OMFG, me lähme Maltale

marimell

Reedel kella 23.30 ajal kirjutas mulle sõbranna, et kuule, te meiega Maltale ei taha tulla. Mai alguses, et otselend ja ainult 120€. Ma olin hmmm.. Päris lahe. Mõtlesin ja vaagisin ja lõpuks ütlesin, et ah, ei, äkki lähme siis päris sellel ajal kui Meelist pole ja las ta praegu jääb.

Reede päeval kammisime ühe teise sõbrannaga erinevaid reisifirmade lehtesid ja lugesime läbi umbes kolmekümne hotelli kirjeldused ja kaugused rannast, keskusest, lennujaamast ja.. otsime nimelt jaanideks endale reisi. Ühtlasi jäi mulle silma ka mai alguses Kreeka, 279€ nägu lend-hotell ja hommikusöök. Ilus väike hotell, mõnus väike bassein, oleks Hedoniga kahekesti hea seal olla. Mõtlesin, et kurat, jumala hea hind, läheks… Meelis ju nagunii Portugalis. Aga juba tuli õhtu peale ja sinna see jäi. Kuniks see teine sõbranna Malta mängu tõi.

Kümme minutit hiljem kui neil olid endale piletid ostetud, kirjutas ta: “Oled kindel, et Maltale ei tule? J ütles, et teeb sulle ja Hedonile pileti välja…et tal pole vahet, tulete vä? Lastel oleks ju megalõbus koos ja.. J ütles, et kui me üks õhtu välja saame, on okei.” Ehk siis lennupiletid lapsehoidmise eest, fine by me!

Ma olin sõnatu, ma olen siiamaani jumala hämmingus. Täiesti ettevalmistamata, alla kolme nädala on aega ja Malta, siit me tuleme. Ma olen jumala whaaat, mis kaasa vaja võtta on :D Nagu elus poleks reisind ega kuskil käinud. Samas, Maltal ei ole ka. Käsipagasi ja lapsega veel vähem. RyanAiri võlud, aga ikkagi otselend.

Eile vaatasime hommikusöögi kõrvale YouTube’ist Malta videoid, tundub päris mõnus saareke. Ega’s siis midagi. Maltale minek.

Kes on Maltal käinud, jätke igasuguseid soovitusi ja nippe-trikke, mida ma teadma peaks? Mis hinnatase seal on üldse, ala väljas süüa jne

Kuna meil hetkel on ainult lennupiletid ja tegelikult lohisen ma lihtsalt kaasa, sest sõbranna mees orgunnib kõike (ütlesin, et esitagu hiljem arve ööbimise jne kohta), siis võite ikkagi elamist soovitada ja kuhu minna ja mida teha. Arvestades, et meil on kolm last ka kamba peale kaasas :)

PS! Kuna Facebook ei mängi meiega enam samas tiimis, siis on aeg edasi liikuda. Kui te tahate meie tegemistega kursis olla, peate meie Facebooki gruppi tulema :) LINK

24 arvamust postitusest “OMFG, me lähme Maltale

 1. Käisin märtsis Maltal. Saareke on ilus, ringi trippida on mõtekas bussiga, odavam ja turvalisem :) valletta on täiega ilus, on mida vaadata :)

 2. Äkki peaks lisama artiklile, et “sponsored by sõbranna” :p
  Aga kurja, tglt tahaks ise ka :(

 3. Mina kàisin veebruaris. On tõesti väga mõnus saar ja see atmosfäär on ka väga mõnus, minule jättis see nii hea mulje, et ma plaanin kindlasti veel ja veel tagasi minna. Meie plaanisime ka auto võtta, aga lõpuks ikkagi ei võtnud, sest me ei ole 25 ja alla 25 aastastel on natuke keerulisem seal autor rentida, aga lõpuks olime väga rahul, et autot ei võtnud, sest bussiliinid on väga heade yhendustega ja igale poole saab bussidega ja lennujaamast saab automaadist osta bussikaardi nädalase, maksab 21€ ja see sisaldab lõpmatuid kordi bussiga sõitmist terve nädal ja lisaks on ka veel kallimaid kaarte mis sisaldavad ka nt praamisõitu ja hop-on-hop-off sightseeing bus tour’i. Igatahes meie silmis oli seal liiklus nii mystiline ja segane ja tänavad on väga kitsad, et hea, et meie autot ei rentinud, seal olid kohalike autot kõik ära kriibitud :D tasub ka kindlasti need 2 väiksemat saart yle vaadata, gozo saar ja siis selle kõrval on ka üks väiksem, kus blue lagoon. Praegusel ajal peaks praamid ka sinna viima juba. Minu meelest toidupoodide hinnad on praktikiselt samad, oleneb, kust osta midagi, olemas on LiDl, kus on asjad väga odavad. Aga söögikohtade ja restoranide hinnad on minu arust täiesti samad, mis eestis tegelikult. Tänavatel müüakse ka erinevaid pagaritooteid, soovitan kindlasti kõik erinevad pastizzid ära proovida, midagi sellist ma Eestis saanud ei ole.
  Meie majutusime Sliemas, otse vahemere ääres ja kust yhendus Valletta ja teiste linnadega oli väga hea.

