ARVUSTUSED: uus Balti Jaama turg, restoran Kadriorg, kohvik Komeet ja kogupere kontsert “Mina ka”

Ehk siis meie nädalavhaetus oli üsna kirju. Ja kuna paljud palusid, et teeksin rohkem arvustusi, siis siit postitusest mõned leiab :)

Laupäeval möllasime aias ja viisime selle sajand (loe: eelmisel aastal) naabrimuti tellitud “väetise” hunniku laiali, põletasime veel oksi ja toimetasime niisama. Ma näiteks hakkisin rabarberit ja korjasin piparmünti, et sügavkülma panna.

Hommikul oli muidugi kohustuslik turutiir ja pealelõunal grill. Pühapäev oli üsna kodune, kui välja arvata see koguperekontsert “Mina ka”, kus Meelis Hedoniga käis. Aga alustame algusest.

Balti Jaama uus turg

Kuna meil on kombeks laupäeviti turul käia, siis ütlesin, et tavai, lähme siis Balta turule, sõbranna just kiitis, et head hinnad ja sai värsket kraami ja.. Mõtlesin, et no mida vahet, kas Balta turg või keskturg. Igaljuhul, rohkem ma oma jalga sinna ei tõsta.

See on nagu mingi fäänsi kaubamaja, turust on asi kaugel. Mulle ei meeldinud. Sessuhtes, et turg peab ikka ehe olema, lihaveri põrandal ja natuke räpane ja linnud ja hulkuvad kassid ja .. no selline mõnus nagu keskturg. Ma loodan, et selle asemele mingit klaasist kuuti ei ehitata.

Minus see Balti Jaama turg mingit emotsiooni ei tekitanud ja kõige vähem tekitas see turutunnet. Halloooo, miks on turul MyFitness? Nagu da fak? Liha “osakond” oli mingi klaasist vitriinidega, osad lihad vaakumpakendis, no mida asja. Tahan suuri suvalisi lihavanne, käsitsi kirjutatud silte “sialiha 4,50”, tahan turul ehedust ja turumutte ja koni hambus lihameistreid. Mitte kinnastes ja vormirõivastes “koduse liha müüjaid”. Eino, ma saan aru, et liha tuleb kuskilt talust enivei, aga keskturul on lihtsalt silt Lõunamaa sealiha vms, mitte OSKAR :D

Lisaks oli seal tohhuijaa mingeid kalleid Eesti brändide poode, mingi kaltsukas ja siis mingi osa totaalset turukat – nagu pood, mis müüs kilekotte! See oli ainuke äge asi seal. Päriselt ka. Ok, Hedon sai päiksekad ka :D

Ühesõnaga, minu jaoks mingi hipsterite kaubamaja, mis mind ei kõnetanud. Liha, maasikad ja murelid ostsin ikkagi keskturult!

Restoran Kadriorg ja kohvik Komeet

Õhtul, kui olime aias möllanud ja grilli ära söönud, mõtlesime, et tahaks midagi head… Läksime käisime Kalev Spas tühjas basseinis peol. Mis oli veits rändom.

Ma arvasin, et seal mingi normal disko, The Tuberkuloited esineb ja värki, aga see oli mingi.. Eee.. Mingid Sixtina tantsutüdrukud ja.. Ühesõnaga, rändom. Tegin mingi kiire laivi ka Facebooki.

Seejärel mõtlesime, et sööks ühe koogi ja jooks kohvi. Kuna ilm oli ilus, tegime ühe tiiru Kadrioru pargis ja seal kõrval on kohe see Angeelika Kangi makroonikohvik, aga see ei kõnetanud juba väljast ja natuke eemal oli restoran Kadriorg. Mäletan, et Triinu vist blogis sellest, täpselt ei mäletanud mida, mõtlesime, et no mingi koogi ikka saab.

