Vannituba enne ja pärast

Ma saan aru, et paljud ei saa aru, miks me ise üürikorteris remonti teeme, et see peaks üürileandja kulu olema. Jah, tavaliselt see nii ongi, aga..

Siin on mitu asja, esiteks, parendustööd, mis MINU ELU paremaks ja mugavamaks siin elades teevad, on minu rida. Nii nagu ma ei kirjuta üürileandjale, et kuule, pirn läks läbi, tule vaheta ära, vaid ostan ja vahetan selle pirni ise, siis teiseks, konkreetselt vannitoa osas tegime me diili, et kahe aasta jooksul* ta meie üüri ei tõsta. Mis on suures plaanis meile kasulikum.

Oletame, et ta tõstaks 50-100€ kuuüüri kui meil aasta täis saab, st aastas 600-1200€ lisa kulu; kahe aasta jooksul 1200-2400€. Ma olen juba praegu võidus, et selle dušikabiini vahetuse ISE ette võtsin, st mu kulu oli väiksem kui 600€. Ja kui peaks nüüd juhtuma, et ta kahe kuu pärast ütleb, et kolige minema, siis mis te tõesti arvate, et ma lasen endal üürikas elades peale maksta ja ei hakka võitlema selle eest, et ma just tegin korteri kasuks suured väljaminekut? Eksite :)

* kahe aasta jooksul, st kuni 2022, mil me peaksime nagunii kolimise ette võtma – kas oma koju või suuremasse üürikasse, pole vahet. Aga kui Hedon läheb kooli, on meil vaja suuremat elamist nii ehk naa. Kuigi saaks ka siin hakkama. Paljud inimesed enne ja pärast meid elavad neljakesi kahetoalises.

Aga räägime nüüd vannitoast

Enne oli meil seal siis suuremat sorti dušikabiin, mille äravool oli nurgas, aga ametlikult on äravool selle kabiini all keskel. Mistõttu vesi seisis suht pikalt kabiinis sees ja.. teiseks oli see kabiin vana, see kes enne meid siin elas polnud iial neid klaase veest puhtaks tõmmanud (nagu näha, meil on seal sees see aknakaabits, millega iga kord pesus käies klaase puhastasime), need olid konkreetselt valged katlakivist kui siia kolisime.

Kuna keegi polnud neid klaase puhastanud, oli see niiskus teinud selles kabiinis oma töö.. Kõik nurgad hallitasid ja olid rõvedad.. Sellest saigi alguse idee, et teeme lihtsalt klaasseinad.. aga läks nagu ta läks.. lugeda saab meie vannitoa saagast siit:

 1. osa – Dušinurk aka küll meil oli hea mõte. Noooot!
 2. osa – 19. päev “pesemata”

Ehk vannituba enne:

Esmaspäeval oli siis meie õnnepäev kui saabusid SanSan tehnikud meile uut dušikabiini paigaldama, sest muu meile ju ei sobi. Te oleks pidanud nägema nende nägu.. ” Selle nimi on Eesti ehitus.. see on sündroom, mitte tehtud töö!” Aus. Karm, aga aus!

Ütleme nii, et vannituba sai palju avaram pärast uue kabiini paigalgust ja kuna Robin koristas ära ka meie kapi – pani riiulid.. teemade järgi – kehahooldus, näohooldus – mul oli kõik suvalt segamini.. Siis lõpptulemusel pole viga. Läks küll 60€ kallimaks kui algselt plaanitud, aga mis sa ära teed.

Selle peale ütles Meelis: kuule, unusta see oma kodu ära, tulevikus oleks ikka lihtsam kui korteriomanik neid suvalisi 60€seid arveid maksaks. Sessuhtes, et täna oleme võidus, aga suures plaanis on tal ju õigus. Oma kodu puhul tekiks neid 60€seid arveid siit, sealt ja iga nurga pealt ja lõpuks elad ja töötadki selleks, et ainult kodusse raha panna?!