 4. Meie käisime pea poolteist aastat tagasi, kui veel Azure window püsti oli. Imeilus saar ja kindlasti minge trippige lähi saartele ka!
  Tõsi, auto on suht pointless võtta. Ühistransport on odav ja lihtne.

  Hinnad on odavamad kui siin. Väljas saab ok hinnaga söödud. Inimesed on 200x säravamad ja sõbralikumad kui siin. Mina tahan kinldasti tagasi! Top 3 kindlalt

 5. Käisime jaanuaris. Kaheks päevaks võtsime auto, selle ajaga sai saarele kenasti tiirud peale tehtud + Gozo saarel käidud. Muul ajal liikusime jala ja praamiga. Hinnaklass sama mis meil. Majutus oli Gzira linnas. Sealt sai Vallettasse, Euroopa kultuuripealinna 2018, nii praamiga kui ka jalgsi. Armas väike saar, lahedad kitsad tänavad, pildistamist jagub.

 6. Jaanipäeval siis ei lähegi reisile, ise sõidan ka jaanipäevaks Türkki Side.

 7. Kuidagi meenutavad need kõikvõimalikud reisid amokijooksu. Kui neid nii palju, kas suudad ja jõuad siis nautida neid ka?

 8. Alles mõni post tagasi oli siis see oma kodu teema üleval. Kas te kardate et kui mõned reisid tegemata jätate…. Ah, oma tuba, oma luba. Aga ärge halage siis rohkem oma kodu teemal.

  1. Ja ma ütlen veel üks kord, et kui meil pole panka asja, pole meil ka hetkel võimalik oma kodu peale mõelda. Seni kuniks üks meist kindla palgaga tööd ei saa, pole meil mõtet heietadagi seda mõtet :)

   Ja Malta reisi sain kingiks :)

  2. See omafinantseeringu (omafinantseering on raha, mis teil endal kodu ostmiseks olemas peab olema, teatud protsent kodu maksumusest, sissemaks. Seda raha ei saa pangast laenata) protsent on kokku siis kogutud reisimiste kõrvalt või? See peaks selleks ajaks ikka olemas olema, kui lõpuks panka asja on, sest kuni omafinantseeringut pole, seni te ikka kodu osta ei saa ka siis, kui pank teid laenukõlbulikuks tunnistab. Ja see omafinantseeringu summa on ikka arvestatav, inimesed koguvad seda aastaid.

  3. Jah, ma tean, mis on omafinantseering. Ma ei ole eilne :)

   Oleme pangas käinud, oma võimalusi uurinud. Kui asjaks minema hakkab, küll siis kasinamalt elame ja raha kokku korjame. Arvestades, et meil kulub reisimisele päris suur summa aastas, siis ei ole võimatu aastaga see sissemaks kokku koguda (lisades sinna ka hetkel arvel olevad säästud), 6+ kuud peab pangale naguni laekumisi näitama.

  4. No kohati lihtsalt tõesti tundub, et te ei saa asjale pihta või mingitest mõistetest aru, ennetavalt seletasin keerulisema osa seega lahti.

   Juba see näitab naiivsust, et suhtumine on, et küll me siis. Ettemõtlev inimene jätaks aastas mõne reisi vähemaks ja paneks juba praegu sissemaksuraha kõrvale, ei peaks siis, kui asjaks läheb, püskirihma nii palju koomale tõmbama. Saaks ikka edasi reisida.

  5. Aga ma ju panen praegu ka kõrvale, see et ma oma konto väljavõtet blogisse ei pane, ei tähenda, et mul raha pole või ma ühest arvest teiseni elan :)

 9. Vesi on sel ajal külm, kuigi ilmad soojad. Hinnad on kallimad kui Eestis (väljas süües just). Muidu üks lemmikuid saari. :) Liiklus on seal muideks suht ulmeline ja ka vasakpoolne, mitte parem nagu meil.

 10. Ma ei saa aru, mismoodi see oma kodu ja teiste rahakotis sorimise jutt üldse sellesse reisiteemasse haakub :D Küsiti ju ometi Malta kogemusi ja soovitusi? Be real people :D

  1. Sest me ei taha lapsehoidjaid aastas mitu korda tanki panna :)
   Meil on selline kokkulepe, et üks käib Eurokal, teine siis nädala sõbrannaga kuskil. Ja mind ei huvita Eurokas kohapeal ka nii palju… Telekast parem ülevaade :)

Comments are closed.