Läksime siis sinna… Vaatasin menüüd ja üldiselt ma ei kõnni lampi minema (rohkem Meelise stiil “nii kallis, lähme mujale”), aga seal ma olla ei tahtnud. Ei kõnetanud mind see menüü – magusatest asjadest oleks ainult rababrberi panna cottat ehk võtnud, aga kuna midagi muud head polnud ja me olime koos naabripoisiga, kellel ka ükski söök ei klikkind ja atmosfäär oli ka kuidagi kõle, siis tulime tulema.

Kohvik Komeet

Läksime kohvik Komeeti, lootsime, et terrass on avatud.. See oli just kinni pandud, et külm hakkas. Sees oli nagu saunas. Vähemalt saime seal oma kohvid ja koogid kätte.

Naabripoisi kook oli liiga magus (ma ei tea, mis ta mõtles, kui Geiša koogi menüüst valis, et see on soolane?! :D), Meelise vaarika-toorjuusturull oli väga hea, Meelis ütles, et oleks teisegi veel võtnud. Mina sõin kiluvõileiba pošeeritud munaga – see oli ka väga hea. Ja Hedon vitsutas lastepraest ainult ahjukartuleid. Aga need olid väga head krõbedad ja isetehtud tillimajonees oli ka hullult hea.

Kobisime siis koju ära ja Hedon vajus magama. Me Meelisega tegime endale ühed rummikokteilid (jep, nüüd saab Perekooli teema teha, et laps magab ja me joome end pildituks :D Üks koks, eks!) ja möllasime arvutis blogiauhindade asju teha.

Täna hommikul tuli mul hirmus koristamistuhin peale. Homme hakkab normaalsetes lademetes blogiauhindade asju minu juurde kogunema, kodust saab kuni laupäevani ladu, kraamisin Hedoni “toa” tühjaks, et sinna siis ladustama hakata. Pesin kolm masinatäit pesu, sorteerisin Hedoni riideid, enda kleite – suveasjad välja (haha, homme pidi jälle sadama), kampsunid kohvrisse… Ühesõnaga möllasin mitu tundi, Hedon ja Meelis hullasid mänguväljakul. Meelis saatis vahepeal sõnumi, et “me laps on olenemata ilmast alati kõige õhemalt riides, meil midagi viga?!”

Siis oli juba lõuna aeg.

Dipikastmeidee: hapukoor, sool ja Gemossist ostetu tžaitžiki sinep :)

Siis läksime meie Hedoniga magama ja Meelis pildistama. Õhtul ootas poisse Nordea kontserdimajas koguperekontsert “Mina ka”. Suures näljas, loomulikult null pilti.

Retseptisoovitus: eilne kanašašlõkk koos rohke ribulaga pannile, tatar Tuperware riisikeetjasse (ei ole reklaam, ongi megahea abiline – link!). Samal ajal kui tatar omaette toimetab, siis pruunistad pannil sibula ja liha, mina segasin kokku natuke kanapuljongit, vett ja hapukoort, lisasin pannile… Keerasin tule kinni, juba tegi uun plinn ja söök oli valmis veerand tunniga!

Aga kontserdist ka. Hedon oli alguses jumala šokeeritud olnud, et da fak, kuhu me sattunud oleme. Oli häppi, et palju plaksutada sai. Ja Meelis oli pettunud, et nii uinamuina üritus oli, et üldse polnud lastele mõeldud kui seda tehtud oli. Või oli meie oma selle jaoks liiga väike. Aga, et lapsed olid umbes toolidel istudes puusi nõksutanud, et nad oleksid võinud lapsed panna eraldi mingile alale, kus nad oleksid saanud jämmida ja värki. Nagu näiteks Estonias on need beebideetendused, et tekid maas ja chill.

Paar pilti ka: rahaboss noh, kui nuppe näppida saab, siis seda ta ka kohe teeb. Prill ees ja Javer jalas!