Uus vannituba:

Aga see ei ole veel kõik. Ma pole ikka rahul! Magamistoas tuleb nipet-näpet muuta, et me paremini mahuks, esikus tahan veidi kappe ümber orgunnida ja.. Kui keegi teab kedagi, kes hoomab midagi integreeritud nõudepesumasinast ja külmutuskapist, siis palun anna mulle endast märku. Mul on olemas kappide mõõdud (mida ma välja lõhkuda ei tohi, aga ma olen kindel, et nt külmiku karkassi mahub suurem külmik kui hetkel; nõudepesumasina restid on lihtsalt läbi roostetanud ja kui rest maksab 140€ ja mul on vaja neid kaks ja uus masin maksab 350€, siis tundub mulle jätkusuutlikum osta uus masin).

Millal te viimati remonti tegite? Kas kõik läks plaanipäraselt? Kui ei, siis mis juhtus? Kas teie panustaksite üürikorteris enda raha või elaks “üle” ja elaks ära olemasolevaga või.. mis te teeksite? Kui külmik on väike, aga muus osas on korter teile ideaalne, siis kuidas seda lahendaksite?

 

33 thoughts on “Vannituba enne ja pärast

 1. Me elame suisa oma majas ja juba üle kümne aasta. Ei saaks küll öelda, et kogu aeg mingeid summasid vaja elukoha alla panna.
  Küll aga, kui tahan midagi muuta, teen, mida tahan, ilma kellegagi kooskõlastamata.

  1. Lisan, et olen elanud majas isegi kauem. 15 aastat. Ja tõesti ainsad kulutused on ikkagi need, mis on impulssiivsed, et kui soovin midagi muuta. Sama võib juhtuda korteris. nagu selle vannitoa puhul ka näha. Ja noh, igasugu tegemistel on alati mõistlik tellida pakkumine, konsultatsioon, projekt ning jäävad ära paljud sellised mured nagu praegu. Ekspert oleks kohe loodi põrandale pannud ja öelnud, et siia seda ei saa või pead põranda välja lõhkuma. Ja tegelikult, kui vaadata pilti, siis see algne kabiin oli ka päris kena. Aurumasinaga oleks selle kenasti puhtaks saanud. Miks vesi sinna jääb ei sõltu kabiinist või kui siis nii palju, et toru on umbes. Pigem muidugi kahtlustan, et kogu uusarenduses võib olla lihtsalt äravoolutoru liiga väike pandud. või vale kaldega. Jällegi kui see on nii, siis sellest lahti ei saa. Sellepärast ma korterit ise ei julgegi osta, sest võib juhtuda, et kõige pealt on kokku hoitud. Nagunii on elektrijuhtmed odavad valitud ning on 20-ne aastaga läbi.

 2. Kui päris aus olla, siis visuaalselt erilist muutust pole. Enamvähem samasuguse toote asendasite vana asemele. Saan aru, teie jaoks SEE suur asi – yle kuuesaja eurone väljaminek. Kõige jubedam toode (silmale valus vaadata) on vannitoas olev peegliga seinakapp. Kui selle seinal oleva russide kapi välja vahetaksite nt. Ikeast, normaalsema toote vastu, siis oleks visuaalselt vannitoal jumet.
  Mis sai tellimusse läinud “Veronica” nurgast? Saite ära öelda…? Ja must segisti….?
  Ohjah – täielik kilplaste ettevõtmine.. kordasite sujuvalt Mallukat :)

  Mis nõudepesumasina roostetanud restidesse puutub, siis kõigepealt vaata mis mudel on ja seeria nr ja saada päring erinevatesse kasutatud kodumasinate firmadesse, koos olemasolevate restide piltidega. Usun et nii leiad vähekasutatud korralikud restid leiva hinnaga. Siinkohal peaks korteriomanik selle väljamineku tegema, sest restid on roostetanud.

  Külmik on teie enda probleem, yldiselt integreeritud ongi mahult väiksemad. Samuti kysi eelnevalt vähekasutaud kodumasinate firmadest. Teine lahendus on see, et võtate kylmiku koos uksega ära ja ostate vähekasutaud suurema tavalise kylmiku ja selle olemasoleva viite keldrisse hoiule koos uksega. Sel juhul saate suurema asemele panna enda kuludega ja hiljem selle uude kohta kaasa võtta või maha myya.

  A, miks sa kardad et omanik hakkaks lambist yyri tõstma?
  Mis muutusi sa magamistoas teha tahaksid? Kui nt voodi teistpidi tõstate, siis saate rohkem ruumi magamistuppa. Koos beebiga, st. 4-kesi samas toas magada… Hedonil läheb une arvelt väga raskeks. Beebid nutavad öösiti.

