Püüan päevad topsi!

Ma saan järgmine aasta 35! Juba 35! Kui kogu aeg oli kõigega aega, siis nüüd nagu on tunne, et vanus hakkab peale pressima. Kuskile pole enam aega. Kui ma tahaks veel midagi õppida, peaks kooli minema. Kui ma tahaks veel teist last, peaks selle kohe plaani võtma. Kui ma tahaks välismaale elama minna mõneks ajaks, peaks selle kohe teoks tegema.

Ma tunnen end nagu 20. Või 25. Aga mitte 35. Ja kuna ma end nii vanana ei tunne, siis ma ei mõtle ka asjadele, et need ei sobi või ma liiga vana selle jaoks. Vaadake seda postituse avapilti. Normaalne 30nene nii ei tee ju :D

No näiteks ma mõtlen, et neoonroosa mantel ja tšillidega tennised, mis Sandra kinkis, on jumala okei. Kuigi tegelikult ma võiks mõelda, et halloo, sa oled 35, äkki kannaks midagi normaalset.

Ainuke asi, et kui mõtlen, et kui tahame perega geograafilist vabadust nautida, võiks Hedon olla MITTE KOOLIEALINE, ma ei saa hakata teda ju mitme kooli vahel solgutama. See tähendab, et reisida saame me järgnevad kolm-neli aastat lebolt, siis hakkab juba kool ja peab rohkem manageerima. Või siis, kui saame teise lapse, siis… reisime kõik koos, titt kaenlas?

Ma olen alati arvanud, et asjad juhtuvad põhjusega ja see viimane kokkusattumus on natuke hirmutav. Nimelt rääkisin ma mõni aeg tagasi Meelisele, et peaks seda OrganiCupi kasutama hakkama, mis on nö tampooni aseaine.. Postitasin sellel õhtul veel Facebooki ka, et Meelis pidi oksele hakkama. Aga see selleks. Kaks päeva hiljem leidsin ma oma postkastist kirja, et kas sooviksin seda päriselt ka testida, et nad saadavad selle mulle hea meelega ja mulle lubati, et ma muudan oma mõttemaailma ja loobun tampoonidest.

PS! Mulle kirjutas postkasti ka mitu naist, kes ütlesid, et loomulikult hakka seda kasutama ja kus sa üldse elanud oled, et sa tampoone kasutad ja et see on seda väärt ja nad ei kujutaks oma elu ilma selleta enam ettegi.

Lipsuke kirjutas ka, et alguses on imelik kasutada, aga tegelikult jumala hea asi. „Puhtalt rahale mõtlemine lõpetab selle „ööaaak suhtumise ära” (vähemalt mul). Selle rahaga, mis paari kuuga tampoonide alla mataks, ostad omale cup’i, säästad kümme aastat. Ütleme, et muidu raiskad iga kuu viis euri tampoonidele, siis 10 aasta jooksul teeb see 600 euri + milline hunnik mõttetut prügi maha jääb, vot see on ööööaaak.”

Okei, ma mõtlen, et tampoon on ju väga mugav asi (ma pole väga suur keskkonnale mõtleja, kuigi võiks) aga ma taban end iga jumalama kord WCs mõttega, kurat, tampoon jäi maha. Või siis päevade ajal kodus vetsus olles mõtlen alati, nii, nii, kui ma nüüd välja lähen, ära unusta tampooni taskusse pista. Seepärast ongi tampoon ilmselt selline asi, mida igast mu käekotist leida võib. Sõbrannad saavad alati laenata ja mul on alati olemas kui vaja. Välja arvatud siis neil juhtudel, kui ta võiks mul pükste taskus olla. Hahahaha.

Kui ma selle OrganiCupi kohta veebilehele lugema läksin, siis see kasutusjuhend on juba nii tuus, et hakka või kohe kasutama. „Tere Tubli Tüdruk! Tegid just lihtsama, tervislikuma ja nutikama valiku oma „päevade” eest hoolitsemiseks.” Kutsub ju kasutama?

Tahaks kirjutada, et aastasadu on tampoone kasutatud, aga no ei ole. Igaljuhul miljonid naised kasutavad sidemete ja tampoonide asemel juba cup’i. Väidetavalt on selle omaks võtmine paari päeva küsimus. Tuleb lihtsalt endale sobivaim tehnika paigaldamiseks selgeks saada.