Samas tuleb tunnistada, et see eelmisel sügisel ilmunud plaat Sarrapite sulest (nemad korraldasid ka antud üritust) oli küll lahe, ma loodan, et see uus plaat on samahea, aga kontsertkorralduses on vist arenemisruumi :)

Ja kõige lõpuks üks pilt, mis ilmselgelt kirjeldab mu tundeid kõige paremini. 19 päeva veel! See on vähem kui kolm nädalat! Wuuhhuuu!

Mis te nädalavahetusel tegite?

46 thoughts on “ARVUSTUSED: uus Balti Jaama turg, restoran Kadriorg, kohvik Komeet ja kogupere kontsert “Mina ka”

 1. Marileen, kas sa suitsetad? Perekoolis avastati pommuudis su kohta :D

  1. Jah, ma suitsetan. Pole sellest kunagi saladust teinud. Nägin jah “pommuudist”.

  2. AC meetod aitas väga hästi, ma ei suitsetanud pikka aega. Nüüd jälle suitsetan.

 2. Kas see nädalavahetuse kontsert oli seesama, kus tehti need netti lekkinud pildid, kus sa suitsu kimud ja laps tsillib taustal ?

  1. Ei, see pilt on tehtud Kalev spa juures seal Kanutiaia pargis. Seal oli ka mingi üritus, kuhu läksime tšekkama, aga see oli lõppenud.

   Nägin ka seda “uudist”, kui nüüd vaadata, siis tegelikult olin ma eemal, ja laps tšilliski kaugemal. Ei suitsetanud talle näkku vms :D

 3. Balti Jaama turuhoones teisel korrusel on lasteresto Kniks ja Kraaps. Meid on see koht mitu korda juba kohale meelitanud. Lapsed saavad ise süüa tõsta, seal on mini tualett, hästi mugav imetamis/mähkimis ruum ja väga lahe mängunurk. Ise ei ole süüa seal jõudnud, sest lapsele peab koguaeg järgi jooksma, aga olen sellegipoolest nii vaimustuses, et julgen soovitada.

 4. Mis turvatoolis Hedon sõidab? Mulle selle põgusa pildi põhjal tundub, et talle on see väikseks jäänud. Pea on juba üle ääre ja see pole turvaline!

  1. Uurin asja :) vb asend selline, mulle küll ei ole tundunud, et väike on, aga tšekkan värki!

  2. Nö vanad standardid andsid turvatooli kasutusiga vaid kaalu järgi. Ta teil vist hetkel kategoorias 9-18kg. Paraku nüüd on uuemad ja targemad õpetussõnad, mis käsitlevad tooli sobivust ka inimese pikkuse järgi. Oluline on, et ta selga toetades oleks sellises asendis, et peanuppu poleks üle ääre näga, isegi paari cm mitte. Pea peab jääma tooli äärtest allapoole.

 5. Kas sa suitsetamist mitte maha ei jätnud selle Alan Carr meetodiga? :)

  1. Jätsin küll. Minu eesmärk oligi toona, et ma rasedana ei suitsetaks. See toimis, ei suitsetanud.

 6. Sellised söögikoha arvustused on alati kõige asjalikumad, kus reaalselt söömas ei käidudki. See ei ole arvustus, inimene! Ometi oled sa pealkirjaski ära maininud, et saab lugeda restoran Kadrioru arvustust. Ei saanud.

  1. Selle peale vastaks SINU ENDA sõnadega: “Aga kui sa kunagi käinud ei ole ja midagi ei tea, siis da fak sa seletad üldse?”

   Practice what you preach…?