  Ja pisut teemast välja. Mis Meelise töökohast sai, kuhu ta 3 kuuks erialasele tööle võeti, laivis rääkisite õhinaga, et nii äge.
  Vaatasin, Meelis maasikaid myyb turul…. kas see erialane töö ei olnud Meelisele mokkamööda v? Mis juhtus ?

  1. Mulle meeldib su email – pole minu asi – ei ole jah!

   Meelis teeb edasi oma tööd, see on projektipõhine.

   Asendasime jah suht sama asja suht samasuguse asjaga, aga see ei olnud ju meie algne plaan. Klaaside tellimuse sain tühistada. Segisti seisab hetkel saunas, pole jõudnud tegeleda sellega, et müüa või ära anda.

   Tavaliselt üüri tõstetakse..

   Magamistoas peaks beebile koha leidma, tekitama ka talle mingid riiulid/kapid kuhu asju ladustada. Ma teemal “beebid nutavad öösiti” ei hakka sõna võtma, muidu jälle keegi arvab, et ma arvan, et ta ei sobi emaks vms. Beebid nutavad põhjusega, kui põhjus likvideerida, siis nad ei nuta. Hedonil läheb raskeks siis, kui me laseme sellel raskeks minna. Võid mureta olla, ei hakka keegi meist ööde viisi magamata olema.

   Suures plaanis – kõik MEIE KORTERISSE puutuv, ongi meie probleem. Ma lihtsalt kajastan seda, mis me elus parasjagu toimub, ei ole vaja üle mõelda :)

  2. Beebid teevad häält küll, ka öösiti jah, ja alati ei saa probleem kohe leevendust. Kuid mu kaks last (5a, 3a) ei ole nutust väljagi teinud ja magavad kui notid… Niiet milleks teha rutakaid järeldusi :D On probleeme, millega saab tegeleda alles siis, kui need tekivad. See ei tähenda muidugi ,et ei võiks ennetavalt mingeid variante välja mõelda…. Kui selline soov on……

 3. Kolisime oma korterisse veebruarist ja alates märtsist st koroonast olen saanud “remonti” teha, sest aega oli sitaks.
  Korter on suur, 79m2 ja esik+elutuba+avatud köök tahtsid värskendust, sest vana tapeet ja värv olid lihtsalt rõvedad. Plus magamistoas sai mingi vanamutilik lilleline tapeet välja vahetatud, see sai kohe pmt peale sisse kolimist tehtud.
  Ka olen alates märtsist siin väga palju KÜÜRINUD,sest eelmised omanikud vist ei teadnud, kuidas ja miks koristada. Alistades katlakivist kuni kiviplaadi pesuni välja.
  Remondi olen ettevõtnud kõigepealt eeltööd tehes nt mis värv, mis krunt, kust pahteldada, millist pahtlit kasutada, kuidas lihvida jne.
  Kõik töödeks vajaliku vaatasin bauhofist kauplusest välja ja tellimuse tegin epoest ja olen sellega kokku hoidnud pea 200 euri, sest poes hinnad kallimad.

  Eelnevalt üürikates polnud mingit probleemi nt ruloode vahetustega. Tuli ainult omanikule mainida ja sai kohe uued. Ja üks korteriomanik oli üldse selline, et ta aeg-ajalt helistas ja küsis, kas oleks midagi vaja.

  Edaspidiseks Teile: enne mõõtke ja arutage ja veelkord arutage ja siis vaadake, kust mida saab.

  1. Espakis pole midagi, mida ma endale tahan. Veel vähem on neid asju Pärnu Espakis. Suhteliselt mõttetu ehituspood minu jaoks.

 4. Viimati tellisin samuti dušinurga SanSanist. Samasuguse, aga madala alumise osaga. Minu korteris on hoopis avariitrapi kalle valesti tehtud ehk siis selles suunas vesi küll ei voola. Nii et kui peaks veeavarii olema, tuleb kena uputus. Kuna enne oli nurgas vann, siis duši äravoolu kalde pärast õnneks muretsema ei pidanud ja dušikabiin sobib sinna hästi, aga niisama klaasist seinu sinna ei oleks saanud ikkagi panna.