Mul on see cup nüüd riiulis ootel, et päevad hakkaks. Kui ma selleni jõuan, annan teada, kuidas oli. Aga noh, ma käisin pakil järel ja arvasin, et seal on OrganiCup, aga oli kaks toodet…

Teine toode oli viljakusmonitor! Ja siis ma tabasin end uuesti mõttelt, et see teine laps pressib ikka täiega teemasse. Eile ma reaalselt küsisin Meeliselt, kas laste neljaaastane vahe oleks okei või peab vanem väiksemat titeks ja enda kampa ei võta, kas peaks saama teise lapse või aitab meile ühest, keda lolliks nunnutada ja armastada?

Aga see viljakusmonitor tundus nii põnev, et saatsin lingi kohe oma sõbrannale, kes kolmandat last planeerib. Sellega on see imelihtne. Sama lihtne on sellega ka rasedusest hoiduda, ilma et peaks pille võtma või plaastrit kleepima või oma kehas spiraali kandma. Mitte, et ma teaks, aga nagu sealt lugeda võib…

Sellel kodulehel leidub päris huvitavaid viiteid, mis puudutab sünteetiliste hormoonide kõrvalmõjusid ja keskkonnamõjusid. Paneb ikka mõtlema küll… et see info ei ole nagu varem kuidagi aktuaalne olnud. Näiteks ei räägi naistearst pille välja kirjutades ju kuidas need tegelikult toimivad. Saame ainult kindluse, et sellega ei jää rasedaks. Aga tegelikult on päris õudne mõelda, et sünteetlisi hormoone kasutades ei olegi naisel ovulatsiooni ega ka päris menstruatsiooni. Naised sellest omavahel nagu ka väga ei räägi, millest on kahju.

Vaatasin seal lehel loengut (link!), kus räägitakse, et pillid võivad tekitada selliseid haigusseisundeid, mille peale ei tulekski, et seda võib põhjustada rasestumisvastane vahend, näiteks mõju limaskestadele. Need ei ole mitte ainult seal allpool naistel, aga ka silmad ja kopsud ehk siis nägemisprobleemid või astma ning kogu soolestik on üks suur limaskest ehk siis igasugune seedimisjama. Olen siit-sealt kuulnud, et tegelikult on päris paljudel tsükli kordasaamisega probleeme kui hormoonspiraal välja võtta või antibeebipillid lõpetada.

Tabletti võtta on mugav ja lihtne, aga ega me ei mõtle liiga palju selle peale, mida see meie kehaga tegelikult teeb ja kuidas hormonaalse süsteemi paigast ära võib viia. Ja siis kui last planeerida siis ei teagi ju kas üldse ovulatsioonid toimuvad… mis ongi eelduseks, et rasedaks jääda… See monitor peaks siis basaaltemperatuuri järgi ära näitama, kas ovulatsioon toimub ja mis päeval täpsemalt, et siis lapsesoovi korral vahekordi teaks ajastada. Või siis teada, millal mitte seksida. Kellele kuidas eksole.

Ühesõnaga, toode, mida sobib kasutada nii siis kui soovid rasestuda, aga ka siis kui soovid seda mitte teha.

Kuidas see võimalik on? Kuidas saab üks asi teha mõlemat?

Tundub, et selle “kompuutriga” on see lihtne, tuleb mõõta igal hommikul kohe peale ärkamist oma kehatemperatuuri ja kui näiteks rasedusest hoidumise eesmärgil kasutada siis ta peaks andma 99,3% kindluse. See tundub väga kõrge protsent kui vaadata, et antibeebipillid näiteks annavad 99,7%. Temperatuuri mõõtmine võtab 30 sekundit ja võib erinevatel päevadel mõõta ka eri ajal, st ei pea igal hommikul täpselt kell seitse kella peale ärkama ja monitori imema. Tähtis on ainult see, et oled vähemalt 3-4 tundi järjest maganud.

Daysy töötab nagu valgusfoor – kollane ja punane on teadagi ohumärgid, kui rasestuda ei soovi, roheline annab lubavat teed. Kui tahad last saada, siis kasuta punaseid päevi seksimiseks, kui ei taha, hoidu neil päevil seksimisest. Selge nagu seebivesi, eks :)

Kogu info talletub ka sinu telefonis äppi, mille saad tasuta alla laadida ja kust saad kerge vaevaga oma kehategevusel silma peal hoida. Soovituslik oleks iganädalaselt korra telefon ja Daysy sünkroonida. See on sama lihtne kui aktiivususkella infot telefonist vaadata.