 7. sul on vist õudne parasiitsõna da fak .. :P
  kuidagi kisub negatiivseks ära, ükski asi ei sobi ei turul, ei kohvikus, ei siin ei seal.
  suitsetamine, suitsused riided ja laps..ei lähe kohe üldse kokku. enda ja lapse tervise huvides võiksid proovida suitsetamisest loobuda. see peale rahakulu, terviseriski palju juurde ei anna. lisaks halvasti lõhnavad riided, käed, suu jms.
  nõuka turu jaoks võib kuhugi reisile minna. ikka mida puhtam koht, seda vähem riski tervisele. :P:)

  1. See kõneviis jätab nii labase mulje, mhm! Nagu öeldakse- teine Eesti..
   Aga noh, inimesed ongi erinevad :)

 8. Mina olen nõus Balta turuga. Turg kui selline see enam pole.
  Turg peabki olema selline, kus on väikeettevõtjad ja mutikesed müüvad oma aia saadusi jm. Ja kõige paremate müüjate kaup saab juba lõunaks otsa. Balta turul pole isegi enam juurikaid võimalik osta.

  Nagu poode oleks vähe Eestis, kus ostmas käia.

  Ja mis soovitus on see, et käin iga nädal kuskil reisul omale iganädalast toidukaupa ostmas???

  Aga kuuldavasti ongi rendi hinnad vana turuga võrreldes 3x kallimad, nii et ei imesta ka, et müüjaid vähem.

  Loodetavasti jätavad Keskturu ikka päris turuks

  1. Ei tea, minu vana juurika- ja lihamüüja on mõlemad alles ja veel tuttavaid müüjanägusid vana turu ajast. Uusi võimalusi on jah juurde tekkinud,

 9. Jah, da fak, tavai, jne. Miks see naabripoiss teil pereüritustel kogu aeg kaasas käib?

  1. Miks ei või? Sõbrad ikka hängivad koos. Mõnikord naabripoiss, mõnikord Sandra, mõnikord mõni teine sõber või endine kolleeg.. Me olemegi suur pere :D Ma ei erista inimesi, et mel nüüd on PEREÜRITUS, ja sõbrad ei või osaleda.

  2. Kui sa sõpradega hängid, siis kohe ka bängid?

   Ei, ei ole ei Meelise ega minu kaasa ja mul reaalselt on megakõrini neist idiootidest, st sinust ja sinusugustest, kes jätkuvalt arvavad, et Meelis gei on. Ausalt, kaua võib? Ei või ega saa olla hetero, sest tundub nii gei?

   Minu teada geid naiste peale ei erutu, Meelise kohta seda öelda ei saa :D

 10. Tee blogipostitus palun taas suitsetama hakkamisest- miks, millal? Vaevalt, et vajadus tekkis, ise tahtsid!? Inimestele pakub see palju huvi nagu lugeda võib.

  1. No see on minu jaoks küll suht rändom. Mis see üldse kellegi asi on, mida ma oma ajaga teen? Tahan, joon veini, tahan, võtan pitsist viina, tahan, teen suitsu, tahan söön pesemata õuna, tahan, söön tänase kuupäevaga liha jne. Muid teemasidki millest blogida. Lihtsalt hakkasin ühel hetkel uuesti suitsetama. Mul pole kombeks paarilauselisi blogipostitusi teha :D

  2. See huvitab inimesi, sa ise alles mõni postitus tagasi küsisid, millest siin lugeda tahetakse. Nüüd on konkreetne teema, näe, mis huvitab. Mis see kehvem teema on kui ülevaade teie nädalavahetusest või restoraniarvustus, kust arvustus välja on jäänud?

  3. Kes ma olen teie jaoks? Lugeja oma? Nagu kõike, mida teada tahate, pean jagama? Kui keegi kaheksa kommentaari järjest küsib, kuidas, kus ja mitu korda päevas ma seksin, siis pean kohe posti tegema, kuna suur huvi on? :D