  Kahjuks on ka minul Eesti ehituskvaliteediga kehvad kogemused. Ka suuremates ehitusettevõtetes, kes oma “kvaliteedi” najal purjetavad, tehakse tegelikult asju alltöövõtjate kaudu ning need koonerdavad elu eest nii materjalide kui ka mõistlike lahendustega.

  Peeter meeter siin eespool räägib, et mõistlik oleks tellida konsultatsioon jne. Seda on muidugi hea öelda, aga reaalsus on see, et ega keegi selliste väiksemate asjadega tegeleda ikka ei taha, tahetakse ainult suuremaid kalleid projekte teha (nagu näiteks terve vannitoa remont, aga isegi selle tegijaid on raske leida). Isegi raha eest ei leia inimesi, kes väiksemaid asju tegema tuleksid (Tallinnas). Hea kui üldse ära öeldakse, tavaliselt ei reageerita ei telefonikõnedele ega ka meilidele. Näiteks dušikabiinide valik Eestis on kohutavalt kehv ja täisteenuse pakkujaid (vana utiliseerimine, uue paigaldus) väga keeruline leida. Kõik mõõtmised ja asjad tuleb ikka ise enne ära teha, ei tule keegi neid sulle tegema, kui just tutvuste kaudu kedagi ei leia. Köögimööblit ja aknakatteid saad niimoodi täisteenusena tellida, aga põrandakalde mõõtmisest võid vaid unistada ja kui ise selle peale ei tule, siis laiutatakse vaid käsi.

  Üürikorteris ma arvatavasti kannataksin ära, kui tegemist ei ole just mingi eriti vastiku asjaga, mis mulle pidevalt närvidele käib. Üritaksin üürileandjaga kokkuleppele jõuda, et ehk annab üüriga tasaarveldada. Aga üürimisega on alati nii, et kunagi ei tea, mis põhjustel on üürileandjal kindlasti vaja leping lõpetada. Võib ju selle vastu võidelda, lepingutega on asjad paika pandud, aga kas tasub üürileandjaga vimma kiskuma hakata? Sellises kodus on ikka kehv pärast elada isegi siis, kui õigus on sinu poolel.

  Saan aru, et teie korteri omanik ei taha integreeritud külmikukapi karkassi lammutada? Eraldiseisev külmik sinna kappi ei mahu, mõõdud on ju erinevad. Karkassi peaks saama muidu nii lahti võtta, et hiljem saaks samamoodi kokku panna, aga kui ühel pool on sein, siis ei pruugi uus külmik ikka sinna vahele mahtuda. Kui mahub, siis ehk oleks omanik siiski nõus, kui leiate mingi hästi laheda punase külmiku, mis sobib köögimööbliga?

  Teine lahendus oleks jätta vana külmik alles, kuid kui mingis nurgas ruumi on, osta juurde teine, kas või väiksemas mõõdus külmik. Nii saaks vähemalt külmikupinda juurde ja hiljem saab selle kas siis kaasa võtta või ära müüa.

  1. noh, kui loodi pole, siis kõige kergem on panna pall vannitoa põrandale ning vaadata kas hakkab veerema või kuhu suunas veereb. Võib juhtuda muidugi, et veereb üldse sinna kus trappi pole, siis ka probleem muidugi :)

 5. Mul hea meel selliseid äpardusi lugeda, saab kõrva taha panna ja kui ise tegema hakkan, juba oskan mida karta (loe: kahju, et teil nii läks). Mul õnneks ka kõike-oskaja-mees, kas Meelisel tõesti pole sellist loogilist mõtlemist, et ehitusalaseid asju märgata või küsida. Meil on terve maja remont ja toetun täielikult mehele, tema teab, kuidas teha, mis materjalid ja miks midagi ei saa (ta pole ametilt ehitaja). Aastate jooksul on endal ka tekkinud arusaam, mis asi on kipsplaat, pahtel, lood jne.
  Aga jõudu ja viitsimist ja külma närvi teistes tubades.

  1. Meelis teab ka mis on kipsplaat ja pahtel ja lood, aga mingitest sanitaartehnilistest asjadest ta tõesti biiti ei jaga.