Guugeldades leidsin, et Daysy monitori on testinud ka välismaised bloggerid ja kõik kinnitavad ühest suust, et see toimib.

Ühesõnaga, mis ma ikka pikalt patran, kodulehelt leiab kuhjaga infot, artikleid, blogiposte, intervjuusid, videoid jne.

Ja siin ma nüüd istun ja mõtlen, mis järgmiseks – geograafiline vabadus ja lapsega mööda ilma trippimine või 35selt koduseks, teine laps… ja reisin siis 10 aasta pärast? Või titt kaenlasse ja palmi alla? Mis seal siis ikka? Saame ühega hakkama, saame ka kahega? Ja koos on alati parem, et siis ka lastel koos lõbusam?

Kas kasutate endiselt tampoone või olete ka OrganiCupi kasuks otsustanud? Kas keegi on Daysyt ka kasutanud – olgu siis raseduse planeerimiseks või rasedusest hoidumiseks? Jagage kogemusi, minu jaoks on see kõik väga uus maailm.

53 thoughts on “Püüan päevad topsi!

 1. Ma kasutan juba mitu aastat samal põhimõttel viljakusmonitori, mis on äppipõhine – Natural Cycles. Andmed sisestab otse telefoni ja seal on lausa 2 režiimi – rasestumiseks ja sellest hoidumiseks. Kasutasin ligi aasta edukalt ära hoidmiseks ja siis muutsin režiimi ja jäin kuu ajaga rasedaks. Praegu on laps 6-kuune ja 3-4 tunnisest unest võin veel unistada aga plaanin edasi kasutama hakata kui ööd natuke stabiilsemaks muutuvad.

 2. Omalt poolt kinnitan, et 4 aastat lastel vanusevahet on super! Alati sõltu sajastfaktorist, aga ei oska midagi negatiivset välja tuua küll. Kõige naiivsem on mu jaoks see jutt, et väike vahe-klapp eluks ajaks. No ei ole ikka küll, mul õega 11 kuud vahet ja normaalne suhtlus algas kui ülikooli läksin ja teise linna kolisin.

  1. Nojah. Meil õega 4 aastat ja samamoodi hakkasime hästi suhtlema alles siis, kui ülikooli läksin ja kodust ära kolisin :D

 3. Olen sõbrannalt selle Cup’i kohta palju head kuulnud, eks harjumine alguses võtab aega..aga ma veel võtan hoogu.. pole endale veel soetanud.
  Kuna püüame mehega triipe, siis selline monitor kuluks ära küll, aga hind on ikka mega krõbe ja sellist välja minekut hetkel ei saa teha :)
  Ootan põnevusega postitust, kus pajatada kuidas toimivad/meeldivad :)

 4. Mina kasutan ka seda silikontopsi aga tellisin alist mõne eurtsi eest.

  Juba 3 ring päevi läheb. Tampooni ja sidet kasutanud ei ole. Olen rahul.

  Beebipille mu arst mulle ei kirjuta. Ainus asi mida soovitab on hormoonspiraal aga seda ei taha ise..aastaid juba kondoomi peal ja sobib. Vähemalt tean, et midagi organismi ei talletu.

  1. Kasutasin ka peale lapse sündi aind kondoomi, sest mõte spiraalist mu kehas ei meeldinud mulle ja tabletid tegid enesetunde halvaks. Kondoomide kasutamisest hoolimata on mul nüüd ka teine laps kes on juba 4 kuune :)

 5. Minumeelest sa ise vastasid endale väga ilusti “Või titt kaenlasse ja palmi alla? Mis seal siis ikka? Saame ühega hakkama, saame ka kahega? Ja koos on alati parem, et siis ka lastel koos lõbusam?” :) Sellise mulje sa oled endast/teist jätnud ja nii ilmselt teil olema saabki :) mis on väga tshill ja paljudele kadedust tekitav :D

 6. Olen Daysy’t kasutanud juba pool aastat ja reeglite järgi käitudes rasedaks pole jäänud. Elusees ei söö mingit hormonaalset keemiat enam :) ja selle järgi õpid enda keha palju paremini tundma, nt tsükli pikkus / millal päevad hakkavad jne. Ja tõesti, kunagi kui lapsesaamisaeg käes, siis kerge vaadata millal ovulatsioon ja siis selle järgi planeerida :)

 7. 35-aastase kohta näed sa küll vanem välja, pundunud ja kortsus. Jood palju või?

