsalt nii faking mugavad.

Te ei kujuta ette ka kui raske oli seda valikut teha. Seda enam, et hinnaklass oli neil suht sama. Oleks, et ühed on hinnaga 350 ja teiseid 700 ning kolmandad need 1549 eurosed. Sellisel juhul ilmselt jah, tuleks hakata rahakotti vaatama, aga mida teha siis kui hind on ka sama? Kõige kiiremini langesid minu jaoks välja Sennheiseri omad. Miks? No ei tekkinud „sidet“. Olid nagu lahedad, aga ei olnud nagu NEED.

Siiski pärast tunnist proovimist, arutamist ning meeletut sisemist võitlust sai otsus langetatud. Trummipõrin ja esikoht läks BOSE’dele!

Ma ei väsi kordamast, et kuigi need Bowers & Wilkinsid olid nii ilusad ja musikaalsed, siis otsustasin ma hüljata välimuse ning valida mugavuse. Jah, mina ja valisin midagi praktilist. Kui ma need Bose klapid pähe panin, siis oli mul selline tunne nagu oleks pea padjale pannud. Päriselt kah – need olid nii pehmed. Bowers & Wilkins’i klapid olid selles mõttes natukene liiga jäigad või kõvad ning ma hakkasin mõtlema, et kas ma suudaks neid kanda kauem kui kolm tundi? Bose Quietcomfort 35 II sellist mõtet mul ei tekkinudki. Tõmbasin ka kodus Bose app’i kus saab igasugu vahvaid asju endale sobivaks timmida.

Leenu ja Hedon said ka kahe peale Audio Technica ATH-SR5BT juhtmevabad klapid (hind 149 €), mida reisil olles kasutada ja sõbralikult jagada. Hedon muidugi haaras kohe klapid ja teatas, et tema omad.

Õnneks proovis neid ikkagi Leenu, et need tema kõrvadega sobiks ja no kui aus olla, valis ta vist veel kauem kui mina, aga see selleks, küll ta kirjutab oma kogemusest ise :)

Uskumatu, et ma kirjutasin kõrvaklappide otsimisest just kolm lehekülge :D See aga tõestab väga ehedalt seda, kui oluline on see, et klappe peab proovima ning ei tasu võtta mingeid suvalisi junne esimesest ettejuhtuvast poest. Mul on äärmiselt hea meel, et koostöös ValiHeli’ga sündis see postitus, mis on ehk kellelegi tulevikus klappide soetamisel abiks.

Tähelepanu! Kes mainivad ValiHelisse kõrvaklappe soetama minnes, et nad said head abi just marimelli blogist, saavad kindlasti ka parima pakkumise, mida üldse Eesti turult leida võib :)

#KOOSTÖÖ

9 thoughts on “Meelis kirjutab: kiirkoolitus, kuidas kõrvaklappe valida

  1. See on päris naljakas, et jutu sees on kirjas “NB! Sellised ülevaated, kus jutu lõpus saad toote kohe endale hea hinna eest ostukorvi pista… See on puhas turundus.” :D See on ju kogu teie blogi…..

    1. Ostukorvi üldiselt ikka midagi otse siin panna ei saa. Ja selle asja nimi ongi turundus, jah :)

  2. Mulle meeldib lugeda Meelise kirjutatud tootearvustusi.

  3. bose on hea valik, mees ostis mulle ja ma olen väga-väga rahul

  4. Välimuselt oleks ka bosed valinud:)

    Tore on aegajalt Meelise postitusi lugeda. Ootan juba Lissabonist uudiseid:)

  5. Minule ka Meelise postitused meeldivad, hea lugeda tarka juttu (üldiselt tal ikka taustauuring tehtud asjade kohta), kus pole hullu eneseupitamist.

  6. Mina ootan väga Meelise kokkuvõtet reisist Lissaboni: piletid, öömajad, muud kulutused. Kust nt Eurovisioni pileteid saab osta ja mis hinnad linnas sellise suurürituse ajal on.

Comments are closed.