 6. Ma ei hakkaks mingil juhul üürikorteris tegema muudatusi või paigaldama asju, mida ma hiljem endaga kaasa võtta ei saa. Võib-olla vaid siis, kui mu tehtud töö ja kulutatud raha üüriarvetega nn kaetakse. Muul juhul – see on üürikorter, kui korteris oleks mingi asi, mis mind meeletult häirib, nii väga, et pean hakkama välja vahetama, ma ei üürikski seda korterit. Kahetoaliseid kortereid on Tallinnas väga palju, leian ehk ikka mõne sellise, kus nii häirivaid faktoreid ei ole.
  Olen mitmes erinevas üürikas elanud ja lõplik soov on siiski oma kodu osta, sinna võin panustada raha, aega, energiat – sest see on siis minu oma, ja ma ei pea lisaks üüri tühja maksmisele veel muid kulutusi ka õhku paiskama.
  Mis üüri tõstmisesse puutub – ma ei tea, miks teil sellised kehvad kogemused on, aga mul ei ole 8 aasta jooksul ükski omanik kunagi üüri tõstma hakanud.
  Iseenesest saan aru, kui miski üürikas häirib, ja tahaks, et oleks parem vm, aga selleks tahakski soetada oma kodu, kus siis oma äranägemise järgi teha täpselt nii, nagu soovin ilma, et peaks kellegagi läbi rääkima, luba küsima, rahaga arveldama jne.

 7. Ma algul vaatasin, et sa 2x sama pildi vannitoast lisanud. Muutus on väga väike ja kui ei teaks, et remonti tegite, siis ei saaks arugi. Võib-olla live’s on natuke teine teema muidugi :) Kapi vahetaksin ma ka kohe vannitoas ära nagu keegi juba eespool ka soovitas. Mul oli kunagi taoline kapp ühes korteris, kuid see oli ka aastal 2006. Mitte paha pärast, vaid kindlasti annaks see vannitoale modernsemat ilmet.

  Vastan siis ka küimustele:
  Viimati remonti tegime me oma uues ridaelamus. Saime lapse ja tahtsime, et tema tuba oleks pisut teist värvi. Samuti värvisime ära alumise korruse elutoaseina ja see tuli küll ühe värvi asemel hoopis teine ( loe: väga kohutav :D ), seega pidime selle taaskord üle võõpama. Muidu ei olegi uues kodus väga remonti teha ja kuhugi raha kulutada õnneks.
  Üürikorteris ma ise remonti väga tegema ei hakkaks, vbl vaid pisut, et oma elumugavust parandada.
  Väiksema külmkapi elaksin üle :)

 8. Hetke majandusituatsioonis pole ohtugi, et üüri tõstetakse. Vastupidi, hinnad on langenud ja sama raha eest, mida te praegu maksate linna ääres elamise eest saaksite kesklinna külje alla sama suure korteri. Lisaks maksite nüüd veel vannitoa remondi ka kinni, mis tõepoolest on vaid omaniku rida ja elektriprni vahetamisega seda võrrelda on naeruväärne.
  Kui ise remondite, peaks ikka olema tasaarveldus üüri suhtes- st. ûür on madalam remondile kulunud summa võrra. Miks lasta endal nahka üle kõrvade tõmmata?

  1. Täpselt sama mõte. Üüri pigem langetatakse hetkel. ( Rahakratt siia jälle satub võib seda kinnitada)
   Lisaks kui tehakse remonti, siis tavaliselt arvatakse kulunud summa üüri hinnast maha. Arvestades, et tahate 2 aasta pärast veel oma koju kolida, siis selline toimetamine näitab, et mõtlemine pole just teie tugevam pool.