  1. Rumal inimeselaps. Mida see kommentaar sulle annab?
   Näed välja täpselt 30-35 nagu peab ja nii ongi ju hea :)

  2. Tahtsin Mari just öelda, et 35-se kohta paistad ikka noor välja. Poleks uskunudki!
   Ja uskumatu asi on ikka välja mõeldud, VILJAKUSMONITOR! Pean selle ära ostma, tundub just minu jaoks asi, mida olen kaua oodanud. Äitah sulle et sheerid nii kasulikke ja aktuaalseid teemasid. You’re the best!

 8. Kasutan tampoone. 5 eurot ei kulu elusees kuu aja jooksul nende peale, ostan paki mingi 2-3euro eest ja see kestab 3-4 kuud.

  1. Kuidas palun? :O

   Mul kulub küll see suur pakk ära, kus mingi 32 tampooni vist sees ja see maksab kindlalt viiekas. Ma ei tea palju maksab, sest see on asi, mida ma nö olen sunnitud ostma, ei vaata hinda. Ja kasutan ainult OB omasid.

  2. No eks see ole individuaalne… Mõnel päevad ainult 2-3 päeva ja veritsus väga minimaalne. Mul olid päevad alati nädalakese ja väga vererohked. Niiet 32 tampooni polnud mingi probleem ära tarbida

  3. Ma kasutan ka kuus 1 suure paki kindlasti Seega 4-5 eur aga ma kasutan neid biotampoone. Vb siis saaks väikse pakiga kui kord päevas tampooni vahetaks..mis on rõvee

  4. Eks see oleneb ju inimesest. Sama mul, nagu ka eelkõnelejal. Päevad on mul max poolteist päeva. Ja veritsus on minimaalne. Kasutan regular Tampaxit ja reaalselt ma saaks kogu selle aja läbi ühe tampooniga :D Loomulikult ma vahetan ikka, aga no kulubki kuskil 3-5 tk per tsükkel. Daisy on mul juba umbes aasta, aga ma ei ole nüüd mitu kuud viitsinud kasutada. Ette heita pole sellele küll midagi, aga see igahommikune sahmimine sellega ei ole minu jaoks lihtsalt.

  5. Ajaa, ostan neid tavaliselt soodukaga, viimati maksin 3,55€/pk. Ei ole just kallis :D

  6. Ikka käivad :D. Aga, minu päevad kestavad kokku 4päeva. 1-2 päev on kõige suurem eritus ja siis kasutan keskmiseid tampoone. Öösiti kasutan pesukaitset, sest öösiti ei tule mul midagi :D. 3päev kasutan mini suuruses tampoone ja 4päev saan pesukaitsmega hakkama.
   Ja jah, ma vahetan neid, vastavalt vajadusele aga mitte harvem kui iga 5h tagant.
   Iga inimene on erinev, samamoodi nende tsüklid ja eritised jne :D

  7. Veab teil kui kuus ühe paki tampoonidega hakkama saate. Minul kulub 2 suurt pakki. Umbes 10 euri. Kasutan ainult OB omasid.

  8. Sama siin, ei kulu mul ka üüratult raha tampoonidele.
   Viimast paki ostu ei mäletagi, kindlasti 3-4 kuud tagasi.
   Ju siis mul ei ole nii suur voolus õnneks :D Ja öösiti kasutan sidet.

  9. Päriselt?? :O. Ma arvasin, et lükkan esimesel päeval tampooni sisse ja eemaldan selle viimasel päeval! Aga thanks for the info!! :D

 9. Mina kasutan juba aastaid kaks mooncupi sarnast toodet. Hiinast tellitud ja mega rahul. Tampoonid on unustatud teema ja super lux on olla.
  Harjumine võtab veidi aega, et tunnetada ära, kas cup õigesti sees. Väga- väga rahul.

  1. Kuidas te julgete endale mingit Hiinast tellitud jama sisse panna? Jumal teab, mis ained sealt teile kehasse võivad eralduda…

  2. Silikoon on silikoon, olgu ta toodetud siis hiinas või euroopas. ja noh, reeglina need euroopa firmad tellivad oma silikoontopsikud ikkagi lõppkokkuvõttes ka hiinast.
   ei ole see hiina silikoon millegagi “immutatud” ega eralda aineid :D
   ennemini sööd oma igapäevase toiduga omale igasugu lisajama sisse kui et sellest silikoonkopsikust mingi jama saad.

   kasutan ka aastaid juba ja olen suur fänn :)

 10. Ma olen ka nüüd kaks korda kasutanud OrganiCupi ja saime temaga kohe sina-peale. :) Ma ei ole küll hull keskkonnahoidja, aga selle üle on mul küll heameel, et enam tampoonidega prügi tekitama ei pea ning mina ei kavatse enam kunagi vabatahtlikult nende poole tagasi vaadata.