  4. Kui sa poleks siin seda Alani või mida vaid meetodit promonud, siis ilmselgelt poleks ka kohustusi lugeja ees, aga praegu ikkagi ju on! Lugeja, kes on su blogis näinud reklaami ja lugenud kiidulaulu, õigustatult küsib, kas see meetod siis ei aidanud, et uuesti suitsetama hakkasid? Kui sa ei taha, et millegi kohta edasi küsitaks, siis ära tee üldse otsa lahti, muidu ise ju n-ö legaliseerid kõik need edasised küsimused… Sa oled kollases meedias töötanud, peaksid teadma reeglit, et kui kord oled tulnud eraeluga avalikkuse ette, oledki teinud endast avaliku elu tegelase ja küsimused ongi edaspidi õigustatud.
   Kuna sa siin ikkagi sõltud oma lugejatest (sest kui sul neid ei oleks, siis ei tuleks ka koostööpakkumisi ega pappi, on ju?), siis vähemalt ära nähva ebaviisakalt, kui keegi küsib (seksielu kohta polegi küsitud ju, vaid suitsetamise kohta, mille ise olid kunagi varem teemaks tõstnud). Saab ka viisakalt ja põhjendatult keelduda, antud juhul tundub põhjendus olevat pigem see, et kuna enam selle suitsetamise pealt mingit tulu pole loota ja teema on kuidagi ebamugav vist. Sa jube hästi reedad oma nõrku kohti selle turtsumise ja plärtsumisega :)

  5. Ohhooo, marimell, mis suhtumine? “Kes ma olen teie jaoks?” Kuidas Sa üldse lubad endale sellist hoiakut? Kas Sinu lugejad väärivad austust ainult siis, kui nad usinalt reklaamidele klikivad ja Sulle raha sisse toovad? Muidu käigu pimedasse kohta?
   Oma ülbusega kaotasid minu näol ühe lugeja praegu. Sul on muidugi ükskõik ilmselt.

  6. Aga tõsiselt? Kas see, et ma blogin tähendab, et olen teie oma? Lihtsalt lendate mulle mingite teemadega pidevalt selga ja nõuate mingeid vastuseid?! Minu jaoks veidi veider suhtumine tõesti!

  7. Nunuh, Marimell (just Marimell, mitte Mari-Leen Albers!), oled ikka küll natuke “meie” oma :) Iga blogi edukust mõõdetakse lugejate ja klikkide arvus, kui poleks meid, lugejaid, poleks ka sind, vähemalt mitte selles mastaabis, mis praegu. See on nagu kuulsustegagi, nad võivad küll mitte oma fänne sallida ja neid tüütusteks pidada, aga kui olla nende vastu ülbe , siis nad kaovad- ja fännid on need, kes sinu plaate, raamatuid (või mida iganes) ostavad, kontsertitel käivad ja seega piletitulu teevad sulle jne. Sina oled kuulsus blogimaastikul- nii et käitu vastavalt ja ära nähva oma lugejatele! ;) Ata-ata ka!

 11. Ise pole sinna turule jõudnud, ei oska kaasa rääkida, aga lugeda oli ikka huvitav. Aga… miks on kommentaarides nii palju vingumist? Jumal, suitseta palju tahad, kelle asi, vaevalt sa nüüd lapsele suitsu näkku puhud.. Miks on see võõra inimese asi, et naabripoiss teiega palju tsillib? Sa kirjutasid oma arvamuse põhjal selle jutu, aga ikka mõni kommentaator üritab teistmoodi oma arvamust peale suruda.. oijah… Ilusat suve :)

 12. Võid selle liha ju pärasy ostu maha visata ja suitsu peale puhuda, kui tahad, et vanamoodi ebahügieenilisem oleks :D

 13. Tegelt teemaväliselt tekkis küsimus kui need pere”kooli” mammad nii “ülihoolivad” on siis ,kuidas nad niimoodi lapsi kasvatades internrtis verl käivad?Häbi ei ole neil? :)
  Mulle ka meeldivad turud nagu olema peavad aga kõik tehakse nii moodsaks ja trendikaks.
  Muide kuidas autokooliga edeneb?

  1. Autokoolis käin.. sõitmas pole veel käinud! Enne EBAt pole aega ka :)

 14. Kust saab osta laimiga kokakoolat? Ma ei teadnud, et selline üldse olemas ongi :)

Comments are closed.