 9. Mdea… Kõik elavad kuskil ja maksavad teenuste eest, mis neile hädapärased on. Palju vahet ei ole, kellele ja kuhu maksad. Kas plekid üüri või mingit paigaldust, remonti, transporti… Millegi eest tuleb nagunii kukrut kergendada, vahet pole kus elad. Kui just jah ise kõikvõimas ja oskaja ei ole. Tõsi on see, et iga elamine vajab aeg-ajalt mingit värskendust ja parandust ja kõpitsemist. Muidugi võib mitte teha ja vaadata, kuidas korter või maja tasahilju laguneb, mõraneb või misiganes. Meil on korteris seni olnud kulud siis, kui olen ise otsustanud, et nüüd tahaks sellist ja sellist värskendust. Suur osa neist kuludest on olnud välditavad, st neid pole olnud VAJA nüüd ja kohe teha, aga miks mitte, kui on võimalust. Aga on olnud ka vältimatuid asju. Nt arvasime, et mis see põrandakattevahetus siis ära ei ole. Ostsime uue kattematerjali rulli, võtsime vana ära, sai selgeks, et kogu köögipõranda alune hallitab ja mädaneb. Raha kellelegi töö eest maksta ei raatsinud, kuna polnud nagu planeeritud kogu see kulutus. Aega läks, aga tegime lõpuks mehega kahekesi ise kõik ära. Ajast jäime küll ilma, aga väljakutse + õppimisvõimalus oli me jaoks motiveeriv. Vannitoa lasin teha tuttaval ehitajal ja selle väljaminekuga arvestasin. Muid seadmeid suudab õnneks mees ise üle vaadata ja vajadusel remontida. Kui ei suuda, siis tutvusi on piisavalt, et leida keegi, kes aitab. Igasuguseid kappide, ruloode, elektriseadmete paigaldusi võiks mu meelest ka keegi leibkonnas ikkagi osata. A noh. Kui ei oska, siis polegi nagu teha muud, kui maksta teenuse eest.
  Teie vannitoal ma ka mingit suurt erinevust ei näe. V.a. see, et see uus dušinurk jätab visuaalselt avarama mulje (kuna pole kandiline, vaid nurga oma) ja veidi isegi vist tekitas ruumi juurde. Samas pesemisruumi arvelt tulnud ruum.. Samas mdea.. Kui te ütlete, et eelmine kabiin hallitas jms, siis on see küll minu meelest vägagi üürileandja rida see hallitus eemaldada või kogu nurk uue vastu vahetada………

  1. No mis seal enam teha, kui me sellise diili ise tegime :) kusjuures ma ûtleks, et praeguses kabiinis on rohkem ruumi.. kuigi on mõõtudelt veidi väiksem kui eelmine

 10. Elada mõttega, et korter, kus elate, üüri vōibolla tõstetakse, on küll meelevaldne. Olen elanud mitmes üürikorteris (ja leian, et see EI OLE halb mõte) ning üürides aastaid välja oma teises linnas asuvat korterit, pole reaalselt KORDAGI kuulnud, et üürnileandja keset kehtivat üürilepingut hinda tõstaks. Hinna tõstmine oleks EHK mōeldav, kui korter on kriisi ajal leitud ja sellega seoses turuhinnast oluliselt madalam. Kui sul on püsivad ja korralikud üürnikud, ei hakka keegi seda hinda aasta-paari jooksul puutuma. Pigem võib juhtuda vastupidi – üürnike hoidmiseks hoopiski alandatakse hinda.
  Tulles tagasi üürikorteris elamise ja selle eeliste juurde, siis suurim pluss ongi enda üleliigse vastutuse puudumine. Ehk – roostetanud restid ja hallitav kabiin on puhtalt üürileandja rida. Minu jaoks tundub täiesti absurdne investeerida ca 1000 eurot üürikorterisse, kusjuures kabiin ja restid ei ole ju asjad, mida pärast kaasa võtta…
  Kokkuvõtvalt – kasutage üürikorteris elamist targalt ära sellega, et vältige kulutusi, millest koduomanikel pääsu pole. Või investeerige ainult asjadesse, mida saate pärast endaga kaasa võtta. Vastasel juhul on see ju topeltkulutus?!

 11. Sooviks, et nüüd kommenteeriks keegi, kel üldse 2 aasta jooksul pärast kolimist üüri on tõstetud ja kui palju? Mul pole 4 aastat (kolimisest saadik) tõstetud, eelmises kohas ka ei tõstetud umbes 4 aastat. Ja veel aastas 50-100 kuuüüri tõusu..? Kust te võtate selle paanika üldse, see on ju naeruväärne? Pmst saite ikka täitsa mõttetu “diili”: üürileandja ei plaaninudki v-o üüri tõsta, aga nüüd teete veel tema eest ja oma raha eest remonditöid :D

  1. Üürileandja seisukohast ka – kui mul on tubli ja korralik üürnik, kellega ma rahul olen, miks peaksin iga aasta hakkama üüri tõstma, riskides sellega, et siis ta vb lahkub… uue üürniku otsimine, vahepeal vb kuu aega üldse üürituluta olemine, see ei tasu ju ära. Mul on 5 a sama üürnik olnud ning pole kordagi üürihinda tõstnud.