 11. Kasutan Femmecupi juba aastaid. Organicup on ka olemas, kuid mulle ei meeldi tema jäigem tekstuur. Aga cup on super, iialgi ei vaataks enam tagasi muudele vahenditele. Daysy samuti olemas, aga olen alles värske kasutaja. Positiivset tagasisidet võib selle kohta kõikjalt leida.

 12. Põnev ja huvitav, ise aga ei tea, mina kuulun sinna leeri, kus ostan 3 pakki tampoone iga kuu ( kõige kangemad, siis vähem kangemad ja lõpuks normid) umbes need 48 ka ära kasutan :D 7 toredat mega vererohket päeva, mul kuus. Aga see tundub siiski maru võõras mulle.

 13. Ise kasutan seda nn kopsikut ikka 5a küll vist juba, mul on neid 2 tk. Nimeks Meluna cup, hind on sel vähe odavam, kui sellel, mis sinule saadeti. Kiidan ka taevani – tampoonide või sidemetega jändamine ei tuleks eluski enam kõne alla, no mega mugav on see. Sisuliselt ei leki ka, super toode! Seda monitori tahaks tegelt proovida, tablette on oma 10a juba söödud. Aga hind võttis ikka maigutama, lähiajal ei näe küll, et sellist summat sellele oleks välja käia :( Pluss natukene ikka tekitab kahtlusi, et kas see ikka TÕESTI suudab rasedust ära hoida…

  1. No kui sa ise suudaksid tähti ja kuud vaadates tsüklit endal paika panna, suudad ise ka need päevad ju kindlaks teha. Masin teeb lihtsalt elektroonilistl kehatemperatuuri järgi :)

  2. Tegelikult on ju täiesti võimalik oma tsükkel välja arvutada ja mitte midagi kasutada… aga noh… miski pole 100% kindel, kui siis seksist hoidumine üldse…

  3. Mulle meeldib see nali, et kuidas mitte rasestuda…
   Söö enne seksi üks õun
   Söö pärast seksi üks õun
   Söö seksi asemel üks õun

   :D :D :D

 14. Mul tuli selline tühi tunne, et keegi on puudu mu kõrval. Ja siis kohe kui andsin võimaluse jäin ka rasedaks. Ta tahtis tulla.. mul tunne, et pikalt tegelikult :D venna meil saab jaanuaris 4 ja beebi saab kohe kahe kuuseks. Tundub, et sul ka see tühi tunne sees kriibib :D eluaeg on räägitud, et tehke nooruspõlves oma lapsed ära.. :D mul kaks poissi 3a9kuud vanusevahega.. suurema vanusevahega juba üksiklaps :D ja pole see :D pigem las kasvavad koos :D see on palju põnevam ja toredam elu kui oli ühe lapsega :D esiklaps on alati eriline ja erilise tähendusega ära muretse.. :) hakka instas jälgima samoylovaoxana.. sai kolmanda lapse ja reisib mehega ikka täiel rinnal :D niiii ilusad reisipildi ja lapsed näevad maailma!

 15. Ma olen ka mõelnud seda cup’i proovida aga samas on väike vastuolu – et meelitada sind kasutama, räägivad nad et saad aastaid sama cup’i kasutada aga kui edasi uurida tuleb välja et tegelt ikkagi peaks neid iga paari aasta tagant välja vahetama… Kui kaua reaalselt vastu peab seda ei tea muidugi. Pole ju proovinud.

  Aga viljakusmonitori mina küll usaldada ei julge. Ikka vana hea kumm on parim ja minu elu on niivõrd ebaregulaarne ja uni nii ebaregulaarne et mõnikord ma saan päeval rohkem magada kui öösel :D ja vot kummis saab kindel olla, kust mina tean et mu keha mingeid vempe ei viska ja temperatuuri mingil muul põhjusel ei muuda… Võibolla kui hästi korralikku regulaarse rütmiga elu elada siis saab seda usaldada.

  Minu jaoks on suur argument muidugi ka see et see monitor on lihtsalt niivõrd kirve hinnaga et minu jaoks ei tasu ei vaeva ega raha. Kummid on odavamad ja nõuavad vaid siis tähelepanu kui seksi tahad mitte iga päev iga hommik. Ma olen veel kohutav unustaja ka.

 16. 35 pole ka mingi vanus mille pärast muretseda :)) ja seda enam, et tunned nooremana ennast. Saage laps aasta ennem kui Hedon kooli läheb, et kui kool algab, siis ei pea võitlema magamata öödega :)) Jaksu!!!

 17. Mina olen nüüdseks Daysyt kasutanud u pool aastat ja olen rahul. Peale kümmet aastat pille on see ikka tõeline õnnistus. Meeleolu on parem ja hea on teada, et ma oma tervisele ja kehale enam liiga ei tee.
  Kui on vähegi püsivust ja mälu see hetk mõõtmiseks igal hommikul leida, siis on see ka seda väärt. Rase ma siiani ei ole ja pool aastat on piisav aeg, et Daysy mind juba tundma õpiks.. Seega rohelisi päevi kuus on piisavalt palju minu jaoks:)
  Hind on krõbe muidugi, aga mugavus ja ajasääst(ise arvutamise ja majandamise poolest) maksavad ka midagi.

 18. Kallid naised, kas te ikka teate, et tampooni tuleks olenemata vooluse suurusest vahetada juba hügieeni mõttes tihedamini?
  Kuulen esimest korda sellest cupist- tundub huvitav. :)

 19. Mul juba mitumitu kuud moonncup. Super asi. Esimesed korrad ei julgend sellega kodust välja minna, et äkki lekib ja pole pesta jne. See kõik on jama. Topsiga saab kiirelt sõbraks ja lahendamatuid olukordi ei ole. Ja boonuseks on väikene raha sääst ja suur keskkonnasääst ;)

 20. eluaeg sidemeid kasutanud, mai suudaks midagi enda sisse toppida:P:D. kasutan n.ö looduslikemaid ja soodsaid sidemeid, pesukaitsmeid, ei maksa ka palju. palju ei kulu.
  päevad on õnneks lühemad viimased aastad, kuid algul väga valusad ja korra vererohked ja siis jääb järgi.
  tampoone peab iga sekund vahetama ja hirmulugusid vist kunagi nendest räägitud ei tea ka :D.

 21. Nüüd on veel selline huvitav toode ka nagu aluspüksid menstruatsiooni ajaks! Asendab pesukaitseid kui kasutada tampoone või kui menstruaalanuma paika saamisega on vahest raskusi ja see kipub lekkima. Kui verd tuleb vähe siis piisabki ainult nendest kuna nad mahutavad kuni kahe tampoonijagu vedelikku. Neid võivad kasutada ka inkontinentsiprobleemiga naised.
  http://www.viljakusmonitor.ee/pood/thinx-aluspuksid-menstruatsiooni-ajaks-mudel-puusakallistaja/

 22. Jaa naiskad ärge jumala eest hormoon tooteid kasutage,olen proovinud erinevaid.Mitte ükski ei sobi,enesutunne sitt ja mu juuksed tulid peast ära.väga jube koguemus.tahab ka neid tooteid soetada juba amma ,aga pe veel julgenud.Kuna tahtsin saada kinnitust kas tooimib ka.Mees pidi pikali kukkuma kui seda hinda nägi ,aga kokkuvõttes on see odav.
  Selline vanusevahe super.Mul lapsed .väike 7 kuune suur 3 a.Algul oli natuke keeruline kuidas elukorraldus paika saada ja ennast jagada.kuna pisike oli suur memmekas.Istusin 2 kuud paigal beebi süles .nyyd pole probleemi.Mängivad koos,saavad super hästi läbi sündimisest saati.Eks väikseid armukadedusi ka on olnud.aga haiget pole kordagi teinud.Elusees ei kahetse ,et nii väike vahe

 23. Ot planeerite uut last? Äge ja edu. :) See tüli mis meil kunagi oli, see tagantjärgi nii halenaljakas ja utoopiline. Hormoonid ja esmaemmede probleemid.. Aga seda topsikut oleks endal ka vaja, nüüd kindlalt soetan. Olete tsillid, vahel ikka loen blogi kui aega on..

  S (jaanuaribeebid 2015 grupist)

Comments are closed.