 12. üüri tõstmise hirmus renoveerida suvaka korterit on jabur ning miski ei garanteeri, et teid välja ei visata, isegi kui teete tema eest töö ära, kui lepingus pole kirjas, siis edu. Omanik saab värskendatud korteri, paneb soti otsa ja läinud te oletegi. Nagu näha, siis omanik pole korteri ostmise hetkest midagi uuendanud, sellist küll ei usaldaks :D

 13. Onaniku enda rahade eest vahetanud välja kogu elutoa mööbli, teinud terve vannitoa remondi, uus külmkapp ja pesumasin. Ükshetk tahtsime kuivatiga pesumasinat ja omaniku pesumasina panime keldrisse, enda ostetud tuleb meiega kaasa :) üürihinda pole 4 aastat tõstetud. Aasta lõpust tahab lisaks 20eur kuus :) Aga me maksame ka praegusest turuhinnast oluliselt madalamt hinda.

 14. Pakuks teile (kommentaatoritele/kõiketeadjatele) vaadet üürileandja poolt. Minu teenistus tulebki üürikorteritest, neid on mul kaugelt üle ühe.. Lihtsalt öeldes on see minu äri ja elatus. Üürin kortereid välja ametlikult, lepinguga. Tingimused on sellised, mis mulle sobivad ja kui üürnik alla kirjutab, siis järelikult sobivad ka talle.
  1. Ma vaatan iga aasta/2 aasta tagant üle keskmised üürihinnad ja korrigeerin tasu sellelt pinnalt, kui ei sobi, nägemist. Alla ma ise vabatahtlikult ei lase hinda, kui üürnik küsib/argumenteerib ja ma leian, et tõesti hinnad on langenud – langetan ka. Kui ei sobi, nägemist.
  2. Võtan sellise üürniku, kellele sobib korteri konditsioon. Lihtsamad parendused – kui miski ei tööta, teen ise juba enne ära.
  3. Mina ei kavatse kinni maksta täiesti töötava dushikabiini vahetust, veel eriti kui üürnik ei ole suutnud teha seda kõige optimaalsema hinnaga, vaid peale mitut halba otsust kulutanud liialt palju raha. Kui mina pole palunud selle vahetust, siis miks ma pean seda kulu kandma? Teine asi on konkreetselt mitte töötava/katkise asjaga. Kui maja on halvasti ehitatud (torustik vannitoas valesti), siis teavitan üürnikku sellest. Jällegi, kui ei sobi../tead juba küll mis sõna siia käib/.
  4. On asju, millest ma pole teadlik – näiteks pole ju ise seal korteris kunagi elanud ja eelmine üürnik pole mulle rääkinud – arutame, leiame optimaalse lahenduse. V.a. kui on tegu nii suure asjaga, et ei saa lahendada (kutsume siis seda maja eripäraks), kui ei sobi…
  5. Kes on teie arvates hea üürnik? Ei, see ei ole alati nunnu perekond, kes on lahedad inimesed. Hea üürnik, minu kui ärimehe/naise jaoks on see, kellest ma ei kuule/näe, maksab õigeaegselt ja täidab punkti pealt lepingu tingimusi. Kui talle ei sobi järsku kardinate värv (utreerin) ja tahab minuga hakata sellel teemal diskuteerima, siis ta automaatselt ei ole enam hea üürnik.
  6. Standard lepingus on punkt – võtan korteri vastu selliselt nagu ta on ja annan tagasi samas konditsioonis. Vbl see imeline punane külmkapp näeb korteris väga hea välja, aga võtab topelt elektrit, uriseb väga valjult etc, siis ma ei taha, et sa selle sinna jätad, kui kolid. Veel vähem tahan ma seda kinni maksta.

  Ma nüüd võtsin absoluutselt igasuguse emotsiooni siit välja. Kõlab karmilt, aga sellega peab arvestama.
  Nii, et kõik kommentaatorid, kes te tohutult arvate igasuguseid asju – teisendage ennast inimeseks, kes tegeleb nende asjadega igapäevaselt ja vaadake reaalsusele näkku. See, et sul on üks üürikorter ja “sina küll kunagi nii või naa ei tee”, ei tähenda midagi.
  Aga tead miks tasub just minusuguselt korterit üürida, versus keskmine ühe üleliigse korteriga inimene? Minu jaoks on need korterid väga pikaaegne investeering ja ma ei kavatse neid kunagi maha müüa. Seega potsentsiaalselt võiks üürnik neis elada oma elu lõpuni.

  Nüüd sellelt pinnalt artikli autoritele – aga kui see uus kabiin on väga halvasti paigaldatud ja tekitab tulevikus probleeme, mis siis saab? Vastutustundlikul üürnikul on ka oma kindlustus (mitte ainult omaniku kindlustus), soovitan! (kui juba pole).

  1. Esiteks, kindlustus meil on. On alati olnud. Õnneks pole kunagi vaja läinud.

   Aga ma kiidan punkti number viis:

   5. Kes on teie arvates hea üürnik? Ei, see ei ole alati nunnu perekond, kes on lahedad inimesed. Hea üürnik, minu kui ärimehe/naise jaoks on see, kellest ma ei kuule/näe, maksab õigeaegselt ja täidab punkti pealt lepingu tingimusi. Kui talle ei sobi järsku kardinate värv (utreerin) ja tahab minuga hakata sellel teemal diskuteerima, siis ta automaatselt ei ole enam hea üürnik.

   NII ONGI! Meist ei kuule suurt midagi, arved makstud, kardinavärvi üle ei ohi (ostan ja vahetan uued kui tahan, lahkudes panen need ette mis siin tulles olid); kui mulle dušikabiin ei meeldi, vahetan ära jne.

   Väga hästi kirjutatud kommentaar, ma tahaks su üürnik olla :D

  2. Ka mina olen aastaid üürileandja olnud, nii et ikka tean, millest räägin. Kompromisslahendused käivad asja juurde. Ei näe põhjust ettepanekutele vastu olla, kui üürnikud oma argumendid esitavad ja need lahendused mulle sobivad.

   2008. aastast pärit külmiku kaasaegse vastu vahetamise vastu lihtsalt põhimõtte pärast ei näe mõtet olla. Eriti veel, kui ma ise oma üürikorterites enam elada ei plaani. Olen lasknud oma üürnikel osta uued külmikud ja pesumasinad, kuid andsin neile paar valikuvõimalust mudelite seast, mis mulle sobisid.

   Mina olen üüri tõstnud ja teen seda ka edaspidi, sest see käib samuti asja juurde. Olen mõistlik inimene ning õnneks olen osanud valida ka mõistlikud üürnikud, kellega seni veel mingeid probleeme ei ole esinenud.

 15. Ühesõnaga – soovitud tulemuseni te vannitoas ei jõudnud, sest äravoolu sobimatus teie plaanidega selgus alles siis, kui vana dušikabiin oli välja lammutatud? Ja selge see, et erinevalt oma korterist üürikas põrandat lõhkuma ja õige kalde alla ajama tasandusseguga ei hakka.
  Uus kabiin on siiski visuaalselt ilusam, ventilatsioon peaks ka nüüd parem olema – ventika-ava on kabiini varjust väljas. Äkki on siis oht uue hallituse tekkeks ka väiksem.
  Ise olen elanud elu jooksul kahes üürikorteris enne enda isikliku korteri ostmist. Mõlemal korral sai kokkuleppel üürileandjaga kohe välja vahetatud wc-pott – see on ilmselt minu kiiks, aga ma ei suuda kasutada wc-potti, mida pole lumivalgena hoitud ja korralikult puhastatud. Igasugu roostetriibud ja muud setted – no-no-no!! Nii et mõistan, miks hallitav dušikabiin teile ei meeldinud.

 16. Minu meelest üli normaalne,et teete asja endale meelepäraseks! Vahet ei ole kelle raha eest,kui teil see võimalus on,siis miks mitte. Ma ei mõista neid,kes elavad 5 a ühes üürikas jãrjest ja siis selline suhtumine “ah ma ei hakka siin midagi värskendama ega vahetama,kuna pole minu oma ju.”

  1. Praeguse seisuga on mul üldse kahe-aasta plaan, kui ma nt oleks ülikooli tulnud ja mul oleks vähemalt viisaastakuplaan ühes üürikas elada, siis seda enam teeksin koduseks. Mulle on kasuluikum ise natuke investeerida, aga olla kindel, et mu kuumakse paari aasta jooksul on sama.. :)

Comments are closed.